Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ci się Kubek podoba ta gra?

Jest to w sumie moja pierwsza przygoda z grami sci-fi (było jeszcze Halo, ale to nie dla mnie). No i to rpg, czyli też coś dla mnie nowego (z "rpg" to grałem w Fable 2 i Fallouta 3 tylko :D). Muszę przyznać, że początkowo gra bardzo porządnie pozytywnie zaskakuje rozbudowaniem i składnością uniwersum. Wiele ras, żyjący, pełny konfliktów, anomalii i ciekawostek świat sprawia wrażenie bardzo dobrze przemyślanego i zorganizowanego. Początkowo człowiek chłonie informacje związane z uniwersum, potem jednak, po zrobieniu kilkunastu questów pobocznych zaczyna powiewać nudą. Schemat znajdź-wyląduj-zbadaj-zabij-wróć-zdaj raport opatrzony lubiącą chrupnąć animacją i częstymi bugami potrafi porządnie wku.rwić. Do tego miejscówki zrobione na kopiuj-wklej... Ale to wszystko wynagradza wątek główny. Nagłe zostanie koksem, czyli pierwszym ludzkim Widmem, mity o starożytnej cywilizacji, która już za czasów pierwszych homo sapiens posługiwała się efektem masy, pogoń za zdrajcą próbującym wykorzystać ich dorobek do przejęcia władzy... Wszystko bardzo wciąga i czasami trochę zmuszam się do robienia side questów, zostawiając smakowity wątek główny na deser :) Do tej pory "zrobiłem" Noverię i Feros, mam coś koło 40 levelu i gra się przyjemnie. Chociaż póki nie widziałem jeszcze końcówki historii (a podobno jest najsilniejszym punktem gry) grze mogę wystawić maksymalnie ósemkę.

Odnośnik do komentarza

Czy to takie trudne to zrozumienia, że trzeba mieć sejwy z ukończonej kampanii? Jak zobaczycie Sheparda na tle niebieskiej/czerwonej planety to znaczy, że ten sejw będzie można zimportować.

 

Chłopie czy ty czytasz tylko ostatni post? Kilka postów wyżej wyraźnie zacząłem dyskusje od:

 

Nie doczytałem się więc napiszę, jeżeli ukończycie Mass Effect 1 to zostawcie sobie ten czysty Save po ukończeniu bo tylko taki da się najwidoczniej zaimportować do 2-ki. Ja miałem ME1 z polskimi napisami i ME2 wersje ENG i nie mogę zaimportować save-a
Odnośnik do komentarza

Nie doczytałem się więc napiszę, jeżeli ukończycie Mass Effect 1 to zostawcie sobie ten czysty Save po ukończeniu bo tylko taki da się najwidoczniej zaimportować do 2-ki. Ja miałem ME1 z polskimi napisami i ME2 wersje ENG i nie mogę zaimportować save-a

 

Gralem kilkukrotnie, ale nie przyuwazylem - ten sejv sam sie robi? Gdzie to w ogole jest bo po napisach i koncu gry nie widzialem dodatkowego :|

Odnośnik do komentarza

Bandi zacznijmy od tego, że dane o twoich dokonaniach nie są wyciągane z sejwa tylko z zapisów w twoim mass effectowym profilu (Sprawdź sobie HDD a zobaczysz, że masz takie coś). Więc każde zakończenie gry bez względu czy kończyłeś na tym samym sejwie wielokrotnie czy na stu pięćdziesięciu jest wpisywane do profilu. Dobry lekarstwem na nie dziuałający import zakończonych kampanii jest uruchomienie sejwa ze swoim Shepardem i przejście końcówki jeszcze raz. Ostatni autosejw jest przed rozpoczęciem walki z Sarenem/Suwerenem.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Czy to takie trudne to zrozumienia, że trzeba mieć sejwy z ukończonej kampanii? Jak zobaczycie Sheparda na tle niebieskiej/czerwonej planety to znaczy, że ten sejw będzie można zimportować.

 

Chłopie czy ty czytasz tylko ostatni post? Kilka postów wyżej wyraźnie zacząłem dyskusje od:

 

Nie doczytałem się więc napiszę, jeżeli ukończycie Mass Effect 1 to zostawcie sobie ten czysty Save po ukończeniu bo tylko taki da się najwidoczniej zaimportować do 2-ki. Ja miałem ME1 z polskimi napisami i ME2 wersje ENG i nie mogę zaimportować save-a

Tak, tym razem przeczytałem tylko ostatni post. Ale skoro zdajesz sobie sprawę, że trzeba ukończyć kampanię to nie widzę w czym jest problem. Nie znajduje ci save'ów? Znaczy, że jej nie ukończyłeś/sejwy zniknęły.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ty chyba naprawdę nie czytasz tego co ludzie piszą w tym temacie. Napisałem jasno i wyraźnie, że ME2 nie pobiera informacji o skończonych kampaniach z sejwów tylko z profilu Mass Effect (To taki fajny pliczek w którym sie wszystkie pierdy zapisują). Przykład? Dwie moje kampanie Inżynierem i Strażnikiem usunąłem całkowicie (Kampanie włącznie z sejwami) z poziomu gry a uruchamiając import postaci z ME1 miałem dostępną opcję kontynuacji tych kampanii, któe zrobiłem Inżynierem i Strażnikiem. W związku z tym nie bzdurz bo cytowany przeze mnie fragment twojej wypowiedzi to bullshit.

Odnośnik do komentarza

Twoich postów nie czytam od dłuższego czasu, ale skoro napisałeś już coś do mnie to ci odpowiem.

 

Zgadzam się z tym, że info jest przechowywane w pliku z profilem, a skoro i ty się z tym zgadzasz to "nie bzdurzę". Widocznie kampania nie została skończona przez co nie został dodany konkretny wpis do pliku z profilem i przez co nie można zimportować postaci. A więc mój tekst o 

 

Nie znajduje ci save'ów? Znaczy, że jej nie ukończyłeś

 

jest zgodny z prawdą. Nie ma wpisu do pliku (co, używając skrótu myślowego nazwałem sejwem), bo kampania nie została ukończona. Proste.

 

Odnośnie tego, że sejwy zniknęły to racja. Nie ma takiej opcji, chyba że gra nie została ukończona tylko zapisana przed Sareno-robotem.

 

Edit: I teraz ty uskuteczniasz czepialstwo, które mi zarzucałeś w przeszłości.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_2#Save_File_Transfer

...the game creates a separate save every time you beat Mass Effect 1 so your choices in the regular game are separate from your new game plus.

 

To tłumaczy, dlaczego miałem trzy sejwy do wyboru. Po pierwszym razie ładowałem jeszcze stan gry i sprawdzałem inne opcje w dialogach.

Odnośnik do komentarza

 

Nie znajduje ci save'ów? Znaczy, że jej nie ukończyłeś

 

...jeżeli ukończycie Mass Effect 1 to zostawcie sobie ten czysty Save po ukończeniu bo tylko taki da się najwidoczniej zaimportować do 2-ki...

 

Czy z tego jasno nie wynika, że jaa ukończyłem Mass Effect 1? Jeśli nie to napiszę, że ukończyłem grę 3 razy - w pełni innymi ustawieniami profilu postaci. Mam te 3 savey i mam plik "Profil gracza" o wielkości 500KB (z datą 2009/03/29) na karcie dla mojego używanego GamerTaga Bandi PL a mimo tego nic mi ME2 nie chce zaimportować...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...