Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

@krokiet:

Fakt, recenzje skorpiona są niezbyt wybitne, ale chyba po to jest ten topic żeby każdy, nawet szympans, mógł nieco napisać o zobaczonym filmie. I jeśli nazywasz czyjś gust beznadziejnym, nawet jeśli takim jest - nyga, pliss. :rolleyes:

 

A Biga oglądałem i oceniałem już tutaj.Film może nie rozwala tekstami, ale grą aktorską jak najbardziej (Bridges, Goodman) i właśnie ona dostarczyła mi najwięcejrozrywki podczas oglądania.

Odnośnik do komentarza

Rewers - zasłużony zwycięzca. Bardzo przyjemna, lekka, i dobrze zrealizowana czarna komedia w wydaniu Polski z czasów stalinizmu. Wbrew pozorom jest to obraz lżejszy od obrazu Smarzowskiego. O ile "Dom zły" to była sztuka filmowego brutalizmu, o tyle "Rewers" jest sztuką subtelną, delikatną i bez zbytniego patosu, umiejętnie szafująca sztampą i stereotypami, co czyni zeń dzieło wyjątkowe niczym film Tarantino. Tak, ten film poprzez świetne linie dialogowe, poprzez specyficzny montaż i sceny, jest sztuką. Humor nie zjeżdża do rynsztoku nawet na chwilę, sprawiając że "Rewers" ogląda się bez nagłych bólów oczu. Akcja też potrafi zwrócić i zaskoczyć. Jak dla mnie kandydat do Oskara też zasłużony, chociaż nie wiem czy wygra. Natomiast i tak warto go obejrzeć, jeśli ma się ochotę na coś ambitnego. Dla reszty niech zostanie "Zombieland" albo coś w ten deseń. 10-/10.

 

(minus bo w sumie nie ma tu jakiegoś bardzo głębokiego przesłania, ale film to i tak majstersztyk)

Odnośnik do komentarza

Ascenseur pour l'échafaud - francuski noir z 58ego. Trzymająca się kupy historia, klimatyczne ujęcia poszukiwań na mieście i jazz od davisa. Sehr gut.

Ja obejrzałem ostatnio "hołd" dla tego kina. A mianowicie "Chinatown" Polańskiego. Film wciąga jak bagno, zaj.ebista intryga, do końca nie wiesz kto jest kim. Nasz Roman umie robić filmy to fakt. Do tego dobrze dobiera aktorów. Jack jest stworzony dla takich cwaniakowych ról. Po prostu jak by grał siebie. Do tego KLIMAT, zdjęcia, i świetna muzyka(outro to majstersztyk). Czasem myślę, że dawne czasy miały tysiąc razy sugestywniejszy klimat niż czasy dzisiejsze przepełnione mainstreamową papką. Choćby lata tego filmu. Aż chciało by się wtedy żyć. 9/10

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

aktorow do filmow to sobie polanski nie dobieral (raczej rezysera dobrano do nicholsona) a piszac pochwaly dla chinatown trudno jest zapomniec o uber-producencie r. evansie bez ktorego film by nie zaistnial i zostawil on odpowiednio duzo miejsca polanskiemu na przedstawienie jego wizji amerykanskiego snu (tak w ogole to mi chinatown zawsze sie kojarzy z pewnego razu na dzikim... - predstawia troche inna niz oficjalna wersje historii pt how the west was won)

 

polecam oberzec sequel, nawet jesli nie jest w 1/10 tk dobry jak oryginal

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...