Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Ano masz racje źle podszedłem do tego filmu, zakladałem że to ma byc mocny horror. Reżysera nie pamietałem, mimo że Evil dead juz walcowałem konkretnie :) A recki na filmweb tez nie czytałem, widziałem jeno trailer.

 

Doom - wreszcie to obejrzałem. Film jakos sie oglądało, widać oczywiście, że bazowali na Aliens, jak wiekszosc filmow tego typu. Scena FPP całkiem fajnie wypadła, ale mialem wrażenie że cały film był zrobiony tylko własnie dla niej. Lekkie kino to kolacji, jak ktos jest bardzo znudzony 6+/10.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

devil - 5/10

hatchet - 4/10

social network - 8/10

wall street: money never sleeps - 6/10

toy story 3 - 8/10

monsters - 5/10

love actually - 4/10

pride & prejudice - 6/10

despicable me - 6/10

haunting in conneticut - 5/10

black swan - 9/10

enter the void - 7/10

synecdoche, new york - 9/10

las vegas parano - 7/10

there will be blood - 8/10

the kids are all right - 7/10

american psycho - 7/10

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

the town - fajne, ladnie cytujace goraczke, plus za renner i dona drapera, minus za watek milosny, 7

restrepo - dokument o wysunietej jednostce US w afganistanie, talibow rzadko widac, plus za zarzniecie krowy 8

armadillo - patrz to co wyzej ale po dunsku, talibow troche czesciej widac, plus za dobijanie rannych 8

Odnośnik do komentarza

Prawdziwe męstwo - western braci Coen. Dobre kino, ale spodziewałem się lepszego. Pewna siebie i zdeterminowana dziewczynka zatrudnia zapijaczonego Jeffa Bridgesa (gość wymiata) w celu wytropienia zabójcy ojca. Dołącza do nich Matt Damon (też daje radę). Dobrze się ogląda ich przygody, dziewczynka jest zabawna w tej swojej twardej postawie. Jak zwykle u Coenów świetne są dialogi i specyficzny humor. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie pewien zwrot akcji, jak dla mnie wyjęty z tyłka. Tak czy siak solidne kino.

Odnośnik do komentarza

No aleja już napisałem. Stronę, czy dwie temu.

 

Wiesz, myślałem że zauważyłeś. :(

No więc to dobrze, że masz swoją opinię.

 

"Autor widmo" generalnie jest spoczko. Ja nie jestem jakimś fanem Polańskiego i może dlatego nie lubię tego filmu aż tak, jak spora grupa krytyków. Pierwsza połowa jest dla mnie zbyt banalna scenariuszowo i generalnie jakoś nudnawa, w dodatku irytuje reklamami. No ale film regularnie podnosi napięcie aż do kapitalnego zakończenia. Może jak go zobaczę drugi raz, to będę bardziej podjarany, bo będę widział to wszystko, czego się naczytałem...

 

Natomiast na pewno się nie zgodzę w sprawie muzyki. Jest rewelacyjna i tu nie mam wątpliwości. Robi klimacior jak cholera. Kolejny wielki soundtrack Desplata. Najlepszy, jaki słyszałem w tym roku. Bardzo klasyczny, hitchcockowski, ale po prostu działa, robi ciary na plerach.

Odnośnik do komentarza

"Star Trek"- bynajmniej nie naleze do "Trekies" ale i uniwersum te mnie nie odrzuca, ba , jest niczego sobie. Zasiadłem do seansu tym chetniej, ze w PE niejaki Walkiewicz przyznał note 9/10, spodziewałem sie wiec nieprzecietnego kina.

 

Dostałem kilka fajnych scen (jak np otwierajaca z Cameroon z DR House) ale cóz stego skoro wszystko spłycono, czyniąc z filmu typowego blockbustera (ciekaw jestem zdania fanów). Intersujące watki, dobrze znane Trekies, jak rasa nie mająca niemalze uczuc , jak motyw odpowiedzialnosci , jak topos zemsty... tu albo nie zostały pociagniete nalezycie albo o zgrozo- osiągneły poziom trywialnosci.

 

 

Walkiewicz ma jakis dziwny gust...pisze koles dobrze ale jako recenzent, którego ocenami ma sie sugerowac konsument to raczej sie nie sprawdza.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Fantastic Mr. Fox - jakoś tak długo zbierałem się do obejrzenia, ale widocznie coś podpowiadało mi, żeby go sobie włączyć na poprawę humoru po wyjątkowo zje/banym dniu. No i proszę, dawno żaden film mnie tak pozytywnie do świata nie nastawił :)

Genialna animacja poklatkowa, rewelacyjny dubbing i historia niby prosta, którą można by z powodzeniem wstawić do każdego wysokobudżetowej mainstreamowej animki, ale pokazana bez charakterystycznych dla Pixara i Dreamworks ugrzecznień i wygładzeń. Jak dla mnie rewelacja. 9/10

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

A.I. - bardzo subiektywne 9, no wzruszyłem się kufa.Wielcy koneserzy wyrafinowanego kina zaczną pewnie zaraz bić pianę że błędy logiczne w scenariuszu, że pełen łopatologicznych metafor i w ogóle Stanley Kubrick zrobił by lepiej, ale w wypadku tego filmu potrafiłem przymknąć na pewne rzeczy oko.Osment obok Dakoty Fening ("Man in Fire") jest moim ulubionym małoletnim aktorem.

btw.Znacie jakieś inne dobre filmy (oprócz "Wróg u Bram") w których zagrał Jude Law ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...