Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

A.I. - bardzo subiektywne 9, no wzruszyłem się kufa.Wielcy koneserzy wyrafinowanego kina zaczną pewnie zaraz bić pianę że błędy logiczne w scenariuszu, że pełen łopatologicznych metafor i w ogóle Stanley Kubrick zrobił by lepiej, ale w wypadku tego filmu potrafiłem przymknąć na pewne rzeczy oko.Osment obok Dakoty Fening ("Man in Fire") jest moim ulubionym małoletnim aktorem.

btw.Znacie jakieś inne dobre filmy (oprócz "Wróg u Bram") w których zagrał Jude Law ?

Bardzo polecam "Closer", ale to baaardzo. I dzięki za przypomnienie o A.I., muszę nadrobić zaległości.

Odnośnik do komentarza

American Psycho - film średni, ale warty zobaczenia ze względu na świetną kreację C.Bale'a, który gra jednego największych poj.ebów kinematografii .Jest kilka scen, które na długo zapadną mi w pamięci

np. z wizytówkami, Batesem biegającym nago z piłą mechaniczną, orgia połaczone z recenzowaniem płyt (epic) oraz telefon do adwokata

. Zakończenie też jest zaskakujące, ale nie wywołuje opadu szczeny. Klimat denerwuje, a muzyka jest niezbyt wybitna. byloby 5/10, ale za momenty ktore wymieniłem i rolę Bale'a 2 punkty wyżej 7/10

 

Life of David Gale - pierwsze 30 min wieje nudą, ale poźniej się rozkręca, żeby przez ostatnie 30 min trzymać mocno w napieciu. Dobra rola Kevina Spacey('go?) i świetne zakończenie. Montaż trochę na bakier (przejście do wspomnien Gale'a i z powrotem wtf?). 8/10

 

Pay It Forward - historia chłopca, który w ramach zadania domowego, postanawia w prosty sposob zmienić świat. Obsada w składzie Spacey <3, H. Hunt i Osment daje radę, muzykę T. Newtona również trzeba wyróżnić. Niestety oglądajać to filmidło miałem wrażenie, że patrzę najakiś tani film z serii tefałenowskich Prawdziwych Historii (może to wina kiepskiej jakości?). Mozna zobaczyć z mamą/babcią/siostrą, ale zaopatrzcie się w chusteczki. 6.5/10

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

127 Hours, kto się interesuje historie zna. Walka o życie amerykańskiego alpinisty gdzieś w zakamarkach pustyni w Kolorado. Zmaganiom dzielnego wędrowca przygrywa doniosła muzyka, kolorowy montaż, po prostu never give up. 1/5.

 

Hahaha żeś doje-bał. Film nie jest arcydziełem ale za same zdjęcia, montaż i muzykę należy się przynajmniej 7/10. Kiepskie prowo pseudo znafffcy wszystkiego :thumbsup:

 

Banny: Fakt to film autorski, niskobudżetowy ale bez przesady, jest całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza

Widocznie mamy rozne miary jezeli chodzi o ocenianie. Sorry, ale nie bede dyskutowal z gosciem, ktory daje ([n]przynajmniej[/b])7/10 filmowi, ktory spelnia standardowe elementy wspolczesnego zachodniego kina. Chociaz z tym moglbym sie jeszcze klocic.

 

MAsz swoj kawalek internetu, bloga, wiec prosze oszczedz innym czytania twoich postow i wprowadzania przy tym reszty w blad.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Memento- je,bane cudeńko :o To, jak ten film zmusza widza do aktywności umysłowej, jak zachwyca formą i prowadzeniem fabuły, jak genialnie zarysowuje niewiele przecież postaci... no kur.wa nie mam słów. Do tego jeszcze zaje.bista muzyka i świetna realizacja pod względem technicznym (zbliżenia na detale ftw). Liczyłem na dużo i tyleż otrzymałem. Świetny film, dziękuję, dobranoc.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

Heat(całość) - najlepszy film "policjanci kontra złodzieje" wszech czasów. Dźwięk, wykonanie, dwóch głównych(Al i Robert :wub:) i tak rzadko spotykane w kinie amerykańskim realne strzelaniny. Gdzieś czytałem, że sławna scena z napadem na bank i jatka jaka tam się wytworzyła była podawana jako idealny przykład perfekcyjnego wycofania się spod ostrzału przeważającego wroga. Coś pięknego 9+/10

Odnośnik do komentarza

The.Dead.Undead. - masakra film a romero :confused: wszystkie jego zombiakowate filmy były spoko :thumbsup: ale ten to jakiś żart .wystarczy tylko wspomnieć że mamy szybkich zombich , skaczących i do tego jeszcze z wampirzymi kłami :whistling: a na dodatek jeszcze mama helga(rambo) :ninja: :ninja: nie polecam.

 

http://www.imdb.com/title/tt0923653/

 

jaki romero?

 

e: żeby nie było, dr Strangelove - genialny film z naprawdę kultowymi dialogami. Świetna potrójna rola Petera Sellers`a

Aż zmieniłem avatar i sygnaturę ;p

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

The.Dead.Undead. - masakra film a romero :confused: wszystkie jego zombiakowate filmy były spoko :thumbsup: ale ten to jakiś żart .wystarczy tylko wspomnieć że mamy szybkich zombich , skaczących i do tego jeszcze z wampirzymi kłami :whistling: a na dodatek jeszcze mama helga(rambo) :ninja: :ninja: nie polecam.

 

http://www.imdb.com/title/tt0923653/

 

jaki romero?

 

e: żeby nie było, dr Strangelove - genialny film z naprawdę kultowymi dialogami. Świetna potrójna rola Petera Sellers`a

Aż zmieniłem avatar i sygnaturę ;p

 

 

mój błąd jednym okiem spojrzałem na okładkę filmu :confused: było napisane daath isnt what it used to be g.a.romero .... of the dead :( i to mnie zmyliło myślałem że to właśnie jego film

Odnośnik do komentarza

Jak kojarzycie i lubicie filmy typu 'jest grupa niezwiązanych ze sobą ludzi, o których nic nie wiadomo, których losy nagle się zazębiają' to zobaczcie "11:14", nie da się opisać co tam się wyprawia. Sin City, Pulp Fiction, 21 gram, Memento, Tożsamość wymiękają, jeśli chodzi o zazębianie się wydarzeń, prowadzenie scenariusza i o to, co się dzieję na ekranie.

 

Ja to zapamiętałem raczej jako wersję dla nastolatków. Zwłaszcza że akcja toczy się wokół puszczalskiej małolaty. W każdym razie wszystkie wymienione przez Ciebie filmy zdecydowanie >11:14.

Odnośnik do komentarza

Mr. Nobody - 9/10 (znawcą nie jestem, bardzo subiektywna ocena). Podobał mi się ten film, choć był troszkę poplątany i momentami nie było wiadomo, o co chodzi. Jeśli miałbym wskazać coś podobnego, to "Efekt Motyla".

Odnośnik do komentarza

Expendables- pamiętam, że po obejrzeniu najnowszego Rocky'ego pomyślałem sobie, że Stallone powinien przejść na emeryturę, " Niezniszczalni( kto wymyślił ten tytuł?) tylko to potwierdzili. Jak ując jednym słowem ten wybitny obraz? Może tak: nuda. Za mało akcji akcji jak na film nawiązujący do stylistyki kina sensacyjnego lat 80. Sly ze swoim spuchniętym, po wielu zastrzykach botoksu, pyskiem jest komiczny, a Micky Rourke ma taki sam image jak w Iron Manie 2 i Zapaśniku. Całość jako tako ratował Statham i Li, ale nawet oni nie dali rady podnieść tego gniota. Oczekiwałem dobrego, dynamicznego kina akcji, a dostałem geriatryczne popisy Stallone'a i jego ekipy.

 

4/10-

ocena poszła do góry o jedno oczko za scenę w której Sly niszczy helikopter w tagowej akcji z murzynem: strzela z pistoletu w wyrzucony przez niego pocisk artyleryjski, który oczywiście wybucha :blink: Ta akcja może śmiało konkurować z lotem czołgiem z Drużyny A.

 

 

Las Vegas Parano- ekranizacja książki, której jestem wielkim fanem. Obraz bardzo wierny oryginałowi co dla mnie jest ogromnym plusem. Jedyne co mi nie pasowało to przesadzone aktorstwo Johnny Deppa. Te jego dziwne ruchy rękami i komiczny sposób chodzenia według mnie nie były śmieszne, lecz żałosne. Cała reszta na plus na czele z bardzo dobrą ścieżką dźwiękową i Benico Del Toro w roli dr Gonzo. Kto jeszcze nie widziała niech szybko nadrabia!

 

7+/10

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Krótki Film o Zabijaniu - nie wiem co sadzic, bardzo ponury, sępny film, minimalistycznie nakrecony. Pozostaje Ci w głowie, ale niezbyt przyjemnie

 

Samotny Mężczyzna - widziałem ten film już chyba z 2 miesiące temu, ciągle zapominam napisać. Przepiekne zdjecia, muzyka, uczta dla oka.Fajnie potraktowane 'filtry' na obraz widziany - raz ciepłe, raz zimne, w zależności od sytuacji na ekranie. Swietnie wystylizowany głowny bohater (okulary i strój pierwsza klasa :)). Smutny, chywta za serce - bo przeciez swiat bez milosci jest niczym. mocne 4/6

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...