Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

slacker - podobno kultowy film w którym richard linklater podąża kamerą za grupką nie powiązanych ze sobą osób w austin w teksasie które nie robią nic ciekawego i pier.dolą coś od rzeczy. w filmie występuje mendrek który jednak zamiast molestować michaelisa w empiku nęka bogu ducha winną dziewczynę spotkaną w księgarni swoimi teoriami nt zabójstwa kennedy'ego. najlepsza scena to chyba ta z początku filmu z gościem co wyprowadził się z pokoju i zostawił tylko kilka pocztówek na podłodze. tak jak lubię filmy w którym niewiele się dzieje to ten mnie nie porwał. 4-/6.

Odnośnik do komentarza

slacker - podobno kultowy film w którym richard linklater podąża kamerą za grupką nie powiązanych ze sobą osób w austin w teksasie które nie robią nic ciekawego i pier.dolą coś od rzeczy. w filmie występuje mendrek który jednak zamiast molestować michaelisa w empiku nęka bogu ducha winną dziewczynę spotkaną w księgarni swoimi teoriami nt zabójstwa kennedy'ego. najlepsza scena to chyba ta z początku filmu z gościem co wyprowadził się z pokoju i zostawił tylko kilka pocztówek na podłodze. tak jak lubię filmy w którym niewiele się dzieje to ten mnie nie porwał. 4-/6.

 

Podaj tytułu filmów,  w których nic się nie dzieje, jakie cię porwały.

Odnośnik do komentarza

jeszcze pętla

 

Ja miałem dziwny sen. Gdyby Pan mógł mi ten sen wytłumaczyć, taki sen zdarza się chyba tylko raz w życiu. Tak, to był dziwny sen. Śniło mi się, że jestem pijakiem, że nazywam się Kowalski, że w moim domu jest telefon. Rozumiecie to? Śniło mi się, że chciałem zapomnieć o swoim pijaństwie, uciec od ludzi z którymi piłem, od knajp, od wspomnień. Tak czasem bywa we śnie, prawda? Ale we śnie nie można od niczego uciec i to jest najgorsze. Strasznie męczy taki sen, a śniło mi się jeszcze wiele rzeczy. Kraj - dziwny, trudny, ciężki kraj; kraj w którym tyle trzeba pracować, tyle trzeba mieć nadziei i serca - to mój najgorszy sen. Okropny sen, ale to sen, co? W życiu to chyba jest niemożliwe. Mimo wszystko życie nie jest tak okrutne, co?
Odnośnik do komentarza

"Adwokat" - rez. R. Scott, w rolach głównych M. Fasdbender, P. Cruz, C. Diaz, J. Bardem i B. Pitt. Właściwie na tym juz mógłbym zakończyć, bo sama obsada mówi wszystko. Świetne kino: doskonała, trzymająca w napięciu do samego końca fabuła, mocna końcówka. Historia o tym, jak sie kończy zawieranie układów z mafia. Zdecydowanie jeden z lepszych filmów jakie w ostatnim czasie widziałem. Kto jeszcze nie oglądał, brać i nadrabiać zaległości (leci np. za 20 min. na Canalu). 8+/10.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Calvary - włączyłem bo chwilowo nic innego nie miałem do ogladania i całe szczęście bo ominął by mnie genialny film. Brendan Gleeson, któremu zagrożono śmiercią podczas spowiedzi, musi zmierzyć się z problemami małej irlandzkiej mieściny jak i całego społeczeństwa. Super atmosfera, świetne dialogi, dobra muza jak i bardzo fajne zakończenie. 8+/10

Odnośnik do komentarza

Furia - film calkiem mi sie podobal, swietna akcja, ciekawe spojrzenie na wojne z roznych perspektyw zalogi, co prawda przemiana Normana byla troche zbyt szybka, przez co mogla sie wydawac sztuczna niemniej jednak jest to bardzo porzadne kino moim zdaniem, jak najbardziej warto obejrzec.

 

John Wick - Sam Fisher + Max Payne = John Wick, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Calvary - włączyłem bo chwilowo nic innego nie miałem do ogladania i całe szczęście bo ominął by mnie genialny film. Brendan Gleeson, któremu zagrożono śmiercią podczas spowiedzi, musi zmierzyć się z problemami małej irlandzkiej mieściny jak i całego społeczeństwa. Super atmosfera, świetne dialogi, dobra muza jak i bardzo fajne zakończenie. 8+/10

 

Tez widzialem ostatnio. Swietne.

Odnośnik do komentarza

Naszła mnie ostatnio ochota na normalne bajki bez wulgaryzmów i świata wykreowanego po kwasie i trafiłem na Avatara od Nickelodeon. Strasznie fajna bajka w starym stylu,nie to co adventure time robiące dzieciakom wodorosty z mózgu.

Last Airbender- podobała mi się spójność 3 sezonów z jasno nakreślonym celem, do którego zmierza cała opowieść. Na plus również magia żywiołów i pomysłowe jej zastosowanie w walkach i poza nią jak i postacie dlatego,że  twórcy nie szczędzili czasu na ich wyczerpujące przedstawienie.

 

Super bajka 9/10

Legend of Korra- średniawa kontynuacja po timeskipie z nowym avatarem. Za dużo walki polegającej na zwykłym napjerdalaniu,a nie wykorzystywaniu w pomysłowy sposób żywiołów. Do tego każdy sezon jest o czym innym co średnio mi się podobało.Brakuje również uczucia podróży znanego z legendy aanga. Fajnie,że chociaż humor udało im się zachować i miło zobaczyć epizodyczne występy ekipy aanga jako staruszków.

 

Lesbijskie zakończenie wyskakujące totalnie z dupy bez konkretnej podbudowy to srogie WTF



Średnia bajka 6+/10

Odnośnik do komentarza

Eric Bana wyrasta na jednego z moich ulubionych aktorów. Po świetnym Star Trek, gdzie zagrał niezłego maderfakera Nero i średnim Hulku ostatnio widziałem dobre Munich i Closet Circuit.

 

Munich – Bana gra dowódcę specjalnej jednostki izraelskiej (ponoć to nie Mossad), która po zamachu na izraelskich sportowców podczas IO w Monachium w 1972 roku poluje na odpowiedzialnych za zamach członków palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień (arab. أمنظمة أيلول الأسود). Świetna obsada, reżyseria (Spielberg) i mocny temat – oparty na faktach.

Closet Circuit – political thriller z niezłym scenariuszem Stevena Knighta (Eastern Promises). Bana tym razem gra adwokata Martina Rose’a, który po tajemniczej śmierci swojego poprzednika ma zostać obrońcą oskarżonego o udział w zorganizowaniu ataku terrorystycznego w centrum Londynu. Na początku prosta sprawa okazuje się nieźle skomplikowana, a dochodzenie ujawnia niebezpieczną dla Rose’a  prawdę. Bardzo lubię takie filmy. W podobnym klimacie widziałem Tinker, Tailor, Soldier, Spy (co za obsada!) albo A Most Wanted Man o którym już tu pisałem.
 

Odnośnik do komentarza

Bana ma też wesołą rolę drugoplanową w komediowym Funny People, który swoją drogą polecam. Taka odmiana w jego emploi.

 

Ostatnio widziałem  : Thank You For Smoking : świetny film, najlepszy z obejrzanego przeze mnie dotychczas dorobku Reitmana (reżyserował m.in. Juno, W Chmurach i Young Adult, wszystko niby niezłe, ale bez tego czegoś, mdłe). Historia "rzecznika" wielkich koncernów tytoniowych (idealnie pasujący do roli Aaron Eckhart), jego relacji z synem, mediami, kolegami po fachu itd, a w tle zbliżająca się konfrontacja z senatorem, dążącym do wprowadzenia obowiązku oznaczania każdej paczki papierosów trupią czaszką jako trucizny (film z 2005 roku, parę lat później podobne pomysły pojawiły się w świecie realnym). Trafne spojrzenie na różne tematy, szczególnie ludzką hipokryzję, a to wszystko na luzie, z błyskotliwymi i zabawnymi dialogami oraz mocnym drugim planem. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Fakt, to jeden z typów, którzy potrafią wywołać skrajnie negatywne emocje, chociaż ja akurat podchodzę do niego umiarkowanie pozytywnie (potrafi zagrać na wyższym poziomie - vide Click - ale najczęściej po prostu wybiera średnie/fatalne scenariusze), ale FP to akurat komedia w zupełnie innym stylu, niż standardowe filmy z tymi panami, powiedzmy nawet, że komediodramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...