Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

też tak uważam i mnie nawet wyśmiewali za takie opinie na forum. Dobry horror ma dla mnie wzbudzać niepokój, konfrontować z własnymi lękami czy fobiami. nie zaszkodzi jak wzbudzi u mnie obrzydzenie. straszyć to mogą tanie jump scare'y no i spoko wystraszę się raz i tyle. trwałego wrażenia to nie pozostawi.

 

tak jak piszesz

 

 

 

ja oceniam dobry horror po tym czy boję się wyjść z pokoju bo seansie

 

 to są kryteria do lat 15

Odnośnik do komentarza

Woman in Gold - Polecam jeżeli obejrzeliście Tajemnice Filomeny i wam się podobało to prawie identyczny film z taka samą konstrukcją tym samym morałem tylko inną historią. Cała sprawa na faktach. Jak jedna żydówka pozwała Rząd Austrii. Tylko w USA takie dziwy :D  Bardzo fajny film na letni wieczór do obejrzenia z drugą połówką.

 

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Ted był całkiem udaną komedią z przekąsem, ale kontynuacja kruszy system brawurowo. Jako przedstawiciel gatunku spełnia swoją rolę na platynowy dzban. Dawno już się tak nie ubawiłem, zasadniczo śmiałem się praktycznie co scenę. Lekki, łatwy, niezwykle przyjemny w odbiorze film. Edycja na blu ray gdy tylko się ukaże, wzbogaci moja kolekcję. Gorąco polecam. Mocne, w pełni zasłużone 9/10.

Odnośnik do komentarza

Ted 2 na pewno lepsze od tego westernu. Wiesz zależy na co się nastawisz. Niektóre motywy naprawdę fajne ja po prostu miałem już pewnego rodzaju zmęczenie materiału. Niestety dla fanatyka family guya nie ma ani jednego dow(nene)u który by mnie zaskoczył. Byłem z narzeczoną na filmie i jej się strasznie podobała ale ona family guya nie ogląda to ten humor był świeży.

 

 

Niektóre motywy jak z Jurrasic Park, Liamem czy BeatleJuice kozak ale nie wszyscy wyłapią aluzje. Ty akurat będziesz się dobrze bawił bo wątpię aby jakikolwiek dow(nene) ci umknął. W końcu z popkulturą jest za pan brat.

 

Swoją drogą śmieszne było jak w kinie przy scenie z beatlejuice nikt się nie zaśmiał. No ale ci ludzie jeżeli nawet znali film to jako sok z żuka i nie kojarzyli faktów. Najsmutniej mi się jednak zrobiło jak w pewnym momencie był dow(nene) z pewnym polem i kurczę piękny tekst teda a ludzie nie skumali. 0 śmiechów a sala pełna. Ja z kobietą może jedyni na sali co śmiechli.

Odnośnik do komentarza

Dobry jeszcze jest trolling występu komikow. Proszą publike o wybranie miejsca czasu akcji i znanej osoby do skeczu. No to ted z whalbergiem na publice schowani troluja.

 

Wybierzcie date : 9/11

Wybierzcie miejsce: redakcja charlie hebdo

wybierzcie osobe: robin williams :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

The Theory of Everything [2014] - film o życiu wybitnego fizyka teoretycznego, Stephena Hawkinga.

Zrealizowany perfekcyjnie, chociaż ja to bym chciał aby bardziej skupili się na jego odkryciach naukowych a poszli głównie w relację z Jane Hawking.

Wszystkiego mieć nie można.

Eddie Redmayne idealny do roli.

 

8+/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sin City 2 - Niestety film o wiele gorszy od części pierwszej. Wizualnie jest dobrze ( co prawda  już bez takiego strzała w pysk, jak poprzednio) ale trochę nudno i bez ikry. Wątek z Evą Green wypada najlepiej, no i te cycuszki <3

6/10

 

 

Frank dawaj teraz Ronina :P 

Odnośnik do komentarza

Jurassic World - Dobrze sie oglada ale to juz nie to samo. Momentami naprawde przesadzili... Kompletnie zatracili klimat, mimo wszystko dla fanow pozycja obowiazkowa 6/10

 

Kung Fury - Ja (pipi)e, co za rzeź ! Hahhahaha nie potrafie ocenic.

 

Cienki Bolek - Srednio, nawet bardzo. Komedia jakich wiele, bez polotu, bez swiezosci ale tragedii nie ma. 5/10

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza

Fury- średniak udający, że aspiruje do czegoś więcej niż bycie średniakiem przez co czasami drażni. Dużo taniej symboliki, próby przedstawienia wszystkich kolorów wojny i abstrakcyjne sceny batalistyczne. Nie mam nic przeciwko, ale bez kija od szczotki wsadzonej bardzo, bardzo głęboko 2+/5

Odnośnik do komentarza

Po kilku latach znów obejrzałam Big Lebowski, żeby sprawdzić czy nadal śmieszy.

 

1.Nie ma drugiego podobnego filmu.

2.Świetna obsada.

3.Nadal śmieszy.

 

9/10 

Pytam zupełnie poważnie i proszę bez hejtów. Co jest zabawnego w tym filmie? Nie rozumiem po prostu kultowości tego tytułu. Bardzo proszę żeby mi ktoś to rozrysował bo może coś do mnie nie dociera. Co prawda oglądałem go dawno dawno nie pamiętam kiedy ale nie pamiętam żeby cokolwiek mnie rozbawiło w tym filmie czy zaciekawiło. Dziś idę na noc do pracy i wezmę ze sobą ten film bo mam na dvd i ocenie jeszcze raz bo już 2 raz trafiam na tak wysoką ocenę w tym temacie ostatnimi czasy i nie pojmuję skąd te zachwyty. Arek może Ty mi wytłumaczysz :D ?

Odnośnik do komentarza

 

Po kilku latach znów obejrzałam Big Lebowski, żeby sprawdzić czy nadal śmieszy.

 

1.Nie ma drugiego podobnego filmu.

2.Świetna obsada.

3.Nadal śmieszy.

 

9/10

Pytam zupełnie poważnie i proszę bez hejtów. Co jest zabawnego w tym filmie? Nie rozumiem po prostu kultowości tego tytułu. Bardzo proszę żeby mi ktoś to rozrysował bo może coś do mnie nie dociera. Co prawda oglądałem go dawno dawno nie pamiętam kiedy ale nie pamiętam żeby cokolwiek mnie rozbawiło w tym filmie czy zaciekawiło. Dziś idę na noc do pracy i wezmę ze sobą ten film bo mam na dvd i ocenie jeszcze raz bo już 2 raz trafiam na tak wysoką ocenę w tym temacie ostatnimi czasy i nie pojmuję skąd te zachwyty. Arek może Ty mi wytłumaczysz :D ?

THAT'S LAJK JOR OPINION MEEEEEN...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Po kilku latach znów obejrzałam Big Lebowski, żeby sprawdzić czy nadal śmieszy.

 

1.Nie ma drugiego podobnego filmu.

2.Świetna obsada.

3.Nadal śmieszy.

 

9/10 

Pytam zupełnie poważnie i proszę bez hejtów. Co jest zabawnego w tym filmie? Nie rozumiem po prostu kultowości tego tytułu. Bardzo proszę żeby mi ktoś to rozrysował bo może coś do mnie nie dociera. Co prawda oglądałem go dawno dawno nie pamiętam kiedy ale nie pamiętam żeby cokolwiek mnie rozbawiło w tym filmie czy zaciekawiło. Dziś idę na noc do pracy i wezmę ze sobą ten film bo mam na dvd i ocenie jeszcze raz bo już 2 raz trafiam na tak wysoką ocenę w tym temacie ostatnimi czasy i nie pojmuję skąd te zachwyty. Arek może Ty mi wytłumaczysz :D ?

 

Ale nie wiesz kiedy ma być śmiesznie czy wiesz kiedy, ale cię to kompletnie nie śmieszy? Z tym pierwszym jest trochę tak, jak z tłumaczeniem komuś dow(nene)u (oczywiście humor w filmie można przekazać na więcej sposobów i w bardziej złożonej formie, przez co sprawa się jeszcze komplikuje), a z tym drugim jak z oglądaniem polskich kabaretów, rozumiesz dokładnie w którym momencie chcą żebyś się śmiał, ale to jest tak suche, że zmieniasz kanał. Jest jeszcze problem z tłumaczeniem pewnych typów humoru, bo jak wytłumaczyć coś abstrakcyjnego?

 

co do tematu

 

Pride- typowo zrealizowany komediodramat brytyjski opowiadający prawdziwą historię wsparcia przez grupę LGBT .... górników brytyjskich podczas strajków w latach 80. Opowiadana historia w ogólnym rozrachunku jest słodko pierdząca i człowieka, aż korci, żeby dowiedzieć się jak to wyglądało naprawdę (przynajmniej w kwestii rzeczywistych relacji, bo trudno przeczyć podanym faktom ze świata polityki). Nie żeby przeszkadzało to w oglądaniu, bo Pride jest po prostu bardzo dobry, może i banalnie podany, ale ja lubię ciepłe (he, he...) filmy, które (względnie) dobrze się kończą. 4-/5

Odnośnik do komentarza

 

Po kilku latach znów obejrzałam Big Lebowski, żeby sprawdzić czy nadal śmieszy.

 

1.Nie ma drugiego podobnego filmu.

2.Świetna obsada.

3.Nadal śmieszy.

 

9/10 

Pytam zupełnie poważnie i proszę bez hejtów. Co jest zabawnego w tym filmie? Nie rozumiem po prostu kultowości tego tytułu. Bardzo proszę żeby mi ktoś to rozrysował bo może coś do mnie nie dociera. Co prawda oglądałem go dawno dawno nie pamiętam kiedy ale nie pamiętam żeby cokolwiek mnie rozbawiło w tym filmie czy zaciekawiło. Dziś idę na noc do pracy i wezmę ze sobą ten film bo mam na dvd i ocenie jeszcze raz bo już 2 raz trafiam na tak wysoką ocenę w tym temacie ostatnimi czasy i nie pojmuję skąd te zachwyty. Arek może Ty mi wytłumaczysz :D ?

 

big-lebowski2-740x369.jpg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...