Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy :

 

Everest - Ok film nic więcej nic mniej. Bardzo dobre zdjęcia i czuć majestat góry. Dobrze zagrany ale tak sobie wyreżyserowany. Nie porwał mnie takie 6/10. Warto w kinie zobaczyć dla tych zdjęć.

 

Zrywa się Wiatr  - czyli Miyazaki w pełni :) Bardzo porządna animacja. Chwyta za serce i w przeciwieństwie do innych fimów tego autora ta opowiada historię prawdziwego człowieka. Nie jest to najlepsze dzieło studia ghibli ale i tak w czołówce 7/10 Polecam

 

Sicario - :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: /10

 

Autor zdjęć w tym filmie to dla mnie murowany Oskar. Najlepszy technicznie film akcji od lat. Gra aktorska na bardzo dobrym poziomie. Szczególnie Del Toro pod koniec brawurowo gra.  Cały film to cholernie wciągający film akcji. Coś dla ludzi którzy tak jak ja oglądali NArcos niedawno oraz The Bridge. Co się w tym filmie dzieje o matko boska.

 

Dobra reżyseria to jednak podstawa. Weźmy takiego Josha Brolina- grał w Everest i w Sicario. Oba filmy w kinie widziałem w tym tygodniu. W Sicario gra bez jakiejś brawury postać na drugim planie ale robi to wyśmienicie. W Everest gra też drugoplanową postać ale w ogóle mnie nie przekonuje w roli alpinisty. Dobry reżyser jak np Woody Allen potrafi nawet z średniej aktorki czy aktora zrobić kandydata do oskara. U kiepskiego reżysera nawet Pacino czy streep źle zagrają :)

Odnośnik do komentarza

Marsjanin - bardzo przyjemne sci-fi, nawet udział Matta Damona którego nie trawie nie popsuł mi filmu ;) bardzo ładne zdjęcia, dobra muzyka, kilka zabawny tekstów.

 

Natomiast Sean Bean:

 

tym razem wyjątkowo dotrwał do końca filmu

 

 

8/10

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez ofsajd
Odnośnik do komentarza

Jeśli robić konkurs to chyba wygrałby P.T Anderson. W końcu udało mu się wycisnąć "zdolności aktorskie"  Adama Sandlera, a wyczyn to cięższy niż wygranie 100-tu metrówki z Usainem Boltem w obsadzie.

Edit:

No i Marky Marka w Boogie Nights, pełen szacun panie Anderson.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

 

Sicario - 

 

Autor zdjęć w tym filmie to dla mnie murowany Oskar. Najlepszy technicznie film akcji od lat. Gra aktorska na bardzo dobrym poziomie. Szczególnie Del Toro pod koniec brawurowo gra.  Cały film to cholernie wciągający film akcji. Coś dla ludzi którzy tak jak ja oglądali NArcos niedawno oraz The Bridge. Co się w tym filmie dzieje o matko boska.

 

Dobra reżyseria to jednak podstawa. Weźmy takiego Josha Brolina- grał w Everest i w Sicario. Oba filmy w kinie widziałem w tym tygodniu. W Sicario gra bez jakiejś brawury postać na drugim planie ale robi to wyśmienicie. W Everest gra też drugoplanową postać ale w ogóle mnie nie przekonuje w roli alpinisty. Dobry reżyser jak np Woody Allen potrafi nawet z średniej aktorki czy aktora zrobić kandydata do oskara. U kiepskiego reżysera nawet Pacino czy streep źle zagrają :)

 

 

Sicario  :obama:  :obama:  :obama:  :obama:  :obama:  :obama:  :obama:  :obama:  :obama::wujaszek: /10

Kawał cholernie dobrego kina, scena konwoju to masterpiece. O filmie nie wiedzialem nic i to chyba najlepszy spontan jaki spotkał mnie w kinie. Technicznie świetny, Benicio podobnie jak Dicaprio - im starszy tym fajniejszy. 

Jeden błąd tylko rzucił się mocno w oczy, co troszeczkę uroniło autentyczności

 

 

mercel poprosiła o szluga, którego nie udało się odpalić i zaciągała się wygaszoną fajką xd

 

Odnośnik do komentarza

Bong to mistrz współczesnego kina gatunkowego, ciężko znaleźć lepszych (narzeczona pisze magisterkę z tym związaną, dzięki temu często powtarzam sobie jego filmy)

Edit:
Kino koreańskie zresztą to obecnie czołówka kinematografii światowej, ich reforma rynku zadziała w stopniu pierwotnie chyba niespodziewanym.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o kryminał wymieszany z dramatem to nikt nie robi lepszych filmów od koreańczyków, a tak się składa, że mi takie kino w ostatnich latach najlepiej "wchodzi". W przypadku Bonga (chociaż nie tylko) w grę wchodzi jeszcze specyficzny, czasami wręcz slapstickowy humor wplatany w poważne historie nie rozwarstwiając przy tym klimatu. Wyrywając takie sceny z kontekstu, człowiek sobie myśli "ale to posrane". Przypomina mi to trochę Chaplina wieku średniego (Gorączka złota, Dyktator). On też używał podobnych metod opowiadania smutnych historii, a dzisiaj wrzuca się pojedyncze sceny (np, tańczące bułki) do  "Top 10 najzabawniejszych scen filmowych w historii".

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wyszedlem z pokazu Sicario i nie wiem co mam napisac bo film zwyczajnie gniecie. Doskonaly brutalny kryminal, z niesamowicie gestym klimatem, swietnymi zdjeciami i naprawde dobrym aktorstwem. No kazdy powinien obejrzec ten film w kinie a koncowka to totalny mozg rozyebany. Dla mnie strącil z pierwszego miejaca Mad Maxa i jak na razie najlepszy film roku.

9/10 z <3

 

Lecial trailer Crimson Peak. Zapowiada sie rewelacyjnie. :obama:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Wlasnie wyszedlem z pokazu Sicario i nie wiem co mam napisac bo film zwyczajnie gniecie. Doskonaly brutalny kryminal, z niesamowicie gestym klimatem, swietnymi zdjeciami i naprawde dobrym aktorstwem. No kazdy powinien obejrzec ten film w kinie a koncowka to totalny mozg rozyebany. Dla mnie strącil z pierwszego miejaca Mad Maxa i jak na razie najlepszy film roku.

9/10 z <3

Ta scena przy stole.  :banderas:

Film zamierzam obejrzec powtórnie, bo przy pierwszym seansie trochę zgubiłem się przy ustalaniu planów niektórych akcji i tym w jaki sposób rozstrzygały się pewne rzeczy. Stąd filmu nie pokochałem za pierwszym razem, ale nadal jestem pełen podziwu dla dusznego klimatu towarzyszącego przez cały czas trwania seansu, znakomitego aktorstwa i zaaranżowania wielu scen, które są poprowadzone w mistrzowski sposób. 

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z seansu Sicario.  Oczywiście jestem zachwycony.  To jak Villeneuve prowadzi swoje filmy to majstersztyk, w zasadzie zero zbędnych scen. Jego praca w montażowni musi być bardzo pedantyczna. Prowadzenie szczątkowej fabuły i zarazem mocna, wiarygodna ekspozycja postaci daje wspaniały efekt. Samo przedstawienie głównej bohaterki (która pełni też rolę swoistego awatara dla widza)* też zasługuje na pochwały.  Strona techniczna, kompozycja kadrów, wycyzelowane sceny, wszystko w tym filmie zagrało ( i zabrzmiało)

*

Postać Kate jest wspaniałym przykładem jak napisać i zrobić bohatera, który personifikuje widza. Od początku filmu czujemy to co ona. Nawet moment oddechu następuje wtedy kiedy odczuwa go bohaterka, w końcu dosłownie pada zdanie o tym, że "musi się rozluźnić". To samo dzieje się z widzem, następują jedyne sceny rozluźnienia (sekwencja w barze), które kończą się powrotem do dusznego klimatu (dosłownie, bo dzięki scenie duszenia). Tego typu zabiegów jest zresztą znacznie więcej.

 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się właściwie ze wszystkim, chociaż moim zdaniem

nie zawsze udaje się osiągnąć odpowiedni stan napięcia, bardziej dezorientacji, zagubienia bohaterki no i nas, widzów. Np. przejazd przez Juarez wywołuje takie niejasne emocje. Dobra obserwacja z tym awatarem. 

 

Odnośnik do komentarza

Bong to mistrz współczesnego kina gatunkowego, ciężko znaleźć lepszych (narzeczona pisze magisterkę z tym związaną, dzięki temu często powtarzam sobie jego filmy)

 

Edit:

Kino koreańskie zresztą to obecnie czołówka kinematografii światowej, ich reforma rynku zadziała w stopniu pierwotnie chyba niespodziewanym.

 

to ten od zayebistego snowpiercera, kojarze typa 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...