Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

ja ogólnie nie lubię parodii ani komedii, np. nie ogladalem nigdy zadnego Scary Movie, Gwiezdnych Jaj ani innych takich. Za to obejrzałem ten Haunted House i śmiałem się na głos, bardzo mi się podobał :/

ale ogólnie nie rekomenduje go, chyba mam coś z głową po prostu

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Takich filmow sie nie oglada bo Wayans dostaje kase za nic. Naga Broń po calości, czyli idealna komedia nonsensu. Nielsen wypowidajacy niedorzeczne kwestie z kamienna powaga i Nordberg (zydowskie nazwisko u mudżina ftw). Pamieta ktos scene z czarnoskorym nawalajacym z banki w trojce. Przewijalem ja z 20 razy pocac sie ze smiechu. No kuuuwa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ja wlassnie takich filmow nie ogladam, nie lubie glupkowatych komedii a przy tym sie bawilem nadzwyczaj dobrze, dlatego pytam tutaj, zcy to dobry film w rzeczywistosci czy tylko mnie sie podobal

jeden z lepszych filmów mela brooksa głupkowatą komedią xdddd.

 

the iron giant - smutna bajka o samotnym chłopcu i jego przyjacielu robocie niesłusznie posądzonym o bycie bronią masowego rażenia.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Producenci i Płonące siodła, jezusie nazaretański, jakie to dobre. Franek mi średnio siadł, chociaż miał swoje momenty. A kosmiczne jaja i faceci w rajtuzach to dla mnie najlepsze parodie. Np. taka naga broń zawsze wydawała mi się co najwyżej średnia i z tych "kryminalnych" wolałem Strzelając śmiechem.

Odnośnik do komentarza

Prisoners- Dziwie się nad zachwytami, nad tym filmem. Film jest przydługawy, dziury w scenariuszu są zauważalne już przy pierwszym oglądaniu. Zakończenie jest słabe a ciężkiego klimatu jest jak na lekarstwo. Plusem jest świetna rola Jackmana i Glynhalla, Szczególnie ten drugi pokazał w całej mocy swój kunszt i talent. 6+/10

Odnośnik do komentarza

Jako takich dziur w scenariuszu nie ma, zresztą prostym kluczem do interpretacji filmu jest postać detektywa (i to jak się nazywa, i to co ta nazwa oznacza). Ilość fałszywych tropów, które celowo są zastawiane na widza to rodzaj swoistej gry na linii twórca-odbiorca. Zdecydowanie to jeden z najmocniejszych punktów filmu (jak i cały scenariusz).

Chyba jeden z moich ulubionych thrillerów ostatnich lat i bardzo musiałbym się czepiać, aby znaleźć (większe)wady w tym filmie. Na początku miałem ochotę wysmarować trochę dłuższą odpowiedź, ale natłok obejrzanych filmów i ogólne zmęczenie odwiodły mnie szybko od tej myśli  :)

Zresztą ostateczny odbiór filmu i tak zawsze jest sprawą indywidualną.

P.S
Gorąco każdemu polecam: "W objęciach węża", w listopadzie powinien się pojawić w sieci kin studyjnych. Największa (dla mnie) niespodzianka in plus na festiwalu, który był bardzo udany w tym roku. Rozczarowałem się tylko animowaną "Czarodziejską Górą", przesyt pomysłu nad techniką i opowieścią. No i "Brud" nadal do mnie nie trafił, wrzucić z niego wątki moralizatorskie i byłoby naprawdę dobrze

Odnośnik do komentarza

Frailty  - bardzo fajny film najbardziej mnie zdziwiło jak przy nazwisku reżysera na końcu pojawił się Bill Paxton.  Polecam !

 

Aloha- Jeżeli lubisz filmy Camerona Crowe to jest następny film tego reżysera. Taki sam jak poprzednie ale dla mnie to nie wada. Jego filmy zawsze się dobrze ogląda.

 

Pride - Scenariusz tego filmu chciałbym zobaczyć u nas na śląsku.  W skrócie : Lata 80'te Wielka Brytania. Rząd zamyka kopalnie górnicy strajkują.  W sukurs górnikom idą geje i lesbijki. Górnicy to wierni katolicy i ta pomoc im nie pasuje. Geje i Lesbijki pomagają mimo wszystko  ... Świetnie się ogląda z przesłaniem. Film nie dla homofobów  i wyborców PiS.  

 

P.S. No i nie dla tych co wybrali go

 

uid_abb7be4b21e769e403ad49d4ae63114f1258

 

Odnośnik do komentarza

Odd Thomas (2013) - Historia o tym jak chorąży Chekov... tfu... chłopak o imieniu Odd, który widzi zmarłych (i piekielne potwory), jeździ na skuterze i ma gorącą laskę, która jest kelnerką. No i ma różne przygody ( i musi zapobiec masakrze). Film niskobudżetowy i chyba od razu poleciał do pudełkowej dystrybucji (DVD/blu-ray). I to widać od razu. Mało aktorów za to od groma statystów no i efekty bidne. Fabuła zjadliwa choć mocno podziurawiona. są też błędy techniczne jak np

scena gdzie Odd ładuje ponad 100kg  trupa do bagażnika jakby był workiem kartofli, czy scena z "sępami", które powinny zabić Odda zaraz po tym jak zorientowały się, że je widzi).

 Ogólnie popracować nad scenariuszem i byłoby całkiem, całkiem. Końcówka daje idealne podwaliny do bardziej brutalnej, mrocznej kontynuacji, a z Odda zrobić badassa-łowcę.

 

Ocena: takie 6+/10

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...