Skocz do zawartości

Jakie cwiczenia polecacie ?


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

No ja akurat wiem co piszę ;) Trening kulturystów jest ukierunkowany na zwiększanie masy mięśniowej. Taki trening nie daje nic poza większymi mięśniami i oczywiście zdolnością do dźwigania dużych ciężarów. Natomiast trening z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała, (czyli ćwiczenia na drążku, pompki, brzuszki, przysiady, trzymanie określonej pozycji przez dany czas) powodują zwiększenie gęstości mięśni a co za tym idzie poprawienie kondycji, większa siła dynamiczna, większa szybkość, wytrzymałość itp. Dlatego taki kulturysta jak ten kolo na filmiku z bicem jak arbuz podniesie się kilka razy a potem będzie dyszał jak świnia, a gość o połowę od niego mniejszy może się podnieść z 50x bez najmniejszych oznak zmęczenia.

No patrz, a koksy na mojej siłce muszą sobie doczepiać dodatkowy ciężar przy podciąganiu, bo masa ich własnego ciała to dla nich za mało :P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No ja akurat wiem co piszę ;) Trening kulturystów jest ukierunkowany na zwiększanie masy mięśniowej. Taki trening nie daje nic poza większymi mięśniami i oczywiście zdolnością do dźwigania dużych ciężarów. Natomiast trening z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała, (czyli ćwiczenia na drążku, pompki, brzuszki, przysiady, trzymanie określonej pozycji przez dany czas) powodują zwiększenie gęstości mięśni a co za tym idzie poprawienie kondycji, większa siła dynamiczna, większa szybkość, wytrzymałość itp. Dlatego taki kulturysta jak ten kolo na filmiku z bicem jak arbuz podniesie się kilka razy a potem będzie dyszał jak świnia, a gość o połowę od niego mniejszy może się podnieść z 50x bez najmniejszych oznak zmęczenia.

No patrz, a koksy na mojej siłce muszą sobie doczepiać dodatkowy ciężar przy podciąganiu, bo masa ich własnego ciała to dla nich za mało :P

 

No a ile razy się podciągają 8-10? trening na masę polega na podnoszeniu jak największego ciężaru ale nie więcej niż 12 razy. Ciężar własnego ciała to nigdy nie jest za mało, wszystko zależy jaki masz cel w treningu ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,postanowiłem zrzucić parę kilo ale bez żadnych podpowiedzi to raczej niemożliwe(chodzi mi o prawidłość robienia np. brzuszków).Kupiłem sobie 2 hantle po 15 kg,chcę robić brzuszki by zgubić "oponkę"(chyba ,że są skuteczniejsze metody na pozbycie się oponki) i tu mam pytanie:

Są ćwiczenia na uda jakie z wykorzystaniem hantli(chcę je odtłuszczyć,nie wyrzeźbić)?

Na brzuch,na klatkę i biceps też by się przydały :)

Na co pomagają pompki i ile razy w tyg. ćwiczyć ? Jakie serie?

Od razu mówię,że muszę zrzucić jakieś 10-15 kg i wrócić do dawnej wagi(fast foody i pepsi + brak ruchu zrobił swoje...)

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
chcę robić brzuszki by zgubić "oponkę"(chyba ,że są skuteczniejsze metody na pozbycie się oponki) i tu mam pytanie:

Są ćwiczenia na uda jakie z wykorzystaniem hantli(chcę je odtłuszczyć,nie wyrzeźbić)?

Na brzuch,na klatkę i biceps też by się przydały

Na co pomagają pompki i ile razy w tyg. ćwiczyć ? Jakie serie?

Od razu mówię,że muszę zrzucić jakieś 10-15 kg i wrócić do dawnej wagi(fast foody i pepsi + brak ruchu zrobił swoje...)

Z góry dzięki

Na zgubienie tłuszczu (zarówno na brzuchu i nogach) najlepszy byłoby bieganie, ew. sauna. Tylko, że efekty pojawią się dopiero po jakimś czasie. Brzuszki prędzej zwiększą siłe mięśni niż spalą tłuszcz.

Pompki wpływają na biceps, triceps i plecy. Ilość serii i powtórzeń i treningów zależy od Twojego celu- chcesz zwiększyć te partie mięśni, bardziej rozbudować czy wyrzeźbić?

 

Na klate jest kilka ćwiczeń, które da się zrobić dwoma hantlami (dobrze jest mieć jeszcze ławke). Polecam rozpiętki (na skosie, głową w dół, na płaskim), wyciskanie sztangietek, również w trzech płaszczyznach (jednak te 2x 15 kg może być za mało) lub przenoszenie hantla.

 

Na biceps możesz po prostu zginać ręcę stojąc, siedząc, w oparciu o coś (na siłowni robi się to na modlitewniku), robić ruchy młotkowe, podciągać się na drążku.

 

Jeśli chodzi o brzuch, wkleje to co pisałem na poprzedniej stronie:

 

Brzuch ćwicze na siłowni więc mam większe pole do popisu, zależy jakie sprzęt posiadasz.

Ja staram się nie popadać w rutyne, wykonuje różne ćwiczenia na brzuch. Jeśli masz jakąś ławke, rób na niej brzuszki, z czasem zwiększ kąt lub wrzuć na klate z 10 kilo (odczuwalna różnica). Jeśli masz drążek/drabinki- zawiśnij na nim i rób wznosy kolan do brody. Dobre jest również ćwiczenie polegające na leżeniu płasko na dywanie/materacu i jednoczesnym unoszeniu części tułowia (tak aby kość ogonowa została przy ziemi) i pojedyńczo nogi (aby kolano było pod kątem 90 stopni).

 

Inne przykładowe ćwiczenia:

• Skłony w leżeniu na płasko - kładziemy się na materacu lub ławce; nogi ugięte, ręce nad głową, tułów unosimy w górę; pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia (zaangażowane mięśnie płaski i skośne).

• Skłony w leżeniu z głową w dół - wykonać jak w ćwiczeniu poprzednim; pozycja wyjściowa głową w dół na ławce skośnej (mięśnie płaskie i skośne).

• Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej - kładziemy się na ławce skośnej głową do góry, ramiona za głową (trzymamy jakiś punkt oparcia np. ławkę, drążek), tułów przylega do podłoża; unosimy nogi do klatki jednocześnie zginając je lekko w kolanach (mięśnie proste i skośne).

• Unoszenie kolan w leżeniu na płasko - kładziemy się na ławce lub materacu płasko, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową; podciągamy kolana do klatki piersiowej (mięśnie proste).

• Unoszenie nóg w zwisie na drążku - chwytamy drążek prosty nachwytem lub podchwytem; unosimy nogi jak najwyżej do brody; tempo ruchu umiarkowane, bez zrywów; im mniejsze ugięcie nóg w kolanach, tym większy stopień trudności ćwiczenia (mięśnie proste, skośne i zębate przednie).

 

Poza tym jest wiele ćwiczeń, wystarczy kupić chociażby jeden numer Men's Health, tam średnio w każdym numerze jest jakiś trening na brzuch

 

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich,postanowiłem zrzucić parę kilo ale bez żadnych podpowiedzi to raczej niemożliwe(chodzi mi o prawidłość robienia np. brzuszków).Kupiłem sobie 2 hantle po 15 kg,chcę robić brzuszki by zgubić "oponkę"(chyba ,że są skuteczniejsze metody na pozbycie się oponki) i tu mam pytanie:

Są ćwiczenia na uda jakie z wykorzystaniem hantli(chcę je odtłuszczyć,nie wyrzeźbić)?

Na brzuch,na klatkę i biceps też by się przydały :)

Na co pomagają pompki i ile razy w tyg. ćwiczyć ? Jakie serie?

Od razu mówię,że muszę zrzucić jakieś 10-15 kg i wrócić do dawnej wagi(fast foody i pepsi + brak ruchu zrobił swoje...)

Z góry dzięki :)

 

cwiczen z hantlami na uda jest kilka, np. przysiady wykroczne. mozna kombinowac, polecam strone www.kulturystyka.pl/atlas, znajdziesz tam tez mase innych cwiczen z hantlami na inne partie.

schudnac 15 kg to nie lada zadanie, musisz miec odpowiednia diete i przylozyc sie do aerobow, cwiczenia na hantlach i pompki niewiele tu pomoga.

basen tez jak najbardziej, pod warunkiem, ze nie bedzie to zjezdzalnia i dzakuzi; ).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Witam szanowne pompy :) Zbliża się lato więc trza się za siebie wziąć. Mój wzrost to coś ok.190 cm, waga 78 kg. Moja sylwetka to raczej V, genetycznie mam w rodzince że duży chłop jestem. Jeszcze tak z 2 lata temu ważyłem coś koło 90kg, ale ze względu na cerę przestałem jeść słodycze(prawie w ogóle nie jadam, szczególnie czekolady). Jakie ćwiczenia domowe mi polecacie?Moim celem jest zwiększenie klaty(mam dość wątłą, ale jak się napompuje to jest gites przez .... 10 minut :P) oraz całości rąk i barków. Od 4 dni jadę pompki, drążek, sprowadzę sobie sztangielkę(ok 8 kg), brzucha na razie nie ruszam raczej.(nie narzekam, nie jestem piwoszem).Czy same pompki w rożnych ilościach, seriami coś dadzą? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

to co bylo powtarzane nie raz - w domu cudow nie bedzie, tym bardziej, ze nie dysponujesz prawie zadnym sprzetem.

no ale z braku laku mozesz robic tak:

- podciaganie nachwytem

- podciaganie podchwytem

- pompki w szerokim rozstawie rąk

- pomki w wąskim rozstawie rąk

- uginanie ramienia z hantelkiem (w podparciu o kolano)

- wyciskanie francuskie z hantelkiem

- wznosy boczne i w przod z hantelkiem

- wyprosty ramienia z hantelkiem w opadzie

- pompki w podporze tylem (np. za pomoca taboretow; )

- uginanie nadgarstkow z hantelkiem

- i pewnie jeszcze kilka innych cwiczen o ktorych teraz nie pamietam : )

 

+ brzuch (mimo wszystko trenuj)

 

ukladasz sobie jakis prowizoryczny plan z wykorzystaniem cwiczen powyzej i jedziesz

a noz masz predyspozycje do szybkiego przyrostu miesni i efekty beda niezle ; )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.