Skocz do zawartości

Jakie cwiczenia polecacie ?


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiles cala??

ja mialem jedno podjescie i nie wypalilo. pozniej jeden z abs'ow, efekty lipne. w moim przypadku najlepiej sprawdzaja sie cwiczenia, ktore podal np. schabik.

 

przyznam szczerze że nie udało mi sie, bo robiłem pierwszy raz ^^ Ale mimo wszystko w brzuch mocno mi weszło i efekt było widać po kilku dniach już. Teraz zaczynam drugie podejście ^^

"Gdzie sie kończy ludzka wytrzymałośc tam sie zaczyna karate Kyokushin" wiec musze dać rade :D

Wow, po kilku dniach. Nie nazywasz sie moze Clark Kent?

:( ^_^ :P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz... może jest suchy i nie miał problemu z uformowaniem 'skóry'. Ja robię brzuch już niewiadomo ile + treningi MA, ale lubię zjeść i nigdy nie będę mieć tabliczki czekolady, chociaż brzuch mam ładny raczej.

 

dokładnie Tori, jestem nieco suchy ;D na wzrost 176 mam 61kg wagi, wiec z uformowaniem nie idzie źle

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Brzuch ćwicze na siłowni więc mam większe pole do popisu, zależy jakie sprzęt posiadasz.

Ja staram się nie popadać w rutyne, staram się wykonywać różne ćwiczenia na brzuch. Jeśli masz jakąś ławke, rób na niej brzuszki, z czasem zwiększ kąt lub wrzuć na klate z 10 kilo :) (odczuwalna różnica). Jeśli masz drążek/drabinki- zawiśnij na nim i rób wznosy kolan do brody. Dobre jest również ćwiczenie polegające na leżeniu płasko na dywanie/materacu i jednoczesnym unoszeniu części tułowia (tak aby kość ogonowa została przy ziemi) i pojedyńczo nogi (aby kolano było pod kątem 90 stopni).

 

Inne przykładowe ćwiczenia:

• Skłony w leżeniu na płasko - kładziemy się na materacu lub ławce; nogi ugięte, ręce nad głową, tułów unosimy w górę; pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia (zaangażowane mięśnie płaski i skośne).

• Skłony w leżeniu z głową w dół - wykonać jak w ćwiczeniu poprzednim; pozycja wyjściowa głową w dół na ławce skośnej (mięśnie płaskie i skośne).

• Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej - kładziemy się na ławce skośnej głową do góry, ramiona za głową (trzymamy jakiś punkt oparcia np. ławkę, drążek), tułów przylega do podłoża; unosimy nogi do klatki jednocześnie zginając je lekko w kolanach (mięśnie proste i skośne).

• Unoszenie kolan w leżeniu na płasko - kładziemy się na ławce lub materacu płasko, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową; podciągamy kolana do klatki piersiowej (mięśnie proste).

• Unoszenie nóg w zwisie na drążku - chwytamy drążek prosty nachwytem lub podchwytem; unosimy nogi jak najwyżej do brody; tempo ruchu umiarkowane, bez zrywów; im mniejsze ugięcie nóg w kolanach, tym większy stopień trudności ćwiczenia (mięśnie proste, skośne i zębate przednie).

 

Poza tym jest wiele ćwiczeń, wystarczy kupić chociażby jeden numer Men's Health, tam średnio w każdym numerze jest jakiś trening na brzuch :)

 

BTW

efekty zależa również od tkanki tłuszczowej na brzuchu- jak jest z tym u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chce nabrać siły to zdecydowanie polecam robienie co dwa dni chociażby części z ćwiczeń z tego filmiku - zaczynając już po dwóch-trzech tygodniach można poczuć niezłą różnicę w sile, a i mięśnie się zaczną rozrastać i ślicznie formować.

 

O, zapomniałem o linku -

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza
http://pl.youtube.com/watch?v=bdRaMdK7rWI - widzial ktos kiedys takie cos ? O_o W ogole, wyglada na to ze trening na "wlasnym obciazeniu" na dluzsza mete wydaje sie byc znacznie efektywniejszy silowo i wytrzymalosciowo niz klasyczny - drazek lepszy niz sztanga? Jestem pewny ze 90% strongmenow czy kulturystow nie wykonalaby przynajmniej jednego cwiczenia zaprezentowanego przez tego goscia.
Odnośnik do komentarza
http://pl.youtube.com/watch?v=bdRaMdK7rWI - widzial ktos kiedys takie cos ? O_o W ogole, wyglada na to ze trening na "wlasnym obciazeniu" na dluzsza mete wydaje sie byc znacznie efektywniejszy silowo i wytrzymalosciowo niz klasyczny - drazek lepszy niz sztanga? Jestem pewny ze 90% strongmenow czy kulturystow nie wykonalaby przynajmniej jednego cwiczenia zaprezentowanego przez tego goscia.

:o niezly kat

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia na drążku i pompki to najlepsze ćwiczenia na siłę i rzeźbę. Idźcie sobie na siłkę i poproście największego koksa żeby podciągnął się parę razy na drążku albo zrobił pompkę na jednej ręce. Pewnie wyglądałoby to mniej więcej tak- http://pl.youtube.com/watch?v=ddcFRXaENCo&...feature=related :lol:

Edytowane przez Super Big Boss
Odnośnik do komentarza
Nie przesadzaj super big bosie (kur... jaki nik).

 

Co do filmów komara, za łeb się trzymałem przy oglądaniu ;)

 

No ja akurat wiem co piszę ;) Trening kulturystów jest ukierunkowany na zwiększanie masy mięśniowej. Taki trening nie daje nic poza większymi mięśniami i oczywiście zdolnością do dźwigania dużych ciężarów. Natomiast trening z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała, (czyli ćwiczenia na drążku, pompki, brzuszki, przysiady, trzymanie określonej pozycji przez dany czas) powodują zwiększenie gęstości mięśni a co za tym idzie poprawienie kondycji, większa siła dynamiczna, większa szybkość, wytrzymałość itp. Dlatego taki kulturysta jak ten kolo na filmiku z bicem jak arbuz podniesie się kilka razy a potem będzie dyszał jak świnia, a gość o połowę od niego mniejszy może się podnieść z 50x bez najmniejszych oznak zmęczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...