Skocz do zawartości

programy treningowe


Gość Oran

Rekomendowane odpowiedzi

Standby zależy jaki masz cel to się ustala w pierwszej kolejności , z tego co wiem to Kamaz robi mase , chcesz rosnąć jak on ale trenujesz jak na rzeźbe (chociaz i to nie do konca bo chyba więcej sie robi serii na rzeźbe) , postaw sobie cel i wtedy działaj. Co do diety to nie wiem jaka masz , Kamaz pewnie ma coś między B2-3 g/kgmc , W4-6, T1-2. Najpierw cel potem dieta i jedziem z żelastwem ;)

Odnośnik do komentarza

Przecież standby waży 110 kg i wyraźnie napisał, że się rzeźbi.

@standby: absolutnie nie szukaj rad u osób z innym typem budowy niż twoja bo tylko sobie zaszkodzisz. Zmniejsz liczbę serii do 4, rób 14-12-10-8 ale skup się na pracy mięśnia. Zatrzymaj ciężar na sekundę w momencie maksymalnego napięcia. Jeżeli ćwiczysz na siłowni nie bój się prosić o radę, forum nigdy Ci takiej pomocy nie zastąpi. Po treningu z ciężarami rób aeroby (co najmniej 30 minut) z taką intensywnością, żebyś był w stanie oddychać tylko nosem. Możesz też dla urozmaicenia dać interwały. Nie jest to typowy trening na rzeźbienie ale pozwoli Ci powoli budować masę mięśniową i jednocześnie spalać tłuszcz, tylko dobrze przemyśl odżywianie i najlepiej, żebyś ćwiczył ok. 4 razy w tygodniu a w pozostałe dni jakaś inna forma ruchu.

Co do diety, cały dzień jedz produkty bogate w białko, ok 30g na posiłek, jedz 6 posiłków dziennie a węglowodany (TYLKO złożone) na śniadanie i przed treningiem (maksymalnie 1g na kilogram masy ciała). Gainera nie pij bo to jest typowo na masę. Kup sobie jakieś białko ewentualnie, przed aerobami dowal BCAA i będzie si.

 

Co do treningu na masę to standardem jest 12-10-10-8 i jeżeli ktoś przy takim treningu nie rośnie to jest to raczej wina diety.

Odnośnik do komentarza

Przecież standby waży 110 kg i wyraźnie napisał, że się rzeźbi.

 

Fakt, na szybko w pracy czytałem i jakoś mi umkneło.

 

Na mnie lepiej działa pod wzgledem budowania masy konfiguracja w której robie max do 8 powtórzeń. Gdzieś słyszałem że takie rozwiazanie [mniej powtórzeń, większe ciężary]dla ektomorfików jest z jakis tam wzgledow lepsze, i moj przyklad zdaje sie to potwierdzać.

 

@standby - Sebas napisał Ci co trzeba, ja sie nie wcinam, ja sie na redukcji nie znam - cale zycie chudy ;)

Odnośnik do komentarza

Sory też przeoczyłem ten post standby.

 

Ja podobnie jak Kamaz zawsze chudy no ale to sie zmieniło i ciągle zmienia. Taki "standard" jak napisał sebas mi nie pasuje i bardzo dobre wynika osiągam na 6 powtórzeniach z jak największym ciężarem . No ale ofkors to co działa na jednego nie musi działać na drugiego rajt

Odnośnik do komentarza
Co do treningu na masę to standardem jest 12-10-10-8 i jeżeli ktoś przy takim treningu nie rośnie to jest to raczej wina diety.

 

Nie moge sie zgodzic.NIe do konca w kazdym badz razie.Cwiczylem dokladnie tak i byly postepy.Z 56 zrobilo sie 66 i stanelo.Po dwoch trzech miesiacach takiego zastoju gdzie waga w sumie nie zmieniala sie znaczaco zrobilem 2-3 tygodnie regeneracyjnego treningu i zmienilem cwiczenia na rzadziej ale ciezej max 8x8x8.Efekty przyszlu od razu i plus 4 kg w miesiac czy poltora.Tutaj juz chyba genetyka ma sporo do gadania.Frazes, ale kazdy jest inny.Trzeba kombinowac.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

jak to ogólnie działa ja mam pytanie - jak ide na siłownie to w danym dniu mam sie skupic tylko na danych partiach ciała?

i jak z czasem - bo widzę kamaz zapodał takie sesyjki ze to w 30 min zejdzie.

 

Ja przykładowo jak ide na siłke 2/3 razy w tygodniu to siedze sobie z 40-60 min i rezam wszystkie partie, 4 x 10/8/8/8.

 

pewnie dlatego cycki mi nie rosną (i troche dieta słaba bo nie mam nawyku częstego jedzenia, raczej 3 posiłki duze), albo dlatego ze zawsze chudzina wysoka jestem (75/190).

 

serio, motam sie z tym wszystkim i nie wiem ocb ;]

Odnośnik do komentarza

30 min?No bo ja wiem.Jesli idziesz 3 dni w tygodniu powiedzmy:

nogi-barki

plecy-triceps

klata-biceps

Na moje oko nie ma szans sie w 30 min zmiescic.Tym bardziej ze przy masie robimy okolo poltora czy dwuminutowe przerwy.Do tego rogrzewka i w sumie co najmniej godzinka schodzi :)

I tak jak mowisz, skupiaj sie na danych miesniach kazdego dnia i tyle.Do tego brzuch wieczorami w domu i bedzie okej ;)

Odnośnik do komentarza

Nie ma szans sie zmieścić w 30 minutach przy robieniu masy , mi przeważnie schodzi godzina. Powtórzenia robię powoli ale dokładnie i 3 minutowe przerwy między seriami. Bez dobrej diety to nic dziwnego że nie rośniesz, dieta to podstawa, jak możesz rosnąć skoro nie dostarczasz budulca, z pustego i salomon nie naleje. Posiłków powinno być 5-6 ale mniejszych.Kup białko i gainera, ułóż diete, ułóż plan i wal na siłke

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście staram się zyskać rzeźbe toteż robie dużo serii i sporo powtórzeń, może probleme jest dieta bo odpuściłem węgle i tłuscz jak się dało, zero pieczywa, pyrów itd ciągle jem kurczaka, ryby, tuńczyki, fasole i orzechy ale te w ograniczonych ilościach, może jakos za 2-3 miechy coś będzię. Czy problemem może być to że jadam 3 posiłki dziennie, niestety nie mam czasu by 5 tak sobie jakoś przygotowywać. Aeroby itd robię, staram się ruszać jak najwięcej się da, biegać, trenuje z workiem bokserskim, nie jest z tym źle, z tymże masa ciała prawie w ogole nei schodzi :/

Pozdro i dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po pierwsze uloz sobie diete, pozniej dobierz plan i regeneruj sie.

Rob cwiczenia masowe, malo powtorzen, mozliwie jak najwiekszy ciezar, tak zebys robil serio po odpowiednio 12-10-8-8 powtorzen.

Nie napisales ile razy w tygodniu chodzisz na silownie, wiec trudno ci pomoc.

Mozesz robic to co Kamaz, z tym ze z mniejszym ciezarem, wazne zebys rozpisal sobie plan, ktory uwzglednia inne miesnie na kazdy dzien, dajac im odpowiedni czas na regeneracje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...