Skocz do zawartości

programy treningowe


Gość Oran

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oran

Ćwiczę w domu i trenuje w piłkę, taki mini plan sobie ułożyłem, jadę na Termo Speedzie, spalacz tłuszczu jakby ktoś nie wiedział, no i ogólnie nie mogę się przemęczać w Poniedziałek ani Środę, bo Wtorek i Czwartek to dni treningu w klubie.

 

Jedyny sprzęt jaki mam to hantle, te taśmy takie i to wszystko, drążek muszę sobie sprawić to wtedy będzie git, ale to w przyszłym miechu dopiero.

 

PONIEDZIAŁEK

 

-Góra - klata, bice srice i inne kaszuby (łotewer)

-10 x 12 pompek

-5 x 15 bic z hantlem na każdą z rąk

-30 burpees albo ile wycisnę w ciągu minuty, zobaczymy

 

Coś by się tu jeszcze przydało, ale nie może być dużych obciążeń bo następnego dnia trening i muszę tam być w dobrej formie, no ale zdecydowanie za mało ćwiczeń mam tu.

 

WTOREK

 

-Trening, na którym będę kopał piłkę i biegał za piłką, jak i bez niej, więc aeroby. Dosyć hardkorowo jest.

 

ŚRODA

 

-Brzusio only

 

ABS -

 

Trening ostry jest na ogół, więc nawet o ABS ciężko mi będzie tego dnia, ale już zrobię, powinna to być regeneracja przed Czwartkiem, więc tu mi styka

CZWARTEK

 

-Trening

 

PIĄTEK

 

-Nogi

-40 przysiadów

-10 przysiadów bułgarskich na każdą nogę

-30 wypadów (telemarków :D) na każdą nogę (lungees czy jak to się piszę)

-30 butt raises na każdą z nóg

-10 burpees

-100 wspięć na palce

-100 zadzierań stóp do góry

 

Coś dorzucić jeszcze można, tylko co? Ilości w miarę postępów oczywiście będę zwiększał.

SOBOTA

 

-HIIT ale na rowerze, bo kostki by nie dały rady w bieganiu póki co :)

 

NIEDZIELA

 

-dzień święty xD

 

Łot du ju fink?

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Oran, nie rozumiem troche twojego treningu. Wychodzi na to ze z gornej partii cwiczysz tylko klatke no i lape, co z barkami i plecami?

 

 

Ogolnie rzecz biarac warto pamietac, ze cwiczac jedynie klatke pomijajac przy tym barki i plecy, po jakims czasie zaczyna sie wygladac dosyc niefajnie i nieproporcjonalnie.

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza
mysle ze taki temat sie przyda! kazdy bedzie mógł podzielic sie swoim programem treningowym jakie cwiczenia preferuje na daną partie miesni , albo napisac jakies swoje osiągniecia czy wymiary! moje osiągniecia jak do tej pory! wyciskanie na laweczce97kg, wyciskanie zza karku 59kg, przysiad 92kg na biceps na raz wezme 48kg ,waga 63kg. moje wymiary to klata 115cm , biceps 40cm , talia 80cm ! 1 dzien klatka , triceps , 2 dzien plecy biceps , dzien wolny ,4 dzien barki i czworoboczne, 5 dzien to uda i łydki , czasem szósty dzien poswiecam jeszcze najslabszym mięsniom ale zadko ,jak mam byc szczery to nogi tez żadko cwicze ,a moje programy sie czesto zmieniają!

A ile masz wzrostu i jak dlugo cwiczysz?

Odnośnik do komentarza
jakie cwiczenia polecacie na plecy? jakies najprostrze, bo jestem kompletnym amatorem, i dotychczas cwiczylem tylko rece, troche klatki piersiowej, i nogi bo biegam jakies 3 km dziennie. w duzej mierze spowodowane jest to przyrzadami takie jak ma Oran,

 

Ale ty chodzisz na silownie czy cwiczysz w domu? Dobrze by bylo jakby kazdy pisal gdzie cwiczy, troche prosciej wtedy cos poradzic.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran
Oran, nie rozumiem troche twojego treningu. Wychodzi na to ze z gornej partii cwiczysz tylko klatke no i lape, co z barkami i plecami?

 

 

Ogolnie rzecz biarac warto pamietac, ze cwiczac jedynie klatke pomijajac przy tym barki i plecy, po jakims czasie zaczyna sie wygladac dosyc niefajnie i nieproporcjonalnie.

 

Jak widzisz trening nie jest intensywny, więc zachwianie proporcji raczej nie wystąpi, ale czekam aż kupie drążek i to wszystko będzie bardziej zbalansowane.

 

Też warto dodać, że mi nie zależy na wyglądzie a na sprawności, a z tego co wiem to taką gimnastyką siłową można osiągnąć lepsze efekty niźli siłownią (na której izolujesz poszczególnie partie i je rozwijasz, najczęściej siedząc bądź leżąc, a sport uprawiasz na stojąco - całkiem co innego. Siłownia też co jest oczywiste może zaniżyć zwinność i szybkość [budowanie masy wielkiej, co nie ma żadnego sensu w sporcie]).

 

No i głównie mi na wzmocnieniu nóg zależy, by potem móc swobodnie je męczyć i ćwiczyć szybkość, narazie za słabe mam kostki i kolana :)

Odnośnik do komentarza

Ładnie.

 

Osobiście robię FBW, poniedziałek, środa, piątek, wg. schematu :

 

-klatka 4/5 serii

-nogi 4 serie

-plecy 4 serie

-barki 4 serie

-biceps 3 serie

-triceps 3 serie

-czasami osobno szrugusy, ze 3 serie.

 

Staram się w każdy dzień inne ćwiczenia, oczwiście w ramach możliwości, bo robię to w domu. Ogólnie wyrabiam się w jakąś 1h 20 minut, często krócej. Potrafi mocno wymęczyć.

 

Teoretycznie klatka powinna być po nogach i plecach, ale wolałem ją wrzucić na początek jako priorytetową część (i tak chooy z tego).

 

Jakby ktoś miał sugestie albo poprawki do tego, to z chęcią przeczytam.

Odnośnik do komentarza

Pon:

Pływanie crawlem -nietypowo nieco, 15-20 serii bardzo szybkich ,siłowo wykonywanych sprintów bez uzycia nóg+kilkanascie minut rozlużniającego wolnego pływania-efekt, konkretnnie czuć plecy i barki

wt:

Biceps i triceps-na Total Gym (co jak co ale do bicepsów, tricepsow, barków i rozpietek urządzenie naprawdę daje radę )

śr:

Pływanie-wolno spokojnie na dłuższym dystansie z zaznaczeniem pracy nóg-typowo aerobowo.

Czw:

Pływanie żabką-znów szybkie, siłowe sprinty bez pomocy nóg, nastepnie coś jakby odwrotna zabka+kilkanaście minut luznego-efekt ,paląca klatka i barki ;)

 

Weekend różnie:jakaś dłuższa przejażdzka rowerem, czasem lekkie pływanie, czasem impreza :P

 

Pływam na zalewie więc przy obecnych temperaturach jest to również trenning hartujących organizm i umysł :P (wejdżta se teraz rano do wody jak jest 14 stopni ;) )- mam nadzieję że do końca pażdziernika dam radę nie zamarznać.

Odnośnik do komentarza

Mj, od dwóch miechów już się pogodziłem z tym, że na takim trybie nie zrobię nic, co miałoby jakikolwiek związek z terminem- masa. Ch.uj, jak zejdę do kategorii 71kg, to widocznie było mi to pisane ;) Wciąz się suplementuję, ale straciłem już kontrolę nad swoją budową. Nawet uda mi zaczynają przypominać łydki ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Mam takie pytanie do Was panowie....pojawiła się u mnie możliwość trenowania 2x w tyg w grupie zaawansowanej i 2x w zawodniczej + 1 sparringi.

 

Nie chcę zwlekać i od razu idę na tą opcję, to może być jedyna szansa na mój rozwój, lata mijają, a chcę w tym sporcie jeszcze coś osiągnąć, ale... teraz się zastanawiam czy przy 4-5 treningach w tygodniu będzie sens bawić się jeszcze w wytrzymałościówki i jakiś worek treningowy?

 

Co o tym myślicie? Drugą dobę rozkminiam jak to przeprowadzić, żeby się nie przetrenować po 2 tygodniach. Myślałem, żeby zrobić sobie wytrzymałościowe FBW 2x w tygodniu, takie, które mi zajmie ze 30 min, a zaraz po nim zrobić sobie z 5 rund na worku. Ale wtedy miałbym tylko jeden dzień na regenerację.

 

Chyba, że są jakieś suplementy regeneracyjne, które ewentualnie dałyby mi szansę podreperować się w czasie snu, utrzymując ten tok treningowy. Myślicie, że te wszystkie bcaa i inne dałyby radę?

Odnośnik do komentarza

Tori, lepiej zagadaj z Twoimi trenerami lub kumplami z większym stażem w MT. nie wiem jak ten sport działa na organizm, jak męczy itd, i myślę że większość z osób tutaj piszących nie wie ;) zagadaj z kimś kumatym i podpytaj czy jest sens robić coś poza treningami, które podejrzewam że są dość intensywne

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kamaz, Forebode napiszcie prosze swój plan treningowy bo widze że efekty w tym calkiem niedlugim czasie powalają, ja mam 192 cm wzrostu i 110 kg ale rzeźby praktycznie nic, jakaś tam siłe mam ale jak na swoja wage to mało :/ Bierzecie jakies gainery, odzywki? Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Pewnie sie zdziwisz, ale ja nie mam jakiegos konkretnego planu treningowego wzietego z sieci od specjalistow czy cos:)Nie biore tez jak narazie zadnych odzywek, o soku nie mowiąc. Choc kupuje w tym miesiacu gainera, bo nie wyrabiam z wpierniczaniem. Moj trening wygląda tak:

 

poniedziałek:

barki

image011.gif 4 serie po 6-8 powtórzeń

image017.gif 4 serie po 6-8 powtórzeń

image004.gif 4 serie po 6 powtórzeń - sporym ciężarem

 

triceps

image041.gif 4 serie po 10 powtórzeń

image034.gif 4 serie po 6 powtórzeń

 

środa:

plecy

image022.gif 4 serie po 8 powtórzeń

image027.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image028.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image053.gif 4 serie po 6 powtórzeń

 

przedramiona

image024.gif robie aż pali;)

image025.gif robie aż pali ;)

 

czwartek:

nogi

image023.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image036.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image064.gif 4 serie po 8 powtórzeń

 

piątek:

biceps

image006.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image008.gif 4 serie po 6 powtórzeń

image014.gif 4 serie po 8 powtórzeń [mniejszym ciężarem już]

 

klatka

image008.gif 4 serie po 8 powtórzeń

image015.gif 4 serie po 8 powtórzeń

image020.gif 4 serie po 8 powtórzeń

 

i wsjo:)

 

Wszystko staram się robić dokładnie, powoli. Ciężary spore, ale takie, żebym mogł zrobić te 5 repsów dokładnie, ew. szóste wymuszone. Jak ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham:)

 

Dieta - 6 posiłkow w ciągu dnia, staram sie dostarczyc organizmowi tyle wartosci odzywczych, ile potrzebuje by rosnac:) Podstawa - Ryze, ciemne pieczywo, tynczyki, serki wiejskie, kurczak, makaron. Nie odmawiam sobie jednak chinszczyzny czy kebabu, gdy mam ochote lub nie mam mozliwosci by zjesc czegos domowego.

Edytowane przez _Kamaz_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.