Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

a co z długością brania?

bo przy niektórych kreatach można się dopatrzyc dopisków, że nie stosowac dłużej niż 6 tygodni. wiadomo, że nerki są obciążone bardziej niż zwykle, ale wtedy wychodzą jakieś śmieszne resztki z którymi niewiadomo co zrobic.

Bierz wszystko, co do grama, nic ci nie będzie. 5g rano, 5 po treningu. Niektórzy jadą na kretynie przez cały rok, ale jest to tylko 5g na dzień, ale to mowa o osobach z dużym stażem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie, chłopaki :D.

To w tym tygodniu pogadam jeszcze ze znajomkami i zamówię monohydrat i za tydzień startuję z jeszcze większą motywacją.

 

edit:

postanowiłem, że nie będę skąpic i zamówiłem sobie Universal Nutrition - Creatine micronized 500g i teraz tylko czekam na puche :)

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

na sfd zamiast kreatyny przysyłają monke a zamiast białka proszek do pieczenia.

 

 

 

raz była afera z białkiem ale sprawa została wyjaśniona. i na pewno tak duża firma nie sprzedaje podróbek robionych w garażu, które można dostać na allegro.

 

 

więc wałków nie kręcą.

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Czytam głównie wypowiedzi tych ludzi: Layne Norton, Eric Helms, Alan Aragon, Ian McCarthy.

Głównie Nortona, który ma tytuł doktora i zawsze opiera swoją wiedzę na badanich medycznych. Z tego co czytałem nie wali jakimiś bullshitami.

Oczywiście nie twierdzę, że wszystko co mówi to prawda, ale jednak wolę się opierać na jego wiedzy niż SFD :D

Wg niego zależnie od wagi spokojnie starcza 3-6g kreatyny dziennie (mono)

Odnośnik do komentarza

Warto poczytac ten spory artykul od Ficusia. Daje do myslenia. Patrzac przez pryzmat tych 3 ostatnich lat ktorym poswiecilem dla kulturystyki, wraz z dieta i tymi superowymi suplami, nie zdzialalem cudow jakich oczekiwalem. Jedyne warte siegniecia suplementy to bialko, bcaa, arginina i kreatyna i to w formie Mono. Reszta to zbedny badziew ktory zamiast pomagac to co gorsza szkodzi lub daje efekt w postaci placebo. Sila woli potrafi zdzialac cuda.

Odnośnik do komentarza

Też sporo niegdyś czytałem o kreatynie, głównie o monohydracie. Ze wszystkiego, co się dowiedziałem, wysunąłem jeden wniosek i się go trzymam. Otóż, fazy nasycania, sr.ania itd to zwykła ściema producentów, aby szybciej opróżnić puszkę. 2 porcje po 5g w dzień treningowy i 1 porcja 5-gramowa w dzień nietreningowy jest absolutnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza


Warto poświęcić te pare minut i oglądnąć też poprzednie party. 

1 jest ogólnie o kaloriach - jak policzyć itp

2 makra - czyli dokładniej jak policzyć carby, białko, tłuszcze żeby się zgadzało z dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym

3 mikra - witaminy, minerały

4 czas w jakim powinno się jeść itp

5 suple

 

Nie widziałem na necie lepszego, kompletnego 'tutoriala' do odżywiania dla początkujących i nie tylko. Wszystko oparte na badaniach a nie wyssane z palca.

 

 

 

Podsumowanie części 5 o suplach - oszczędzajmy kase, nie kupujmy nie sprawdzonych rzeczy  :banana:

 

 

 

 

EDIT: o (pipi)a! ta strona examine.com jest za(pipi)ista, ładnie opisane co jak działa, ile brać, z czym brać, z czym nie brać itp

Edytowane przez mikro
Odnośnik do komentarza

Tutaj też znajdziesz różne opinie. Wg mnie nie ważne czy dt czy dnt - zawsze ~5g (do 7g jeżeli jesteś duuuuuuuupny albo jesteś veganem czy innym liściożercą). 

 

http://examine.com/supplements/Creatine/

 

 

 

 Editors' Thoughts on Creatine

 

(...)It's safe, it's healthy, it's cheap, and for most people, it just works. Get some Creatine Monohydrate, take 5g a day, and you're good to go.

Edytowane przez mikro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...