Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj zadnych witamin bo to wyrzucanie pieniedzy w błoto. Tak jak krupek napisał jedynie w kapsułki omega mozesz zainwestowac ale przede wszystkim warzywa i owoce. Z owoców polecam kiwi. Z warzyw bardzo wartosciowy jest groch ale nie kazdy go lubi. No ale ogolnie wiekszosc warzyw jest na wypasie jesli chodzi o witaminy i minerąły.

Odnośnik do komentarza

I ja się zgadzam,większość witamin jest chooja warta,ale jak ktoś ogarnia temat i popatrzy na formy witamin i minerałów,tzn.jak są przyswajalne to wie co to za produkt.Jest różnica kupić produkt gdzie np. magnez jest   tlenku a witamina c to zwykły askorbinian a np. chelat magnezu,estryfikowana forma witamina c(uwalnia się do 12 h zamiast w 1 h jak askorbinian)i dodatki warzyw w systemie ORAC-czyli jaką mają moc pochłaniania wolnych rodników.

Odnośnik do komentarza

Kogo bym nie pytal to mowi ze te witaminy sa (pipi)a warte. Karmowskiego ja pytalem jak jeszcze chodzil do mnie na silke, to mowil ze zawodnicy odzywki to wpierdalaja tylko w filmikach motywacyjnych i na sesjach do gazetek. Ewentualnie jakies podstawowe rzeczy jak mono czy bcaa, a tak to micha albo micha plus sterydy.

 

Bo tak jest, większośc odżywek to kupa i placebo. Ale przyjdzie Michał na siłownie zobaczy Karmowskiego z pudełkiem sterydu ostrovita i rynek sie napedza. 

 

Poza tym oni piją szejki białkowe bo naparzaja sterydy, mają dwa razy wieksze zapotrzebowanie na białko niz nawet cwiczący my wiec ciezko jest to dostarczyc z diety. Załoózmy ze na cyklu potrzebuja 3-4 gramy bialka na kg masy ciała, ważą ponad stówe to logiczne ze musi brac suple. Ale nie kur.wa Jareczek 70 kg wagi z zapotrzebowaniem 2g/kmc kupuje bialko bo karmowski pije. No kurfa. 

A witaminy w tabletkach mają tak z dupy przyswajalność ze chyba dla seledynowego sikania mozna je tylko brac. A nikt nie kaze wpier.dalac ci suchego grochu. Sam wrzucam np na patelnie do kury por, papryke, bakłażan, cukinie i nie dosc ze smacznie to i zdrowo. Zreszta kazdy ogarniety typ ci to powie. Cos tam warte sa jedynie minerąły w odpowiedniej dobrze przyswajalnej formie typu np chelat ale to tez nie to samo co magnez z brązowego ryzu na przykład. Pany cwiczymy chyba nie tylko zeby byc silni i odwazni ale tez i dla zdrowia. A zdrowie to naturalne żarcie nie apteka i suplementy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co za pierdoły,szkoda że kabi nie wie ze magnez z kasz powiązany z błonnikiem ma gorszą wchłanialność,bo to właśnie błonnik go wywala.W sezonie nikomu nie polecam witamin,ale w okresie jesienno-zimowym dla mnie to obowiązek,szczególnie że w ostatnich latach o 40% zmalała ilość witamin i minerałów w owocach i warzywach i coraz trudniej je dostarczyć.Do tego sposób przyrządzania też ma wpływ na końcową ilość,ja wcinam na parze wiec małe straty mam,ale jak ktoś gotuje lub smaży to straty mogą sięgać nawet 40%.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda ze nie odróżniasz gorszej wchłanialnosci od przyswajalnosci. No ale pie.rdol swoje dalej do siebie i wcinaj plusza


w ostatnich latach o 40% zmalała ilość witamin w warzywach. chyba u ciebie na wsi albo w czarnobylu.


Oczywiscie błonnik utrudnia wchłanianie niektórych minerąłów np wapnia ale nie magnezu. poza tym utrudnia a wywala to co innego. Liti znowu chce sie pomądrzyc a mu nie wychodzi jej

Odnośnik do komentarza

W kazdym poradniku zdrowego zywienia to znajdziesz. I w kazdym wywiadzie z kulturystami. A litwin nie wiem skad bierze swoje statystyki. Pewnie ma objawienia w postaci liczb po wodzie strukturalnej. I zauwaz ze to on ciagle sie do mnie przypier.dala nie ja do niego. Serio i tak juz nikt sie prawie nie odzywa  wtym dziale bo litwin jest najmądrzejszy i przypier.dala sie do kazdego kto ma inne zdanie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda ze nie odróżniasz gorszej wchłanialnosci od przyswajalnosci. No ale pie.rdol swoje dalej do siebie i wcinaj plusza

w ostatnich latach o 40% zmalała ilość witamin w warzywach. chyba u ciebie na wsi albo w czarnobylu.

Oczywiscie błonnik utrudnia wchłanianie niektórych minerąłów np wapnia ale nie magnezu. poza tym utrudnia a wywala to co innego. Liti znowu chce sie pomądrzyc a mu nie wychodzi jej

Źródło twoich nowin podaj,bo żaden z ciebie autorytet.Czy to w treningu,czy żywieniu zawsze wszystko mylisz,słyszysz że gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie.

Odnośnik do komentarza

 

Hahaha nie warto , nikt sie nawet pod tym nie podpisał. Z ciebie tez zaden autorytet a link ktory podajesz nie ma zadnych podstaw zeby ktokolwiek sie nim sugerował

 

http://dieta.mp.pl/zasady/show.html?id=67301

 

Pierwszy lepszy link pod którym podpisuje sie doktor medycyny, nie ma zadnej wzmianki o wywalaniu jak to pieknie i naukowo nazwales magnezu przez błonnik xD 

 

Zgrywasz zadufanego i najmądrzejszego a tak naprawde 3/4 twoich pier.dół nie jest poparte niczym prócz stronkami randomów. I skoncz sie przypier.dalac jak nie masz racji bo niedługo tutaj bedziesz pisał sam do siebie bo i tak juz polowa spartakusów która sie udzielała odpuscila przez twoją zarozumiałość i mądrzenie sie bez pokrycia. 

Podaj link wiarygodnego źródła ze warzywa mają 40% mniej witamin niz kiedys. bardzo mnie to ciekawi

Juz nawet wzór chemiczny wody chciales kiedys zmieniac xDDD

Odnośnik do komentarza

Podaj link wiarygodnego źródła ze warzywa mają 40% mniej witamin niz kiedys. bardzo mnie to ciekawi

 

 

Pierwsze z góry,dla takiego trolla nie chce mi się badań szukać:

spadek+warto%C5%9Bci+odzywczych.jpg

Slyszal ktos cos o mass 550? to jest prohormon?

Ze składu wynika ze to wyciągi roślinne standartyzowane na ilość składników aktywnych,plus DAA i D3.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...