Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

JJ Carbo Hardcore Extreme

 

kurde niektore capsy z tego animal flexa to wygladaja jak robione gdzies w piwnicy przez bezdomnych, strach to brac

To mi przypomina, dlaczego nie mam zaufania do niczego, co amerykanskie.

Sam tez sie nad tym animalem zastanawialem ostatnio, bo tez dolegliwosci w stawach zaczalem odczuwac od jakiegos czasu. Mozliwosci widze trzy:

a) niedoskonala technika

b) zaczynam odczuwac to, o czym pisza w ksiazkach, ze z calego aparatu ruchu miesnie przystosowuja sie do zwiekszonych obciazen najszybciej, a stawy, sciegna, wiezadla znacznie wolniej

c) oba powyzsze

Mimo wszystko zanim wezme tego animala (czy cokolwiek innego), skupiam sie najpierw na wyeliminowaniu/zminimalizowaniu przyczyn: koncentruje sie na prawidlowej technice, czasowo rezygnuje z cwiczen powodujacych dolegliwosci w najwiekszym stopniu (np. rozpietki i wyciskanie hantli na plasko zamiast w skosie). Pierwsze efekty juz sa, zobaczymy dalej.

Na plus, ze wlasnie przestaje odczuwac bol nadgarstka po wykur.vieniu na sankach 4 tyg. temu lol

Odnośnik do komentarza

W barkach to mi chrupie czasem- to normalne? Tez powinno/moze dzieki temu minąć?

Wolno w ogole ćwiczyć z czymś takim?

Barki są specyficzne,łatwo je rozwalić,poruszają się w wielu płaszczyznach,więc albo za słaba rozgrzewka że maz stawowa nie zdążyła się rozgrzać i dobrze smarować(jak olej w zimnym silniku) albo co raczej prawdopodobne wraz z wiekiem i wcześniejszym złymi nawykami żywieniowymi masz jej mało,a teraz jeszcze doszły ciężary.

Odnośnik do komentarza

No ale jak wspominalem kiedys ze rozpietki nie pomagaja, to sie nie sluchalo i teraz problemy juz sie zaczynaja ;>

 

Jest tyle cwiczen obciazajacych staw barkowy

 

Rozpietki ? Od zawsze jedno z moich ulubionych cwiczen a czesto robilem je pod roznymi katami i na duzych ciezarach. Na mniejszych schodzilem bardzo nisko jak arnold przykazal. W zyciu kontuzji nie mialem, nie od silowni.  Wogole pierwsze slysze.  Moze jak ktos robi je naprawde bardzo zle

Odnośnik do komentarza

Moze to po prostu tez kwestia warunków fizycznych i genetyki. Mocniejsza budowę masz, pewnie bardziej przystosowana do duzych obiciazen. U mnie np. ojciec od dobrych paru miesięcy ma problem ze stawem barkowym (mimo, ze na silke nie chodzi). Jeden lekarz juz go na operacje chciał wysyłać, inny wali mu co pare tyg. zastrzyk w staw i to pomaga, wiec moze to u mnie dziedziczne i cos z budowa stawu nie jest ok., nie wiem. Na razie jak wspomniałem postaram sie trochę zestaw ćwiczeń dopasować/mniej obciążać ten staw, dorzucić tej żelatyny do suplementacji i zobaczę, co sie bedzie działo.

Odnośnik do komentarza

 

No ale jak wspominalem kiedys ze rozpietki nie pomagaja, to sie nie sluchalo i teraz problemy juz sie zaczynaja ;>

 

Jest tyle cwiczen obciazajacych staw barkowy

 

Rozpietki ? Od zawsze jedno z moich ulubionych cwiczen a czesto robilem je pod roznymi katami i na duzych ciezarach. Na mniejszych schodzilem bardzo nisko jak arnold przykazal. W zyciu kontuzji nie mialem, nie od silowni.  Wogole pierwsze slysze.  Moze jak ktos robi je naprawde bardzo zle

 

 

Nie trzeba ich az tak zle zeby sobie zaszkodzic. Deltoid jest drugim miesniem bioracym udzial w tym cwiczeniu, i niewiele potrzeba zeby cos sie zj.ebalo. I zeby nie bylo. Nie chce mowic ze rozpietki=instant death , ale jesli mam wybor, to z nich rezygnuje. To zreszta nie jest, mimo ze akurat ty nie slyszales, odoosobniona opinia. No ale hej, kazdy ma swoj rozum i wie co dobre dla niego.

Odnośnik do komentarza

potrafię sobie wyobrazić że przy wadach postawy rozpietki mogą zaszkodzić bo rotatory przekręcają się bardziej do wewnątrz, ale tak normalnie to nie bardzo. z pewnością nie ma co schodzić nimi nisko na hurra, więc trzeba mieć już to "rozciągnięcie"

 

 

dobra to przy okazji napisze ćwiczenia na klatę, które JA na najbardziej cenię

 

1. żelazna podstawa. przynajmniej dwa z tych ćwiczeń muszą się znaleźć na moim treningu

 

- wyciskanie na ławie płasko/skos dodatni (ujemnego nie robie - według mnie powoduje niekorzystne napiecia w obręczy barkowej, przy wysokim wzroście trudno jest utrzymać stabilną pozycję na większości ław i ma lepszą alternatywę)

- rozpiętki polubiłem już na pierwszej wizycie na siłowni. lubie robić je też siłowo na 4-8 ruchów w mniejszym zakresie ruchu (30 kilo na hantle enyłan ?)

- pompki na poreczach czyli ta lepsza alternatywa dla skosu ujemnego

- baterflaj czyli izolowana wersja rozpietek i chyba nejlepiej izolujace klatkę ćwiczenie (tak, lepiej niż kable) 

 

2. ćwiczenia dodatkowe

 

- przenoszenie hantli za głowę w leżeniu. nogi uginam w kolanach i podkulam do brzucha - łatwiej odizolować najszerszy i skupić napiecie w klatce

- wyciskanie hantli w leżeniu płasko/skos dodatni

- rozpiętki na kablach w różnych konfiguracjach 

- hammery i inne maszyny w pozycji siedzącej (od leżenia mam wolny ciężar)

- pompki na uchwytach 

 

 

 

 Mocniejsza budowę masz, pewnie bardziej przystosowana do duzych obiciazen

 

 niespecjalnie, z natury jestem raczej szczupłej budowy

 

 

 

do czego wam te rozpietki? do grania na akordeonie?

 

do dobrej szerokiej klaty. jak już poszerzysz plecki to jest czym wypełnić tą przestrzeń

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

bez kitu, dokladnie cos takiego wymyslilem sobie na probe na najblizszy trening. Myslalem, ze bede prekursorem, ale jakis typ jak widac wpadl na to przede mna.

 

 

- rozpiętki polubiłem już na pierwszej wizycie na siłowni. lubie robić je też siłowo na 4-8 ruchów w mniejszym zakresie ruchu (30 kilo na hantle enyłan ?)

dokladnie, ja- pomijajac fakt, ze to dobre cwiczenie, tez je zwyczajnie, po ludzku lubie. Jedno z moich ulubionych cwiczen, dobrze dziala zwlaszcza w combosie z wyciskaniem hantli.

 

2. ćwiczenia dodatkowe

 

- przenoszenie hantli za głowę w leżeniu. nogi uginam w kolanach i podkulam do brzucha - łatwiej odizolować najszerszy i skupić napiecie w klatce

tez lubie. Cwiczac trzymasz lokcie sztywno czy zginasz je opuszczajac hantle i prostujesz przed podniesieniem, zeby dodatkowo dluga glowe tricepsa trenowac?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...