Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Cale szczescie, ze nie przeszedlem poprzednich MGSow ;), bede mial w co grac :D

oj nie wiesz co mówisz, ja nie mogłem sie ruszyć na początku 4 aktu bo jakieś 9 lat temu przeżywałem historię Snake na pewnej wyspie, ja mam 33lata jak ten mały gnojek to zrobił że czuję się jak wtedy, nie jak wtedy ... TEN korytarz ze śladami krwi coś genialnego zobaczyć to po tylu latach

nie wiem czy mozna docenić tę część nie grajac w poprzednie, to jest tytuł dla fanów dla hardcorowców ... rozumiem że coś się może nie podobać, ale ja mam coraz częściej taki problem: żeby to sie nie skończyło dzięki że są filmy i jest ich coraz wiecej

 

Odnośnik do komentarza
Cale szczescie, ze nie przeszedlem poprzednich MGSow , bede mial w co grac

Nie znam się, ale granie w MGS 4 bez znania fabuły z poprzednich MGSów to jak obejrzenie samej końcówki świetnego filmu. Nie wiesz kto, nie wiesz dlaczego, nie wiesz po co, z kim, jak i gdzie, a mimo tego cieszysz się, bo końcówka miała fajne efekty specjalne.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Dlaczego tak genialne gry muszą mieć koniec... kładę się spać, jutro obejrzę wreszcie "bonus br disc" i poczytam wątek o fabule. A finałowa bitwa bije na głowę walkę na białej polanie z trójki. Masakra i MOC! A myślałem że nie zobaczę już nigdy nic lepszego...

 

Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

Mam dokładnie to samo, tyle że nie mam Xboxa. Czuję smutek i pustkę. Mam wrażenie że ukończyłem ostatnią wielką grę jaka powstała... Obym się mylił. Kojima, zrób jeszcze jedną część, błagamy!

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

Tak, za dużo tych FPS, stanowczo. Lubię ten gatunek, lubię Halo ale brakuje gier takich jak MGS4. A w ogóle czeka nas chyba era casual games skoro są tanie w produkcji i można na nich zbić majątek.

 

Moje statystyki: poziom Solid Normal, ranga Hawk, czas gry 27:57:05, zabitych 643, alarmy 191, flashbacki 153.

 

Moja ocena gry: 10/10

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Metala mam od premiery ale ze wzgledu na brak czasu dopiero od chwili zaczelem grac.Godzina na liczniku i juz wiem ze to moze byc najlepsza gra ever played.Odstawilem gta iv ktore w tym samym dniu nabylem,bo przy takim czyms jak MGS wypada blado.Trudno zmiescic w dwoch slowach ten ogrom i power :cierpienie: ....ide dalej grac.

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza
Kojima, zrób jeszcze jedną część, błagamy!

I potem jeszcze jedna i jeszcze jedna?:) Seria Metal Gear SOLID wlasnie sie skonczyla.

Ostatni z patriotów zmarł na naszych oczach, "system" nie istnieje, większość bohaterów leży w grobie albo rozpoczęła nowe życia, główny hiroł obiecał resztki życia przeżyć w pokoju

. Nie ma tu czego kontynuowac. Choc sama seria MG moze istniec nadal. Akcje przeciez mozna przerzucic ilestam lat w przyszlosc i rozpoczac nowa "serie". Kojima znow wykreuje nam wspaniala historie, choc bez Snake'a i calej tej otoczki bedzie juz jakosc inaczej. Ew. moze zrobic zupelnie inna gre, choc rownie kozacka. A zreszta, Hideo mowil, ze MGS bedzie trwal tak dlugo, jak beda chciec tego Gracze, choc przy piatce zostanie moze tylko producentem. Wiem jednak, ze kiedy dojdzie do produkcji, znow obejmie nad nia pelne kierownictwo.

Odnośnik do komentarza

mysle ze trzeba znac moment kiedy zejsc ze sceny i dla MGS'a ten moment nadszedl, ale komiksem (ktory powstaje) lub ksiazka z fabula z gier bym nie pogardzil :) . dajmy Hideo zrobic kolejny hit. tak sama wciagajacy, poruszajacy... tak samo za(pipi)isty poprostu xD tylko niech to nie bedzie gra na Wii <_<

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem najpiękniejszą gre w moim życiu. Mam już troszke latek na karku i nigdy nie myślałem, że gry mogą wzruszać. Łez nie było ale to co zobaczyłem...

Kojima to Mistrz. Finałowa walka i zakończenie to cudo. Gdy zobaczyłem

starego znajomego-BB

to szczena mi opadła :)

Macie racje, że nikt już nie robi takich "Wielkich Gier" a szkoda.

P.S. Nie będzie to chyba spojler bo była już o tym mowa dużo wcześniej. Chodzi mi o uratowanie przez Raidena Sunny z rąk Patryiotów-byłby to dobry materiał na następnego MGS-a.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj w nocy skonczylem. Tak gra jest niesamowita. Kojima jest perfekcjonista pod kazdym wzgledem. Ostatnia walka zwywa beret razem z jajcami. IMO akt 4 jest najlepszy, reszta eksekfo(exeqfo ? ) na drugim. Raiden powraca w wielkim stylu. Akiba i Drebin na poczatku wydawali sie postaciami wrzuconymi na sile, ale obaj sa smieszni i mozna sie do nich "przywiazac". Snake ugruntowal swoja pozycje najlepszej postaci gier video ever. No i w koncu wiadomo "o co chodzi". Ja daje 10/10 bo wiecej nie mozna.

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem w akcie 4 i od razu powracają wspomnienia z pierwszego MGS'a .Podoba mi się pomysł z tym puszczaniem dialogów z jedynki, jak Snake przypomina sobie co się działo te parę lat temu, te najazdy kamery na znane miejsca i sam początek jak gra muzyka, coś pięknego, tak właśnie buduje się klimat gry ! Z powodu tego aktu nie poszedłem do pracy w poniedziałek, gdyż grałem w niedzielę aż do północy i ciągle byłem pod ogromnym wrażeniem tego aktu i jednocześnie zakończenia poprzedniego. Postanowiłem że dokończę MGS'a w nadchodzącą sobotę gdyż z tego co wyczytałem to ostatnie dwa akty robią niezłe grają (w pozytywnym znaczeniu) na emocjach człowieka tak więc wolę przeżywać te chwile w spokoju :) .

Ale już teraz czuję, że nie dane mi już będzie przeżywać takie emocje w żadnej innej grze tak jak w serii MGS, gdyż jest to ostania część. A obecnie gry robią się coraz bardziej krótkie i nastawione na akcję z odrobiną bezpłciowej fabuły. Choć byłbym bardzo szczęśliwy gdyby Hideo Kojima zrobił remake MG i MG2 , gdyż zasługują na to by znów mieć swoje pięć minut. No i walka Solid Snake'a z BB w obecnej oprawie i z taką reżyserią jak ma miejsce w MGS4 wyglądałaby za pewnie cudownie

Odnośnik do komentarza

Ja juz przeszedłem i zaczynem grać od nowa na hardzie, nie czytałem spojlerów ale zakończenie mnie zaskoczyło, finałowa wałka i zmiana themów muzycznych tez geniusz:) w grze jest duzo smaczków najlepsze w 2 akacie jakis przerywnik ; pokazane sa okładki metal gearów i na koniec 2 tytuły i napis "under constructin" ...Mysle zemamy na co czekać :D

Nic tylko pozostaje mi polecić gre osobom które jeszcze nie nabyły jej...

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie skończyłem 4 akt, który jest wspaniałym pomysłem Hideo. Taki powrót na stare śmieci, no i ten początek, muzyka i

ten stary MGS, walka dwóch Metal Gearów. A scena z poświęceniem Raidena... OMG, ciary na całym ciele. Poza tym świetny paten z Vampem i podzielonym ekranem. Teraz czeka mnie końcówka, 5 akt. Moment gdy Campbell mówi do Meryl, do tego ta muzyka... kolejny raz ciarki.

Aż się boje co mnie spotka na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Wiadomo coś o Limited edition OST ? jakie utwory sa na nim ?

Chodzi Ci o listę kawałków z soundtracku dołączanego do kolekcjonerskiej edycji MGS4? Jeśli tak to podaję listę utworów:

 

1. Old Snake

2. Love Theme

3. Gekko

4. BB Corps

5. Endless Pain

6. Breakthrough

7. White Blood

8. Midnight Shadow

9. Desperate Chase

10. Guns of the Patriots

11. Mobs Alive

12. Next-Gen Control

13. Sorrow

14. Father & Son

15. Metal Gear Saga

16. Here's to You

Odnośnik do komentarza
Wiadomo coś o Limited edition OST ? jakie utwory sa na nim ?

Chodzi Ci o listę kawałków z soundtracku dołączanego do kolekcjonerskiej edycji MGS4? Jeśli tak to podaję listę utworów:

 

1. Old Snake

2. Love Theme

3. Gekko

4. BB Corps

5. Endless Pain

6. Breakthrough

7. White Blood

8. Midnight Shadow

9. Desperate Chase

10. Guns of the Patriots

11. Mobs Alive

12. Next-Gen Control

13. Sorrow

14. Father & Son

15. Metal Gear Saga

16. Here's to You

No tak LE OST to wybrane utwory z podstawowego OST, a gdzie te niektóre utwory z MGS4 np. pierwszy utwór z walki z Liquidem, nowa wersja Encounter, Enclosure, Rex lair, może to nie aż takie nowe wersje, a identyczne jak z MGS1, nie wiem może głuchy troche byłem jak sie wsluchiwałem w oprawe audio MGS4 :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...