Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem całego Metala 4 i powiem jedno: Ta gra nie zasługuje na 10, a tym bardziej na 10 -. Zbyt dużo w samej grze jest uproszczeń, banałów, na które przyszło mi czekać parę lat tj. od momentu ukazania sie MGS3:SE. Do tego, trzeba to wspomnieć, gra jest zbyt prosta i krótka. Zresztą, czy każde GTA (patrz SA na Xboxa), MGS (dodatek do MGS3) musi dostawać 10 ? Są to zwyczajne sequele, które niczego "nowego" nie wnoszą. Dla mnie jest to ocena góra 8, ale dla fanboyów, jak znalazł 10 -.

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza
Przeszedłem całego Metala 4 i powiem jedno: Ta gra nie zasługuje na 10, a tym bardziej na 10 -. Zbyt dużo w samej grze jest uproszczeń, banałów, na które przyszło mi czekać parę lat tj. od momentu ukazania sie MGS3:SE. Do tego, trzeba to wspomnieć, gra jest zbyt prosta i krótka. Zresztą, czy każde GTA (patrz SA na Xboxa), MGS (dodatek do MGS3) musi dostawać 10 ? Są to zwyczajne sequele, które niczego "nowego" nie wnoszą. Dla mnie jest to ocena góra 8, ale dla fanboyów, jak znalazł 10 -.

 

Wygrałeś w konkursie na najmniej logiczne zdanie tygodnia :)

 

EDIT: Guts, dla mnie to nie jest gra na 10, ale na 10-. Nie wiem co Wy macie z tym równaniem ocen, przecież to inne noty ;)

Odnośnik do komentarza
Przeszedłem całego Metala 4 i powiem jedno: Ta gra nie zasługuje na 10, a tym bardziej na 10 -. Zbyt dużo w samej grze jest uproszczeń, banałów, na które przyszło mi czekać parę lat tj. od momentu ukazania sie MGS3:SE. Do tego, trzeba to wspomnieć, gra jest zbyt prosta i krótka. Zresztą, czy każde GTA (patrz SA na Xboxa), MGS (dodatek do MGS3) musi dostawać 10 ? Są to zwyczajne sequele, które niczego "nowego" nie wnoszą. Dla mnie jest to ocena góra 8, ale dla fanboyów, jak znalazł 10 -.

 

Wygrałeś w konkursie na najmniej logiczne zdanie tygodnia :)

 

 

 

Dzięki, pisałem to po 8 browarze i jednym "komandosie" :piwo: Zresztą, jeśli dla Ciebie to gra na dychę to chwała Bogu. Sprzeczać się nie będę (są gusta i guściki).

Odnośnik do komentarza
wszyscy ci którzy twierdzą źe gry są dla dzieci powinni przeźyć historie Snake'a....

Swiete slowa idealnie to napisales.Ale jesli chodzi o grafike to uwazam ze jest to czolowka.

scena srania w beczce z pewnością ich nawróci. amen

Nie grałem w MGS4, więc nie będę wojował, ale... podobno w grze jest jeszcze więcej "japońskich", efekciarskich, patetycznych i infantylnych patentów, niż w poprzednich częściach, nawet MGS2. A jeśli tak, to nie wiem, czy jakiś poważny człowiek dostrzeże "piękno" tej pozycji.

 

Początek recenzji Kosa zdecydowanie powoduje zabawną konstatację u czytelnika. Oto bowiem, jaka jest sytuacja: najpierw dajecie "dychy" głupim grom i się nimi zachwycacie, przyznajecie jednogłośnie Grę Roku itd., a później... MGS4 dostaje "dychę", bo przy nim inne gry są głupie. IMO to nieco zabawne, no ale pewnie jest to dowód na to, że jesteście wielkimi entuzjastami gier wideo i potraficie się cieszyć z tego, co dostajecie.

Odnośnik do komentarza
Nie grałem w MGS4, więc nie będę wojował, ale... podobno w grze jest jeszcze więcej "japońskich", efekciarskich, patetycznych i infantylnych patentów, niż w poprzednich częściach, nawet MGS2. A jeśli tak, to nie wiem, czy jakiś poważny człowiek dostrzeże "piękno" tej pozycji.

Dostrzeże, może nie każdy ale dostrzeże. W "Dzienniku" też zrecenzowali MGS4. Przeczytaj ten fragment. A przegięcia? Owszem, totalne. Choćby scena gdzie

niepełnosprawny bohater zatrzymuje własnym ciałem gigantycznych rozmiarów obiekt pływający :)

Czy takie coś obniża wartość gry? Moim zdaniem nie, zwłaszcza że jest to niezwykle widowiskowe.

 

Początek recenzji Kosa zdecydowanie powoduje zabawną konstatację u czytelnika. Oto bowiem, jaka jest sytuacja: najpierw dajecie "dychy" głupim grom i się nimi zachwycacie, przyznajecie jednogłośnie Grę Roku itd., a później... MGS4 dostaje "dychę", bo przy nim inne gry są głupie. IMO to nieco zabawne, no ale pewnie jest to dowód na to, że jesteście wielkimi entuzjastami gier wideo i potraficie się cieszyć z tego, co dostajecie.

No ale tak to wygląda. Były sobie różne fajne gry które zbierały wysokie noty, aż tu nagle pojawiło się coś przy czym te gry wyglądają głupio. 11 dać nie można :)

 

Pełny skanik recki z Dziennika:

http://polygamia.pl/wp-content/uploads/2008/06/sdc10576.jpg

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
No ale tak to wygląda. Były sobie różne fajne gry które zbierały wysokie noty, aż tu nagle pojawiło się coś przy czym te gry wyglądają głupio. 11 dać nie można

Bez przesady. MGS nie pojawił się nagle, znikąd. Jeśli ktoś ma jakieś szersze horyzonty myślowe, to nie potrzebował czwartej części przygód Snake'a, by zauważyć, że Gears of War czy Halo 3 są głupawe. Rozumiem, że recenzenci PE są różni i mają odmienne gusty, niemniej zabawnie to wygląda, jak nagle jeden się zrywa i mówi o grze, którą wszyscy zgredzi się podniecali: "hej! To jest głupie".

Odnośnik do komentarza

Gram w nowego MGS'a już drugi dzień i jestem dopiero na walce z frogsami (oczywiście Big Boss Hard), jest trudno, o wiele trudniej niż w MGS 3 gdzie na extreme szło się przez grę jak burza. Giera poraża grafiką i do tego gameplay jest najlepszy w całej serii. Co do fabuły to Kojima IMO trochę przegiął z niejakim Akibą- przecież to Johnny Sasaki jak w mordę strzelić. I co taki frajer robi w Fox Hound? Mam też nadzieję, że będzie wyjaśnione skąd Snake wiedział o grobie The Boss.

Edytowane przez Super Big Boss
Odnośnik do komentarza
Ja dziś skonczyłem na The Boss Extreme pierwszy akt w 1:17h bez alarmu i zabójstwa nikogo;p

 

Strzałem coraz mniej i przede mna bossowie- zobaczymy czy uda się zdobyć range Big Bossa.

 

 

hm jestem w 4 akcie i zastanawiam sie nad ranga big bossa,mysle ze jest szansa...obawy mam tylko co do jedej lokacji,a mianowicie poczatek aktu trzeciego gdzie

sledzimy czlonka ruchu oporu

 

Odnośnik do komentarza
Ja dziś skonczyłem na The Boss Extreme pierwszy akt w 1:17h bez alarmu i zabójstwa nikogo;p

 

Strzałem coraz mniej i przede mna bossowie- zobaczymy czy uda się zdobyć range Big Bossa.

Ja mialem 40 minut ale zuzytego 1 rationa i jak potem sie domyslilem stracil mi go gekko na samym poczatku.Tyle sie staralem nie wiedzac ze na darmo jutro od nowa zaczynam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...