Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

P co tak lamentować, Tylko MGS3 był exlusivem na konsole Sony więc w czym problem? Mamy swoją wersje i z tego się cieszmy , a co do dialogu Otakona do snejka (o zmianie płyty )to będzie on wyglądał tak :

 

Otakon : Czas zmienić płytę

Snake:Kurde jak ja tego nie lubię..

Otakon : tak tak wiem , ale czy to nie przywołuje pięknych wspomnień?

Snake: Tia.To ja idę zmienić tą płytę

Otakon :Pamiętaj ,żeby dać odpocząć zmęczonym oczom , możesz np wyjść na chwilę z pokoju na zewnątrz i zapalić papieroska , a jak już wrócisz, spokojnie zmienić płytę

Snake : Otakon przestań gadać głupoty

Otakon aa Sorki, ok już nie będę

Odnośnik do komentarza

Smutne jest to że ludzie biorą za pewniaki wszystko co przeczytają w serwisach internetowych - czy tych mniej, czy bardziej rzetelnych - nieważne, bo do wszystkiego czego nie usłyszysz sam od szefa Sony, powinieneś podchodzić z dystansem. Newsy nie są pisane przecież na podstawie informacji z pierwszej ręki, tylko są spekulacjami, czasem mniej, czasem bardziej trafionymi. Sony ma wpływ tylko na własne, najbliższe podwórko i jak chce ktoś pewnych newsów to jedynym źródłem powinien być playstation.blog bo on ma info z pierwszej ręki właśnie. Nie twierdzę oczywiście żeby zupełnie nie ufać serwisom internetowym ale na Boga, wyliczanie na palcach gdzie się podziało 11 tytułów jest śmieszne. Nawet nie wiem gdzie było pierwotne źródło tej informacji, bo oczywiście każda strona musiała skopiować ją tak że odbiorca staje się jej niemal pewny. Szczególnie ten który bezkrytycznie wierzy mediom i internetowi.

Jasne, sam jestem zawiedziony brakiem nowości od Team ICO bo to ostatni Japoński developer w jakiego wierzę. Jasne, Sony traci exkluziwy które kojarzyły się z PS ale czy to ich wina czy raczej kwestia zachłanności wydawców (bo przecież nie widzimisię producenta)? Ponadto, cała ta sprawa ze Square Enixem, FF13 i FF7 jest dla mnie śmieszna - w moich oczach SE to przykład jak firma w branży prezentować się nie powinna. Niezdrowe kłamstewka (FF7), noże w plecy (FF13 - [oczywiście to ich święte prawo, robić gry na co zechcą]), czy sztucznie budowany hype ("remake 7", zamknięte pokazy trailerów i płatne dema)... To jest obraz nędzy, chamstwa i dziadostwa a nie promowanie ekskluzywności marki i jakości produktu. Gdyby nie fakt że Japonia jest ogromnym źródłem zarobku i domem S i N, cała farajna już dawno by się z Kraju Kwitnącej Wiśni wyprowadziła tam gdzie teraz powstają najlepsze gry - do Europy i Ameryki.

Odnośnik do komentarza

No i standard : http://www.thesixthaxis.com/2008/10/14/mgs...-only-but-mgs5/

 

Hah, nie wiem, za czasów PS2 takiej wojny na noże nie było, może i Sony lekko dawało pupy, teraz jednak podoba mi się ich polityka, którą zaczynają podążać, naprawiają błędy i próbują nowych rzeczy. Anyway, fanboizm to chyba plaga jest, a napędzają tę błędną karuzelę największe serwisy (FUD MSu, czy inne akcje jakie były). No nic, ciekawe ile razy jeszcze usłyszymy, że MGS 4 idzie na X0, Sony nie ma exclusivów i gier i Ci co kupili PS3 to głupcy. Pewno z setki razy.

Odnośnik do komentarza
P co tak lamentować( od tego czerwonego oczy bolą) , Tylko MGS3 był exlusivem na konsole Sony więc w czym problem? Mamy swoją wersje i z tego się cieszmy , a co do dialogu Otakona do snejka (o zmianie płyty )to będzie on wyglądał tak :

 

Otakon : Czas zmienić płytę

Snake:Kurde jak ja tego nie lubię..

Otakon : tak tak wiem , ale czy to nie przywołuje pięknych wspomnień?

Snake: Tia.To ja idę zmienić tą płytę

Otakon :Pamiętaj ,żeby dać odpocząć zmęczonym oczom , możesz np wyjść na chwilę z pokoju na zewnątrz i zapalić papieroska , a jak już wrócisz, spokojnie zmienić płytę

Snake : Otakon przestań gadać głupoty

Otakon aa Sorki, ok już nie będę

 

teraz bedzie to samo ale zamiast zmiany plyty beda sie smiac z instalacji ;)

 

mnie to wisi i powiewa, mam MGS4 w kolekcji na BD i jestem z tego dumny. A jak kogos nie stac na obie konsole i wybral X360 to bardzo dobrze, ze bedzie mial szanse na zagranie w ta gre. Tak samo dobrze, ze Bioshock wychodzi na PS3... i inne czasowe exclusive. I IMO time exclusive to najlepsze wyjscie... daje profit producentowi konsol, a i gracze nie sa zmuszani do kupna wszystkich konsol...

Odnośnik do komentarza

news tap-chana na polygamii:

 

Po zjechaniu Final Fantasy XIII oraz Tekkena 6 na kurs dwukonsolowy, wielu powtarzało, że na PS3 ostał się jedynie Metal Gear Solid 4. No to się okazuje, że niekoniecznie. Niby można było przewidzieć, że seria w końcu trafi i na 360, natomiast było na ten temat w ostatnim czasie cicho. Trochę światła na tę sprawę rzucił Yoshitaka Kaii z działu PR w Konami w trakcie jednej z wielu TGSowych konferencji:

 

Przyszłościowo rozważamy także wersję na Xbox 360, na którą czeka wiele osób na całym świecie.

 

reszta na: http://polygamia.pl/kupic-ps3-dla-mgs4-a-p...ie-tylko-na-360

 

Świetnie by było gdyby ta genialna gra zawitała na xboxa360, wielu ludzi przeszło na konsolę MS z PS2 i finansowo nie może sobie pozwolić na zakup PS3 dla jednej / dwóch gier.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Musiolik ja bym dodał jeszcze to:

http://www.n4g.com/ps3/News-215590.aspx

czyżby złe przetłumaczenie i interpretacja tekstu o produkcji MGS4 na x360 ?

ja już od wczoraj wiedziałem że to plota ale na niektórych polskich stronach ludzie oszaleli (fani x360) , ign z tego co pisze na stronie napisał do konami o oficjalne stanowisko i pewnie zostanie to wszystko zdementowane

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza

Tylko że konwersja Bioshock - a to mały problem techniczny w porównaniu do konwersji MGS4.

 

Albo 4 DVD, albo kompresja filmów HD, po za tym dodatkowe kwestie dialogowe...

 

PS. Po za tym, sam Kojima dementował MGS4 na Xboxa, mówiąc, że te niemożliwe, ale... znacie Kojime.

Odnośnik do komentarza

Ja się zastanawiam czy MS zgodzi się na prywatną sieć Konami (która jest do d...) do rozgrywek online... I jedni i drudzy są równie pazerni :) Chociaż jak zaczną kompresować to pewnie online będzie na osobnej płycie (jeśli kiedykolwiek wyjdzie w co wątpię) :D

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

MGS4 zamknęło piękną sagę na konsoli PS. Skoro MGS5 ma być czymś nowym, nie związanym z poprzednimi odsłonami (przynajmniej nie aż tak mocno jak MGS4, który praktycznie jest MGS1+2+3), to nie widzę konieczności, żeby Konami miało dalej się upierać przy eksluzywności na jedną konsolę.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Wczoraj własnie ukonczylem czwartego mgsa. Nie chce mi sie nawet pisac o grze bo komentarz jest zbedny. Wystarczy ze powiem ze gra jest WIELKA.

Fabularnie moglo byc lepiej jednak gameplay mnie kompletnie wgniotl w fotel. Jedynie na co moge narzekac to na walki z bossami, ktore ogolnie byly dobre ale nie byly epickie, no moze oprocz ostatniej walki z Liquidem (czego sie spodziewalem po zagraniu w mgs3).

Nie wiem czy bede wracał do tej gry. W sumie tylko w jedynke gralem kilka razy, reszte mgsow przeszedlem raz tak jak to sie robi z filmem. Obejrzec/zagrac i umrzec.

Co innego gdyby byly trofea. Moze jak powstanie dodatek mgs4:existence to mysle, ze tam beda juz trofea i moze dadza dlc trofea do GotP. Jak nie to sie kupi Existence ; )

Dzisiaj sprawdze sobie MGO, mam nadzieje ze sie nie zawiode.

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Wczoraj własnie ukonczylem czwartego mgsa. Nie chce mi sie nawet pisac o grze bo komentarz jest zbedny. Wystarczy ze powiem ze gra jest WIELKA.

Fabularnie moglo byc lepiej jednak gameplay mnie kompletnie wgniotl w fotel.

 

A duzo miales tego gameplay'u? Bo tutaj sa skrajne na ten temat opinie. Jedni mowia o 20 godz. gameplay'u, drudzy o 7 godzinnym. Czy proporcje miedzy wlasciwym graniem, a cut-scenkami sa takie jak w MGS3, czy raczej czworka idzie w kierunku 2? :)

Odnośnik do komentarza

idzie zdecydowanie w kierunku dwójki.Jeśli zaczniesz grę na poziomie normal,który IMO jest banalny(a nie jestem uberpro graczem) to proporcja będzie identyczna jak w MGS2.Ja od początku powtarzam,że w tą grę warto grać od razu na hard-wtedy z ok 26h zabawy(tyle ja grałem) ok 10h to filmiki ,a reszta zabawa z czystym gameplayem.

Odnośnik do komentarza

Ja gralem na poziomie Solid ( czyli normal dla europejczykow ;p ) bo nie wiedzialem czego sie spodziewac. Gdybym wiedzial, ze bedzie tak latwo to wzialbym harda.

Jezeli chodzi o czas to na liczniku mialem ok.18-19h. Fakt ze polowa tego to cut-scenki ale przykladowo taki Uncharted, ktorego tez mozna przejsc w 7-8h pod wzgledem gameplay'u ustepuje Mgs'owi.

Tak jak juz powiedzialem gameplay mnie wgniotl w fotel. Skradanka, bossowie, 'szczelaniny', akcje z pojazdami, rex vs ray, ostatnia walka. Te wszystkie czynniki powoduja to, ze gameplay dla mnie jest przekozacki. Roznorodnosc oraz intensywnosc. Te 19h nigdy mi tak szybko nie zlecialo jak w Mgs'ie ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...