Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie stwierdzenia że grafika stoi na średnim poziomie.... brak słów a twoje stwierdzenia dla kogo jest ta gra jest strasznie płytka....

No właśnie brak słów na stwierdzenie Twoje o grafice, patrząc choćby na przytoczony przeze mnie przykład. Uncharted wydany w 2007 roku.

mgs4 nie robi żadnego wrażenie poza postaciami. I cut-scenkami.

 

A jeżeli chodzi o stwierdzenie, dla kogo jest ta gra. Niewiele bardziej płytkie niż Twoje "dla mnie takie gta 4 to tytuł dla 14 latków lubiących zabijać policje"

 

i wiele innych wiec o osobie z bezguściem odnośnie gier mi troszkę daleko, no ale dalej żyj w przeświadczeniu że gta4 to tytuł naj.... a historię z grami zacząłem w 1991r. a konsolami od wczesnego 1997roku, tak więc nijak twój atak sie ma do mojej osoby....

Mi tak samo daleko do 14-latka lubiącego zabijać policje, łoł.

 

A gdzie ja napisałem, że GTAIV to najlepszy tytuł? Proszę wskaż mi ten fragment mojej wypowiedzi w którym mówię, że GTAIV to najlepsza gra. (choć co do tego, że bije mgs -a czwórkę w każdym aspekcie to nie mam wątpliwości, przede wszystkim filmowością, która "też" na swój ułomny-kiczowaty sposób występuje w mgs4) No ale chyba nie będziemy, porównywać tych dwóch gier. Bo to by było szaleństwo.

 

Bardziej od GTA4 cenię choćby Metal Gears Solid pierwszy więc... nie wsadzaj mi w usta słów których nie powiedziałem/nie napisałem.

 

PS. To nie jest atak, bardziej obrona na atak.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem abym gdziekolwiek cię atakował... Ale mniejsza z tym...

 

Cały czas ty to robisz pisząc o mojej "ułomności" więc z czym do ludzi jeśli o ataki chodzi.... Nie zgadzam się z twoimi i Grigoriego stwierdzeniami to wszystko a z czego wiadomo forum jest od tego aby napisać odnośnie czegoś jakiś własny pogląd... Zacytuj mi gdzie cię chodź w minimalnym stopniu "obraziłem" przed twoim atakiem??:P

 

Odnośnie gta... kiedyś na shoucie rozmawialiśmy odnośnie tego tytułu ty go broniąc ja oskarżając stąd te stwierdzenia... Przykład- mam własną kawiarenkę internetową z konsolami... Przychodzą różni ludzie w konsole pograć. gta san andreas oraz gta4 grają tylko i wyłącznie dzieciaki w wieku 13-16 lat stąd moje stwierdzenie, natomiast inni ludzie(18 lat w górę), wszystkie inne tytuły tylko nie serie rockstara.. Odniosłem się do tego przykładu z życia gdzie prowadzę ją od 4 lat i widzę co się dzieje....Swoją drogą oprócz mnie nikt tu w mgs4 (w kawiarence)nie grał... Raczej fifa, uncharted, killzone, ufc, wipeout, codmw/mw2:)

 

Jeśli chodzi o moją kolekcje tytułów(mniemanie że dopiero zaczynam z graniem na konsoli...): http://img98.imagesh...761280x768.jpg/ ,

http://yfrog.com/6bzdjcie01751280x768j,

http://img688.images...781280x768.jpg/

+ 20 z psstore i inne konsole(starsze) więc nie jestem nowicjuszem.... 2x gow3 dlatego że jakiś kolo z forum pożyczył ode mnie ff13 i w zastaw dał gow3 + jeszcze lost planet 2 dodaj...

Edytowane przez xzdunx
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Dyskusję" można chyba uznać za zakończoną. xzdunx prawdopodobnie już zdał sobie sprawę z ułomności emgieesa cztery, gdyż w jego ostatnich postach trudno znaleźć choćby jeden dobry kontrargument na krytykę SłupkaPL, pozwalający na kontynuowanie sporu.

 

(ale teraz wymienia kolekcję swoich gier, więc robi się nie mniej ciekawie)

Odnośnik do komentarza

ale teraz jest dwóch na jednego:P i jak bedzie bez obrażania drugiej strony możemy podyskutować:)(weźcie pod uwagę że jestem w pracy i nie mogę wam pisać postów na 120 linijek ponieważ mam ruch...)

 

Słupek: powiedz mi chociaż co ci się w muzyce na dzień dobry nie podobało(przecież była świetna, głównie remixy i stare kawałki + parę nowych naprawdę klimatycznych:)) to tak na dzień dobry:) teraz wy pytajcie co mi msię podobało.

ps. Fakt z najlepszą częścią przesadziłem ale na równi z 1 i 3 (2 była dość specyficzna co nie znaczy że zła..., tak więc najlepszy tytuł na ps3:)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Fakt muzyka jest subiektywna (dźwięk świetny), a taki kawałek "old snake" uważam za "best" w serii...

Graficzne albo to ja jestem niewidomy albo słupek:P, naprawdę twarze to mistrzostwo świata(ogólnie postacie), areny na których dzieje się akcja fakt, dziś są przeciętne(w 2008 roku ładne) ale taki gta4 z tymi przycięciami wypada o wiele gorzej(porównanie- ponieważ jakby nie patrzeć 2 tytuły 2008 roku...)

 

Najpierw zajmijmy sie czysto technicznymi aspektami później przejdźmy do fabuły ponieważ nie mam czasu tu siedząc pisać ciągiem wszystkiego na raz....

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

teraz wy pytajcie co mi msię podobało.

Na początek możesz naklepać na klawiaturze co Ci się spodobało w tych ultraprzeciętnych walkach z bossami (nie jestem pewny, ale chyba coś o tym wcześniej pisałeś), albo w którym miejscu konkretnie urzekła Cię grafika, gdyż jak na moje patrzałki to w tym elemencie MGS:4 nieco zasysa (zresztą, zasysał już w dniu premiery). Te elementy dość łatwo ocenić obiektywnie, więc ciekaw jestem jakie masz argumenty na ich obronę.

 

 

 

E: widzę, że o grafie już napisałeś

 

Graficzne albo to ja jestem niewidomy albo słupek:P, naprawdę twarze to mistrzostwo świata(ogólnie postacie), areny na których dzieje się akcja fakt, dziś są przeciętne(w 2008 roku ładne) ale taki gta4 z tymi przycięciami wypada o wiele gorzej(porównanie- ponieważ jakby nie patrzeć 2 tytuły 2008 roku...)

Twarze są ładne (a dokładniej to ich mimika), ale tylko na filmikach. Jeżeli zaś chodzi o areny, to powołując się na GTA w najmniejszy stopniu nie odpowiadasz na moje pytanie.

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem abym gdziekolwiek cię atakował... Ale mniejsza z tym...

 

Cały czas ty to robisz pisząc o mojej "ułomności" więc z czym do ludzi jeśli o ataki chodzi.... Nie zgadzam się z twoimi i Grigoriego stwierdzeniami to wszystko a z czego wiadomo forum jest od tego aby napisać odnośnie czegoś jakiś własny pogląd... Zacytuj mi gdzie cię chodź w minimalnym stopniu "obraziłem" przed twoim atakiem??:P

 

Odnośnie gta... kiedyś na shoucie rozmawialiśmy odnośnie tego tytułu ty go broniąc ja oskarżając stąd te stwierdzenia... Przykład- mam własną kawiarenkę internetową z konsolami... Przychodzą różni ludzie w konsole pograć. gta san andreas oraz gta4 grają tylko i wyłącznie dzieciaki w wieku 13-16 lat stąd moje stwierdzenie, natomiast inni ludzie(18 lat w górę), wszystkie inne tytuły tylko nie serie rockstara..

Odniosłem się do tego przykładu z życia gdzie prowadzę ją od 4 lat i widzę co się dzieje....Swoją drogą oprócz mnie nikt tu w mgs4 (w kawiarence)nie grał... Raczej fifa, uncharted, killzone, ufc, wipeout, codmw/mw2:)

 

Jeśli chodzi o moją kolekcje tytułów(mniemanie że dopiero zaczynam z graniem na konsoli...): http://img98.imagesh...761280x768.jpg/ ,

http://yfrog.com/6bzdjcie01751280x768j,

http://img688.images...781280x768.jpg/

+ 20 z psstore i inne konsole(starsze) więc nie jestem nowicjuszem.... 2x gow3 dlatego że jakiś kolo z forum pożyczył ode mnie ff13 i w zastaw dał gow3 + jeszcze lost planet 2 dodaj...

 

Mógłbym a nawet chciałbym, poćwiartować tego posta. Ale wtedy rzeczywiście zrobiłby się total offtop.

 

Tylko króciutko:

 

-pamiętaj shout to shout tam się pisze bzdury do potęgi

-to że broniłem nie znaczy, że uważam za naj

-a wyobrażasz sobie 14 latków grających w mgs4 ;p w kawiarence (ja nie bardzo)

 

Słupek: powiedz mi chociaż co ci się w muzyce na dzień dobry nie podobało(przecież była świetna, głównie remixy i stare kawałki + parę nowych naprawdę klimatycznych:)) to tak na dzień dobry:) teraz wy pytajcie co mi msię podobało.

ps. Fakt z najlepszą częścią przesadziłem ale na równi z 1 i 3 (2 była dość specyficzna co nie znaczy że zła..., tak więc najlepszy tytuł na ps3:)

Tak jak napisałem, muzyka to typowa sprawa gustu. Więc ciężko mi negować to czy komuś się podobał soundtrack z czwórki czy nie. I o tym ciężko dyskutować.

 

Napiszę tak. Jestem fanem, uwielbiam soundtracki z filmów i gier, bardziej niż "normalną" muzykę.

 

Soundtrack z MgS 2-3 uważam za najlepszy w historii gier video jaki dany było mi słyszeć. Kawałki z jedynki na czele z "Best Is Yet To Come" i main themem (choć już na maksa archaicznym) ubóstwiam do dzisiaj. To muzyka, to soundtrack który wywołuje u mnie emocje (a przecież o to chodzi w muzyce). Za każdym słuchanym razem, od tylu lat.

 

A soundtrack z czwórki. Niestety nie. Ani jeden kawałek, nie poruszył mnie, nie wpadł w ucho nic. Po prostu był bo był. Jakby go nie było.

 

To nie jest tak, że jadę nawet po soundtracku po nie podpasił mi mgs4. NIE. Nawet bardzo bym chciał, żeby mi się podobał. Bo chociaż coś mile bym wspominał z tej części. Niestety tak nie jest.

Co jest kolejnym dowodem dla mnie jak ta część jest słaba i odbiega od reszty.

 

Bo przecież tak jak wspomniałem soundtrack z poprzedników jest PRZEgenialny. Ale tu nawet tego nie dało się podtrzymać.

 

Tylko muzyka to muzyka. Bezsensu jest kłócenie się o nią. Najgorszy możliwy aspekt.

 

Fakt muzyka jest subiektywna (dźwięk świetny), a taki kawałek "old snake" uważam za "best" w serii...

Graficzne albo to ja jestem niewidomy albo słupek:P, naprawdę twarze to mistrzostwo świata(ogólnie postacie), areny na których dzieje się akcja fakt, dziś są przeciętne(w 2008 roku ładne) ale taki gta4 z tymi przycięciami wypada o wiele gorzej(porównanie- ponieważ jakby nie patrzeć 2 tytuły 2008 roku...)

 

Najpierw zajmijmy sie czysto technicznymi aspektami później przejdźmy do fabuły ponieważ nie mam czasu tu siedząc pisać ciągiem wszystkiego na raz....

Ejj no jak chcesz prowadzić dyskusję, jeżeli wyjeżdżasz z takim postem ;/

 

Czytaj uważniej. Przecież pisałem, że wykonanie postaci jest genialne, reszta średnia.

 

No i co Ty z tym GTA4. Cholera ;/ to jest sandbox multiplatformowy. A nie ex, z paroma planszami.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

fabuła każdej z "beauty".... Oraz Liquid vs Snake= coś wspaniałego... przejścia kamer, najazdy na twarze itp....

 

Odnośnie grafiki- do czasów killzone2, uncharted2, heavy rain nie widziałem ładniejszej gry niż ta(sami widzieliście że sporo za mną)... a mój ostatni post mówi dlaczego tak uważam:), zaznaczam areny dziś są już średnie co nie zmienia faktu że postacie do dziś wyglądają kozacko!

 

Odnośnie grafy cały czas piszę do kazuo ponieważ on o grafikę się pytał....A o same gta porównanie = 2 gry 2008 roku z czysto technicznego punktu powinno się je porównywać już sam gameplay i miodność to inna bajka i nawet nie wolno tego robić... Dopuki siedzimy w wykonaniu jest to najlepszy produkt do porównania...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

pogadajmy moze o mgs2, a potem znowu o mgs4? :D

 

mgs4 mimo szumnych zapowiedzi nie sprostał zadnej obietnicy jaka dal kojima. mialo byc no place to hide? wyszlo jak wyszlo... schowac sie mozna zawsze i wszedzie. mialo byc "zyjace pole walki"? mamy wojenke slabych AI. gra miala byc tak wielka, ze nie zmiesci sie na BR? mamy kilka aktow okraszonych przeciatna grafika i kilka h filmikow na engine gry.

mial byc epicki koniec mgs'a z kopiaca w dupe fabuła? i tu kurde wyszlo... tylko nie tak jak tego wiekszosc oczekiwala... kto nie widzi, ze fabula mgs4 to juz nawet nie jest plytka kałuża, a smetne bagno - jego sprawa.

Odnośnik do komentarza

No ale mnie też to dotyczyło :turned: (jakby co masz mój post na poprzedniej stronie, mógł umknąć)

 

Mogę Ci napisać 10 tytułów (pierwsza lepsza liczba) obiektywnie które lepiej wyglądały od mgs4 w 2008 roku a nawet w 2007.

Ale to później, jeżeli chcesz oczywiście.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

fabuła każdej z "beauty".... Oraz Liquid vs Snake= coś wspaniałego... przejścia kamer, najazdy na twarze itp....

Mi bardziej chodziło o sam przebieg starć, niż te mdłe historyjki opowiadane po walce z każdą Ślicznotką. Ogólnie dla mnie walki są słabiutkie, ale zgodzę się jednak, ze final fight został genialnie wyreżyserowany (czegoś takiego nie zobaczy się w każdej grze).

 

Odnośnie grafiki- do czasów killzone2, uncharted2, heavy rain nie widziałem ładniejszej gry niż ta(sami widzieliście że sporo za mną)... a mój ostatni post mówi dlaczego tak uważam:), zaznaczam areny dziś są już średnie co nie zmienia faktu że postacie do dziś wyglądają kozacko!

Tak jak już napisał Słupek - wydany znacznie przed emgieesem cztery Uncharted: DF wyglądał dużo lepiej. Od siebie dorzucam jeszcze Heavently Sword, przy którym dzieło Kojimy może zakopać się ze wstydu pod ziemię (ta gra także ukazała się przed MGS:4). Tyle w temacie grafiki.

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza

coati - fabuła. Nie każdemu musiała przypaść do gustu, mi przypadła(każdego mgsa przeszedłem co najmniej 6 razy...), oczywiście niektóre rzeczy średnio wypadły, patrz ręka liquida, oraz wątek Meryl- jej oswiadczyn itp, ale resztę zgrabnie jakoś wytłumaczono jakby nie patrzeć, smaczków dla fanów było pod dostatkiem. Ale poczułbym sie skrzywdzony zaczynając serię od częsci 4 przez co ta część stała się w moim mniemaniu najbardziej niedostępnym tytułem dla gracza nie mającego pojęcia o serii, w historii gier ever...

 

Odnośnie heavenly sword- owszem gra świetna ale graficznie pozostaje w tyle do mgs4... włosy Nariko dziś wołają o pomstę do nieba a tła dziś są już poniżej średniej co nie zmienia faktu że bardzo lubię ten tytuł...

 

Uncharted 1... ta gra jakos mi do gustu nie przypadła(kupiłem razem z mgs4 a przeszedłem dopiero po znakomitej części drugiej), grafika tam jest troszkę zbyt plastikowa jak dla mnie(głównie roślinność i w minimalnym stopniu postacie)

 

Odnosnie samego gameplayu fakt (pisałem wcześniej że dziś wychodzi już dość średnio) i walk z beauty: fabularnie fajnie to wytłumaczyli a gameplayowo wtedy było przyjemnie dziś jak reszta gameplayu dość średnio.

 

Jeszcze co do filmowości i grafy bardzo podobał mi się motyw z Eve/mama na motorze/ prawie tak samo jak last fight oraz jak snake czołgał się i cierpiał a w drugim kadrze gear robił rozpierduchę(toś to czysty miód i masterpiece)...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

no wlasnie mylisz sie [edit: w sensie xzdunx]... nie trzeba sie znac zeby skumac o co chodzi w mgs4, bo ta gra daje na wszystko odpowiedz w najprostrzy mozliwy sposob. czy po ukonczeniu mgs4 musiales sie zastanawiac nad jakakolwiek czescia opowiedzianej historii? czy gra w sensie fabularnym wymagala od ciebie jakiegokolwiek zaangazowania? nie wydaje mi sie.

 

w kazdym innym mgs'ie fabula biegnie wielotorowo, tutaj jest maksymalnie uproszczona.

Odnośnik do komentarza

Wymień z łaski swojej jakieś smaczki dla fanów, skoro o nich wspominasz. Nie głupie-głupoty jak bekająca małpa, tylko prawdziwe smaczki, coś co dostrzeże tylko uważni i znający serię widz.

Zapewne chodzi mu o chowanie się w beczce i kupę Johnny'ego.

 

Graficzne albo to ja jestem niewidomy albo słupek:P

 

Odnośnie heavenly sword- owszem gra świetna ale graficznie pozostaje w tyle do mgs4... włosy Nariko dziś wołają o pomstę do nieba a tła dziś są już poniżej średniej co nie zmienia faktu że bardzo lubię ten tytuł...

 

Uncharted 1... ta gra jakos mi do gustu nie przypadła(kupiłem razem z mgs4 a przeszedłem dopiero po znakomitej części drugiej), grafika tam jest troszkę zbyt plastikowa jak dla mnie(głównie roślinność i w minimalnym stopniu postacie)

Here's your answer. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Mówię głównie o ninja/raiden, nasza wizyta i wspomnienia z sm, powroty takich postaci jak Vamp, Naomi(fajna postać;)),Eve i więcej:). Od dziś lecę i przejdę po raz 7 aby pokazać wam ich więcej(chwilowo nie pamiętam ponieważ ostatni raz przechodziłem pół roku temu) .

I ty to nazywasz smaczkami? Przecież to zauważy każdy głupi, który widział chociażby tylko video recenzje poprzednich części. Smaczkiem to ewentualnie są duchy w Shadow Moses.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
Dopuki siedzimy w wykonaniu jest to najlepszy produkt do porównania...

Moim zdaniem nie. Porównywanie GTA4 z mgs4 mija się kompletnie z celem.

 

GTA4 to sandbox , hello sandbox. Jak chcesz obiektywnie porównać grę z kilkudziesięcioma kilometrami kwadratowymi do gry z paroma levelami. Na dodatek mgs4 to ex, a powszechnie wiadomo, że exy wyglądają lepiej. Szczególnie na konsoli Sony/PS3.

 

Na chama można byłoby porównać Pragę (w pewnym sensie) z Liberty City. No i sorry ale byle jaka dzielnica LC zjada na śniadanie tą pseudo Pragę wyglądającą wszędzie tak samo. Z teksturami rozmazanymi jak makijaż nastolatki.

 

Kolejność przypadkowa:

 

-Uncharted: Drake's Fortune

-Gears of War 2

-Assassin Creed (wiem tu mój trochę fail ale tak ten sandbox z 2007 wygląda lepiej niż mgs4)

-Dead Space

-Resistance 2

-Far Cry 2

-Heavenly Sword

 

Wiem, miało być 10 i tyle by było tylko po prostu nie przychodzi mi więcej tytułów z 2k7/2k8. Walą mi się daty.

 

Tylko nie wyjeżdżaj z tekstem, że Uncharted Ci się nie podobał i przez to gra nie jest ładna. Bo coś w tym stylu odpowiedziałeś Kazuo.

 

Edit: No tak mamy smaczek jeszcze jak Otacon każe zmienić płytę upssss.... "przecież to Ps3 i Bluł-ryj". Mniam to było klimatyczne.

 

O duchy to dobry przykład, zgadzam się.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

zgodzę się z dead space owszem gra była/jest bardzo ładna. O heavenly sword(włosy!! i tła) już pisałem, uncharted też(jakoś plastikowo), Resistance 2 to kpina (animacyjnie i graficznie mnie nie powaliła aczkolwiek gra przyjemna), far cry 2 nie grałem więc sie nie wypowiem a assasin owszem ładne ale nie do mgsa4....

 

Mi również bardzo podobały sie powroty postaci typu Naomi, Vamp (dla fana serii takie powroty to też smaczki)itp.... Dla mnie to też zalicza sie do smaczków: mantis po ostatniej beauty:) w tym momencie przypomniała mi sie od razu część pierwsza, więc jak widzicie sporo tych smaczków...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Gwoli ścisłości to Blue podał ten przykład heh.

xzdunx wspomniał o tym wcześniej

@xzdunx: życzyłbym sobie abyś rozwinął wątek wspaniale zakończonej fabuły bo ja, po rozkminach po zakończeniu MGS2 po prostu nie mogę przeboleć sposobu w jaki potoczyły się wydarzenia w 4. Tutaj możemy sobie podyskutować, bo jak widać w przypadku technikaliów będziesz uparcie twierdził, że sandbox nie ma startu do gry, w której się idzie malutkim korytarzem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...