Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie noobowskie pytanko: czy do podłączenia i grania w necie wystarcza ten wireless adapter czy potrzebny też router? Wydaje mi się że potrzebne są oba ale nie jestem pewny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To zalezy.Wireles adapter bedzie potrzebny jesli masz internet bezprzewodowy wiec juz wtedy musisz miec w domu router.Mozesz tez podlaczyc kabelkiem czy to z routera czy to z komputera (udostepniajac polaczenie wczesniej) bez adaptera.Tak czy owak jakies zrodlo sygnalu internetowego musisz miec.

Odnośnik do komentarza

Oki dzięki. Ale przez router jest lepiej? Chcę kupić jakąś konsole aczkolwiek nie wiem kiedy konkretnie to nastąpi. Tak czy siak do PS3 wystarcza sam router, do X360 jeszcze adapter. Bo chyba nie będe się bawił w kabelki w tym wypadku. No nic zobacze jak z kosztami to wyjdzie. W każdym razie czy moglibyście mi polecić jakieś dobre, konkretne modele routerów których używacie? Żeby był w miare przystępny w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

Okej. A czy ten kabel jest w zestawie z konsolą? I czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym się różnią konsole premium JASPER i tak zwykła 60 gb? Bo są w sklepie PE i różnica wynosi 100 zł. Zauważyłem, że technologia procesora jest inna, ale na czym to dokładnie polega?

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie X0, przed ewentualnym zakupem ;)

 

1. Nie posiadam TV LCD/HD. Jedynie TV CRT 24" (4-letni) i monitor CRT 21". Czy DUŻO stracę grając na jednej z tych opcji w X0 ? Która opcja z tych dwóch (tv/monitor) jest lepsza?

2. W najbliższym czasie (przez rok) nie mam zamiaru kupować nowego TV. Czy jest sens kupowania X0 w takim razie?

3. Czy HDD w konsoli wpływa na jej żywotność? Czy po prostu 'wycisza' działanie konsoli ?

4. Nie mam zamiaru podłączać X360 do internetu (komputer jest na końcu jednego pokoju, a X0 byłby na końcu drugiego pokoju). Czy w związku z tym dema gier mogę ściągać za pomocą PC, wgrywać je na pendrive i wgrywać do konsoli ?

5. Czy jeżelu kupię używanego Xboxa360 (na gwarancji) to nie będę mieć problemów z realizacją gwarancji? Kurier normalnie do mnie przyjedzie?

6. Ile orientacyjnie jest wart UŻYWANY (powiedzmy maksymalnie półroczny) PREMIUM/ARCADE bez gier? (nie chciałbym przepłacić)

 

 

Z góry BARDZO dziękuje za odpowiedzi. :)

 

EDIT

 

Proszę o usunięcie tego posta. Napisałem posta w dobrym temacie tutaj -> http://www.psxextreme.info/index.php?showt...p;#entry1803996

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza

1. Monitor Mozesz podlaczyc pod X'a, kupic odpowiedni kabel i bedzie gitara.

2. j.w.

3. Co masz na mysli ??.

4. Odpowiedz brzmi - NIE.

5.Pod warunkiem ze bedziesz mial rachunek, konsola nie byla rejetsrowana na nikogo, to mysle ze nei bedzie klopotow.

6. Nie mam pojecia :). Przegladnij allegro albo nasz Pchli Targ.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Hey, chciałbym kupić taki HDD http://allegro.pl/item601189171_xbox360_dy...r_30m_vega.html

Jakby był ktoś uprzejmy napisać, czy za podmianę HDD na np. taki jak wyżej można dostać bana, tudzież mieć inne problemy z konsolą, lub XBL? Dzwoniłem do tego sprzedawcy i mówi, że działa 100% i nie ma problemu. Chciałbym jednak, żeby ktoś z forumowiczów wypowiedział się, jeśli ma widzę w tym zakresie...Może Juchy? :) Dodam, że na stary HDD 20 GB org. z Premiuma nie mam już gwary, więc mogę rozkręcić obudowę bez problemu. Pozdrawiam i dzięki z góry za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Hey, chciałbym kupić taki HDD...

a po co chcesz przeplacac?

masz przeciez watek na tym forum o zrobieniu takiego dysku

to raptem sprowadza sie do uruchomienia malej aplikacji pod dosem i wszystko

a dyski chodza w sklapach chyba cos kolo 140-160zl.

 

jak na razie skala jest zbyt mala by chyba sobie MS tym glowe zawracal i banowal takie podrobki a czy cos sie zmieni, nie wiadomo, dla tego najrozsadniej wlasnie kupic i samemu zrobic bo to dosyc tanio wyjdzie i wtedy to ma sens, bo jak zacznie sie kombinowac z kupnem gotowego to jakby wszystko podliczyc to ryzyko nie warte tych calych kombinacji i lepiej kupic oryginala

czyli ma to sens jak sam robisz...

 

dysk swoj sprzedaz w calosci jak jest za dobra kase, zerknij np tu za ile psozedl w licytacji niby nowy 20Gb: http://allegro.pl/item599118601_nowy_tward...360_od_1zl.html

 

realnie zapewne ze 130-150zl dostaniesz jak uzywka

to sobie teraz policz jak za oryginalna 120GB bez zadnych kombinacji z obudowa kupisz w granciach 400zl to masz roznice 250zl

 

a Ty chcesz kupic dysk sam za 230zl przekaldac a z ta 20GB to i tak nic nie zrobisz bo samych dyskow to nikt raczej nie kupuje a jak juz to do pieca, to chyba z 40-50zl za to dadza...

wiec ile kombinacjami zyskasz przy kupnie gotowcow?

po za tym ciagle sie przewija temat ze zle robia te prodobki i nie ma jednej partycji gdzie sie laduje emulator X1 i chyba jakies dodatki...i trzeba to poprawiac...

wg mnie kup oryginal albo zrob sam...

 

Odnośnik do komentarza

Ja przy zerowych zdolnościach zrobiłem sobie sam taki dysk. Też nie mam tej jednej partycji, ale kij tam z nią. Było trochę zabawy i nerwów, bo jak się okazało na dysku był pierwotnie linux przez co nic nie mogłem zrobic. Też już chciałem to pier.... i kupić oryginał. Cieszę się jednak, że dałem sobie na wstrzymanie i przeanalizowałem wszytko po kolei. Szkoda kasy mi na oryginalny dysk, po necie się nie bawię to jestem bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

OT.

z tym banowaniem dyskow podrabianych to chodzilo mi raczej o cos innego, w samym dashu zaimplementowane ze taki dysk jest po prostu niewidziany przez konsole wiec akurat to czy ktos gra na XBL czy nie to malo wazne, a dasha by instalowac najnowszego to same gry wymuszaja, wiec jak MS by chcial wyeliminowac te HDD to moze to w dashu jakims wprowadzic i jak scena nie wymyslilaby antidotum na to to by byly bezuzyteczne, ale tak jak bylo pisane, jak robi sie samemu to sie nic nie traci, nie bedzie chodzil to sie odwroci proceder i do pieca dysk moze isc, a jak sie kupi i przeplaci to juz kasy sie nie odzyska a i dane moga przepasc, dla tego temat jest raczej dla tych co sami sobie zrobia to pozniej wiedze podstawowa maja i moga sobie znow sami poradzic jak sie cos zmieni, a taki laik dalej bedzie placil za kazda zmiane i wyjdzie na tym jak...

po za tym jeszcze jedno nie zostalo uwzglednione, ceny tych dyskow poszly w gore, kiedys za 130zl bez probelmu byl do kupna przy cenie oryginalow na takim samym poziomie co sa teraz, wiec to byl niewatpliwy zysk nawet ze wszsytkimi niedogodnosciami, teraz nie jest to juz takie kolorowe, ale dyski oryginalne 120GB i tak sa zazwyczaj ciezkie do kupienia w tych granicach 400zl (bo nie zapominajmy ze cena normalna tego dysku to z 600zl), jak wygeneruje jakies to zawsze szybko schodza, wiec nie raz nawet nie ma wyjscia i jest sie skazanym na podrobki jak akurat nie ma skad wziasc oryginala za te 400zl a sa tylko po 600zl (ktora to cena jest juz przegieciem na maxa przez MS)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Propo dysków to zdarzyło się komuś, że gra zgrana na dysk zaliczała delikatne dropy framerateu podczas gdy z płyty chodziła czysto? :D

 

Bo tak mam właśnie z DoA4 - gra chodzi z płyty ok, ale z dysku na określonych stageach (ten z dinozaurami, na moście, czasami sawanna) gra czasami lubi zaliczyć malutki spadek framerate (tylko w określonych miejscach stageu - gdy się 'duzo dzieje') :) .

 

Z żadną inną grą nie mam/miałem takiej akcji, a z DoA4 jest :D .

Odnośnik do komentarza

Ja, jak odpalam z dysku Guitar Hero III mam czasami niesynchronizowane wideo i audio. Raz na kilkadziesiąt piosenek obraz się na sekundę zacina, a gdy z powrotem działa to nutki są o sekundę do tyłu /spóźnione/ - muszę wtedy restartować piosenkę bo nie idzie grać. Może to nie spadek framerate'u, ale warto odnotować :]

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

W DoA4 jest ponoć jakiś unikalny blur nałożony na ciosy których 'mocy' nie można pokazać przy użyciu standardowych 60 fpsów, wec to po prostu moze byc coś z tym :D . No nic to, nie przeszkadza to jakoś bardzo - w koncu to wystepuje rzadko na 2 lub 3 stageach;]. Zawsze mozna grać z płytki, ale nie chce mi sie bo loadingi dłuższe i praca czytnika wkurza:P.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie:

 

Dostałem dziś czerwone światło w kręgu (tylko jedno, a mianowicie prawe dolne) i ponieważ to jest moja pierwsza taka arawia nie wiem co należy zrobić ani co to oznacza. (Podobno każde światło coś oznacza, ale pewnie to tylko bujda i pisząc to zrobie z siebie idiotę. Cóż, nic nie poradzę)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam problem z wyświetlanym obrazem. Mianowicie chodzi o to, że gdzieś w połowie zeszłych wakacji kupiłem sobie monitor LCD, który był podłączony do konsoli kablem VGA. Obraz był krystalicznie ostry i wszystko było git. Pod koniec sierpnia konsola wróciła z serwisu i coś się stało z obrazem. Mianowicie jest jakby przesunięcie obrazu. Jest literka i obok jest jej tak jakby odbicie. Słabo widoczne, ale jednak przeszkadza. Kupiłem nowy kabel i problem nadal występu. Na pewno nie jest to wina monitora gdyż sprawdzałem na drugim i problem też jest widoczny. Możliwe, że coś źle mi złożyli konsolę ?

 

Fotki :

 

http://img198.imageshack.us/gal.php?g=hpim2142.jpg

Odnośnik do komentarza

to jest typowy efekt slabej jakosci kabla

na chinskich tak wlasnie sie dzieje, na oryginalnym i markowym np bigben nie powinno byc tego

 

ja na Twoim meijscu bym sprawdzil na innej konsoli by upewnic sie ze to nie wina konsoli

jesli wina konsoli to wynika to z zaklocen na wyjsciu AV a to mzoe byc prawie wszystko, do slabej jakosci gnizada-wyjscia po jakies zaklocenia generowane przez elektonike kosnoli i zle ekranowane

tak samo moze to byc przypadek gdzie dostales z innej produkcji konsole (plyta zmieniona na nowsza technicznie), a nowe nie zawsze oznacza ze lepsze, nowe to zazwyczaj wykastrowane, ciecie kosztow, i moze tak byc ze ten typ tak ma, jesli to wersja z HDMI to bym sie nie zdziwil ze zaoszczedzili na wyjsciu VGA dochodzac do wniosku ze i tak wszyscy wykorzystaja HDMI...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...