Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj NBA 2k6, lecz przy próbie uruchomiania wyskoczyło info o konieczności ustawienia trybu PAL 60. Zmieniłem więc z HDMI na kabelek S-video, ustawiłem PAL 60, wróciłem na HDMI, grę scalakowałem i fajnie. Teraz pytanko do osób, które wiedzą dokładnie o co chodzi. Czy kwestia wybrania PAL 50 czy 60 rzeczywiście coś zmienia przy ustawieniu 1080p przez HDMI, czy po prostu konsola w nielicznych gra tego z niejasnych powodów wymaga, ale w HDTV różnica faktycznie nie istnieje? Czy to, że ustawione jest teraz PAL 60 ma jakikolwiek wpływ na obraz i czy są gry, przy których konieczna będzie zmiana na PAL 50?

Odnośnik do komentarza
Hey folks,

My name is Kevin Meyer (gamertag: doulWeapons) and I'm on the test team for some of the Xbox 360's system software like the dashboard and the guide. I'm going to talk a little bit about the exciting world of PAL video modes! Well, maybe it's not that exciting, but some users have had some confusion on the subject, so we at the Xbox Team blog thought we'd lend a hand in helping you understand what's going on, and what you can do.

The PAL video specification supports two frequencies for output, 50 and 60 hertz. The Xbox 360 supports both frequencies at standard definition (480i), but only outputs at 60hz for high def resolutions (480p, 720p, and 1080i). However, just because the system supports 50 Hz doesn't mean that every game will, and there are a handful of games that won't work at 50Hz. These include Feeding Frenzy and The Outfit among others. If your system is set to PAL 50 output mode, you will see a message telling you that the game doesn't support the current video mode. However, if you are in High Def mode, some of these games, like the two I mentioned above, will still show the warning.

There was a problem with an early version of the development kit given to game developers that still paid attention to the SD setting for PAL mode, even when your system is set to HD mode. This has since been fixed so new games that have the 50 Hz limitation for SD won't hit this problem, but it's a large amount of work for developers to go back and fix the games that already have the problem.

Lucky for you, there is an easy way to get around this problem. First you need to switch back to using SD mode - flip the switch on your Component HD AV pack to the SD setting, or temporarily swap out your VGA AV pack for a Component (SD) AV pack, S-Video pack, or HD pack set to SD mode.

Next go to the System Blade, pick Console Settings, then Display, and change your output mode to PAL 60.

Now just switch back to your HD video mode of choice, and you are ready to go.

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to konsola krzyczy o zmianę opcji która i tak nie ma najmniejszego znaczenia przy HD, bo przy np. 1080p i tak automatycznie mamy 60Hz? Tak więc jeśli zwykle mamy 1080p i zmienimy tą opcję z Pal 50 na 60 przy s-video, to po powrocie do 1080p i tak wszystko jest po staremu, tylko konsola ma ustawione, że przy SD włączy sobie PAL 60?

Odnośnik do komentarza

nie wiem dokladnie o co chodzi, 1080p moze byc 50hz i 60Hz

 

Twoje pytanie powinno brzmiec czy przed przestawianiem SD na 60Hz (czyli na SD powinno byc ustawione aktualnie 50Hz) przy 1080p idzie w 50Hz czy 60Hz, jesli przy SD PAL50, 1080p ma 60Hz to tak, przestawienie SD na PAL60 nie zmieni nic w 1080p i dalej bedzie 60Hz....

 

PS.

1080p moze byc jeszcze 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
nie wiem dokladnie o co chodzi, 1080p moze byc 50hz i 60Hz

A ja wiem o co chodzi bo miałem taki komunikat przy uruchamianiu Hitmana. CHodzi o to, że jeżeli na kablu component przy ustawieniu SDTV mamy w konsoli ustawione PAL 50Hz to po przełączeniu na HDTV komunikat nadal się będzie pojawiał. Rozwiązaniem sytuacji jest przełączenie na SD, zmiena opcji na PAL 60Hz i ponowne przełączenie przełączenika na kablu na HDTV. Po tych zabiegach żadna problemowa gra nie będzie wywalała tego komunikatu.

 

A tak poza ym wampis gościu po angielsku wyraźnie napisał o co mu chodzi. Angola nie znasz, że nie zauważyłeś czytając ten tekst?

 

These include Feeding Frenzy and The Outfit among others. If your system is set to PAL 50 output mode, you will see a message telling you that the game doesn't support the current video mode. However, if you are in High Def mode, some of these games, like the two I mentioned above, will still show the warning.
Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
A ja wiem o co chodzi bo miałem taki komunikat przy uruchamianiu Hitmana. CHodzi o to, że jeżeli na kablu component przy ustawieniu SDTV mamy w konsoli ustawione PAL 50Hz to po przełączeniu na HDTV komunikat nadal się będzie pojawiał. Rozwiązaniem sytuacji jest przełączenie na SD, zmiena opcji na PAL 60Hz i ponowne przełączenie przełączenika na kablu na HDTV. Po tych zabiegach żadna problemowa gra nie będzie wywalała tego komunikatu.

nie o to mi chodzilo w tym zdaniu

bo to ze trzeba przestawiac w SD na PAL 60Hz to juz wiemy od dawna, jedna z pierwszych gier ktora o to wołała to chyba DOA4

 

pytanie brzmi tylko po co? :) skoro te rozdzialki HD to i w specyfikacji maja i 50Hz i 60Hz (i tu tylko mi pasuje ta ilosc klatek, ktora zapewne chca wymusic przez odpowiednia czestotliwosc)

 

inne sprawa ktora mozna dla satysfakcji sprawdzic czy przy SD na PAL50 po przelaczeniu sie np na HD 1080p idzie 1080p/50 czy 1080p/60

jesli 60 to te przestawienie w SD ktorego gra wymaga nie tyczy sie HD tylko widocznie tego by SD bylo zgodne z gra, ale jesli uzywamy HD to po co taka opcje zrobili, skoro nie jest ona osiagalna do przestawienia w trybie HD i niejednemu laikowi dala zagwostke o co kaman...

 

zerkne przy okazji jak to jest, jaka jest zaleznosc miedzy SD 50/60, a HD

Odnośnik do komentarza

Taki problem:

 

Wersja jasper i na oryg. wentylatorach przy procesorze graficznym wylatuje ciepłe/letnie powietrze zaś przy procku głównym letnie/chłodne.

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie wentylator whisper ze święcącymi diodami w wersji normalnej (bez tego turbo coś tam) i teraz dmucha mi równomierne letnie/ciepłe powietrze przy procesorze graficznym jak i głównym no może przy głównym minimalnie cieplejsze.

 

Tak być powinno?

Bo nie wiem czy:

1. te wentylatory są jakieś lipne bo konsola wydmu(pipi)e odrobinę cieplejsze powietrze

2. czy też są lepsze bo lepiej wyciągają ciepło (za głównym prockiem jest radiator od graficznego na tej miedzianej rurce to by się zgadzało z odrobinę cieplejszym powietrzem od strony procesora głównego)

 

Jak trzymałem oba w łapie włączone to whisper trochę mocniej dmucha, no i producent się zachwala że niby 58% bardziej wydajny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja tam nie widze zadnego problemu

ani jak byl oryginalny ani jak jest inny

to calkowicie nie ma znaczenia, sam sobie cos wymysliles lub dales sie nabrac na opisy z netu i tyle

przy automatycznym systemie chlodzenia kombinacje sa niepotrzebne, jesli mialoby sie cokolwiek przegrzewac to konsola by przyspieszyla sama wiatrak

 

jak chciales cos poprawiac w jasperze, tylko eni wiem co tak naprawde, to trzeba bylo obudowe zmienic i dac inne radiatory, jak do piecow na CPU z heaptipe, tylko po co to nie wiem....

Odnośnik do komentarza

ok. kupiles dla ciszy (czy rzeczywiscie jest cichszy to bym polemizowal, moj oryginalny z czarna naklejka wielokrotnie z nimi porownywalem i zawsze byl cichszy, moze miales oryginalny z szarna naklejka, one potrafia byc glosne), dla swiatelka ok. z tym nei polemizuje...

 

jesli powietrze jest cieplejsze to oznacza tylko jedno, ze ma slabsza wydajnosc niz ten co miales oryginalny na tym samym napieciu, czyli jak widzisz reklama klamie ze wydajniejszy...

ale nei zmienia to faktu ze system automatycznej kontroli temp. w X0 nie pozwoli na przegrzanie konsoli wiec czy ma mneijsza czy wieksza bez znaczenia, znaczenie ma tylko ze zwiekszaniem sie obrotow w czasie pracy i glosnoscia, czyli wiatrak ktory na poczatku ma dobra wydajnosc bedzie chodzil rowno caly czas, a taki co ma slaba wydajnosc i w czasie gry wiecej ciepla bedzie do odprowadzenia i nei da rady tego zrobic to konsola zwiekszy mu obroty co bedzie skutkowalo gosniejsza praca

i taka roznica praktyczna bedzie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

cichszy jest znacznie, porównywałem oba kilka raz w obudowie/bez obudowy/tylko w metalowej obudowie. Znika to charakterystyczne brzęczenie jak w oryg. wentylatorach, nie jest to gigantyczna różnica ale jestem zadowolony.

Światełka to miły dodatek, chodź przede wszystkim chodziło mi o cichszą pracę :teehee:

 

Co do wydajności to wiadomo że bajka, bo w 58% przy niższych obrotach nikt chyba nie wierzy w to,

 

Z tym wydmuchiwanym ciepłem też jest dziwnie bo jak pisałem robiłem po kilka prób na obu wentylatorach i whisper odrobinę lepiej dmucha z tyłu, nawet u kumpla byłem to mojego klocka z whisperem obok jego postawiłem i też to było czuć.

I dlatego dziwi mnie że przy procesorze głównym wylatuje teraz cieplejsze powietrze niż przy oryg. went. zaś na procesorze graficznym wylatuje chłodniejszy niż przy oryg. i wychodzi mi takie równomierna letnie/ciepłe powietrze z obu no czasem z minimalnym cieplejszym powietrzem przy głównym.

 

Dobrze że poruszyłeś kwestie systemu automatycznej kontroli temp. bo na oryg. went. przy wyłączonym dźwięku podczas grania wyraźnie słyszę jak zmieniają się obroty wentylatorów, zaś na whisperach tego nie mogę wyłapać :turned: nie wiem może to przez to że ich mechanizm jest cichszy...

 

Jak sądzisz lepiej wrócić do oryg. czy mogę spokojnie na tych whisperach siedzieć?

Odnośnik do komentarza

cichszy jest znacznie, porównywałem oba kilka raz w obudowie/bez obudowy/tylko w metalowej obudowie. Znika to charakterystyczne brzęczenie jak w oryg. wentylatorach, nie jest to gigantyczna różnica ale jestem zadowolony....

to z oryginalnego z czarna naklejka bys byl jeszcze bardziej zadowolony bo jest najcichszy :)

 

...Jak sądzisz lepiej wrócić do oryg. czy mogę spokojnie na tych whisperach siedzieć?

tak jak pisalem, nie ma roznicy jakie wiatraki sa,

jak Ci te swiecace pasuja to sie nie przejmuj reszta...

awarie i tak sa niezalezne od tego...

Odnośnik do komentarza

Kolega kupił na Allegro xboxa.

Dostał go dzisiaj i widać, że była otwierana - z tyłu na plastiku ślady otwierana, z przodu zerwana ta "papierowa" plomba od MS'a

Niestety napęd (LiteOn) nie działa :/ Płyty DVD z filmem odczyta bez większego problemu. Natomiast gry (kilka oryginalnych gier) nie czyta prawie wcale. Prawie, ponieważ raz na jakiś czas uda się coś odczytać np. logo EA. Potem zwieszka całkowita.

 

Jakie jest pole do manewru jeśli chodzi o ew. naprawę lub wymianę napędu? Jest to w ogóle możliwe? Czy obojętnie jaki kupiony na Allegro napęd będzie od razu w tej konsoli działał?

Odnośnik do komentarza
to z oryginalnego z czarna naklejka bys byl jeszcze bardziej zadowolony bo jest najcichszy :)

 

a w jakich modelach dają takie z czarna naklejką? :teehee: kojarzę tylko z srebrną/szarą naklejką

 

@grykom - każdy kupiony napęd pod x360 będzie działał tylko musisz mieć klucz z oryg. napędu tej konsoli. Może laser jest zakurzony? kumpel tak miał z samsungeim rozkręcił przeczyścił i jak nowy.

Odnośnik do komentarza

Głupa sprawa ogólnie, kolega czaił się przez tydzień na coś fajnego za 400zł, w końcu kupił za 500zł (2008 HDMI, pad, dysk 20) teoretycznie dobra okazja bo było wysokie prawdopodobieństwo, że konsola nawet nie rejestrowana w MS'ie i jest gwarancja, a tu taki klops :/

Gość już pisał, że odda kasę, ale wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...