Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam konsolę po serwisie ms. Ostatnio ma przypadłości klatkowania, a właściwei nazwał bym to lagiem. Zauważyłem to w brutal legend - jadę samochodem, nagle stopklatka i pojawiam się gdzieś dalej. Od nowości czegoś takiego nie miałem na starej płycie. To póki co zaobserwowałem tylko w BL. GTA4 chodzi bez problemu co mnie trochę dziwi bo korzysta z bardziej zaawansowanej grafiki. Ewentualnie nie grałem za długo by trafić na tego laga. Czy taka przypadłość może oznaczać to, że konsola znów niedługo spotka się z serwisem czy to norma?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jeśli przełożę ze starego Xboxa premium /zepsutego/ dysk twardy do nowej sztuki arcade, to wszystko zadziała bezboleśnie, bez żadnych kombinacji.
tak

 

To ja się podepnę: czyli żeby zagrać na nowej konsoli w gry/DLC kupione na starej konsoli (wykorzystując ciągle to samo konto) nie trzeba być podpiętym do Live'a?

Odnośnik do komentarza

Mam konsolę po serwisie m$. Ostatnio ma przypadłości klatkowania, a właściwei nazwał bym to lagiem. Zauważyłem to w brutal legend - jadę samochodem, nagle stopklatka i pojawiam się gdzieś dalej. Od nowości czegoś takiego nie miałem na starej płycie. To póki co zaobserwowałem tylko w BL. GTA4 chodzi bez problemu co mnie trochę dziwi bo korzysta z bardziej zaawansowanej grafiki. Ewentualnie nie grałem za długo by trafić na tego laga. Czy taka przypadłość może oznaczać to, że konsola znów niedługo spotka się z serwisem czy to norma?

Ponawiam pytanie z góry. Dodam, że są też lekkie dropy przy graniu w GTA4 czego na płycie sprzed serwisu nie było. Jednak są one mniejsze niż w Brutal legend, tam obraz zatrzymał i się na sekundę.

 

Any help?

Odnośnik do komentarza

To ja się podepnę: czyli żeby zagrać na nowej konsoli w gry/DLC kupione na starej konsoli (wykorzystując ciągle to samo konto) nie trzeba być podpiętym do Live'a?

 

Zdaje się, że musisz skorzystać z funkcji DMR Tool na stronie xbox.com Można z niej skorzystać tylko 1 raz na rok. Robisz to na nowej konsoli i już masz na stałe kontent przypisany do nowej. Nie musisz być online, żeby grać w te arkejdy itp :)

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś mógłby mi naświetlić sprawę niedogodności związanych z użytkowaniem Xboxa?

Jest tego tyle, że trudno wszystko wyłapać.

 

Wiem już, że gry można instalować w całości na dysku, żeby odciążyć laser. Czy napęd nadal potrafi porysować płytę? O co chodzi z blokadami regionalnymi? Czy jest podział na regiony tak jak w grach na PS3, czy niektóre gry z UK też nie będą działać? Po co sprowadzać gry z zagranicy? Rozumiem, że Last.fm działa tylko w Stanach (podobnie jest na PS3, też nie wszystko jest). Do czego nie mają jeszcze dostępu polscy gracze? Jedynym słusznym zakupem w tej chwili jest Elite z płytą Jasper. Do zestawu trzeba doliczyć jeszcze oczywiście abonament i praktycznie niezbędny zestaw Play&Charge. Karty nie są akceptowane, więc trzeba kupować zdrapki. O co chodzi z DLC do GeoW? Czy jest jeszcze coś na co trzeba zwrócić uwagę. Przeczytałem też, że kabli brakuje w zestawie.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Uff, jest ego troche, ale po koleii:

1. Co do rysowania płyt to problem ten dotyczył starych modeli

2. XBL czyli odpowiednik PSN w Polsce oficjalnie nie istnieje, kombinujemy z zakładaniem kont na UK lub USA

3. Takiego podziału na regiony jak w PSN nie ma

4. Gry możesz spokojnie kupowac na całym świecie, ważne aby były to wersje PAL, no chyba że konsole NTSC kupisz to wiadomo wtedy tylko NTSC.

5. Blokady regionalne dotyczą niektórych DLC (dodatków do gier) np. wspomnianego GoW 1 i 2, można to ominąć kombnując za VPN

6. Jeżeli chces grać po sieci to tak musisz kupić abonament do XBL

7. Najlepiej kupić Elita z dyskiem 250GB

8. Play & Charge nie jest wymagany wytarczy 4 akumulatorki i ładowarka

9. w zestawie, nie wiem jak w tych nowych Elite z HDD250GB, nie ma kabla HDMI

Edytowane przez SierraPL
Odnośnik do komentarza

3. Gry możesz spokojnie kupowac na całym świecie, ważne aby były to wersje PAL, no chyba że konsole NTSC kupisz to wiadomo wtedy tylko NTSC.

 

Pozwolę sobie uściślić, że nie tylko PAL, a również NTSC Region Free - miałem tak np Fable 2 (z napisami PL, ale instrukcją i opakowaniem ANG.) i RR6. Obie działały bez zarzutu na konsoli PAL.

Odnośnik do komentarza

Ban jest na konsole nie na hdd, to dysk można podpiąć do inne i będzie działał, oczywiście po jego formacie, natomiast konsola po najnowszym banie nadaje sie tylko do offline bez możliwości zgrywania gier na dysk, choć podobno można gdzieś na allegor wyszperać gości co potrafią to jakoś cofnąć, tzn. cofnąć blokadę instalacji gier na hhd a nie całego bana sciągnąć.

Odnośnik do komentarza

To po co ludzie kupują za granicą? Że niby taniej? Czy Games on Demand jest dostępne w Polsce bo ludzie w newsach piszą o nowych grach, więc chyba jest? Jakby nie było to by nie pisali chyba.

Jest na to blokada, ale nie ma co żałować, bo ceny są mało atrakcyjne (mieszkam za granicą, blokady nie mam, a tych gier nie kupuję).

Play&Charge tak jak napisał Sierra nie jest niezbędny i wręcz nie polecam, bo pad bezprzewodowy ma zostać bezprzewodowy i nie ma sensu ładować go kablem. No chyba, że chcesz koniecznie jak na PS3, ale naprawdę, ładowarka jest lepsza.

*GeoW to Geometry Wars, Gearsy to GoW w tym dziale ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić kabel HDMI i tak, wiem, że nie ma różnicy między tymi za 200 jak i za 20 zł.Jednak mógłby mi ktoś polecić któryś z tych kilku? Ten za 9 zł będzie tak samo dobry jak ten za 30?

 

http://www.allegro.pl/listing/search.php?buy=1&category=45797&clear_cookie=0&distance=1&from_showcat=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&city=&order=t&postcode=&price_from=&price_to=30&string=hdmi&view=gtext&change_view=Poka%C5%BC

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...