Skocz do zawartości

Fotki


bomberman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wielu z Was chce ulozyc sobie diete ale staje przed jednym zasadniczym problemem. Czy jest to dieta redukcyjna, czy dieta na mase, nie wiecie jak uzyskac informacje o suchej masie Waszego ciala - w celu obliczenia ilosci potrzebnych skladnikow odzywczych w Waszej diecie.

W celu uzyskania tej informacji zastosuj sie czytelniku(czytelniczko) forum do ponizszych wskazowek:

 

 

Nalezy:

 

1. Stanąć prosto.

 

2. W prostej linii nad prawą koscią biodrową na wysokosci pępka chwycic calą skórę łacznie z tkanką tłuszczową pomiędzy dwa palce lewej ręki - kciuk i wskazujący. Tkanki nie nalezy ani mocno sciskac ani trzymac luźno pomiędzy palcami - uchwyt ma byc pewny.

 

3. Wziąc linijkę, metr krawiecki lub inne narzędzie miernicze 1.gif

 

4. Zmierzyc odleglosc między palcami.

 

5. Zapisujemy sobie tą wartosc w milimetrach gdzies na boku.

 

6. Wchodzimy pod ten link: [http://www.hussman.o...ess/caliper.htm]

 

7. Wyskoczy nam okienko - skrypt zapyta nas na początku o naszą płeć. Wpisujemy m - jezeli mezczyzna, f - jezeli kobieta.

 

8. Skrypt zapyta nas o wiek - wpisujemy wiek w latach.

 

9. Wreszcie skrypt zapyta nas o ilosc tkanki tluszczowej w milimetrach zmierzonej powyzszym sposobem. Odczytujemy zapisana wartosc i przepisujemy ja do okienka.

 

10. Klikamy dwa razy OK.

 

11. Otrzymujemy informacje o ilosci tkanki tluszczowej w organizmie w procentach(Your estimated body fat...). Blad tego pomiaru nie jest znaczacy i wynosi ok 1.5% do 2%. Pod wieloma wzgledami jest to lepsza metoda od pomiaru tkanki tluszczowej metodą impulsow elektrycznych.

 

Teraz, aby uzyskac ilosc tkanki tluszczowej w kilogramach nalezy przemnozyc wskaznik procentowy przez nasza wage.

 

Np. Waze 100 kg. Procentowa zawartosc tluszczu w moim organizmie to 20%. 100kg * 0.20 = 20kg. Ilosc suchej masy w moim organizmie to 100-20 = 80kg.

 

Pozdrawiam 1.gif

z sfd.pl

 

Nie wiem na ile skuteczne.

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

no to jestes bardzo szczupły. Zapewne planujesz dokładac masy? do jakiej wagi zmierzasz?

 

jeszcze nie wiem, ale zapewne trochę więcej (2 tygodnie temu miałem 64kg, wiec serious mass gainer działa)

co do tłuszczu to zamawiam czas u jednego z trenerów tam gdzie ćwiczę, ona mnie mierzy, szczypkiem (czy jak to sie zwie) tam w paru miejscach łapie i spisuje liczby, potem oblicza

Odnośnik do komentarza

300960_10150368968633738_577523737_8337072_131425210_n.jpg

 

nie mam na razie co pokazac, drugi tydzień w siłowni, prawie 66kg i 4.5% tluszczu

wiec wiedzcie ze coś się dzieje

Oj znałem gościa z niezdrowo niskim poziomem tłuszczu, na poziomie właśnie 5-6% (był bardzo aktywny ale nigdy do tego specjalnie nie dążył) miał regularne wizyty u dietetyka z tego powodu :F. Ty mi wyglądasz na 10% ale nie mniej.

Spróbuj może pomiar inną metodą czy coś bo na bank jesteś w błędzie (jak Ci jakiś trener robił pomiar to w ogóle słabo xD)

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...