Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

Może sklep sprzedał konsolę przy której ktoś majstrował? Nie twierdzę, że sklep zrobił to świadomie (są chociażby instytucje zwrotu i upłynnienie tego samego towaru). Może ktoś próbował przerobić, nie udało mu się i oddał do sklepu? A może ta konsola jest przerobiona a ty nie wiesz, że jest?

Może popróbować z Robsonem (jeśli nie minęło 2 lata) wyegzekwować realizację reklamacji na podstawie niezgodności towaru z umową?

 

Myślę, że kwestia XBL nie ma tu nic do rzeczy, panienka nie wiedziała już co wymyślić i najłatwiej jej było w ten sposób zakończyć rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Ale jak udowodni, że to nie on przerobił konsolę (jeżeli jest przerobiona)? Tomasz jest tutaj w patowej sytuacji.

Tak się zastanawiam - jeśli nie było fizycznej ingerencji w mechanizm konsoli lub czy "próba grzebania w niej" wyłącza mnie z prawa skorzystania z niezgodności towaru z umową, jeśli moje działania nie były przyczyną wystąpienia wady?

Sądzę, że nie, ale Tomaszu, zadzwoń do rzecznika praw konsumenta, u nas na Kozią. Gwarant może cię olać (bo gwarancja jest dobrowolna) ale sklep przy niezgodności już raczej nie bardzo. Oczywiście nie dyskutujemy czy uwzględni reklamację, czy nie, bo to inna bajka. Natomiast sądzę, że przyjąć musi.

Odnośnik do komentarza

Podobno na Koziej jest "Klub Federacji Konsumenta". Do nich, czy do obojętnie której z tych placówek? Idzę dzwonić do Robsona, zobaczymy co powiedzą.

Miejski Rzecznik Praw Konsumenta

ul. Wierzbięcice 45

61-558 Poznań

tel. (0-61) 833-19-51

 

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

ul. Jackowskiego 18

60-511 Poznań

tel. (0-61) 841-05-47

 

Sąd Konsumencki

Al. Marcinkowskiego 3

60-900 Poznań

tel. (0-61) 852-51-58

 

Klub Federacji Konsumenta

ul. Kozia 8

61-835 Poznań

tel. (0-61) 851-61-52

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

ul. Zielona 8

61-851 Poznań

tel. (0-61) 852-77-50

tel. (0-61) 851-86-44

fax (0-61) 851-86-44

Odnośnik do komentarza

Nie kumam. Przecież przed wysyłką jak się składa zamówienie naprawy w M$ to podaje się numer seryjny konsoli który oni weryfikują "czy jest gwarancja czy nie, czy jest ban czy nie", a słyszałem, ze ludzie wysyłają nawet przerobione konsole i wracają im naprawione bo M$ wymienia tylko płytę główną.

 

Są 3 opcje:

- kupiłeś nieświadomie przerobioną konsolę ze zwrotu, a jeżeli uszkodzony był napęd to to wyłapali i pozamiatane.

- pomylili si.ę odsyłajac Ci zbanowaną konsolę jakiegoś typa

- M$ popełnił po prostu jakiś błąd

 

Dzwoń i dopytuj się Tomaszu za co masz tego bana, jak dalej będą strzelać z tyłka to mozesz im powiedzieć, ze w takim wypadku jesteś bardzo rozczarowany i zawiedziony jakością działaniem usługi - oni to wszystko nagrywają więc konsultant moze się złamać i poszukać wyjścia z sytuacji.

 

 

PS: A tak w ogóle to przerobione konsole przypadkiem nie zostają w serwisie i nie trzeba ich od nich wykupić?

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
Panowie stało się - czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się dzieje z sejwami gier ? Bo w UK dadzą mi nową konsolkę tylko jest taki problem bo zdaje mi się że stracę wszystkie sejwy z gier ? Help (PS. Czy sejwy z gier też są updloadowane na serwer microsoftu czy pozostają na HDD ? )

 

Jak Ci nie padł dysk albo memorka - to sejwy masz na bank, przecież tam masz sejwy. Do serwisu dajesz gołą konsolę - chyba w UK tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
No ale w czym Ty tak naprawdę widzisz problem? Odpinasz dysk od zepsutego i wpinasz do nowego X'a :huh:

 

(pipi)a człowieku - pakuje xboxa z dyskiem , kablami , padem , headsetem i wszystkim innym do pudła , idę do sklepu , oddaje całe pudło , dostaje nowego Xboxa360 kapisz ? w takim wypadku chyba nie bede miec mojego starego dysku :huh: ?!

Odnośnik do komentarza

Moj koles ma jakis dziwny problem z konsola w wersji Arcade. Posiada kilka gier i najczesciej w samochodowkach ( scislej mowiac Midnight Club: Los Angeles) nastepuje wieszanie sie gry ( poprzez guide button`a mozna spokojnie wejsc do dashboard`u ). Wszystko wskazywalo na to, ze uszkodzony jest czytnik. Nie dawno zostal zakupiony dysk, aby rozwiazac problem. Okazalo sie, ze gry nie mozna zainstalwac na dysku ( przy 40% wyskakuje stosowny komunikat ). Plyta nowa, brak rys. Wynikalo z tego, ze uszkodzony jest czytnik, albo plyta z gra. Koles nie wytrzymal i zadzwonil do centrali MS. Poradzono mu, aby odlaczyl dysk oraz karte pamieci i aby sprawdzil czy teraz gra sie nie wiesza. Okazalo sie, ze wszystko ladnie dziala ( tym samym czytnik wydawal sie ok ). Babka z infolinii powiedziala, ze walnieta jest karta pamieci, przysla mu nowa i powinno byc ok ( oczywiscie sprawa z dyskiem twardym zostala pominieta ). Po zakonczeniu rozmowy tel, postanowilismy znowu podlaczyc dysk i karte pamieci. Gra ponownie zaczela sie wieszac. Aby sprawdzic czy problem stanowi plyta z gra postanowilem zainstalowac ja na swoim dysku poprzez swoja konsole. Instalacja przebiegla bez zadncyh problemow.( wiec wyglada na to, ze plyta jest rowniez ok). Czy mial ktos podobna sytuacje i wie o co chodzi? Plyta wydaje sie ok, czytnik rowniez ( gdy nie ma podlaczonej do konsoli karty pamieci oraz dysku ).

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Dziś na meila dostałem etykietę do wydrukowania. Konsole zgłosiłem przez neta, nigdzie nie dzwoniłem.

 

I teraz pytanie.

 

Etykietę drukuje naklejam na paczkę, zanoszę do siedziby upsa u mnie w mieście i oni już będą zorientowani co z tym robić ? Nie będą wołać żadnej kasy etc. ?

Odnośnik do komentarza

Zadzwonić i powiedzieć, że mam do wysłania paczkę do M$ i sami się już kapną ? Bo tą etykietę dostałem wczoraj, więc nie wiem czy to tak szybko działa.

 

Wiem, że to takie trochę prowadzenie za rękę, ale nigdy nie wysyłałem jeszcze konsoli i nie chciałbym sobie nerwów psuć po drodze.

Odnośnik do komentarza
Wiem, że to takie trochę prowadzenie za rękę, ale nigdy nie wysyłałem jeszcze konsoli i nie chciałbym sobie nerwów psuć po drodze.

No to zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj faq podwieszony na tej stronie. Kolega opall nie po to męczył się, żeby teraz zaśmiecać wątki tymi samymi pytaniami po raz n-ty :P

A co do pytania - tak, dzwonisz i mówisz, że masz do wysłania paczkę o numerze xxxxxxxxx. Oni przyjeżdżają, odbierają i po jakimś czasie przywożą z powrotem.

Odnośnik do komentarza

kurde sprawdzam status na stronce UPS i od wczoraj właściwie to od wtorku(10.03.2009) późnym wieczorem mam status OTRZYMANO INFORMACJE ROZLICZENIOWE-co oni tyle dni robią ?? kurde myślałem że konsole bede miał na piątek.... .Przypomne że we wtorek to ona niby była już naprawiona i otrzymałem numer powrotny paczki abym mógł ją śledzić... Czy to normalne żebym tyle czasu miał ten status OTRZYMANO INFORMACJE ROZLICZENIOWE?? mamy 12.03 godzina 19.20 i dalej ten sam status :(

 

Odnośnik do komentarza
Czy to normalne żebym tyle czasu miał ten status OTRZYMANO INFORMACJE ROZLICZENIOWE?? mamy 12.03 godzina 19.20 i dalej ten sam status :(

Tak, to normalne. Kiedyś na infolinii dowiedziałem się, że z Frankfurtu naprawione konsole wychodzą raz na kilka dni, większą partią. Więc może się zdarzyć, że dany sprzęt leży parę dni do uzbierania się "paczuszki" do Polski.

Odnośnik do komentarza
ok dzięki za odpowiedz, bo troche sie zmartwiłem. Status mam od wtorku od godziny 18. myśle że może jutro coś sie ruszy w tej sprawie... pozdrawiam i dzięki za odpowiedz.:):)

 

Tym statusem to się tak nie sugeruj za bardzo. Ja ostatnio jak wysłałem konsolę i śledziłem status to miałem napisane, że skan zrobiono na granicy polsko-niemieckiej, a w statusie było "Zwrócono do nadawcy", jako nadawca podany był adres tego serwisu w Niemczech. Już się bałem, że coś porąbali i konsola znowu poszła do Niemiec, ale po 2 dniach dotarła paczka i wszystko happy endem się skończyło.

 

Ogólnie 2 razy już mi X360 padł i nie zdarzyło się żeby cała procedura trwała dłużej niż 2-2,5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...