Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

na początku chciałem się przywitać, mój pierwszy post na tym forum, mam pytanie, co byscie mi polecili Risena czy Two Worlds? Szukam jakiegoś RPG na niedawno kupionego xboxa (uprzedze, że Fable 2 mam, 3 też będzie niedługo)

 

Nie kupiłbym ani Risena ani Two Worlds. Jak RPG to tylko i wyłącznie coś z Mass Effecta 1 i 2, Dragon Age, Fallouta 3 lub Fallouta New Vegas. Tylko one trzymają poziom reszta dostępnych erpegów to "pic na wodę fotomontaż".

Odnośnik do komentarza
Nie kupiłbym ani Risena ani Two Worlds. Jak RPG to tylko i wyłącznie coś z Mass Effecta 1 i 2, Dragon Age, Fallouta 3 lub Fallouta New Vegas. Tylko one trzymają poziom reszta dostępnych erpegów to "pic na wodę fotomontaż".

 

mass efecty mam, fallout to inna bajka (w sensie, inne klimaty, zresztą ME także), ale też zamierzam nabyć, po filmikach widzę, że Risen i Two Worlds najbardziej przypominają mi Gothica, więc stąd moje zapytanie który z tych tytułów lepszy

Odnośnik do komentarza

wiem , że w zestawieniu z takimi hitami jak ME czy Fallouty wypadają blado, ale ja się nie pytałem, jakie one są, tylko którą z tych dwóch lepiej wziąć (mniej lagów, błedów, większy świat do exploracji, więcej questów) - podejrzewam, że Gooral, pewnie nie grałeś w nie za długo, bo skoro gówniane, to i długo nie zagrzały u Ciebie miejsca - może ktoś się wypowie, kto ukończył którąś z tych gier?

Odnośnik do komentarza
wiem , że w zestawieniu z takimi hitami jak ME czy Fallouty wypadają blado, ale ja się nie pytałem, jakie one są, tylko którą z tych dwóch lepiej wziąć (mniej lagów, błedów, większy świat do exploracji, więcej questów) - podejrzewam, że Gooral, pewnie nie grałeś w nie za długo, bo skoro gówniane, to i długo nie zagrzały u Ciebie miejsca - może ktoś się wypowie, kto ukończył którąś z tych gier?

 

Ja ukończyłem. Two Worlds na X360 i Risena na pececie. Czy w takim razie mam pozwolenie na wypersfadowanie swojego zdania? Radzę ci żebyś se odpuścił obydwa bo są gównami, a ty w zaparte, którą z dwóch lepiej wziąć. Odpowiedź jest prosta - żadną!

 

PS: No dobra jak już musisz wybierać to zrób se dobrze i wybierz Risena na PC bo przynajmniej oprawę będziesz miał w miarę normalną (Na X360 jest pocięta, zdegradowana do ustawień low PC). Na konsole nie polecam żadnego z tych tytułów bo nie ma czego polecać.

Edytowane przez Mastah
Odnośnik do komentarza

jak można grać w coś , co się komuś nie podoba, nazywać to gównem i jeszcze ukończyć? Hmm, dziwny trochę gość jesteś, ale niektórzy tak mają - druga rzecz - gusta (jest z nimi jak z du..ą - każdy ma swoją), lubię taki sposób sterowania, więc ciekawią mnie takie tytuły, grafika jest tą rzeczą na którą najmniej zwracam uwagę (po to kupiłem konsole, żeby nie liczyć fps-ów i nie podniecać się kolejnym 3dmarkiem i directx-em).

 

Jednak cieszę się, że chociaż jedną wskazałeś, Gooral, dzięki temu trochę ruszył mój wątek do przodu ;)

Odnośnik do komentarza

No czego ty nie rozumiesz gościu? Nie ukończyłbym ich - źle, bo w takim wypadku nie mam, według ciebie, pełnego obrazu danej gry. Ukończyłem obydwie i wypowiedziałem o nich swoją negatywną opinię - też źle, bo jak to jest możliwe żebym skończył gównianą grę. <ja(pipi)e>

 

Ja zawsze kończę gry, które kupuję, bez względu na to czy są chu.jowe czy nie. To ty jesteś dziwny bo nie bierzesz pod uwagę lepszej wersji pecetowej tylko dlatego, że kupiłeś konsolę. W przypadku Risena nie chodzi tylko o ilość FPSów. Chodzi o ogólną jakość oprawy w tym o tekstury, oświetlenie, ilość szczegółów, jakość cieniowania. To poważne zmiany, które boleć będą bo konsolowa wersja nawet bez porównania z pecetową wygląda obleśnie.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

a nie pomyślałeś, że mam takiego PC, na którym owa gra może przy minimalnych pociągnie z 15 fpsów? Wątpie, czy będzie to wyglądało lepiej i chodziło płynniej niż na konsoli, zastanów się jak coś klepniesz. Druga sprawa, zejdź trochę z tonu, bo nikogo ci w rodzinie nie zabiłem, poradziłeś, dzięki, znam już twoją opinię i szanuję ją

Odnośnik do komentarza

A nie zastanawiałeś się nad Divinity II? Pograłem troszkę w demo (niestety pełniaka nie mam) i dla mnie się podoba (Gothic I i II przeszedłem kilkakrotnie - tak dla zarysowania charakteru wypowiedzi).

Świetna muzyka, grafika niczego sobie. Niestety jakoś ciężko dostać teraz gdziekolwiek tę grę, ale ma wyjść reedycja wraz z dodatkiem - oferującym oprócz dodatkowych zadań - zmianę silnika gry, na który sporo osób narzekało.

 

Demo Two Wolrds na X360 odrzuca mnie grania na tej platformie - strasznie chrupie niestety, wersja PC jest o wiele bardziej dopracowana i przede wszystkim ładniejsza; co ciekawe, wcale nie ma takich strasznych wymagań (od czego jest w końcu jest demo?)

 

Reasumując: znajdziesz obie gry tanio - kup i pograj, nie spodoba ci się - sprzedaj/wymień.

Odnośnik do komentarza

na początku chciałem się przywitać, mój pierwszy post na tym forum, mam pytanie, co byscie mi polecili Risena czy Two Worlds? Szukam jakiegoś RPG na niedawno kupionego xboxa (uprzedze, że Fable 2 mam, 3 też będzie niedługo)

Wnioskując po kolejnych postach szukasz czegoś w stylu Gothica. Bierz Risena, to jak Gothic w nowej szacie. Tylko przygotuj się na bugi i słabą grafikę. W TW grałam na PC i nie mam pojęcia jak ta gra może działać na konsoli, skoro już na kompie jest tak słabo...

Odnośnik do komentarza

pytanko proszę o spis rpg/jrpg/action rpg na x360... po 3 latach męczenia ps3 (braki moich ulubionych gatunków) od wczoraj zaopatrzyłem się w x360...

póki co mam:

-lost oddysey

-eternal sonata

-risen

-dragon age + przebudzenie

-mass1,2

-2 tytuły od square enix (jrpg), ale że konsolkę + te gry mam od wczoraj to tytułów nie pamiętam

- kingdom under fire

- star ocean 4

- oczywiście ff13 (na ps3 już platynka dawno teraz czas na masterowanie na xie :))

co jeszcze z tych gatunków polecacie?? :)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...