Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kilka dni temu zakupiłem klocka.

Podpowiedzcie kilka must-have'ów z obecnej generacji bo nie miałem styczności z konsolą od czasów PS2.

Raczej unikam gier sportowych oraz RPG...

 

Od siebie (pomijając rpg-i, które bardzo lubię):

- Red Dead Rademption - koniecznie trzeba w to zagrać,

- Enslaved - dopiero zacząłem, ale zapowiada się smakowicie,

- Mirrors Edge - o ile nie grałeś na PC - naprawdę polecam, bardzo nietypowy i klimatyczny FPS.

- Crysis 1 :) - niestety dostępny tylko przez XBL.

Powyższe gry (oprócz Crysis) można teraz dość tanio dostać.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Panowie kilka dni temu zakupiłem klocka.

Podpowiedzcie kilka must-have'ów z obecnej generacji bo nie miałem styczności z konsolą od czasów PS2.

Raczej unikam gier sportowych oraz RPG...

 

Od siebie (pomijając rpg-i, które bardzo lubię):

- Red Dead Rademption - koniecznie trzeba w to zagrać,

- Enslaved - dopiero zacząłem, ale zapowiada się smakowicie,

- Mirrors Edge - o ile nie grałeś na PC - naprawdę polecam, bardzo nietypowy i klimatyczny FPS.

- Crysis 1 :) - niestety dostępny tylko przez XBL.

Powyższe gry (oprócz Crysis) można teraz dość tanio dostać.

Chyba nie zrozumiałeś o co pytał kolega ... polecasz przeciętne/słabe Enslaved ,ME i Crysis jako must have :D

 

Zdecydowanie polecam :

 

Gears of War 1/2/3

Halo

RDR

Dead Space 1/2

Batman AA/AC

Bioshock 1/2

Assasins Creed (cała seia )jeśli nie grałeś na PC :)

 

To tak na dobry początek ... przejście wszystkiego zajmie ci ze 6 miesięcy :D

Później seria Callof Duty :)

Odnośnik do komentarza

Chyba nie zrozumiałeś o co pytał kolega ... polecasz przeciętne/słabe Enslaved ,ME i Crysis jako must have :D

 

Zrozumiałem dokładnie, sęk w tym, że uważam osobiście podane przeze mnie tytuły za "must have" (poza tym Bioshock, Halo, Dead Space, Mass Effect, GoW, Brutal Legend ze względu na klmat)

Taki Assasin's Creed oraz CoD nie zalicza się u mnie do tej grupy ;)

 

Jeżeli uważasz Mirrors Edge za tytuł słaby/przeciętny - twoja sprawa, nie wnikam...

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Mirror's Edge to tytuł wyjątkowy. Za taką cenę w jakiej dzisiaj jest, każdy powinien moim zdaniem zagrać. A czy skończy się na mniej lub bardziej nieporadnym przejściu, czy na masterowaniu czasówek, to już kwestia indywidualna. Niemniej tytuł ma niesamowity design, a solidne ogranie daje masę satysfakcji.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za liczne podpowiedzi. Z konsola dostalem w zestawie RDR w ktore wlasnie cioram, Forze 3, Dante's Inferno i Battlefield'a 2. Po rozgryzieniu RDR zabiore sie za pozostale 3 tytuly. Dzis zakupilem pierwsza czesc Gearsow wiec swieta zapowiadaja sie calkiem niezle. Po przejsciu w/w bede chcial sie dorwac do Dead Space, Mirrors Edge, Mass Effect, GTA i Batmanow. Podejrzewam ze przejscie tego wszystkiego zajmie mi dobrych kilka miesiecy.

Zastanawiam sie jeszcze nad wykupieniem XBL Gold, z tym ze nie wiem czy granie on-line mnie wciagnie :?

Wykupienie na probe na miesiac to okolo 40 zl wiec wcale nie malo jesli za 135 zeta oferuja juz 12m-cy. Z drugiej strony moze okazac sie ze to kasa wyrzucona w bloto bo zagram 2 razy i zapomne o tym...

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie trzy największe must have dla ciebie to:

1. Red Dead Redemption.

2. Batman Arkham Asylum.

3. Alan Wake.

 

Na 90% wszystkie ci się spodobają, na jakieś GoWy, ME czy Halo nie ma się co porywać bo to, że tak powiem specyficzny klimat i nie każdemu on pasuje (mi np. w ogóle), na początek ograj te gierki.

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony - Alan Wake mi kompletnie nie podszedł, przez to, że spodziewałem się po nim zdecydowanie mniejszej ilości walki. A tutaj mieliśmy schemat dzień - chodzenie po mieście, noc - popieprzanie po lesie i non stop akcja. Jak dla mnie zawód. RDR ma specyficzny klimat, który niekoniecznie Ci podejdzie, no i jest trochę rozwleczony, ale jest na tyle dobry, że i tak przy nim posiedzisz, szczególnie przy multi, które jest genialne. GoW nie jest niczym wielkim, Halo jest dobre raczej tylko do multi, ale ME jest świetne. Obie części zdecydowanie warte sprawdzenia. Poza tym ja z tej generacji dałbym (kolejność przypadkowa):

1. Red Dead Redemption + dodatek

2. Batman Arkham Asylum i Batman Arkham City

3. LA Noire

4. Borderlands (zdecydowanie w coop)

5. Fable 2 (3 jest gorsze)

6. GTA IV z dodatkami

7. Jeśli lubisz samochodówki, to nowy Driver, Forza (obojętnie która, możesz sobie spokojnie od 2 zacząć, jak Ci podpasuje, to kup 3, albo 4), Midnight Club LA, Dirt (wszystkie 3) NFS: Hot Pursuit i PGR4.

8. Assassins Creed (cała seria)

 

Wiem, że sporo wymieniłem, ale z tak ogromnej biblioteki trudno wybrać kilka gier ;) Przy tych masz niemal pewność, że będziesz się dobrze bawić, tym bardziej, że większość z nich kosztuje grosze.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Jeśli nigdy się nie interesowałeś, to po grze się zainteresujesz. W ogóle Batmany są taką małą encyklopedią tego uniwersum, wystarczy tylko poczytać/odsłuchać to, co znajdujemy.

(Tutaj zaczynałem pisać o samej grze, ale zorientowałem się, że co drugie słowo to "świetny", "genialny" itp.) To po prostu must-have. To nie jest kolejna "gra o superbohaterach". Te Batmany to absolutna czołówka tej generacji, to nie podlega dyskusji.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Final Fantasy XIII- jRPG co prawda, ale świetny. I tani- ja dałem 70 zł w wakacje. W sumie jedna z najlepszych gier w jakie grałem

Z wyścigów uwielbiam Burnout Paradise. To jest CZYSTY arcade, mega miodny, emocjonujący, destrukcyjny.. Mnóstwo przyjemności, wiele godzin gry. I bardzo tani. Ponoć świetny tryb online, ale nie grałem.

Edytowane przez m0rr0s
Odnośnik do komentarza

Nom BP też dobry wybór, szczególnie jeśli ktoś woli arcade. Online w nim jest dość ciekawy; o ile zwykle wyścigi to tylko rywalizacja, to tutaj jest też element współpracy, tzn. wspólne robienie wyzwań (typu każdy wskakuje na budynek x, mija y samochodów, boostuje z sekund, wykonuje salto na lotnisku). Pytanie czy ktoś teraz na multi gra. A no i nawet kiedy byli ludzie, sporo zależało od lobby - czasem jeden niekumaty gracz mógł skutecznie popsuć zabawę innym. Niemniej również warto.

 

Poza tym jeszcze NFS: Hot Pursuit jest zdecydowanie warty zakupu, a kosztuje niedużo. Przyjemny model jazdy, dużo samochodów, świetna grafika (najlepiej chyba zrobiona noc w wyścigach jak na razie; mało jest gier, gdzie bez świateł naprawdę nic nie widać) i sporo zabawy mimo niskiego poziomu trudności.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale z Burnoutem uważaj, jeśli lubisz tę serię. Ja, zakochany w niej, szczególnie w genialnym B3, kupiłem Paradise i się zawiodłem. Porobiłem kilka wyścigów, szczególnie z Road Rage i odłożyłem, nie ma klimatu poprzednich części, a przede wszystkim otwarty świat nie służy tej grze. NFS:HP jest za to naprawdę świetny, widać, że Criterion rzadko zalicza wpadki ;)

 

Na pewno pomyśl też o PGR4 - trrroszkę mniej arcade, ale świetne warunki pogodowe, dobre tory, spory wybór pojazdów, no i bardzo miodny split-screen.

 

Forza 3 (jeśli ma być niedrogo) to kolejny tytuł, który po prostu trzeba sprawdzić. Tym bardziej, że teraz sobie za 30zł kupisz.

 

GRID jest bardzo dobry, więc jeśli jeszcze go nie miałeś, to bierz bez zastanowienia - mnóstwo zabawy na najwyższym poziomie.

 

Warto też spojrzeć na DIRT, albo DIRT2 - tanie, a dają równie wiele rozrywki, jak wszystkie powyższe ścigałki.

 

Jeśli lubisz tuning wizualny, czarne klimaty, freeroaming i dobry, wymagający arcade, to bierz też Midnight Club:LA - kolejny geniusz.

 

Z mojej strony mogę też powiedzieć - unikaj Split Second (o ile jest widowiskowy, to wartswa wyścigowa jest słaba), NFS Shift, w zasadzie wszystkich NFS oprócz HP ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No dzięki, z rpg wezmę pewnie finala XII, a nad wyścigami jeszcze myślę, może midnight club LA.

 

 

O nie. Może jeszcze nie jest za późno ;] Mój niedawny post o FF XIII:

 

Złota Malina dla tej... "gry". Jako weteran gier jRPG i miłośnik Final Fantasy czuję się mega rozczarowany tą częścią Finala.

 

Dla mnie sprawa wygląda następująco. Napisano scenariusz fabuły, potem dorobiono filmiki. Następnie przypomniano sobie, że to ma być gra, a nie film, więc na szybko trzeba było zrobić grywalne elementy. Zrobiono zatem korytarze. Ta "gra" polega na tym, że mamy liniowy labirynt z paroma potworkami i musimy dobiec do waypointa który:

 

1. odpali scenkę;

2. odpali walkę z bossem;

3. odpali walkę z bossem i scenkę.

 

Cała filozofia.

 

Kompletnie nie wciąga mnie fabuła, a dialogi to jakaś porażka. Gadanie o d... maryni, skomplikowanym językiem. Do tej pory nie było jeszcze jakiejś "normalnej" rozmowy, tylko wyuczone mądrości.

Ta gra to znak nowych czasów - kinectów, move'ów i innych uproszczeń.

 

Jak kupię jakąś grę, to w 95 procent przypadków przechodzę ją do końca, a tutaj (jestem pod koniec szóstego chapteru) mam poważne wątpliwości, czy będzie chciało mi się grać dalej.

 

 

Kup lepiej LOST ODYSSEY (świetna gra) lub MASS EFFECT(Y). Co do wyścigów, to nie są co prawda wyścigi sensu stricto, ale polecam DRIVER: SAN FRANCISCO. Bardzo dobra gra i także fajne multi.

Odnośnik do komentarza

Na multi mi nie zależy bo mam internet radiowy i trochę musiałbym się namęczyć aby podpiąc xboxa do neta. Jeszcze nie próbowałem i nie zamierzam w najbliższym czasie a jeśli chodzi o rpg to nie lubię gdy akcja gry dzieje się w przyszłości jak w falloutcie. Wolę tarcze, miecze, mikstury itd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...