Skocz do zawartości

ćwiczenia a wzrost


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

odswiezam temat po 100latach bo malo cos sie dzieje na tym forum ;)

 

z medycznego punktu widzenia mezczyzna rosnie do 21 roku zycia (do momentu stabilizacji poziomu hormonow)

 

z tego co wiem to proces wzrostu mozemy zahamowac tylko poprzez zamkniecie ukladu kostnego - dzieje sie tak jedynie jesli bedziemy mieli problemy hormonalne (czytaj:sterydy przed 21 rokiem zycia) [chodzi o to ze nasze kosci dostaja ostatecznego ksztaltu]

 

inne przypadki takie jak treningi kulturystyczne i kazde inne podobno nie maja udokumentowanego zwiazku z zatrzymaniem procesu wzrostu

 

co do rozstepow to nie widzialem zadnych badan z tym zwiazanych ale z zyciowego doswiadczenia moge powiedziec ze powstaja one w wyniku naglego wzrostu (niektorzy rosna jednostajnie przez 21 lat a inni pozostaja niscy np do 17 roku zycia i nagle "dostaja" dodatkowy bonus 10cm)

 

czemu niby ktos mialby dostac rozstepow od cwiczenia? jesli ktos np robi szpagaty od mlodego wieku to czy ma rozstepy np w pachwinach? skad by sie pojawily np na plecach? od sklonow ;) ?

Edytowane przez berr
Odnośnik do komentarza

Rozstępy od ćwiczeń to fakt, a powód jest analogiczny do tego, co wypisałeś : w tym przypadku szybki przyrost tkanki mięśniowej. Z tego co zauważyłem, to pojawiły się głównie u kumpli cisnących poważnie na masę, z odżywkami (normalne, skoro wtedy przyrosty są większe).

Osobiście mam na grzbiecie i malutki przy jednej pachwinie, to drugie na 100 % spowodowane ćwiczeniami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jordan w wieku 16-17 lat był jeszcze mały (180), nagle wyskoczył i ma 196, przy czym on dbał o siebie.

Mam kolegę, który w wieku lat 16 miał 176, teraz (18), prawie 2m, pijąc, paląc.

 

Ja mam 179 i wystarczy, potem człowiek jeśli nie uprawia sportu staje sie kaleką.

A dunki robię.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...