Skocz do zawartości

LittleBigPlanet


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lagi mialem tylko raz...ale w sumie nie gram duzo w to :)

Moga byc one spowodowane tez tym, ze konsola sprawdza na bierzaco ilosc graczy online, liste frieds, wyniki zrobione przez graczy z friendlisty na zywo, uploady leveli, serduszka, bzdety...wszystko praktycznie LIVE, wiec moze to po czesci tego wina jest. Dodajac do tego lipne servery od sony jest to bardzo prawdopodobne.

Edytowane przez SZKD
Odnośnik do komentarza

wczoraj kupilem PS3 z LBP...

kiedy ta gra sie rozkreci? dopiero zaczynam, lektor mi mowi co mam robic, potem plansza, po ktorej moge tylko skakac. czy tak jest na kazdej planszy? zeby pograc online, to musze troche obcykac ta gre?

 

PS. teraz instaluje mi sie jakis software 1.04, 54MB... ciekawe co to zmienia...

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza
wczoraj kupilem PS3 z LBP...

kiedy ta gra sie rozkreci? dopiero zaczynam, lektor mi mowi co mam robic, potem plansza, po ktorej moge tylko skakac. czy tak jest na kazdej planszy? zeby pograc online, to musze troche obcykac ta gre?

 

PS. teraz instaluje mi sie jakis software 1.04, 54MB... ciekawe co to zmienia...

w każdej planszy się skacze i ewentualnie przesuwa przedmioty i czegoś chwyta-więcej umiejętności sackboye nie mają :P .Tyś chyba nie myślałem,że będziesz tam strzelać i tym podobne rzeczy :P By grać online i tworzyć levele trzeba przejść bodajże 3 lub 4 pierwsze plansze

Odnośnik do komentarza

Powoli mi nerwy puszczają z tym (pipi)onym PSN i z(pipi)anym całym PS3

 

Przed chwilą kupiłam drugi egzemplarz gry, żeby sprawdzić czy nie będzie lagowało, PAL, update (pipi) się ściąga 13% na 20 minut.

Boże niech te debile wprowadzą opłaty i to wszystko naprawią póki jeszcze ludzi (pipi) nie trafił....

Odnośnik do komentarza
Powoli mi nerwy puszczają z tym (pipi)onym PSN i z(pipi)anym całym PS3

 

Przed chwilą kupiłam drugi egzemplarz gry, żeby sprawdzić czy nie będzie lagowało, PAL, update (pipi) się ściąga 13% na 20 minut.

Boże niech te debile wprowadzą opłaty i to wszystko naprawią póki jeszcze ludzi (pipi) nie trafił....

 

 

no to powodzenia moze cos z netem nie tak ? ile ten update ma mb ? max z 30-60mb ? u mnie to leci w pare minut i zadnych takich problemow niemam

a ta PAL wersja i tak ci nic nieda i nie bedzie zadnej roznicy szkoda kasy bylo , polecam sobie poprzekierowywac porty , metoda p2p ma to do siebie ze cos jest zle poustawiane i moze nie chulac w porzadku , ja tam problemu z LBP niemam a gram codziennie poznymi wieczoram z friendsami z listy i jest ok :)

PSN za darmo jest ok zero lagow w Resistance 2 przy 60 osobach cos pieknego wiecej mi nie potrzeba jak nic nie place :)

 

Odnośnik do komentarza
Powoli mi nerwy puszczają z tym (pipi)onym PSN i z(pipi)anym całym PS3

 

Przed chwilą kupiłam drugi egzemplarz gry, żeby sprawdzić czy nie będzie lagowało, PAL, update (pipi) się ściąga 13% na 20 minut.

Boże niech te debile wprowadzą opłaty i to wszystko naprawią póki jeszcze ludzi (pipi) nie trafił....

 

 

no to powodzenia moze cos z netem nie tak ? ile ten update ma mb ? max z 30-60mb ? u mnie to leci w pare minut i zadnych takich problemow niemam

a ta PAL wersja i tak ci nic nieda i nie bedzie zadnej roznicy szkoda kasy bylo , polecam sobie poprzekierowywac porty , metoda p2p ma to do siebie ze cos jest zle poustawiane i moze nie chulac w porzadku , ja tam problemu z LBP niemam a gram codziennie poznymi wieczoram z friendsami z listy i jest ok :)

PSN za darmo jest ok zero lagow w Resistance 2 przy 60 osobach cos pieknego wiecej mi nie potrzeba jak nic nie place :)

 

Wszystko inne mi zapierdala aż miło. Resistance, Motorstormy, Girsy, Warhawki - chodzą perfect.

 

Moje PS3 ma swój adres IP widoczny na zewnątrz (NAT2).

 

Nie ma róznicy między PAL i NTSC, niepotrzebnie wy(pipi)ałam 199zeta na PAL drugi raz :(.

 

 

 

PS. Wyłączyłam teraz upnp w konsoli i w routerze oraz włączyłam MTU na auto i zaczęło działać, zobaczymy jak długo i czo ty nie przypadek.

 

PS2. to był przypadek, dalej tak samo słabo chodzi...

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

@Wieslawa

a czy ty nie masz przypadkiem neta w chello?

bo u mnie tez strasznie wolno sie sciagaly software do LBP i demo uncharted. i net na kompie slabo chodzi... wczoraj, a raczej dzisiaj :P o 2.00 sciagalem demo heavenly sword i szybciutko sie sciagnelo. 20-30 min. a uncharted chyba z 3h sie sciaga i 53%...

 

a zeby zagrac z kims online, to najpierw musze wpisac jego ID? nie moge sobie kogos anonimowego wybrac i zagrac?

Odnośnik do komentarza
@Wieslawa

a czy ty nie masz przypadkiem neta w chello?

bo u mnie tez strasznie wolno sie sciagaly software do LBP i demo uncharted. i net na kompie slabo chodzi... wczoraj, a raczej dzisiaj :P o 2.00 sciagalem demo heavenly sword i szybciutko sie sciagnelo. 20-30 min. a uncharted chyba z 3h sie sciaga i 53%...

 

a zeby zagrac z kims online, to najpierw musze wpisac jego ID? nie moge sobie kogos anonimowego wybrac i zagrac?

 

Sam PSN chodzi różnie, czasem bardzo powoli się ściągają demka, weź pod uwagę, że mamy weekend teraz.

Żeby zagrać w online w LBP wystarczy byle planszę wybrać i kliknąć play online. Ale zapewniam, że lepiej grać z kolegami.

 

 

SPRAWA LAGÓW ROZWIĄZANA

 

Coś jest nie tak z moim routerem, który teoretycznie był dobrze ustawiony bo wszystkie gry inne działają, zarówno na 360tce jak i na PS3.

Dla testu wywaliłam router i wpięłam kabel z modemu kablowego (mtvk.pl) bezpośrednio do PS3 - gra nie do poznania.

Szkoda tylko, że nieporzebnie kupiłam drugi egzemplarz gry ale już poszedł na Allegro pierwszy egzemplarz.

 

Rada dla innych - macie problemy z lagami w LBP i używacie routera - na próbę wypnijcie router i sprawdźcie jak będzie żarło.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Co do polaczenia to amm neostrade, mialem wkiedys wielkei problemy z podlaczeniem sie ale to wina routera byla :P teraz wszytko smiga jak sie da....

 

A co tak naprawde chcialem powiedziec, wczoraj z dziewczyna gralem 2,5h w LPB. Chce zaznczacyc ze zawsze sie ze mnei smieje ze wydaje tyle kasy na gierki i wgole uwaza ze to jakis bezsensowny sprzet. A wczoraj sam musialem ja odciagnac od konsoli zeby zobaczyc mam talent. Girka ma sile ( jej drugi raz przy konsoli)

Odnośnik do komentarza
Juz od jakiegos czasu wszyscy probuja wytlumaczyc marudzacym na gry online, ze to nie wina gier czy PSN. To niemal ZAWSZE JEST WINA WASZEGO POLACZENIA.

 

Jasne, szczególnie wylogowywanie z PSN od czasu do czasu i mega lagi w GT5p :), o ściąganiu update do EOJ przez 16 godzin nie wspominając (podczas gdy demka ściągają się w miarę ekspresowo). Gdybym nie miała xboxa to uwierzyłabym że to wyłącznie wina mojego połączenia, jednak na xboxie takie rzeczy mi się nie zdarzają i nigdy nie musiałam robić dochodzenia kilkudniowego, żeby jakąkolwiek grę zmusić do pracy.

 

Ale nie da się powiedzieć, że PSN się nie rozwija, generalnie działa coraz lepiej i stabilniej. Jak na darmową usługę to prawie, że spełnia oczekiwania.

 

Wracając do tematu samego LBP i tanich routerów - może komuś to się przyda -

1. Nie grać przez WiFi (jednemu koledze ani jedna gra nie działa po wi-fi)

2. Przekierować odpowiednie porty (wygoogla każdy które porty są do PSN).

3. Sprawdzać działanie gry bez użycia routera (o ile to możliwe).

 

Dalej LBP generuje różnego rodzaju błędy, niemożliwość podłączenia do niektórych gier, nagłe wylogowanie z PSN w środku gry, wykasowanie listy kolegów (do restartu konsoli brak kogokolwiek na liście), niewidoczność niektórych osób na PSN (mimo, że są online) etc. etc.. Jednakże da się już zagrać z kolegami z listy i lagi są rzadkością, a wymienione problemy występują raz na kilka godzin gry.

 

I jeszcze jedno, jak ktoś się zastanawia czy warto kupić tę grę i mordować się czasem z różnego rodzaju problemami to powiem, że zdecydowanie warto, na pewno jeszcze kilka updatów wyjdzie i poprawią stabilność. W tym roku nie wyszło nic tak innowacyjnego i już chyba nigdy nie wyjdzie (bo LBP nie sprzedaje się zbyt dobrze, więc wydawcy mogą się wystraszyć i nie wydawać już takich perełek zbyt chętnie).

 

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
W tym roku nie wyszło nic tak innowacyjnego i już chyba nigdy nie wyjdzie (bo LBP nie sprzedaje się zbyt dobrze, więc wydawcy mogą się wystraszyć i nie wydawać już takich perełek zbyt chętnie).

Gry jeszcze nie mam, ale popieram. Majac do wyboru kupno kolejnych wyscigow ( MS2 ), no moze w tych przypadku tego az tak nie widac, no ale biorac na przyklad kolejnego zwyczajnego FPSa z wcale nie najlepszym multi (rowniez nie najgorszym ) - Resistance 2 doszedlem do wniosku ze najlepiej kupic LBP - cos innowacyjnego, cos innego. W sumie jesli chodzi o wyscigi to mam Wipeouta HD, jesli o FPSy to Battlefielda BC i to mi w zupelnosci wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupiłem grę i nie mogłem się od niej oderwać. LBP po prostu wymiata! :) Mam tylko dwa pytania:

- czy można jakoś zmieniać położenie tego menu w którym np. wybieramy strój naszego sackboy'a?

- czy te bąbelki z naklejkami i innymi rzeczami, które raz zbiorę, pojawią się przy ponownym przechodzeniu tego samego levelu?

Jak ktoś miałby ochotę w przyszłości ze mną zagrać, to wysyłajcie zaproszenia do friend listy. ^^

Odnośnik do komentarza
Wczoraj kupiłem grę i nie mogłem się od niej oderwać. LBP po prostu wymiata! :) Mam tylko dwa pytania:

- czy można jakoś zmieniać położenie tego menu w którym np. wybieramy strój naszego sackboy'a?

 

nie można

 

- czy te bąbelki z naklejkami i innymi rzeczami, które raz zbiorę, pojawią się przy ponownym przechodzeniu tego samego levelu?

 

bąbelki nie znikają, ale przy ponownym przechodzeniu nie mają w środku zebranych itemków

 

wczoraj chcialem zagrac online i jak klikam play online i wybieram gracza, to wyskakuje failed. polaczony do neta bylem, nie wiem co jest grane. moze ktos pomoc?

 

Przyzwyczaj się.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Mam dwa pytania odnośnie edytora. Jak zrobić by coś zrobiło się tylko jeden raz przy użyciu sensora? Chodzi mi np. o te ze cos się nie rusza dopiero jak wejde na pole sensora to sie uruchamia i już nie da sie wyłączyć. Myślałem że to może być opcja one-shot ale nie działa. Drugie pytanie dotyczy znikania np. ściany. Jak zrobić żeby po przekręceniu wajchy jakaś ściana znikała całkowicie?

Odnośnik do komentarza

W miejscu które obierzesz, umieść sensor ruchu i połącz go z mechanizmem który umieścisz gdzieś poza planem. Ten mechanizm ma wyglądać tak: Coś na kształt dużego "U", na jego spodzie przyczepiasz sensor uruchamiany gdy sensor-klucz jest w pobliżu. Klucz umieszczasz na małym przedmiocie który swobodnie mieści się wewnątrz "U". Umieść go na górze "U", tak żeby nie wypadł i oddziel kawałkiem znikającego materiału od dolnej części. Wyreguluj zasięg tak by klucz zadziałał kiedy wpadnie na dno "U". Podłącz czujkę ruchu do znikającego materiału. Gotowe. To jedna z wielu metod sprawienia by coś raz aktywowane pozostało działające.

 

Zniknie tylko materiał Disolved (jakoś tak - ten zielony, możesz pokolorować go).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...