Skocz do zawartości

Friends


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie wiem czemu tyle osób nie lubi tego serialu. Lepszego sitcomu nie stworzono. 

Love and marriage

 

Dla mnie friends sie mocno postarzalo, kiedys uwielbialem a ostatnio jak ogladalem to sucho bylo.

 

Bundy są świetni, ale do sezonu w którym, Steve kończy z serialem i odchodzi z ekipy. Potem twórcom zaczęło brakować pomysłów. 

Odnośnik do komentarza

I nie powstanie już nic takiego. Cały cast biały, facet który ru,cha laski i zostawia po jednej nocy i jest to gloryfikowane, Rachel (kobieta) jest nieporadna życiowo i przyznaje się do swojej średnio wysokiej inteligencji, są homofobiczne i rasistowskie żarty (lekkie oczywiście, ale są). No kaman, gdyby Friends startowało dzisiaj to po jednym sezonie dzisiejsi wojownicy o równość społeczną by go zjechali od góry do dołu.

 

czytaj tylko jak obejrzałeś

 

i autentycznie się wkręciłem w relacje między bohaterami, momenty takie jak kiedy Chandler się oświadczył Monice (a właściwie ona jemu) czy Ross i Rachel przyznali, że się kochają mi spociły mocno oczy

 

 

 

Joey: Hey, women are not things!

...

Joey: Just kidding.

 

 

Poprawność polityczna w komedii to jedna z większych zarazy komedii.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Bardzo przykra wiadomość... 

 

Czytałem z nim sporo wywiadów, w książce o serialu były też takie dające do myślenia fragmenty, kiedy wspominał jak ważne było dla niego rozśmieszanie ludzi, jak bardzo go napędzały reakcje otoczenia i że jak jakiś żart nie chwytał, to go autentycznie dołowało. To jest w ogóle chyba powtarzający się motyw u komików, bo podobne historie można przeczytać o Robinie Williamsie, który popełnił samobójstwo, czy Jimie Carrey'u który się zmagał z depresją. Ciekawe że jest jakaś kombinacja cech i wrażliwości, która sprawia, że niektórzy ludzie są doskonali w rozbawianiu innych i w pewnym sensie wygrywaja na tym życie, a jednocześnie nie radzą sobie i uciekają w uzywki czy mają inne poważne problemy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.11.2023 o 11:52, LeifErikson napisał:

Czytał ktoś autobiografię Matthew? Miałem już kupować ale zerknąłem na opinie i podobno ciężka lektura... ludzie piszą że jak przeczytali jego książkę to uświadamiali sobie, że już raczej długo nie pożyje. :/ Chciałbym przeczytać, ale jak to faktycznie takie dołujące i smutne to raczej odpuszczę. 

 

Dzisiaj zacząłem czytać. Po 112 stronach mogę przyznać, że są bardzo smutne momenty, ale są też zabawne, a książka jest bardzo wciągająca i mam zamiar ją jutro skończyć

 

edit: Przeczytałem kolejne 60 stron i zaczynam się zastanawiać czy nie zostać abstynentem. Mocna rzecz!

Edytowane przez funditto
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...