Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to aż tak ważne?:D I tak nic nie poradzimy na to. Kwestią jest napęd blu-ray. Otóż odtwarza on tylko i wyłącznie z JEDNĄ prędkością, niezależnie od miejsca na krążku. Płyty z grami mają najczęściej wgrywane dane z pobliżu początku płyty, dlatego, ażeby się szybciej wgrywało [jak wiadomo im bliżej środka, tym szybciej odczytuje]. Jednakże niemożność zmiany prędkości odczytu w płytach blu-ray powoduje takie a nie inne kwiatki :)

W przyszłości dadzą sobie z tym radę raczej, DMC był po prostu na szybko kopiowany na blu-ray, bez dbania o kolejność danych na płycie.

Odnośnik do komentarza
Czy to aż tak ważne?:D I tak nic nie poradzimy na to. Kwestią jest napęd blu-ray. Otóż odtwarza on tylko i wyłącznie z JEDNĄ prędkością, niezależnie od miejsca na krążku.

Nie chodzi tu o blue-ray.

Niektóre gry na PCta też nie wymagają instalacji i działają bezpośrednio z płyty.

Po prostu blue-ray to nowa technologia, a jak to z nowymi bywa jest wolna. Tak samo było z CD-ROMem na początku prędkość 2x, 4x to było marzenie, teraz czy odtwarza 40x, czy 52x, to nikogo to nie rusza. Teraz mamy BR 2x, może w PS4 będzie 52x, ale pewnie i tak wtedy gry będzie trzeba instalować.

Odnośnik do komentarza
Ale sęk w tym, że blu-ray jest szybszy od HD DVD i DVD [kwestia z DMC, który chodzi na Xboxie 360 bez instalacji a na ps3 nie].

Mimo wszysko napęd bluray jak narazie prezentuje najwyższą prędkość z dostępnych nośników :)

PS: tu chodzi o bluray :)

"Jaka jest prędkość napędu BD?"

Napęd w PlayStation 3 będzie odczytywał płyty BD z prędkością 2x, czyli 72Mbps (9MB/s), płyty DVD - 8x, a CD - 24x.

2x < 8x < 24x

 

Odnośnik do komentarza
Ale sęk w tym, że blu-ray jest szybszy od HD DVD i DVD [kwestia z DMC, który chodzi na Xboxie 360 bez instalacji a na ps3 nie].

Mimo wszysko napęd bluray jak narazie prezentuje najwyższą prędkość z dostępnych nośników :)

PS: tu chodzi o bluray :)

"Jaka jest prędkość napędu BD?"

Napęd w PlayStation 3 będzie odczytywał płyty BD z prędkością 2x, czyli 72Mbps (9MB/s), płyty DVD - 8x, a CD - 24x.

2x < 8x < 24x

W życiu większej bzdury nie czytałem, poczytaj trochę, zanim napiszesz cokolwiek po raz kolejny.

nawet 1x Blu-ray jest o WIELE szybszy od standardowego 1x CD. każdy nośnik ma własne prędkości, mnożnik jest przydzielany do tej wartości [dla CD jest to 600kb/s, dvd i reszta do sprawdzenia w necie]

Także pls, nie pisz już więcej w tym temacie, bo żal mi się robi.

 

Edytowane przez Hysz
Odnośnik do komentarza
Ten test jest zainstalowany w konsoli PS3. Jest on do UŻYWANIA :P Nie mogą karać za coś co przecież normalnie w konsoli :P

Normalne w konsoli? Ukarac mogą i to najsurowiej: odebraniem gwarancji Zgodnie z gwarancją nabywca powinien ściśle stosować sie do instrukcji obsługi A w niej nie ma nawet słowa o tym teście Wiec gdyby coś sie stało w trakcie/po teście (przegrzanie niewłaściwa praca wiatraka cpu) i firma chociazby po LOGach dotarłaby ze był ów test uruchomiony nogłaby odmówić naprawy gwarancyjnej z powodu niezgodności użycia z przeznaczeniem powołując sie na wspomnianą instrukcje obsługi Oczywiscie sytuacja czysto hipotetyczna....

 

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza
on chyba napisal ze BD 2x jest szybsze od DVD8x i cd 24x

2x<8x

To mówi samo za siebie. słownie: dwa razy, jest mniejsze [wolniejsze], niż 8 razy.

Ale nie wziął pod uwagę, faktu, że:

1x CD: 0.146484375MB/s

1x DVD: 1.318359375MB/s

1x BD: 4.29MB/s

Zresztą, i tak i tak na górze wiedzą lepiej, skoro DMC jest instalowany na HHD na ps3 [zresztą był news gdzieś o tym czemu właściwie, napisałem jak jest xD]

Odnośnik do komentarza

Witam-kolega kupił ps3 i kilka gier i przyszedł do sklepu przestestowac konsole i kupic lcd-zapodalismy ps3 przez hdmi- i po ok 20min dopiero zagrał(gdyz musiał czekac bo instlował sie up,i ps3 cos tam jeszcze zapisywała na dysku) oczywiscie konsola nie zastarowała bo trzeba było najpierw ja podłączyc przez czincze by zmienic na hdmi( ) po testach poszedł do domu i zapodał ps3 pod zwykły tv i nie może zagrac bo sygnał jest ustawiony przez hdmi-i musi czekac do jutra by zmienic na czincz na lcd-JA MAM PYTANIE CZY NIE DA SIE TEGO ZROBIC INACZEJ?(dlaczego ps3 nie przestawia sie automatyczniew zależnosci od kabla(czincz/hdmi) TO MOJE PIERWSZE DŁUŻSZE posiedzenie z ps3- mam x360 i koles nie mogł mi niczym zainponowac bo gry wygladaj bardzo słabo (MotorStorm,HEAVENLY SWORD,RESISTANCE: FALL OF MAN) aha czy da sie sprawdzic w jakiej rozdziałce smiga gra w danym momenie? tzn w display ustwione sa wszystkie(tylko nie da sie odznaczyc tej najniższej rozdziałki, wyzsze mozna wyłaczyc)skąd mam wiedziec czy gra w tym momecie jest w 720p lub 1080i lub nizsze rozdziłce??

Edytowane przez TEAM Dabrowa Tar.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...