Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak robie backup na zewnętrzny dysk twardy to robi mi sie kopia wszystkich saveow, profili, demek, filmów na dysku i, obrazów i mp3? czy coś nie kopiuje sie?

PS. Chciałem zainstalować Linuxa na dysku ale zrezygnowałem potem, ale została mi taka pozostałość, ze w ustawieniach nadal widać ze mam dwa OSy, formatowałem cały dysk, ale i tak zostaje ta informacja, resetowałem ustawienia i nic, trzeba robić ten restore 2,5h?

Edytowane przez hetros
Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem z rozdzielczością. Mam tv Philips 32PF5321 i PS3 40gb, tv obsługuje oczywiście rozdzielczość 1366x768, a konsola jest podłaczona przez hdmi.

Gdy w konsoli, w menu wybiorę automatyczne ustawienia, wykrywa mi rozdzielczości wszystkie poza 1080p, wiec automatycznie chce mi ustawić 1080i, i jeśli na tym poprzestane, zatwierdzę taka, jest, ok, obraz w menu i grach jest ok i mam 1080i. Gdy w menu ręcznie odchacze, że najwyższa rozdzielczością jest 720p i zatwierdzę, tez jest ok, obraz w menu w grze ok, i tak bym chciał, ale jak jest w konsoli ustawiona rozdz. 720p to po każdym wyłączeniu konsoli, nawet w stan czuwania i ponownym włączeniu, obraz jest w menu i grach jakby w najniższej możliwej rozdzielczości i z chamskim przeplotem. W ustawieniach widnieje ze jest ustawiona 720p, ale nie jest. Pomaga wejście w ustawienia, w zakładkę z ustawieniem rozdzielczości, i po wyświetleniu dostępnych rozdz. nawet można anulować i już w menu i konsoli będzie wszystko ok. Oczywiście do czasu jak nie wyłącze choćby na chwile konsoli. Z rozdzielczością 1080i nie ma tego kłopotu...

 

ps: nie wiem czy odpowiedni temat, ale nie znalazłem lepszego a nie chce nowego zakładać :P

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, ale nie bardzo wiem jak go zadać, więc będę opisywał na przykładzie i opisowo. :)

Jak ściągnąłem demo z US PS Store, np. NASCAR, to na moim TV kineskopowym mam obraz czarno-biały, podobnie jak na demie GT 5 Prologue z JPN PS Store. Wychodzi na to, że mój TV nie obsługuje obrazu NTSC, albo, że te oba dema obsługują tylko obraz HD.

Na gierkach europejskich wszystko mam kolorowe.

Zakupiłem ostatnio Enchanted Arms i ku mojemu zdziwieniu dostałem wersję ze stanów. Wrzuciłem ją do PS3 i ku mojemu kolejnemu zdziwieniu na moim TV mam obraz kolorowy. :P

Tu dochodzę do pytania.

Dlaczego :?:

Skąd mam wiedzieć w których gierkach będę miał obraz kolorowy - mowa o tych z za oceanu, a w których nie :?:

Może jest jakaś stronka na której będzie coś wyjaśnione :?:

Ps. Na razie nie mogę zakupić TV HD Ready - wiem, że są już w miarę tanie, ale potrzebuję kasiory na zakup czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Niestety pewności raczej nie będziesz miał dopóki sam nie wypróbujesz bądź nie dowiesz się od kogoś.

Ja mam Uncharted z USA a gra działa tez w PAL. Podobnie jest z demami z PS Store. Mam kilka z PSS US i jedne są w PAL (np NFS Pros Street) a inne w NTSC (np właśnie NASCAR). W takiej sytuacji najlepiej kup kabel RGB.

Odnośnik do komentarza

A ja miałem dzisiaj ciekawy problem.

Grałem u kolegi na telewizorze HD ze swoją PS3 podłączoną kablem hdmi. Kiedy wróciłem z konsolą do domu i podłączyłem ją do swojego kineskopowego telewizora kablem RGB. Włączyłem konsolę i ujrzałem czarny ekran. Zdarzyło mi się to nie pierwszy raz po graniu na kablu hdmi.Wiedząc że po prostu video output jest ustawione na hdmi, nauczony doświadczeniem zrobiłem ciężki reset aby ustawienia wideo powróciły do domyślnych. Włączam konsolę i nic. Powtarzam operację kilka razy i nic. Sprawdzałem różne kable i telewizory bez efektu. Byłem załamany, myślałem że konsola padła.Po jakimś czasie zauważyłem że kiedy jest włączona mogę sixaxisem (pamiętając kombinację - turn off the system/yes)ją wyłączyć.Czyli że konsola działa ale nie wyświetla obrazu. Wpadłem na pomysł żeby "na ślepo" manualnie korzystając ze schematu xmb (ze strony www Sony) przełączyć sposób wyświetlania na RGB.Po kilkunastu próbach udało mi się i konsola wyświetliła obraz!! Czemu nie pomagał "długi reset" skoro zawsze działał?

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl to najnowszy firmware. Jak wiadomo ludzie mają problemy z nowym oprogramowaniem, niektórym nawet brickuje konsole. Może w nowym FW długi reset nie przywraca defaultowych ustawień? Miał ktoś podobną sytuację? Jestem ciekaw bo na jednym forum widziałem że koleś mając podobny problem chyba wczoraj oddał konsolę do serwisu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem gdzie to wkleić, więc daje tu <_<

 

Chcę kupić Żywot Briana na blu rey z amerykańskiego amazona. Na stronie z filmem jest napisane że jest to REGION 1 czyli us i canada only. Czy to oznacza że nie oglądne go na konsoli PAL ?? W grach nie ma już blokad regionalnych, to wiem, czy to samo dotyczy filmow blu-rey ??

 

|

|

V

 

@neospiderman

 

Dzieki kolego. No to kiszka, szkoda, bo ze stanów za całkiem przyzwoite pieniądze można by szrpać (z UK troche drozej wychodzi)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
witam.

zakupilem sobie dzisiaj psiaka trzeciego i poki co to kiszka :) mam monitor samsunga 203B z wejsciem DVI. od ziombla pozyczylem kabelek hdmi > DVI i po podpieciu do monitora czarna pupa :/ to wina konsoli/kabla/monitora? pod zwyklym tv dziala normalnie... tylko czemu nie na monitorku ;) ehhhh pomozcie jesli sie wogle da...

 

najprawdopodobniej masz niezaktualizowany soft i konsola jeszcze nie potrafi rozpoznac na jakie wyjscie ma puscic sygnal. podlacz konsole pod zwyklego TV. w opcjach wyswietlania zmien wyjscie na HDMI. obraz powinien zniknac. teraz podlacz konsolke pod monitor. jesli nie bedzie dzialac to moze to byc wina kabla lub konsoli. pozdro

Odnośnik do komentarza
witam.

zakupilem sobie dzisiaj psiaka trzeciego i poki co to kiszka :/ mam monitor samsunga 203B z wejsciem DVI. od ziombla pozyczylem kabelek hdmi > DVI i po podpieciu do monitora czarna pupa ;) to wina konsoli/kabla/monitora? pod zwyklym tv dziala normalnie... tylko czemu nie na monitorku :) ehhhh pomozcie jesli sie wogle da...

 

najprawdopodobniej masz niezaktualizowany soft i konsola jeszcze nie potrafi rozpoznac na jakie wyjscie ma puscic sygnal. podlacz konsole pod zwyklego TV. w opcjach wyswietlania zmien wyjscie na HDMI. obraz powinien zniknac. teraz podlacz konsolke pod monitor. jesli nie bedzie dzialac to moze to byc wina kabla lub konsoli. pozdro

 

rozumiem, ze musze to zrobic majac tv blisko kompa i nie wylaczajac konsoli z pradu? bo jakos tak na czuja jak sobie rozpisalem niczym ruchy w tekkenie, co i jak w menu to jakos nie zaskoczylo mi z ustawieniami hdmi i po 30sec sie przelaczyl do ustawien pierwotnych. w sumie podstawic monitor to nie problem... tu nie potrzebna jest przejsciowka jakas czy cos? a soft mam zaktualizowany z burnouta do bodajze 2.01

 

ahm i chcialem dodac, ze po podpieciu monitor przelacza sie na 'digital' i cos tam wykrywa tyle, ze nic nie wyswietla ;) moze to wina braku hdcp? czy cos tam. kiepsko kumam ta sytuacje (wielki minus dla ps3 za takie problemy) i stad chce wiedziec czy wystarczy cos poprzestawiac w konsoli czy musze kupowac jakas bzdurna przejsciowke zeby obraz poszedl na monitku ;)

Edytowane przez Peacemaker
Odnośnik do komentarza
witam.

zakupilem sobie dzisiaj psiaka trzeciego i poki co to kiszka :/ mam monitor samsunga 203B z wejsciem DVI. od ziombla pozyczylem kabelek hdmi > DVI i po podpieciu do monitora czarna pupa ;) to wina konsoli/kabla/monitora? pod zwyklym tv dziala normalnie... tylko czemu nie na monitorku :) ehhhh pomozcie jesli sie wogle da...

 

najprawdopodobniej masz niezaktualizowany soft i konsola jeszcze nie potrafi rozpoznac na jakie wyjscie ma puscic sygnal. podlacz konsole pod zwyklego TV. w opcjach wyswietlania zmien wyjscie na HDMI. obraz powinien zniknac. teraz podlacz konsolke pod monitor. jesli nie bedzie dzialac to moze to byc wina kabla lub konsoli. pozdro

 

rozumiem, ze musze to zrobic majac tv blisko kompa i nie wylaczajac konsoli z pradu? bo jakos tak na czuja jak sobie rozpisalem niczym ruchy w tekkenie, co i jak w menu to jakos nie zaskoczylo mi z ustawieniami hdmi i po 30sec sie przelaczyl do ustawien pierwotnych. w sumie podstawic monitor to nie problem... tu nie potrzebna jest przejsciowka jakas czy cos? a soft mam zaktualizowany z burnouta do bodajze 2.01

 

ahm i chcialem dodac, ze po podpieciu monitor przelacza sie na 'digital' i cos tam wykrywa tyle, ze nic nie wyswietla ;) moze to wina braku hdcp? czy cos tam. kiepsko kumam ta sytuacje (wielki minus dla ps3 za takie problemy) i stad chce wiedziec czy wystarczy cos poprzestawiac w konsoli czy musze kupowac jakas bzdurna przejsciowke zeby obraz poszedl na monitku ;)

 

Jaki masz model monitora?? mozliwe ze nie masz HDCP. Ten soft co mowisz nie ma jeszcze mozliwosci wykrywania wyjscia. Mozesz przelaczyc na HDMI, walnac w lewy kierunek (chyba) i nacisnac X zeby potwierdzic ustawienia. Potem mozesz wylaczyc konsolke i podpiac pod monitor. Wyprzedzam pytanie ;) jesli monitor nie zatrybi i bedziesz chcial sie przelaczyc z powrotem na TV to bedziesz musial 5-10 sekund przytrzymac przycis POWER (podczas WYLACZANIA konsoli). Konsola powinna dac 3 razy sygna (takie 3 "bipniecia"). Pozdro

Odnośnik do komentarza
witam.

zakupilem sobie dzisiaj psiaka trzeciego i poki co to kiszka :/ mam monitor samsunga 203B z wejsciem DVI. od ziombla pozyczylem kabelek hdmi > DVI i po podpieciu do monitora czarna pupa ;) to wina konsoli/kabla/monitora? pod zwyklym tv dziala normalnie... tylko czemu nie na monitorku :) ehhhh pomozcie jesli sie wogle da...

 

najprawdopodobniej masz niezaktualizowany soft i konsola jeszcze nie potrafi rozpoznac na jakie wyjscie ma puscic sygnal. podlacz konsole pod zwyklego TV. w opcjach wyswietlania zmien wyjscie na HDMI. obraz powinien zniknac. teraz podlacz konsolke pod monitor. jesli nie bedzie dzialac to moze to byc wina kabla lub konsoli. pozdro

 

rozumiem, ze musze to zrobic majac tv blisko kompa i nie wylaczajac konsoli z pradu? bo jakos tak na czuja jak sobie rozpisalem niczym ruchy w tekkenie, co i jak w menu to jakos nie zaskoczylo mi z ustawieniami hdmi i po 30sec sie przelaczyl do ustawien pierwotnych. w sumie podstawic monitor to nie problem... tu nie potrzebna jest przejsciowka jakas czy cos? a soft mam zaktualizowany z burnouta do bodajze 2.01

 

ahm i chcialem dodac, ze po podpieciu monitor przelacza sie na 'digital' i cos tam wykrywa tyle, ze nic nie wyswietla ;) moze to wina braku hdcp? czy cos tam. kiepsko kumam ta sytuacje (wielki minus dla ps3 za takie problemy) i stad chce wiedziec czy wystarczy cos poprzestawiac w konsoli czy musze kupowac jakas bzdurna przejsciowke zeby obraz poszedl na monitku ;)

 

Jaki masz model monitora?? mozliwe ze nie masz HDCP. Ten soft co mowisz nie ma jeszcze mozliwosci wykrywania wyjscia. Mozesz przelaczyc na HDMI, walnac w lewy kierunek (chyba) i nacisnac X zeby potwierdzic ustawienia. Potem mozesz wylaczyc konsolke i podpiac pod monitor. Wyprzedzam pytanie ;) jesli monitor nie zatrybi i bedziesz chcial sie przelaczyc z powrotem na TV to bedziesz musial 5-10 sekund przytrzymac przycis POWER (podczas WYLACZANIA konsoli). Konsola powinna dac 3 razy sygna (takie 3 "bipniecia"). Pozdro

 

taki mam moniotr i bez hdcp http://www.samsung.com/pl/products/monitor...higher/203b.asp czyli dupa? juz to pikniecie jakos przypadkiem spowodowalem :D to jest jakis twardy reset konsoli do ustawien fabrycznych? i obmyslilem juz (bo teraz w pracy jestem) ze pykne ustawienia na hdmi i szybkensem w ciagu 30sekund podlacze kabelek do monitora. na filmach BD srednio mi zalezy, bo od czego jest kąp ;) chodzi mi o to zeby giereczki smigaly... bo w burnoucie na zwyklym tv to czasem nie widac nic z naprzeciwka ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Właśnie połączyłem sobie PS3 z netem i wszystko działą przglądarka pacze itd. ale mam problem. Gdy włączam przegladarke pojawia sie ta głuwna strona gdzie możnasobie ściagnąć kilka dem, płatnych gier lub dodatków. Włączam sobie te dema wyświetlają mi sie wszystkie moge je sobie przwijać jak na jakeiś najade to sie powiększa jego ikonka. Lecz gdy na nie klikam nic sie nie dzieje, zero reakcji, nie wiem o co w tym chodzi. z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Witam.

Właśnie połączyłem sobie PS3 z netem i wszystko działą przglądarka pacze itd. ale mam problem. Gdy włączam przegladarke pojawia sie ta głuwna strona gdzie możnasobie ściagnąć kilka dem, płatnych gier lub dodatków. Włączam sobie te dema wyświetlają mi sie wszystkie moge je sobie przwijać jak na jakeiś najade to sie powiększa jego ikonka. Lecz gdy na nie klikam nic sie nie dzieje, zero reakcji, nie wiem o co w tym chodzi. z góry dziękuje za pomoc

zajrzyj tutaj dział playstation store

http://manuals.playstation.net/document/pl...work/index.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...