Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy konsoli Playstation 3. :)

Jak u was naped wciaga plyte ?

Dziwne pytanie - wiem, ale na poprzedniej mojej konsoli kiedy wsunalem plyte do napedu to wciagal ja rownomiernie. W mojej nowej konsoli plyte troche sie "przekreca" na bok, tzn z lewej strony jakby wciaga szybciej. :)

 

Znalazlem ten filmik na YouTube:

 

W sumie poczytalem troche i widze, ze konsole 40GB tak maja, to pewnie jakies modyfikacje (oficjalne) napedu. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
może było już takie pytanie ale:

Jak wyłączacie konsole robicie to przy pomocy przycisku z przodu przy napędzie ew. przez pada czy tym przełącznikiem z tyłu? i też pytanie czy ma to jakiś negatywny wpływ na konsole?

Tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Po to mam pada, żebym nie musiał biegać w tą i z powrotem... a na noc z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Sklep Electronic Dreams mnie raz rozwalił na giełdzie, kiedy szukałem rysików do DS Lite. Koleś zadzownił żeby zapytać, po ile. Odpowiedział mi, że po 15zł za sztukę...

 

Ja kupiłem w sklepie Sara Games używaną PS3 (dostałem gwarancję na pół roku) i póki co jestem w pełni zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Ja swoją 60-tkę kupiłem w sklepie zgredów. Porównując cenę w marketach i centrach Sony + ewentualne koszty wysyłki, u nich wyszło najtaniej (pomijając allegro). Jak narazie jestem zadowolony.

Najlepiej użyj jakiejś porównywarki cen: ceneo, skąpiec, okazje.info.pl - ceny w marketach, poza MM bo w każdym mieście podobno są inne.

Odnośnik do komentarza

Cena nie gra roli(i tak biorę na raty z paroma innymi rzeczami), chodzi o "sprawdzone" źródła, sklepom internetowym nie ufam nie wiem sam czemu(ale gry pewnie będę tam kupował hehe), skuszę się na tą dodatkową gwarancje i wybiorę MM. Kupowałem tam kilka sprzętów i się zazwyczaj nie zawodziłem(jedynie słuchawki padły :P ), zaufam Niemcom ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam kilka takich naprawde noobowskich pytan odnosnie PS3 i telewizora.

 

W mojej studenckiej mielinie posiadam telewizor CRT (z plaskim kineskopem). U mnie w domu z kolei, posiadam calkiej duzy telewizor Sharp (nie mam pojecia co to, ale jest duze, ma wejscia HDMI i odtwarza obraz HD). No i teraz problem.

 

Do CRT podlaczam PS3 kablem RGB. Po prostu wkladam kabelek z wejsciowka EURO tam gdzie jego miejsce i podlaczam do konsoli. Nie wiem czy mam do tego kabelka podlaczyc czincze i dopiero czincze do PS3 czy wystarczy sam kabelek.

 

Do tego duzego Sharpa podlaczam czinczami, ale jakosc obrazu jest marna. Pomyslalem wiec, ze podlacze kablem Euro. Ale tu tez jakosc obrazu jest marna.

 

No i moje dwa pytania.

1) Czy mam podlaczac kabel euro <-> konsola, czy kabel euro < czincze > konsola?

2) Czy jezeli zakupilbym kabel HDMI to jakosc obrazu bedzie juz wypasna i te wszystkie gierki beda sie scalowac do tego 720p czy tam i czy b czy jaka tam literka jest ;] ?

 

Wiem, ze to strasznie glupie pytania ale jestem wdzieczny za pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
No i moje dwa pytania.

1) Czy mam podlaczac kabel euro <-> konsola, czy kabel euro < czincze > konsola?

 

Powiem szczerze, że u mnie różnica jest żadna - oba kable dają sygnął taki jaki dają (czyli raczej kiepski) - no chyba, że masz bóg wie jakie kable to może będzie lepiej. Ja różnicy między z przejściówką i bez przejściówki nie widzę na CRT

 

2) Czy jezeli zakupilbym kabel HDMI to jakosc obrazu bedzie juz wypasna i te wszystkie gierki beda sie scalowac do tego 720p czy tam i czy b czy jaka tam literka jest ;] ?

Od razu zapomnij o LCD i kablach analogowych. W tym wypadku tylko HDMI i będzie wszystko działać jak należy (będzie skalowanie itp. a do jakiej rozdzielczości to już zależy jaki masz telewizor...)

Odnośnik do komentarza
No i moje dwa pytania.

1) Czy mam podlaczac kabel euro <-> konsola, czy kabel euro < czincze > konsola?

 

Powiem szczerze, że u mnie różnica jest żadna - oba kable dają sygnął taki jaki dają (czyli raczej kiepski) - no chyba, że masz bóg wie jakie kable to może będzie lepiej. Ja różnicy między z przejściówką i bez przejściówki nie widzę na CRT

 

2) Czy jezeli zakupilbym kabel HDMI to jakosc obrazu bedzie juz wypasna i te wszystkie gierki beda sie scalowac do tego 720p czy tam i czy b czy jaka tam literka jest ;] ?

Od razu zapomnij o LCD i kablach analogowych. W tym wypadku tylko HDMI i będzie wszystko działać jak należy (będzie skalowanie itp. a do jakiej rozdzielczości to już zależy jaki masz telewizor...)

1) Bo przejściówka nic nie daje!! Ale jeżeli kupisz kabel RGB(10 zeta na allegro) i wsadzisz w Euro to różnica będzie i to spora... ja jeszcze za czasów PS2 jak zmieniłem na RGB to byłem w szoku...

2) Napisz jaki masz model tego Sharpa... ale i tak jak mówi waldusthecyc koniecznie kup do niego HDMI. Na tym złączy w zależności od modelu TV będziesz mógł wybrać albo 720p/1080i (większość gier działa w takiej rozdzielczości) albo nawet 1080p jeżeli twój TV obsługuje, a jeżeli jest duży i w miarę nowy to jest na to duża szansa... nie mówiąc o filmach Blu Ray, które wypalą Ci oczy, czy to w 720p czy 1080p :)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

prawda. po tym jak zobaczysz blue ray po hdmi już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem...

zaskoczyłeś mnie Incognitos tym stwierdzeniem o kablu RGB - ja specjalnej różnicy nie zobaczyłem, ale podpinałem ps3 do tv lcd full hd samsunga żeby zobaczyćć jak to będzie działać - może dlatego efekt tak czy tak był kiepski :-)

Odnośnik do komentarza

lol, pieprzycie glupoty :) jesli kabel jest RGB, to jest RGB, i koniec - jakosc obrazu bedzie taka jak ma byc. sdtv przesyla zbyt malo informacji zeby byla widoczna roznica w jakosci obrazu w zaleznosci od jakosci kabla- ta jest widoczna tylko w component w wyzszych rozdzielczosciach, i w audio dla audiofili. Kable RGB mozna spokojnie kupic za okolo 10 zl i sa dobre. Bajer polega na tym, ze one faktycznie wyraznie poprawiaja jakosc obrazu, ale tylko na crt - na lcd interlacing i tak psuje obraz do tego stopnia ze kabel RGB tu nic nie pomoze. Do lcd to trzeba component wlasnie i korzystac z gier ktore obsluguja progressive (najlepiej z wersji ntsc, bo tam prawie kazda nowa gra obsluguje progressive, a w PAL prawie zadna).

 

A to z 10% wartosci sprzetu to juz w ogole lol... XD czyli uwazasz ze jesli kupie tv za 5000 zl, to musze miec kabel za 500 zl, a jesli kupie taki za 15 000 zl, to musze dac na kabel 1500 zl? XDDD

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Dokładnie... kabel RGB za 10 zeta spokojnie wystarczy... dziwię się tylko estel, że nie widzisz różnicy... u mnie na 15 letnim Otake 21 cali była spora, z tym, że na PS2 trzeba było jeszcze coś zmienić w ustawieniach o ile dobrze pamiętam - nie mam pojęcia jak jest z PS3 bo mam LCD, a może masz dwa wejścia Euro?? wtedy zazwyczaj tylko jedno wejście w TV jest RGB zazwyczaj oznaczone jako 1.

Waldusthecyc tak jak pisze Deadeye na lcd i to do tego Full HD to co ty chciałeś za jakość na RGB ? ;) Zwłaszcza, że się pewnie naoglądałeś filmów w 1080p to teraz twoje "wypalone" oko takiej różnicy i na CRT nie wyłapie :D

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...