Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

avi,divx itp bez problemu czyta ps3-można go zrzucić na dysk konsoli z pendrivu,cd,dvd itp lub odtwarzać bezpośrednio z samych nośników.

 

Puki co ps3 nie czyta napisów w txt więc trzeba je wtapiać w film specjalnym programem na kompie-w zależności od prękości komputera zajmuje to 2-5min

Odnośnik do komentarza
mam duży problem.mam ps3 podlączonego bezpośrednio do pc kablem krosowym(net orange na usb)tak sobie grałem i następnego dnia jak chcialem wejsc na neta na pc to wogole niedzialal.wiec zadzwonilem do orange i sie zapytałem dlaczego tak to wolno chodzi.oni powiedzieli zebym sprowadzil informatyka.i on przyszedl.i informatyk powiedzial ze podczas pobytu na necie sciagnelem jakis program co spowalnia neta.a ja przeciez tylko gralem.pozniej orange mi powiedzialo ze wchodzilem na nielegalne strony.ja wchodzilem tylko na ps store.i mam takie pytanie,czy wy jak gracie tez sciagacie jakies programy?i czy to jest legalne grac na ps3 przez pc?i czy jak wejde na neta na ps3 to bedzie legalne? z gory dzieki za odpowiedz.

nie lepiej kupic ruter i konsole bezposrednio polaczyc z netem?

Odnośnik do komentarza
pracuje w firmie IT, więc możesz mi zaufać.

 

Nie trzeba pracować, wystarczy pomyśleć logicznie. ;]

 

Orange poleciało w pręta, ponieważ z tego co wiem, nie posiadają oni możliwości sprawdzenia na jakich stronach przebywasz [możliwe, że nawet jest to niezgodne z prawem, ale prawnikiem nie jestem xD]

 

Internet w orange = neostrada. Po za tym to chyba każdy provider zbiera info z czym się łączysz. Takie czasy ;) Natomiast, wątpię aby z tego powodu ktoś mu robił "wyrzuty sumienia". Zobaczyli, że n00b to nawstawiali mu bzdur żeby się odczepił. Taka powszechna praktyka... :(

 

 

@andrij19

Złapałeś pewnie spam bota czy inne (pipi) i stąd masz mniejszy transfer (nie musisz wcale odwiedzać "brzydkich stron", mogłeś z echa złapać). Naturalnie nie przez PS3 tylko komputer. Firewalla w ogóle używasz? To podstawa. I ja na Twoim miejscu radziłbym zaorać OS, postawić od nowa i kupić dobry router (szkoda prądu ;]).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
avi,divx itp bez problemu czyta ps3-można go zrzucić na dysk konsoli z pendrivu,cd,dvd itp lub odtwarzać bezpośrednio z samych nośników.

 

Puki co ps3 nie czyta napisów w txt więc trzeba je wtapiać w film specjalnym programem na kompie-w zależności od prękości komputera zajmuje to 2-5min

 

ok wielkie dzięki :) kolejny argument zeby kupić PS3 :)

Odnośnik do komentarza

Po wlozeniu gry,filmu do napedu konsola zaczyna pracowac glosniej(nie od razu,ale po 30/45 min.). Wiatrak wskakuje na wyzszy bieg. W niczym to specjalnie nie przeszkadza,ale... czy jesli rozbiore konsole i wyczyszcze "wnetrznosci" z kurzu(o ile znajde) sa szanse na cichsza prace maszyny i nie wchodzenie na wyzszy bieg tylko z powodu dluzszego czytania plyty?

A moze problem lezy gdzie indziej? aha,metoda z przegrzewaniem procesora i wydmuchiwaniem kurzu w ten sposob mnie nie kreci.

Odnośnik do komentarza

Jak polaczyc ps3 z nagrywarka DVD : http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3309

tak by wszystko ladnie chodzilo??? Probowalem czegos takiego: PS3->kabel rgb->nagrywarka->kabel hdmi->TV dobra podlaczylem i teraz problem bo nie wiem jak znalezc obraz z ps3 ;/ AV2 - nic AV1- nic itd itd. Co mam zrobic? Konsola musi byc podlaczona za pomoca kabla rgb do nagrywarki, a za pomoca kabla hdmi do TV czy jak? Jestem w tych sprawach ciemny jak... noc.

Odnośnik do komentarza
argument przy zakupie PS3 to nie divxy a mkv i stremowanie z pieca czy inne podobne materialy HD np. BD, divxy to kazde gowienko teraz przeczyta i od reki z napisami bez cudowania

zainteresuj sie PS3 media serverem

jak to od reki z napisami? odczyta napisy w osobnym pliku, nie zlaczone z filmem? ;)

 

Juchy pisał to o odtwarzaczach dvd,praktycznie każdy najtańszy szmelc z wyprzedaży za 100zł czyta teraz wszystkie divx'y z napisami bez cudowania.W ps3 trzeba wklejać je w film programem na kompie.Tak więc zgadzam się z Juchym,że akurat odtwarzanie divx to nie jest jakiś argument za kupnem ps3.

 

Za to media serwer jak najbardziej-zrobi się połączenie ps3-pc i masz dostęp do wszystkiego z kompa co udostępnisz na ps3.

 

Choć i tak wg mnie najlepsze wyjście to podłączenie tv do pc(praktycznie każda karta graficzna ma teraz wyjście av) i wtedy divx,mkv,rmvb i wszystko inne widzimy na dużym ekranie.PS3 stoi blurayem i to jest największy plus tej konsoli dla filmomaniaków.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś PS3, kupiłem też kabel HDMI. Ten ''official playstation product''. Podłączyłem konsole, wszystkie kable siedzą ale jak pojawia się pytanie po włączeniu, że HDMI was detected ale potem jest coś o output video and audio by HDMI i kiedy daje yes to obraz znika, po 30 sekundach wraca do 576i. Wyłączyłem i włączyłem konsole tak jak jest napisane, ale nic nie pomogło a teraz w dodatku nie powraca nawet do głównego menu, po prostu mam ciemny obraz. Powiedzcie co robić :(

Odnośnik do komentarza

Do ciemnego obrazu jaki masz teraz-podczas startu konsoli trzymaj cały czas przycisk power aż konsola piknie-wtedy zresetuje Ci ustawienia obrazu do podstawowych

 

Co do tego czemu po 30sekundach obraz wraca do 576i- konsola się zachowuje tak jakby twój tv nie obsługiwał wyższej rozdzielczości i wracał do obsługiwanej jaką jest 576i.Spróbuj przez menu konsoli i opcję display włączyć ją po hdmi w 720p może to coś da.

Odnośnik do komentarza

ile masz portów hdmi w tv?może przełącz do innego,nie wiem co jest grane bo jeśli i to nic nie da to wyjścia z sytuacji będą 3

1-wina tv(zwalony port hdmi itp)

2-wina konsoli(zwalony port hdmi w niej)

3-zepsuty kabel

 

edit-jaki masz tv?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Samsung LE32A756 mam 4x hdmi.

 

Niestety, zmieniłem port hdmi z 1 na 3, spróbowałem zmienić w display i znów czarny ekran, a potem powrót do wyboru. Poza tym gdy spróbowałem zmienić dźwięk na hdmi to wtedy zniknęły mi właśnie dźwięki poruszania się po menu. Miły początek obcowania ze sprzętem, po prostu super :( Co może być zepsute? Bo nie wiem które z tych trzech, które wymieniłeś.

I co w tej sytuacji jest do zrobienia? Jechać do Sony i powiedzieć o wszystkim?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

jak ps3 masz nowe to masz przecież zgodnie z prawem tydzień czasu na wymianę sprzętu bez podania przyczyny-przychodzisz do sklepu gdzie kupiłeś,wymieniają Ci na nowe ps3 i po kłopocie.Jeśli PS3 masz dłużej to zostaje Ci oddanie konsoli na gwaranację czyli z conajmniej 1-2tyg jej nie będziesz mieć.

 

Nie masz okazji przetestowania ps3 u kogoś znajomego co ma tv hd?lub przytargania do domu innej ps3?

Odnośnik do komentarza
Ale chora akcja z której kompletnie nic nie kumam ale po kolei. Nagrałem dziś film w formacie x264 BRrip, 5.1. Wszystko ok odpalam go na PS3 film działa kopia żyleta ale dźwięku nie ma. Myślałem że, może coś z głośnikami nie tak ale na zwykłych filmach dvd czy grach wszystko działa, dźwięk jest. Ale co jest najdziwniejsze jak wezmę przewijanie na 1.5 to wtedy dźwięk jest ale nie 5.1 tylko zwykłe stereo itd. :huh: tego kompletnie nie rozumiem, dźwięk na przewijaniu :huh: . Aha jak coś to mam Logitechy Z-5500 podłączone optykiem, ktoś wie o co kaman?

Myślę że, tu lepiej zadać te pytanie, problem. Każdy film x264 w formacie hd rip czy bd rip, gdy próbuje włączyć na Ps3 nie ma dźwięku, dopiero na przewijaniu 1.5. Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z obrazem wyświetlanym przez PS3 - chodzi o wyraźnie widoczne ząbki. Obraz w grach wygląda jak w niskiej rozdzielczości/brak AA czy coś w tym stylu. Przy renderowanych filmikach najczęściej obraz jest już dobry. Istnieje możliwość wymuszenia na konsoli wyświetlanie obrazu w 1920x1080, czy jakakolwiek inna opcja wygładzenia tego ustrojstwa?

 

mój telewizor to Samsung LE32A551

ustawienia konsoli:

PS upscaler: full

PS smoothink: on

 

Wykrywane przez konsolę rozdziałki: 576p. 720p, 1080i, 1080p

CCR filter: on

RGB full range: limited (nie mam pojęcia czy ten tv to obsługuje)

... super-white: on (cokolwiek to jest)

Odnośnik do komentarza
mój telewizor to Samsung LE32A551

ustawienia konsoli:

PS upscaler: full

PS smoothink: on

 

to się tyczy tylko gier z pierwszego psx.

 

Co do reszty-wydaje mi się ,że masz zaznaczone wszystkie rozdzielczości ,które są obsługiwane ,a włączona jest 576i.Spróbuj w opcjach display w menu konsoli postawić "ptaszka" tylko przy 720p by tyko w niej wyświetlał obraz.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...