Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To co piszesz jest co najmniej dziwne, proponuję ściągnąć najnowszy firmware i jeszcze raz skonfigurować ustawienia video.

Wygląd danej gry można wytłumaczyć gorszym portem ale to, że trailer HD wyświetlany jest w SD to naprawdę dziwna sprawa i raczej wina złej konfiguracji.

Rozumiem ze Xboxa podłączasz do tego samego LCD i trailer śmiga w 1080 tak ? Spróbuj ewentualnie podłączenia innym kablem HDMI, być może jest jakiś konflikt...ale to też było by bardzo dziwne...

Odnośnik do komentarza

Sam się zdziwiłem. Trailer ściągnąłem z PS Store, także nie puszczałem go na XBOXie. Wiem, że FIFA to w głównej mierze wina portu (chciałem tylko odpowiedzieć na powyższe posty, gdzie kolegę, który narzekał, że gry na PS3 wyglądają czasami gorzej, od razu potraktowano jako kogoś, kto nie umie sobie skonfigurować konsoli, zamiast poważnie podchodzić do jego postów), chciałem tylko zaznaczyć, że bardzo się zdziwiłem porównując tę grę na obu konsolach. Martwią mnie też trochę lagi w tej grze, pomimo dość szybkiego łącza, ale to już inny temat (BTW. demko Battlefielda 2 śmiga elegancko, bez lagów). No nic, spróbuję sobie ściągnąć ten trailer jeszcze raz, w dwóch wersjach: 1080p i 720p i zobaczę jaki będzie efekt. Mam tylko pytanie: czy da się odhaczyć rozdziałkę 576, czy też jest ona defaultowa?

Odnośnik do komentarza

Jakie prowo ? Chcecie powiedzieć że u was każda gra jest super ostra, nie ma żadnych nierównych krawędzi ? żadnych "ząbków" na tychże ? Nie chce mi sie wierzyć... nawet na super duper plaźmie hd

 

Wiem, o co Ci chodzi. Ja również 2 dni temu kupiłem sobie PS3. XBOXa 360 mam już od ponad dwóch lat. Dzisiaj sobie kupiłem FIFĘ 10 i lekko się zdziwiłem jej jakością na PS3. Tekstury na Soniaku są strasznie rozmyte, nie wspomnę już o ich niższej rozdzielczości. Grając w demo Battlefielda 2 czy też Heavy Rain, wszystko wygląda ok, ale FIFA strasznie razi (w porównaniu do odpowiednika z konsoli Microsoftu). Np. reklamy znajdujące się za bramką są na normalnej kamerze tele tak rozmyte, że w ogóle ich nie widać. I mam ustawioną normalną rozdziałkę, 720p, bo menusy są idendyczne jak na Xie. Nie mam zamiaru wywyższać XBOXa, nigdy nie należałem do fanów żadnej z konsol (dla mnie liczy się dobra zabawa, a nie dana firma, choć, nie ukrywam, konsole SONY towarzyszą mi od dłuższego czasu). Może to wina tego, że XBOX w jakiś sposób upscale'uje materiał w 720p do 1080p, podczas gdy PS3 tego nie robi. Naprawdę, różnica jest kolosalna (jakby na PC ustawić grafę na High - XBOX i Low - PS3). A może gdzieś tam w menusach są jakieś ukryte upscalery, co? I wciąż nie wiem dlaczego trailery mi wyświetla w SD, pomimo tego, że są ściągnięte w FULL HD. Jeśli ktoś mi może pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam!

 

Tu widać niewielką różnicę, jednak na korzyść XBOXA (głównie rozdzielczość tekstur na screenach z gameplayu, nie z replayów - przypatrzcie się wyrazistości reklam na PS3 i Xie):

http://www.eurogamer.pt/gallery.php?game_id=11829&article_id=757593#anchor

 

Choć u mnie to jeszcze gorzej wygląda (wersja PS3). Powiem tylko, że mam monitor fullHD i, jak wiadomo, upscalery w monitorach nie sprawują się najlepiej. Suma summarum, myślę, że sama grafika niewiele się różni, za to XBOX sobie lepiej radzi z upscalowaniem do fullHD (gier, które są w 720p). Dla równowagi dodam, że ładniejszej gry od Killzone'a 2 nie widziałem (grałem na TV HD Ready), a jeszcze Uncharted 2 nie miałem okazji sprawdzić ;)

A jak masz podłączoną PS3 do monitora? Jakim kablem? Monitor ma HDCP? Bo coś mi się wydaje że grasz w SD, dlatego i filmy masz w SD.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Raz: nie jestem kretynem, żeby nie zauważyć rozdzielczości SD na monitorze Full HD. Szczególnie, że z moich wypowiedzi można wywnioskować, że gry uruchamiają się w rozdzielczości HD (pisałem w cytowanym przez Ciebie poście o 720p).

 

Dwa: Coś mi się wydaje (i te moje przypuszczenia potrafię lepiej udowodnić niż Ty swoje), że nie czytasz wszystkich postów, bo później wyraźnie napisałem, że problem leżał w samym trailerze:

 

Ok, musiał to być problem trailera. Po ściągnięciu innych, w full HD, wszystko śmiga normalnie. W każdym bądź razie, dzięki za pomoc

 

No nic, na przyszłość radzę czytać dokładniej posty innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Wyskoczył mi błąd podczas próby "wpisania się" (a po Polsku zalogowania się) 8001050F.

Włączyłem demo Gran Turismo Prologue i działa, przeglądarka WWW też, tylko nie mogę się "wpisać".

Czytałem gdzieś, że to jest awaria sprzętu (oby nie). Da się coś z tym zrobić :?: A może samo minie :?:

Odnośnik do komentarza

A jeżeli uda mi się jeszcze raz przywrocic do zycia stara konsole to co w takim wypadku zrobic by bylo najlepiej i najszybciej? Ten nowy backup?

Jak uda Ci się ją przywrócić do życia to chyba po ostatnim UPDATE jest możliwość kopiowania (albo przenoszenia) save'ów z 1nej na 2gą PS3.

 

EDIT

Za wolno piszę ;)

Edytowane przez BQG
Odnośnik do komentarza

Hej mam pilne pytanie

 

Wlasnie kupilem ps3 i okazalo sie ze mam jakies stare konto ktorego kiedys uzywalem na psp, ale okazalo sie ze jest na usa

 

Chce zalozyc europejskie, czy cos grozi za posiadanie 2 kont? I czy na obu moze byc ten sam email podany?

 

Ewentualnie jak moge skasowac to stare? (Zeby przejac login na nowe)

Odnośnik do komentarza

Chce zalozyc europejskie, czy cos grozi za posiadanie 2 kont? I czy na obu moze byc ten sam email podany?

 

Zakładaj bez obaw. Mam bodajże z 7, z czego może z 4 korzystam. Jakoś jeszcze mi CBA do domu nie wpadła, a nawet jeżeli kiedyś w przyszłości wpadnie to pewnie z zupełnie innego powodu...

Odnośnik do komentarza

Hej mam pilne pytanie

 

Wlasnie kupilem ps3 i okazalo sie ze mam jakies stare konto ktorego kiedys uzywalem na psp, ale okazalo sie ze jest na usa

 

Chce zalozyc europejskie, czy cos grozi za posiadanie 2 kont? I czy na obu moze byc ten sam email podany?

 

Ewentualnie jak moge skasowac to stare? (Zeby przejac login na nowe)

Mail musi być inny na każdym końcie. Spróbuj zmienić maila na starym koncie i założyć nowe na ten mail. W teorii powinno dizałać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...