Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zmienilem dysk 80 GB oryginal na 320 GB Seagate. Dysk jest ok. Robilem backup 74 GB w 2 godz 24 min. Chcialem to przywrocic. Niestety przy 69% wywala blad stracilem troche gier, ale wiedzialem, ze moze nastapic taka ewentualność. Moje zdanie na temat backup systemu to strata czasu, chyba ze backup nadaje się do mniejszej ilości danych.

Odnośnik do komentarza

miałeś pecha albo jakiś z badami wziąłeś dysk na którym był ten backup itp.

wielokrotnie robiłem backupy i przywracania, zawsze wszystko było ok.

 

a strata czasu to nie jest jak komuś zależy na danych, w końcu to jedyna opcja by szybko przenieść wiec jak może być strata czasu? :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Hej w zasadzie nie wiem gdzie powinienem zadac to pytanie, więc skierowałem się do najbardziej oczywistego działu.

W TV padły mi wejścia HDMI, podłączyłem konsolkę za pomocą kabla component i teraz mam straszne dobicia sygnału. Szczególnie jest to widoczne przy GT5, każdy element (najczęściej jaskrawy)posiada swój cień. Strasznie mnie to wkurza. Nie mam innego odbiornika, na którym mógłbym sprawdzic czy to nie jest wina kabla. Jak ktoś ma jakieś rozwiązanie to prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z Blu-rayem. Wczoraj włączyłem grę z BD (FIFA 11 konkretnie), chciałem załadować stan gry i nagle zawiecha. Potem jak chciałem znowu odpalić grę, to tapeta została na ekranie dziwnie długo i wyskoczyła informacja o błędzie 8coś (niestety numeru nie zapisałem), teraz już w ogóle tej ikonki włożonej płyty nie ma. DVD i CD czyta bez problemu. Da się ten problem jakoś usunąć bez serwisu?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Spotkałem się z pewnym problemem w swoim egzemplarzu PS3, którego do tej pory nie zdołałem rozwiązać. Otóż podczas oglądania filmów DVD na swoim telewizorze LCD po prawej i po lewej stronie mam czarne paski, tak jakby konsola chciała obraz 16:9 zmienić na 4:3. Ale to telewizor panoramiczny, stąd te czarne paski u boku. W grach natomiast czy oglądanych trailerach (pobranych w PS Store - czyli materiały w rozdzielczości HD, a nie SD jak w DVD) obraz wygląda jakby był ściśnięty z dwóch stron, prawej i lewej. Działa to na tej samej zasadzie, co w przypadku filmów, ale nie ma tu pasków, tylko obraz jest zniekształcony. Grzebałem już we wszystkich ustawieniach konsoli, ale nic nie działa. Zrobiłem nawet przywracanie ustawień domyślnych. W telewizorze mam ustawione wyświetlanie w formacie 16:9. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Tak, PS3 było podłączane do innego telewizora. Dzień wcześniej byłem u kumpla i tam graliśmy.

 

No ok, ale czy do tv na którym występuje problem podłączałeś coś innego (np dvd) ? Jak rozumiem na tv kumpla wszystko było ok ?

 

@szpic

Napisał przecież że przywracał ustawienia domyślne ;)

Odnośnik do komentarza

Dobra, już sobie poradziłem. :) Podczas oglądania filmów DVD na PS3 mamy możliwość skorzystania szeregu opcji po naciśnięciu przycisku Start - w tym przewijanie, klatkowanie oraz zmianę formatu obrazu. Okazało się, że (nawet sobie to przypomniałem) omyłkowo zmieniłem 16:9 na 4:3. Konsola te ustawienia zapamiętała i nawet zmiana formatu obrazu w TV na 16:9 czy Zoom nic nie dała.

 

W grach natomiast miałem zniekształcony obraz, bo po wcześniejszej, nieudanej próbie obejrzenia filmu zacząłem grzebać w TV i zostawiłem zmieniony format na inny, niewłaściwy dla gier w 720p na HDTV.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że w pewnym momencie miałem dwa czarne paski na jednym boku - jak ustawiłem format 4:3 w TV i to samo w PS3 w czasie oglądania filmu na DVD. :)

 

Po prostu zapomniałem, że samo 16;9 w TV nie wystarczy i trzeba jeszcze w ustawieniach filmów w PS3 zmienić z powrotem na 16;9 lub pełen ekran.

 

Tak więc, to to ustawienie w PS3 na 4;3 było problemem, bo wyleciało mi to z głowy. W TV już na początku problemu robiłem 16;9.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...