Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co potrzebuje żeby przerzucić całą zawartość z dysku starej konsoli na nową? Jakiś kabel, przystawkę czy co?

 

I jak to wygląda, jak to się robi? Naprawdę wszystko się przerzuci, WSZYSTKO, cała zawartość (trophy, konta, filmiki, gry, muzyka, themy, zdjęcia itd.)?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Co potrzebuje żeby przerzucić całą zawartość z dysku starej konsoli na nową? Jakiś kabel, przystawkę czy co?

 

I jak to wygląda, jak to się robi? Naprawdę wszystko się przerzuci, WSZYSTKO, cała zawartość (trophy, konta, filmiki, gry, muzyka, themy, zdjęcia itd.)?

 

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/3_15/settings/transferutility.html#Limit

Odnośnik do komentarza

Co potrzebuje żeby przerzucić całą zawartość z dysku starej konsoli na nową? Jakiś kabel, przystawkę czy co?

 

I jak to wygląda, jak to się robi? Naprawdę wszystko się przerzuci, WSZYSTKO, cała zawartość (trophy, konta, filmiki, gry, muzyka, themy, zdjęcia itd.)?

 

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/3_15/settings/transferutility.html#Limit

 

Jeszcze jedno bo trochę nie ogarniam. Z tego co tam jest napisane przed zrzuceniem danych pomiędzy konsolami trzeba zsynchronizować trofea i zrobić update firmware.

No tak ale jak nie działa psn to odpada przecież. A co się stanie jak nie zrobię updatu konsoli czy nie zsynchronizuję trophy (mam trochę nabitych odkąd nie ma psn)?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Co potrzebuje żeby przerzucić całą zawartość z dysku starej konsoli na nową? Jakiś kabel, przystawkę czy co?

 

I jak to wygląda, jak to się robi? Naprawdę wszystko się przerzuci, WSZYSTKO, cała zawartość (trophy, konta, filmiki, gry, muzyka, themy, zdjęcia itd.)?

 

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/3_15/settings/transferutility.html#Limit

 

Jeszcze jedno bo trochę nie ogarniam. Z tego co tam jest napisane przed zrzuceniem danych pomiędzy konsolami trzeba zsynchronizować trofea i zrobić update firmware.

No tak ale jak nie działa psn to odpada przecież. A co się stanie jak nie zrobię updatu konsoli czy nie zsynchronizuję trophy (mam trochę nabitych odkąd nie ma psn)?

 

 

http://www.playstationteam.pl/forum/index.php/topic,8216.0.html?PHPSESSID=d6d7c4479d22f8c1dcbd32f16492329a

 

Zobacz sobie ten topic, pomocny ;)

Odnośnik do komentarza

@SłupekPL

FW musi być taki sam na obu konsolach.

 

Na Twoim miejscu to bym wgrał CFW i skopiował trofea ze starej na nową (trzeba przepisać właściciela ręcznie), wyczyścił pushlisty i wgrał OFW. Albo, zaczekałbym na PSN jeśli te trofea są dla Ciebie aż tak ważne i nie chcesz ryzykować.

 

Przed używaniem Transfer Data Utility zrób posektorową kopię dysku na komputerze.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No właśnie z tego co zdążyłem się dowiedzieć, poczytać to poczekam aż PSN włączą żeby wszystko na spokojnie zrobić/przerzucić. To sobie poczekam...

 

"Przed używaniem Transfer Data Utility zrób posektorową kopię dysku na komputerze."

 

A tutaj o co chodzi? ;] jak to zrobić, w jakim celu?

 

I jeszcze jedno czy po Transfer Data - przerzuceniu danych na nowej konsoli "przejdą" również ustawienia ze starej?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Np. narzędziem dd.

 

Używając Data Transfer Utility, dane są przenoszone, a nie kopiowane. Wiele osób zgłaszało wiele problemów z tym związanych (np. save'y z CP które powinny zostać przeniesione na drugą konsolę nie zostały, a na starej już nic nie ma). Mając posektorową kopię, możesz w razie czego przywrócić obraz dysku na dysk PS3 i będziesz mieć ją z przed stanu kiedy użyłeś Data Transfer Utility. Oba narzędzia są zawodne i nie można im w pełni ufać (czyli wspomniany "DTU" i kopia systemowa na dev_usb000/). Także jeśli będziesz mieć "pecha" (nie wiadomo od czego to dokładnie zależy) to bezpowrotnie stracisz jakieś dane. Demonizuję.

 

Kopia posektorowa, czyli 1:1, kopia każdego kolejnego po sobie sektora z dysku który odczytujesz. Jedyny sposób aby zrobić jakąkolwiek pewną kopię danych na PS3 skoro nie masz CFW (na CFW lub dongle'u możesz skopiować i przywrócić dowolne dane, można też wyłączyć szyfrowanie dysku - na OFW jesteś zdany na łaskę Sony i w przypadku save'ów z CP/trophy na ich usługę sieciową). Oczywiście do przywrócenia na tej samej konsoli z tym samym fw - w przeciwnym razie po wgraniu konsola nie rozpozna dysku i zechce formatowania.

 

- - -

 

Tak, teoretycznie wszystko z xRegistry.sys jest przenoszone.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Witam! Konsola przestała mi czytać płyty więc chcę przenieść dane na drugą przez kabel LAN aby tą pierwszą oddać do serwisu teraz mam pytanie : czy opcja ta przeniesie mi konto z trofeami i wszystko co miałem na dysku?? Pytam ponieważ podczas awarii PSN wbiłem dwie platyny i ciekaw jestem czy to wszystko przeniesie sie na drugą konsolę kablem sieciowym.

 

Proszę o pomoc bo jestem w kropce

Odnośnik do komentarza

hello. mam pewien problem z savami otoz przyszla mi konsola z naprawy i po instalacji GT5 jest napisane ze ten save nalezy do innego użytkownika :( czy cos z tym moge zrobic?

 

 

jak robilem kiedys format to mi wszystko normalnie dzialalo

 

uff... Po włączeniu PSN'u mój save ożył :D

Odnośnik do komentarza

Bez różnicy. I tak jak wyjmiesz HDD, to po ponownym włożeniu do "odnowionej" konsoli wyskoczy komunikat z koniecznością zrobienia formatu. Musisz zrobić sobie kopię zapasową HDD przed oddaniem konsoli do serwisu.

 

Ja w swoim przypadku wyjąłem. Ale wcześniej zrobiłem kopie, bo po ponownym włożeniu i tak musiałem zrobić format.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Siemka założyłem sobie konto na PSN US i mam Polskie PSN. Czy na jednym profilu(użytkowniku, czy jakoś tak) na konsoli (PS3) mogę grac na dwa konta PSN i czy mogę trofea kture mam aktualizować na dwa konta? czy to mi ich przypadkiem nie usunie>?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje

:)):/

,,Prosiłbym o nie przenoszenie postu a usuniencie po dostaniu wiadomosci :)'"

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie odnośnie Transferu.

 

Czy przed Data Transfer Utility muszę dezaktywować wszystkie konta jakie chcę przenieść? I dopiero na nowym "systemie" je aktywować?

 

Tak. Ale jak masz wolne sloty to nie ma konieczności ich deaktywacji.

Odnośnik do komentarza

Siemka założyłem sobie konto na PSN US i mam Polskie PSN. Czy na jednym profilu(użytkowniku, czy jakoś tak) na konsoli (PS3) mogę grac na dwa konta PSN i czy mogę trofea kture mam aktualizować na dwa konta? czy to mi ich przypadkiem nie usunie>?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje

:)):/

,,Prosiłbym o nie przenoszenie postu a usuniencie po dostaniu wiadomosci :)'"

1. Jeden użytkownik na konsoli = jedno konto PSN

2. Trofea aktualizujesz na koncie na którym je zdobyłeś.

Odnośnik do komentarza

To znaczy tak mam 2 konta swoje głównie nigdy z nikim niedzielone. To rozumiem, że to ich nie muszę dezaktywować?

I jedno składkowe dzielone to te muszę?

 

;]

 

Dzielone musisz deaktywować bo Ci nie będą działać gry na nowym sprzęcie. Ale Twoje dwa główne też lepiej zdeaktywuj - nigdy nie wiadomo czy się nie przydadzą.

 

P.S. Co za sprzęt kupiłeś? 320-stke? ^^

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...