Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w koncu jest z tym przedmuchiwaniem :D PS3 Fat ?

Cos czytalem, ze przytrzymujac przycisk eject wlacza sie jakis fan test czy cos i niby to przedmuch.uje (ech ta cenzura) konsole z kurzu, ktory sie w niej nagromadzil. Czytalem jeszcze, ze w sumie lepiej tego nie robic bo cos moze sie popsuc. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Witam. Na kablu component można uzyskać jakość obrazu 1080p (telewizor Full HD)? W ustawieniach konsoli 1080i wyświetla się prawidłowo, ale gdy przełączę na 1080p przy obiektach wyświetla się lekki efekt tęczy prawostronny. To wina kabla czy po prostu nie da się uzyskać na component 1080p?

 

z tego co pamiętam to bardziej wina TV. nie wszystkie [i raczej mało które] przyjmują sygnał 1080p po componencie. musiałbyś sprawdzić jak jest w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Witam. Na kablu component można uzyskać jakość obrazu 1080p (telewizor Full HD)? W ustawieniach konsoli 1080i wyświetla się prawidłowo, ale gdy przełączę na 1080p przy obiektach wyświetla się lekki efekt tęczy prawostronny. To wina kabla czy po prostu nie da się uzyskać na component 1080p?

ja bym obstawial wine kabla (przy analogu kabel ma duze znaczenie), bo jak poprzednik napisal ze wina TV bo nie obsługuje to bys nie mial w ogole obrazu jakby nie obsługiwał takiej rozdzialki, jak wyswietla i na TV w INFO podaje ze jest 1080p to obsluguje i wina TV nei moze byc...

Odnośnik do komentarza

Do profilu na konsoli nie, bo nie ma takiej potrzeby. Wszystko co masz na dysku jest dostepne na wszystkich profilach.

 

Wyobraź sobie sytuację kiedy np. mamy młodsze rodzeństwo i nie chcemy aby miało dostęp do naszych danych, które może odczytywać, skasować etc.

 

Wszystko co się znajduje w /home/<identyfikator konta użytkownika konsoli>/ jest niedostępne dla innego użytkownika. Czyli wszystkie prywatne dane takie jak rozmowy ze znajomymi, save'y gier z PS3/PSP(minis), cache przeglądarki itd.

Odnośnik do komentarza

Taa wiem, rodzeństwo umie wkurzyć i skasować coś np na złość, a że usunąć sejwa czy gry możemy z każdego konta dlatego napisałem że nie ma potrzeby aby było hasło do profilu.

Zabezpieczenie danych hasłem powinno być bardziej rozwinięte, a nie ograniczać się tylko do odpalenia gry/dema czy przeglądarki.

Odnośnik do komentarza

Witam. Na kablu component można uzyskać jakość obrazu 1080p (telewizor Full HD)? W ustawieniach konsoli 1080i wyświetla się prawidłowo, ale gdy przełączę na 1080p przy obiektach wyświetla się lekki efekt tęczy prawostronny. To wina kabla czy po prostu nie da się uzyskać na component 1080p?

ja bym obstawial wine kabla (przy analogu kabel ma duze znaczenie), bo jak poprzednik napisal ze wina TV bo nie obsługuje to bys nie mial w ogole obrazu jakby nie obsługiwał takiej rozdzialki, jak wyswietla i na TV w INFO podaje ze jest 1080p to obsluguje i wina TV nei moze byc...

Kabel kosztował około 20zł. Słyszałem, że podobno oryginalne kable Sony są lepsze. Gdzie można takie kable kupić (aby mieć pewność, że nie się podróbką) i czy taki kabel jest znacznie droższy? A może jakiejś innej firmy kabel component będzie również dobry za niewielką cenę?

Edytowane przez Tradycjonalista
Odnośnik do komentarza

edit

wykorzystam starego posta do zadania pytania

jak opisalem w awaryjności coś mam nie tak z połaczeniem hdmi , obraz jest czarny, po wielu nieudanych probach odzyskania zanisłem konsole do brata myśląc że pewnie wtyczka hdmi w konsoli zdechła, ale okazalo sie na telewizorze brata że konsola dziala dobrze, zarowno wtyczka hdmi oraz moj kabel hdmi działają odrazu bez problemu

 

oznacza to że cos jest nie tak z moim telewizorem (dokladnie to monitor-tv samsung p2770hd), podejżewam wtyczke hdmi

jednak w serwisie samsunga gosc nie slyszal o takim problemie i zasugerowal zaniesienie do serwisu i przetestowanie, jednak niezależnie od tego co powie serwis chciał bym na wszelii wypadek sie zabezpieczyć i zapytać o coś:

 

jak jest z jakością obraz gdybym odpuścił to zepsute hdmi i kupil kabel RGB do pleja? czy bede mogl grac w HD? czy jakoś bedzie zauważalnie gorsza?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jak kupie cos (np awatara) na amerykanskim koncie to nie bd mogl go uzyc na koncie EU,prawda?Wszystko co kupie zapisuje sie na koncie a nie na PS3,zgadza sie?

 

Wyłączasz konsole przyciskiem Power z tyłu, wciskasz Eject i trzymając go przełączasz Power. W Slimach też sie da.

Gdyby coś się psuło to by nie dali tej funkcji, a i na forum by były jakieś przypadki.

Na kazdej konsoli to dziala?Probowalem na swojej 60GB ale nic sie nie dzialo.Nie wiem czy ja cos zle robie czy na niektorych modelach sie po prostu nie da.

Edytowane przez Neo3016
Odnośnik do komentarza

jak jest z jakością obraz gdybym odpuścił to zepsute hdmi i kupil kabel RGB do pleja? czy bede mogl grac w HD? czy jakoś bedzie zauważalnie gorsza?

Na RGB nie uzyskasz obrazu HD.

 

 

 

Jak kupie cos (np awatara) na amerykanskim koncie to nie bd mogl go uzyc na koncie EU,prawda?Wszystko co kupie zapisuje sie na koncie a nie na PS3,zgadza sie?

 

Wyłączasz konsole przyciskiem Power z tyłu, wciskasz Eject i trzymając go przełączasz Power. W Slimach też sie da.

Gdyby coś się psuło to by nie dali tej funkcji, a i na forum by były jakieś przypadki.

Na kazdej konsoli to dziala?Probowalem na swojej 60GB ale nic sie nie dzialo.Nie wiem czy ja cos zle robie czy na niektorych modelach sie po prostu nie da.

Praktycznie wszystko co kupisz na jednym koncie da się odpalić na innym.

Fantest jest dostępny od wersji 80GB i na niektórych 40. Niby gdzieś czytałem że w 60 da się to zrobić poprzez odwrócenie konsoli do góry nogami, ale nie sprawdzałem.

 

 

 

Czy do PS3 mozna podlaczyc zwykly HDD wlozony do czegos takiego:

 

http://allegro.pl/aluminiowa-obudowa-dysku-sata-3-5-usb-2-0-ak88-i1516836344.html

Podłączyć się da, ale nie zapiszesz na tym ani sejwów, ani rzeczy z PSS.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak jest z jakością obraz gdybym odpuścił to zepsute hdmi i kupil kabel RGB do pleja? czy bede mogl grac w HD? czy jakoś bedzie zauważalnie gorsza?

Na RGB nie uzyskasz obrazu HD.

 

mam na mysli taki kabel

http://www.ultima.pl/kabel_hd_component_bigben/i4651/

 

gdzieś mi też sie obiło o oczy że chyba w menu konsoli po wybraniu połaczenia takim kablem mozna wybrac rozdzielczosc 1080p

 

czy to nie prawda?

 

gadalem z gosciem z infolinii sony i mowil ze nie ma jakiejs wielkiej roznicy w jakosci grafiki w porownaniu z hdmi, zwlaszcza ze wiekszosc gier i tak nie używa full hd

Odnośnik do komentarza

w takim razie sory że sie zle wyrazilem, mysalem ze to to samo a nazwa RGB odnosi sie do tego ze ten kabel ma koncowki w kolorze rgb , ale srednio sie znam na kablach wiec moze za bardzo uprosiłem

 

ogolnie wlasnie chodzi mi o to czy inny kabel poza hdmi pozwoli w pelni korzystać z doznan graficznych, albo przynajmniej niewiele odbiega jakością od hdmi

bo zapowiada sie że musze sie przesiąść na inny kabel bo wtyczka hdmi odmaiwa posłuszenstwa w moim TV

Odnośnik do komentarza

Dwa pytanka:

 

1) Jestem teraz w Stanach i korzystając z dość przystepnych cen peestrójek zakupiłem model slim 160GB (CECH-2501A). Czy taka konsola bedzie wymagała jakichś specjalnych zabiegów w celu dostosowania jej do polskiego napięcia (jakiś transformator) czy tez wystarczy zwykła przejściówka z hamburgerowego gniazdka na nasze ew. kabel zasilający od europejskiej slimki.

 

2) Jak wygląda sprawa migrowania konta z jednej konsoli na drugą. Na chłopski rozum trofea są przypisane do konta PSN więc z tym nie ma problemu, pytanie jest więc bardziej o zawartość pobraną ze sklepu. Jak mniemam sprawa nie sprowadza się zwyczajnie do potraktowania tych danych backup jutilitisem?

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z PS3.

 

Instalowalem demko gry, kumpel poruszyl kablem USB podlaczonym do PS3 (aczkolwiek niczego nie ladujacym - po prostu caly czas mam kabel podlaczony do PS3 i jak bateria w padzie zaczyna lezec, to podlaczam pada) i konsola sie wylaczyla.

 

Po ponownym uruchomieniu w XMB pojawil mi sie nowy folder o nazwie "Nieznane", a po jego otworzeniu zamiast plik "Uszkodzone dane". Przy probie usuniecia go pojawia sie komunikat "Podczas usuwania wystapil blad. (80010012)".

Wie ktos jak temu zaradzic, jak moglbym usunac ten plik? Heh, mam tylko nadzieje ze da sie tego dokonac bez formatowania calego dysku bo jednak mam na nim sporo rzeczy :/

 

 

 

@2DH

Jesli chodzi o napiecie to nie jestem pewien, ale zabiegow specjalnych konsola raczej wymagac nie bedzie.

 

Jesli chodzi o migrowanie konta - mozesz przerzucic dane kabelkiem z jednej konsoli na druga i tylko tyle. Dysku uzywanego w jednej konsoli nie podlaczysz do innego bez utraty danych (przy podlaczeniu dysku nie przypisanego do danej konsoli, konsola formatuje go).

 

Jesli chodzi o zawartosc pobrana ze sklepu to wystarczy sie zalogowac na dane konto i sciagnac ponownie. Wczesniej jednak (jesli na tamtej konsoli juz nie beda te gry uzywane) zeby zdezaktywowac konto / konta w celu zachowania limitu aktywacji.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...