Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z PS3.

 

Instalowalem demko gry, kumpel poruszyl kablem USB podlaczonym do PS3 (aczkolwiek niczego nie ladujacym - po prostu caly czas mam kabel podlaczony do PS3 i jak bateria w padzie zaczyna lezec, to podlaczam pada) i konsola sie wylaczyla.

 

Po ponownym uruchomieniu w XMB pojawil mi sie nowy folder o nazwie "Nieznane", a po jego otworzeniu zamiast plik "Uszkodzone dane". Przy probie usuniecia go pojawia sie komunikat "Podczas usuwania wystapil blad. (80010012)".

Wie ktos jak temu zaradzic, jak moglbym usunac ten plik? Heh, mam tylko nadzieje ze da sie tego dokonac bez formatowania calego dysku bo jednak mam na nim sporo rzeczy :/

 

To są chyba jakieś cyrki związane z psn bo miałem/mam podobną sytuację.

 

Wczoraj ściągnąłem PAIN i instalacja gry zatrzymała się na 41% i nie chciała dalej ruszyć. Wyłączyłem konsolę, włączyłem ponownie i pojawił się ten folder o którym piszesz z uszkodzonymi danymi ale mi udało się go usunąć.

 

Dzisiaj ponownie chciałem zainstalować tą grę, znowu to samo (zatrzymało się na 41% instalacji), znowu reset. Znowu folder "uszkodzone dane" ale dzisiaj nie chce się usunąć tylko wyskakuje ten sam błąd o którym piszesz.

 

Niezłe jaja... psn padło i jeszcze to.

Odnośnik do komentarza

Mi sie to przytrafilo w sobote 16 kwietnia, wiec pare dni - wtedy PSN tez padlo?

 

Tak czy siak - po ponownym uruchomieniu konsoli drugi raz wlaczylem instalacje i tym razem przebiegla bezproblemowo, jednak folder zostal :/

 

@Squara

Jak u kogo - jak powiedzialem, mi konsola wylaczyla sie bez zadnego powodu

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Trzeba było czytać komunikat żeby nie wyłączać konsoli w tym momencie ;)

 

No tak ale wtedy mógłbym czekać w nieskończoność ;]. Pewnie do dzisiaj by się nie zainstalowało ;p ogólnie myślałem, że to ma jakiś związek z psn z tym co się dzieje.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dobra, rozwiazalem problem.

 

Trzeba wejsc w recovery menu, co sie wykonuje w taki sposob:

1. Wylaczyc PS3, jesli jest wlaczone

2. Przytrzymac przycisk wlaczania konsoli, az konsola sie wlaczy i wylaczy.

3. Puscic przycisk i znowu przytrzymac tak dlugo, az uslyszymy dwa nastepujace szybko po sobie pikniecia - wtedy puscic.

4. Po wejsciu do menu wybrac opcje "Przywroc system plikow" (restore file system, jesli ktos ma xmb po angielsku)

 

Jak proces dobiegnie konca i konsola zostanie znowu uruchomiona to juz normalnie mozemy usunac nieporzadane pliki.

 

 

Bogu dzieki ze SONY umiescilo ta opcje w PS3

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o zawartosc pobrana ze sklepu to wystarczy sie zalogowac na dane konto i sciagnac ponownie. Wczesniej jednak (jesli na tamtej konsoli juz nie beda te gry uzywane) zeby zdezaktywowac konto / konta w celu zachowania limitu aktywacji.

 

No właśnie w tym szkopuł, że niespecjalnie uśmiecha mi się ponowne ściąganie stu-paru giga danych. No ale skoro mówisz, że tak jest najlepiej to nie będę na siłę srał pieprzem, skoro rozwiązanie jest słuszne i nietrudne :]

 

Dzięki.

Edytowane przez 2DH
Odnośnik do komentarza

Dobra, rozwiazalem problem.

 

Trzeba wejsc w recovery menu, co sie wykonuje w taki sposob:

1. Wylaczyc PS3, jesli jest wlaczone

2. Przytrzymac przycisk wlaczania konsoli, az konsola sie wlaczy i wylaczy.

3. Puscic przycisk i znowu przytrzymac tak dlugo, az uslyszymy dwa nastepujace szybko po sobie pikniecia - wtedy puscic.

4. Po wejsciu do menu wybrac opcje "Przywroc system plikow" (restore file system, jesli ktos ma xmb po angielsku)

 

Jak proces dobiegnie konca i konsola zostanie znowu uruchomiona to juz normalnie mozemy usunac nieporzadane pliki.

 

 

Bogu dzieki ze SONY umiescilo ta opcje w PS3

 

Ehh już myślałem, że to pomoże na moje ghost files ale nie pomogło niestety :/ W zakładce z muzyką mam 16 utworów które nie wiem jak się tam znalazły, rozmiar pokazuje na 0 kb, długość tez 0, dają sie odtworzyć ale usunąć nie da rady, błąd 8003041C.

Odnośnik do komentarza

Widać nie wszystkie serwery padły.

 

- - -

 

Bo to co podał Yabollek007 NIE pomoże... Odbuduj bazę danych. PS3 powinna usunąć błędne wpisy (puste, czyli takie które prowadzą do nieistniejących SFO itd.). Czasami trzeba kilka razy.

 

Rebuild Database robi się zawsze gry:

1. usuniesz plik wpisany do bazy w inny sposób niż z poziomu XMB

2. kiedy odczytywany nagłówek jest niepoprawny (np. z *.mp3).

3. kiedy brakuje PARAM.SFO lub kiedy jest niepoprawny/uszkodzony.

4. kiedy liczba i nazwy plików nie zgadzają się z tymi w PARAM.PFD

 

Wszystko to skutkuje "pustymi plikami" w XMB lub corrupted data. O ile nie umiera HDD to nie ma się czym przejmować.

 

 

edit:

pam->pfd

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

hello. mam pewien problem z savami otoz przyszla mi konsola z naprawy i po instalacji GT5 jest napisane ze ten save nalezy do innego użytkownika :( czy cos z tym moge zrobic?

 

 

jak robilem kiedys format to mi wszystko normalnie dzialalo

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza

Przepisz go w hex edytorze. Potrzebujesz jeszcze save zrobiony na tej konsoli. Musisz przeszczepić identyfikatory użytkownika PSN, numer konta użytkownika na konsoli (z /home/<numerek>/) i identyfikator konsoli (podejrzewam, że zmieniło się to ostatnie jeśli płyta główna była wymieniana). Wszystko jest w PARAM.SFO.

 

0x140 i 0x588 (identyfikator konta)

0x574 (identyfikator konsoli)

0x584 (numer konta użytkownika konsoli)

 

Nie pamiętam ich długości, ale jak sobie porównasz oba to nie będzie problemu. Na pewno ostatni zajmuje jeden bajt, reszta na polu bitowym (id usera chyba na 8, konsoli 16).

BigEndian.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Zawsze mnie ciekawilo. Kopiuje sejwy z konsoli A na flasha (te, ktore moge, oczywiscie). Na konsoli B zakladam takie samo konto, co na konoli A (nawet przypisuje mu ten sam nick z PSNu) i kopiuje na nie wspomniane sejwy. Czy takie sejwy beda dzialac na konsoli B, na tym samym koncie, na ktorym zostaly utworzone na konsoli A?

Odnośnik do komentarza

Nie będą. Tzn. będą, ale gra sprawdza (o ile to sprawdza, ale taki jest wymóg chyba Sony) czy save jest z tego czy innego konta. Jeśli innego to zablokuje trofea i możliwość nadpisania/zapisania nowego. Jakiś czas temu pracowałem w QA'u i zawsze musieliśmy sprawdzać czy to działa, stąd wnioskuję że wszystkie lub przynajmniej większość deweloperów tego używa (na CFW Rebug i oczywiście OFW dla i na debugowych konsolach, można to wyłączyć). Jest jeszcze identyfikator konta PSN, ale nie jest sprawdzany, może być i jest pusty jeśli zrobiony był kiedy konto np. Kowalskiego nie miało przypisanego do niego konta PSN.

 

Właściciel będzie inny. Konto musisz importować lub przenieść z tamtej konsoli, bo robiąc konto na nowej, robisz nowe konto z jedynie taką samą nazwą użytkownika.

 

 

Idiotyzm kompletny! Taki sam jak przypisywanie save'ów do konkretnej płyty głównej konsoli (Xbox, na szczęście tylko kilka gier).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Chcesz te save'y przenieść do np. kolegi *i* aby dało się je nadpisywać? Trzeba albo przywrócić Twój profil na drugiej konsoli z systemowego backupu (ale chyba nadpisywane są już istniejące - tego nie wiem), albo go przenieść z pierwszej na drugą (przenieść, a nie skopiować). Nie jestem pewien czy chmura tutaj rozwiąże sprawę bo identyfikatory kont będą różne (no chyba że zrobi to konsola w locie przy kopiowaniu).

 

W każdym innym przypadku save'y będą tylko read only z zablokowaną możliwością zdobywania trofeów.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie no nie wiem czy za granicą się większe ale pamiętam, że chyba wyszły czy miały wyjść 500, nie?

A na allegro sprzedają z montowanymi dyskami a właśnie nie wiedziałem ile oficjalnie jest najwięcej.

 

A w tych 320 giga ile mamy pojemności do użytku. Ile konsola "zabiera" nam?

 

Edit: Na pewno 320 to największa slimka a to http://www.skapiec.pl/site/cat/56/comp/1757511 ? To nie są oficjalne?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie no nie wiem czy za granicą się większe ale pamiętam, że chyba wyszły czy miały wyjść 500, nie?

A na allegro sprzedają z montowanymi dyskami a właśnie nie wiedziałem ile oficjalnie jest najwięcej.

 

A w tych 320 giga ile mamy pojemności do użytku. Ile konsola "zabiera" nam?

 

Edit: Na pewno 320 to największa slimka a to http://www.skapiec.pl/site/cat/56/comp/1757511 ? To nie są oficjalne?

 

 

Ten saturion jest u mnie w mieście, jutro będę koło Św. Marcina to mogę wejść się zapytać jak to jest z tym ps3, czy to aby nie jest model sprowadzany z innego rynku ;)

 

Edit: coś mi nie gra z tą 500`ką, chociaż wikipedia nie jest pewnym źródłem informacji, to zarówno na polskiej, jak i angielskiej podają wersję 320 gb jako ostatnią wydaną oficjalnie...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

Edytowane przez Biały
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...