Skocz do zawartości

Half-Life 2: The Orange Box


xenionq

Rekomendowane odpowiedzi

nast zacinka :P jestem w epizocie 3 w miejscu gdzie jechalem samochodem i wpadlem w pulapke , wszystkich wybilem itp i nie wiem co zrobic,zeby pole silowe zniknelo bo nie moge pojechac ani w jedna strone ani w druga, chodzilem po domach obok i jest tam jeden w ktorym tez jest pole silowe, obok jest skrzynka z granatami ale nie mam pojecia co trzeba zrobic . wrzucam te granaty z ato pole i nic ... prosze o helpa albo link na poradnik, z gory dziex

Nie jestem pewny czy myslimy o tym samym, chodzi ci o miejsce gdzie samochod zostaje "zamkniety" pomiedzy dwoma polami silowymi??

Jesli tak to po odbiciu pierwszego ataku, wroc sie na gore tej chmm wioski(?), jesli chcesz dojsc do odpowiedniego budynku podazaj za kablem idacym od pola silowego, czeka cie drugi atak( swoja droga jestes chyba w odpowiednim budynku bo powino byc tam pole silowe)... teraz sluchaj- twoja slodka mulatka powinna otworzyc przejscie do jednego z pokoi gdzie utkniesz... jest tam jeszcze jeden pokoj, odzzielony szyba, gdzie w srodku zobaczysz kulke latajaca w pionie... po przeciwnej stronie szyby, w lewym kacie powinna byc drabina zamknieta na klodke( chyba), rozwalasz wiec klodke i idziesz biegasz poddaszem( pozniej rurami) az staniesz w przedsionku kolo tego pokoju. Nie pamietam jak sie do niego dostac, ale poradzisz sobie napewno. Bedac w srodku musisz gravity gunem wybic kulke w ten sposob arzeby wydostala sie na zewnatrz( przez szybke w drzwiach chyba, ale nei pamietam).

 

PS.Na przyszlosc polecam www.gamefaq.com

PS2. A jeszcze bardziej polecam uzbroic sie w cierpliwosc i meczyc samemu ciezsze motywy w grach do skutku. Mialem kiedys taka sytuacje gdy zaciolem sie pieronsko w ICO, mialem znajomego ktory posiadal solucje i wiesz co.... za cholere mi jej nie dal. Powiedzial, ze odpali mi tylko ten maly urywek solucji gdy bede juz naprawde zdesperowany i tak w(pipi)ialem sie jeszcze chyba z dwa dni az najzwyczajniej problem rozwiazalem. Enjoy!

 

angielskie strony mi nic nie dadza bo nie nzam dosyc jezyka, ma ktos linka na you tube z tego miejsca bo za nic w siewcie nawet po twoich radach nie moge zkumac jak dalej isc, jestem w kazdym mozliwym pokoju i ani zadnej drabiny ani niczego , owszem widze ta kulke ale ni moge wyminac pola silowego , nie mam juz sil na to, dajcie helpa bo che w koncu to ukonczyc ;)

edit : no widze ze na tym linku jest ten moment w 6:50 - > http://www.youtube.com/watch?v=IY-nOyXw4Vw tylko,ze mojej panny tam w ogole nie ma a pole silowe nie znika , jakis bug gry or wathewer ?

Edytowane przez (Zly)Seba
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byc moze to bug gry. Poszukaj po pierwsze gdzie ona sie zapodziala i zmus rzeby poszla za toba( nie wiem... zasadz jej plaskacza ;P) w tym budynku jest maszyna ktora wylancza pole silowe, twoja babka to zanuluje a gdy wejdziesz tam maszyna powinna sie spieprzyc a ty zostac uwieziony w srodku. TAM W SRODKU patrz i kombinuj jak dostac sie na kondygnacje wyzej( zaraz pod sufitem)gdzie dojdziesz do pomieszczenia obok kulki. Dostac sie do samej kulki nie pamietam jak ale wierze w twoje sily :) pozniej Gravity i wybijasz kulkensona na zewnatrz... TAMTAMTAM

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Orange box zaliczony, genialna gierka. Hl2 starczył na 10 godzin, grałem w to juz wczesniej wiec wiadomo co i jak, szkoda ze te Epy tak (pipi) krótkie, chcialoby sie wiecej. EP2 totalnie miazdzy jajka. Portal też świetny, chociaz imo mogłby byc troche trudniejszy, w sumie poza chwilą myślenia w komorze 18 nic nie robiło problemu, padł w 2 godziny i 20 minut ;)

 

Jedna z lepszych gier na Xboxa, dawać mi już EP3

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dorwałem w końcu tę giercę. Super sprawa, za 60 zł dorwałem 6 gier. Tak powinno być, jedna gra a nie jakieś chu,jowe epizody, mam nadzieję, że beznadziejnie się sprzedały (jak SiN Episodes) i nikt nie będzie chciał próbować znowu.

 

Pierwsze wrażenie - grafika... słaba. Ale co z tego? Wszystko jest ostre, czytelne, jest sporo ładnych efektów, nie wiem czemu ale lubię słabą grafikę i mi się po prostu podoba. Najlepsze są postacie - nie są one piękne jak te w Gears of War czy GTA IV, ale ich mimika to mistrzostwo świata. Nie widziałem drugiej, tak ładnej mechaniki twarzy w grach (MGS 3 nie liczę, to nie gra a sztuka ^_^). Widać wszelkie emocje, to nie jest slogan ale po prostu widać, jak zachowuje się Alyx kiedy bawi się z psem, lub kiedy jest wystraszona. A jeśli chodzi o Alyx - najpiękniejsza to ona nie jest, ale po prostu jest... słodka :).

 

Fabuła - na razie jest... smutno, monotonnie. I o to mi się wydaje chodzi. Przytłaczające, komunistyczne państwo. No i plany rebelii. Ale dlaczego tak długo trwa dotarcie do tego centrum, czemu każdy etap sie niemiłosiernie dłuży? Podobno fabuła daje czadu potem - zobaczymy ;]. Sam świat jest spoko. Fizyka... kiedyś to robiło wrażenie, bodajże pierwszy taki FPS. Dziś to już standard, żałuję tylko, że gra nie ma dynamicznego oświetlenia. Niby jest latarka, ale lampą nie możemy podyndać.

 

Achievementy to osobny akapit. Jest ich dużo, a to plus. Wolę zdobyć 20 acziwów po 5 punktów niż 3 po 50 ;]. Po prostu radocha jest z każdego acziwa, niewiele mniejsza z tego za 2 GS niż z tego za 15 GS. Cieszy to, że łatwe są mało punktowane, trudne bardziej. I coś, co powinno być standardem w KAŻDEJ grze. Tak czytelna lista, jak w grze. Zamiast odpalać Guide Menu i przeglądać i otwierać każdy acziw z osobna, tutaj w każdej grze mamy osobną listę, gdzie już mamy opis i nawet pasek postępu, jeśli acziw wymaga zrobienia czegoś wiele razy (np. 30 zabić rzuconymi przedmiotami)! Nawet podczas gry nam się pokazuje Achievement Progress. ZAJE.BISTA SPRAWA. Ile bym dał za takie coś w np. GoWie. No i są dobrze przemyślane i pomysłowe, nie ma zabij 10 000 luda, tylko zabij kiblem, traf puszką w strażnika (odkryłem przypadkiem xD).

 

Portal znam, ale zostawię sobie na potem. Skończę tylko tą planszę z zombiakami i jadę w TF2, potem Portal. 5 gierek za 60 zł upolowałem, kurde ;].

No, idę grać :).

Odnośnik do komentarza

Achievement Progress i lista aczików z poziomu menu gry jest w Gears of War 2.

A Orange Box to fakt, bardzo opłacalna inwestycja. Tym bardziej jak ktoś nie miał żadnej styczności z Half Lifem 2 i innymi grami z zestawu. Swojego czasu kupiłem na Pieca, do dzis wspominam to jako najbardziej opłacalny zakup forever.

PS: Ile jest łącznie punktów Gamerscore do zdobycia? 5 tysiaków? :P

Odnośnik do komentarza

No 5 tysi to byłaby przesada, jednakże z 2000 GS byłoby OK. W końcu to 5 gier w jednej.

 

signap - składanka super, ale nigdy więcej epizodów.

 

I KUR.WA, zaliczyłem wczoraj cały raven_ravenholm nie oddając ANI jednego strzału - acziwu nie ma :/. Jestem przy snajperach i dalej du.pa, no kur.wa. Będę musiał przejść grę drugi raz tylko dla acziwów.

 

No i to moje pierwsze spotkanie z HL2, więc radość z gry jest jakby x2 ;].

Odnośnik do komentarza
No i to moje pierwsze spotkanie z HL2, więc radość z gry jest jakby x2 ;].

Moje tak samo , jestem właśnie na początku drugiego epizodu , chwilowo poszedł w odstawke na rzecz PoP , ale lada chwila wraca do czytnika .

Mimo nie za dobrej grafy , gra ma w sobie to coś . Potrafi przykuć do tv na wiele godzin. W tym miejscu podziękowania dla Fistacha.

Odnośnik do komentarza
I KUR.WA, zaliczyłem wczoraj cały raven_ravenholm nie oddając ANI jednego strzału - acziwu nie ma :/. Jestem przy snajperach i dalej du.pa, no kur.wa. Będę musiał przejść grę drugi raz tylko dla acziwów.

Uruchom sobie na nowo Rabenholm i uważaj na to co robisz a aczika dostaniesz. Mi też za pierwszym niby czystym przejściem nie zaliczyło. Jak będziesz robił aczika za Epizod 1 tą jedną kulę musisz wpakować w kłódkę gdzieś na poczatku gry. To jedyna chwila w której trzeba użyć broni palnej. A poza tym EP1 z Gravity Gunem to czysta radość ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
I KUR.WA, zaliczyłem wczoraj cały raven_ravenholm nie oddając ANI jednego strzału - acziwu nie ma :/. Jestem przy snajperach i dalej du.pa, no kur.wa. Będę musiał przejść grę drugi raz tylko dla acziwów.

Uruchom sobie na nowo Rabenholm i uważaj na to co robisz a aczika dostaniesz. Mi też za pierwszym niby czystym przejściem nie zaliczyło. Jak będziesz robił aczika za Epizod 1 tą jedną kulę musisz wpakować w kłódkę gdzieś na poczatku gry. To jedyna chwila w której trzeba użyć broni palnej. A poza tym EP1 z Gravity Gunem to czysta radość ;)

 

Nie zapominając że trzeba użyć małego pistoletu a nie shotguna. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...