Skocz do zawartości

Half-Life 2: The Orange Box


xenionq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

mam takie pytanko bo przymierzam sie do zakupu OB ale...zastawawiam sie czy ep3 wyjdzie znowu w Packu z cala seria czy bedzie mozna go kupic osobno i teraz pytanie czy HL2 i poszczeglone episody mozna dostac gdzies poprostu bez TF2 i bez Portala?? bo nie usmiecha mi sie kupowanie OB a za jakies czas znowu kupowanie calego zestawu...

Odnośnik do komentarza

Całkiem przez przypadek znalazłem się w posiadaniu Boxa , nie wiem jak HL, ale Portal na samym początku tak mnie wciągnął ze padł za pierwszym podejściem, ta gra jest po prostu genialna Myślałem że zabawa sie skończyła wraz z creditsami na ekranie ale to była pomyłka gra dopiero sie rozpoczęła ;)

Polecam wszystkim lubiącym ostro kombinować :P

Edytowane przez wujakamil
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Hehe też się zdziwiłem, od chyba początku lutego 08 achievment'y przemówiły ludzkim głosem, ale tylko te nowo zdobyte. Dziwnie że nie da się zmusić do spolszczenia tych zdobytych wcześniej.

 

Orange Box to jedna wielka Pinata - najpierw masz przyjemność z obicia jej boków (Hl2, Hl2:Ep1, Hl2:Ep2), potem masz wybuch szczęścia z rozwalnia tejże pinaty (krótki Portal), a potem godziny 'ciumkania' cukierków (Team Fortress 2). Osobiście Por(n)tal był fajny, ciekawy, schizowy i zabawny, ale po przejściu gry i advenced map's odechciało mi się szukać sposobu na przejście każdej planszy np. 2 portalami albo 15 krokami, karkołomne, tylko sado-maso z długimi biczami by się odważyli to wykonać. ;].

 

Gra jest warta kazdego grosza, czy kupiona za 60/80/100 zł.

 

A achievment'y to mistrzostwo świata, transplanearny krasnal ogrodowy czy destrukcja kolesia kiblem, hahaha.

 

W Ep3 trzeba będzie przejść cała grę w samych gaciach (~Ghouls 'N Goblins) albo nauczyć DOG'a stepowania.

 

Polecam, polecam i jeszcze raz podniecam hahaha.

Odnośnik do komentarza
Osobiście Por(n)tal był fajny, ciekawy, schizowy i zabawny, ale po przejściu gry i advenced map's odechciało mi się szukać sposobu na przejście każdej planszy np. 2 portalami albo 15 krokami, karkołomne, tylko sado-maso z długimi biczami by się odważyli to wykonać. ;].

 

Nie taki diabeł straszny, mi zajęło nieco ponad 14H (tak na oko) zrobienie wszystkich prób z portala na złoto. :nerd:

Ale te limity to są faktycznie przegietę. Trzeba dużo kombinować i używać save/load.

Poza tym limity na złoto są takie same jak na kompie - a nie można porównywać pada do myszy. Bo w tych challenge'ach

szybka reakcja to podstawa.

 

Ale poza tym portalem to achivy w "mandarynce" są całkiem proste i przyjemne. Bardzo pomaga, że w trakcie danego achiva wyświetla

się progress bar i w każdej chwili można sprawdzić ile nam brakuje do jego zrobienia. To powinno stać się standardem w innych grach.

 

No, jeszcze domęcze TF2 i będzie tysiak :shifty:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Znajomek przechodzi OrangeB, Er_Wolver i ja niedługo wrócimy do TF2 ,

przez to że jest niewiele online achievementów, ludzie grają na nie-rankingowych serverach i jest kompletny luz; czysta grywalność, nikt się nie przejmuje specjalnie przegraną tylko chłonie tą słodką przyjemność z mechanicznej pomarańczy:

zwała, szybkość, tount'y, klimacik, współpraca, oryginalność, śmiech na zdrowie - tak bym okreslił TF2, najlepszą multiplayer'ówkę w której nie liczy się ile razy umżesz tylko z jaką klasą zabijesz przeciwnika. Miód.

Gra dostaje 10- za brak co-op'a/split-screen'a w TF2.

Oczekuje HL3 + in-game Portal Gun'a, akcje rodem z Pray'a i grafikę na poziomie UT3.

Odnośnik do komentarza
Gra dostaje 10- za brak co-op'a/split-screen'a w TF2.

 

Jakby była taka możliwość to pewnie byśmy często widzieli combo heavy + medic a tego bym nie chciał :)

 

EDIT:

 

A co do ilości gier to faktycznie TF2 nie może się równać z Halo, ale wieczorami nie jest źle. Ja obecnie na Xboxie gram tylko w TF2 i bawię się przy tym świetnie. Wolę grę w której bardziej liczy się zgranie i odrobina kombinowania niż celne oko.

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Problem w EP1....Otóż jestem w momencie w którym przeprowadzam grupki ludzi na dworzec,i w którejś tam kolejce muszę zniszczyć pojazd opancerzony,tylko że.....jak????

3 strzały z RPG z bliska+granaty jakoś nie robią na nim wrazenia :wkurzony:

 

Wyrzutnią rakiet trza działać do skutku - masz nieograniczoną ilość pocisków ; można też wykorzystać miny i beczki , rzucując nimi Gravite Gunem .

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

mam zacinke ... gram wlasnie w episode one , wyszedlem juz z tego budynku z jadrem , pochodzilem po kanalach i jestem w momencie gdzie te karaluchy wychodza z ziemi , zaraz po wyjsciu z pociagu , jest ulica itd . sa jedne drzwi , wchodze w nie a za nimi kolesie zakladaja laserki , no to ich zabijam i nie wiem co dalej , costam wybucha jest pelno ognia i jest to martwy punkt dla mnie. panna stoi przy drzwiach a ja nie wiem co mam zrobic. pala sie schody i jest jeszcze cos w rodzaju wagi z rur ale nie wiem jak tego uzyc, z gory dzieki za helpa, chyba opisalem wszystko najdokladniej jak moglem :)

Odnośnik do komentarza
mam zacinke ... gram wlasnie w episode one , wyszedlem juz z tego budynku z jadrem , pochodzilem po kanalach i jestem w momencie gdzie te karaluchy wychodza z ziemi , zaraz po wyjsciu z pociagu , jest ulica itd . sa jedne drzwi , wchodze w nie a za nimi kolesie zakladaja laserki , no to ich zabijam i nie wiem co dalej , costam wybucha jest pelno ognia i jest to martwy punkt dla mnie. panna stoi przy drzwiach a ja nie wiem co mam zrobic. pala sie schody i jest jeszcze cos w rodzaju wagi z rur ale nie wiem jak tego uzyc, z gory dzieki za helpa, chyba opisalem wszystko najdokladniej jak moglem :)

Ok ciezko to wytlumaczyc ale sie postaram... po pierwsze apropo" karaluchow" czy wiesz, ze za pomoca gravity guna mozesz pozaslanic samochodami dziury z ktorych one wylaza?? Jest chyba za to acziw nawet. Ale do rzeczy...

Gdy wejdziesz w te dzwi i idziesz w lewo natykasz sie na bodajze klode( ktora opada pod twoim ciezarem jak wspomnial nierealny. Patent polega na tgym rzeby ja obciazyc czym sie da( ja jesli dobrze pamietam bralem jakies cegly/ kamienie z dworu i kladlem przy poczatku tego "mostku", teraz uwaga... Klodka zawsze bedzie opadala ale teraz troche wolniej wiec musisz sie rospedzic( sprint jest chyba pod LB albo pod LT nie pamietam) i wyskoczyc w ostatnim momencie. Za ktoryms razem napewno sie uda. Zakrecasz wtedy ow kurek a twoja laska ;P wchodzi do srodka i zyjecie dlugo i szczesliwie hehe nieno oczywiscie to jeszcze nie koniec...

Swoja droga odgrzales nam tu niezlego kotleta, ale wiesz co... tez mam ochotze zagrac sobie jeszcze raz w Orange boxa, tylko nie zabieram sie ze wzgledu na Fallouta 3 i kilka innych smaczkow.

PS. Epizod drugi cie pojedzie... cudo

Odnośnik do komentarza

no wlasnie probowalem z ta przeciw waga, gdyz przypomniala mi sie zagadka, ktora byla na podobnej zasadzie w hl2 na samym poczatku gry, jednak odrzucilem ta opcje gdyz rura z moim ciezarem nadal opadala. a z karaluchami sie zczailem jak ciagle je wybijalem i wylazily nowe, pomyslalem : musi byc jakis sposob, bo hl2 wydawal mi sie tak przemyslany,ze watpielm w to,ze tworcy pozwoliliby na to,zeby wystrzelac cala amo na niekonczace sie karaluchy :) zawsze podsadzam im samochod do nory. gierka wymiata nawet dzis, polecam kazdemu a swoj egzemplarz kupilem na pchlim targu na tym forum za 30 zl z kosztami wysylki :) to sie nazywa miec szczescie ;) pozdro i dziex za rady

Odnośnik do komentarza

nast zacinka :P jestem w epizocie 3 w miejscu gdzie jechalem samochodem i wpadlem w pulapke , wszystkich wybilem itp i nie wiem co zrobic,zeby pole silowe zniknelo bo nie moge pojechac ani w jedna strone ani w druga, chodzilem po domach obok i jest tam jeden w ktorym tez jest pole silowe, obok jest skrzynka z granatami ale nie mam pojecia co trzeba zrobic . wrzucam te granaty z ato pole i nic ... prosze o helpa albo link na poradnik, z gory dziex

Odnośnik do komentarza
nast zacinka :P jestem w epizocie 3 w miejscu gdzie jechalem samochodem i wpadlem w pulapke , wszystkich wybilem itp i nie wiem co zrobic,zeby pole silowe zniknelo bo nie moge pojechac ani w jedna strone ani w druga, chodzilem po domach obok i jest tam jeden w ktorym tez jest pole silowe, obok jest skrzynka z granatami ale nie mam pojecia co trzeba zrobic . wrzucam te granaty z ato pole i nic ... prosze o helpa albo link na poradnik, z gory dziex

Nie jestem pewny czy myslimy o tym samym, chodzi ci o miejsce gdzie samochod zostaje "zamkniety" pomiedzy dwoma polami silowymi??

Jesli tak to po odbiciu pierwszego ataku, wroc sie na gore tej chmm wioski(?), jesli chcesz dojsc do odpowiedniego budynku podazaj za kablem idacym od pola silowego, czeka cie drugi atak( swoja droga jestes chyba w odpowiednim budynku bo powino byc tam pole silowe)... teraz sluchaj- twoja slodka mulatka powinna otworzyc przejscie do jednego z pokoi gdzie utkniesz... jest tam jeszcze jeden pokoj, odzzielony szyba, gdzie w srodku zobaczysz kulke latajaca w pionie... po przeciwnej stronie szyby, w lewym kacie powinna byc drabina zamknieta na klodke( chyba), rozwalasz wiec klodke i idziesz biegasz poddaszem( pozniej rurami) az staniesz w przedsionku kolo tego pokoju. Nie pamietam jak sie do niego dostac, ale poradzisz sobie napewno. Bedac w srodku musisz gravity gunem wybic kulke w ten sposob arzeby wydostala sie na zewnatrz( przez szybke w drzwiach chyba, ale nei pamietam).

 

PS.Na przyszlosc polecam www.gamefaq.com

PS2. A jeszcze bardziej polecam uzbroic sie w cierpliwosc i meczyc samemu ciezsze motywy w grach do skutku. Mialem kiedys taka sytuacje gdy zaciolem sie pieronsko w ICO, mialem znajomego ktory posiadal solucje i wiesz co.... za cholere mi jej nie dal. Powiedzial, ze odpali mi tylko ten maly urywek solucji gdy bede juz naprawde zdesperowany i tak w(pipi)ialem sie jeszcze chyba z dwa dni az najzwyczajniej problem rozwiazalem. Enjoy!

 

Odnośnik do komentarza

Próby z portalami to pikuś, kroki i czas to zupełnie inna jazda.

Swoją drogą jest pewien glitch który odkryłem z bratem (zupełnie przypadkiem)

 

Otóż zrobiłem 4 zaawansowane komory (2 achievementy za 30gs) i wylogowałem się nie wychodząc z portala.

Brat się zalogował i zrobił dla zabawy jeden, i automatycznie nabiło mu za ukończone 4. Z medalami pewnie też działa.

Odnośnik do komentarza
Próby z portalami to pikuś, kroki i czas to zupełnie inna jazda.

Swoją drogą jest pewien glitch który odkryłem z bratem (zupełnie przypadkiem)

 

Otóż zrobiłem 4 zaawansowane komory (2 achievementy za 30gs) i wylogowałem się nie wychodząc z portala.

Brat się zalogował i zrobił dla zabawy jeden, i automatycznie nabiło mu za ukończone 4. Z medalami pewnie też działa.

Oj nie ładnie tak oszukiwać ;)

Odnośnik do komentarza

Mówiłem, że stało się to przypadkiem ;]

Ja zrobiłem 4 roomy a brat 1 (pierwszy który ja już zrobiłem) i dostał acziwa. Dla testu zrobił 2 ostatnie a ja pierwszego znowu i też dostałem.

Zazwyczaj w grach kiedy się przelogowywujesz to od nowa pobiera dane z dysku twardego, w Portalu (w innych częściach OB nie sprawdzałem) nic się takiego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...