Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

QTF miałem tak samo. Sony coś tam pozmieniało i teraz prawdopodobnie adres jaki podajesz musi się zgadzać z tym na jaki masz kartę. Więc na PS Store UK i innych już nic raczej nie kupisz bo nazwy państwa nie da się zmienić, gdy stworzysz konto ma fikcyjny adres, a przecież masz kartę na Polskę, więc Ci nie przejdzie, gdy podasz na UK. Musiałbyś użyć karty zarejestrowanej na UK.

 

Niemniej jednak jak da się jakoś to obejść to bardzo chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza

Żadna polska karta nie działa w sklepiku PSS UK (ani w PSS JPN) z tego co mi wiadomo.

 

Jak chcesz inny sklepik, to zainteresuj się sklepikiem US, Kanada lub bodajże nasze karty działają też na Hong Kong, ale nie jestem pewien co do tego (nie testowałem ani Kanady ani HK, ale o Kanadzie coś ktoś pisał kilka postów do tyłu że działa)

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Uf.

jeszcze raz.

 

1) Wpisujemy zawsze dane właściciela karty - tak jak jesteśmy zarejestrowani w banku.

2) 3 cyfrowy numer to numer CVV karty, ten numer czasami znajduje się na karcie, czasami nie - jesto to numer wykorzystywany do transakcji internetowych. zwykle są to 3 ostatnie cyfry numeru karty, ale ja np w mBanku mam zupełnie innym numer nadany przez bank (3 cyfry)

3) nie wiem czy trzeba, ale moje imię i nazwisko zgadza się z danymi w PSN. Z resztą nie widzę powodu aby tutaj naginać fakty :-)

 

pozdro

wald

Mi chodzilo o to czy imie i nazwisko w psn i te ktore wpisuje chcac kupic na pss musza byc tak samo napisane czyli duze i male litery lub tylko duze a nie o zgodnosc danych.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, pisałem w innym temacie bo dalej nie łapie jak to jest z tymi kontaki. Na jakim kraju najbardziej opłaca sie mieć to właściwe na które nabija się trofea i cała resztę? Czy osoby z kontem na Ameryke grają na innych serwerach? Jak to jest jak mam 2 konta na 1 konsoli z trofeami( można przenosić?) i DLC?

 

@ Down: Wielkie dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza
Kurcze, pisałem w innym temacie bo dalej nie łapie jak to jest z tymi kontaki. Na jakim kraju najbardziej opłaca sie mieć to właściwe na które nabija się trofea i cała resztę? Czy osoby z kontem na Ameryke grają na innych serwerach? Jak to jest jak mam 2 konta na 1 konsoli z trofeami( można przenosić?) i DLC?

Nabijaj trofea na jakim chcesz - ja nabijam na Polskim bo tutaj też mieszkam ;) Kupuje gry na USA/Kanada bo tam jest jak narazie najtaniej i największy wybór oraz większość rzeczy jest szybciej (Blast Factor na UE nie ma trophies a na USA już tak - to samo echochrome).

Co do DLC to musisz kupić dodatki z takiego regionu z którego masz grę właściwą - np. Far Cry 2 PL mogę kupić tylko dodatek z jakiegoś PSS z UE np. Polski (UK odpada bo nie są akceptowane karty - właśnie testuje Irlandię - może będzie taniej ;) ).

Trofea nie da się przenieść na inne konto. Ale grę oczywiście możesz odpalić na innym koncie niż to z którego ściągnąłeś.

Co do serwerów to zależy już tylko od gry, ale duża większość nie ma blokad regionalnych.

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam, to dochodzę do wniosku, że kupa ludzi nigdy nie kupowała online....

 

Jeśli karta kredytowa jest zarejestrowana na Alfonsa von Lola na przykład to choćbyście się nie wiem jak starali to tego Alfonsa von Lola trzeba wpisać przy dodawaniu karty jako właściciela, jeśli sklep PS nie akceptuje wam karty po takim zabiegu (czyt. podaniu prawdziwych danych właściciela karty) to:

 

1. Nie macie kasy na karcie

2. Tej karty nie użyjecie do kupowania w tym sklepie i już, koniec.

 

Ja używam w PSS karty pre paid, bo tam każde dane są prawidłowe, polecam....działa na US/Kanada/HK ....Japonia nie wiem, bo jak testowałem to napisało mi, że nie ma środków co było prawdą bo nie miałem kasy wtedy na karcie ;p a że nic tam nie ma co bym chciał więc ciągle nie wiem czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
i jak z ta irlandia?? dziala polska karta tam?

i mam odromna prozbe: moglbys sprawdzic czy na irlandzkim PSS sa 3 dodatki do SW:TFU?

z gory bardzo dziekuje!!!

Pzdr.

Są te dodatki:

Mission pack 9,99 Euro

Character pack 1 i 2 każdy po 4,99 Euro

Karty sprawdzę w wolnej chwili.

 

sakiu - nie ma kompletnie znaczenia czy masz na karcie jakieś środki czy nie przy jej DODAWANIU.

Odnośnik do komentarza
i jak z ta irlandia?? dziala polska karta tam?

i mam odromna prozbe: moglbys sprawdzic czy na irlandzkim PSS sa 3 dodatki do SW:TFU?

z gory bardzo dziekuje!!!

Pzdr.

 

sakiu - nie ma kompletnie znaczenia czy masz na karcie jakieś środki czy nie przy jej DODAWANIU.

 

jasne xD

 

Musisz mieć minimum 20ZŁ na karcie, żeby ją w ogóle dodać do konta PSN

 

Odnośnik do komentarza
i jak z ta irlandia?? dziala polska karta tam?

i mam odromna prozbe: moglbys sprawdzic czy na irlandzkim PSS sa 3 dodatki do SW:TFU?

z gory bardzo dziekuje!!!

Pzdr.

 

sakiu - nie ma kompletnie znaczenia czy masz na karcie jakieś środki czy nie przy jej DODAWANIU.

 

jasne xD

 

Musisz mieć minimum 20ZŁ na karcie, żeby ją w ogóle dodać do konta PSN

 

Jasne :lol:

To wytłumacz mi jak dodałem przed chwilą (jakieś 2 minuty temu) kartę do konta na Kanadzie mając na koncie 1,84zł???

 

I żeby nie było również przed chwilą zrobiłem to na PL PSS.

Co więcej karta jest z WBK <30 dodawana za free.

Moją kredytówkę mogę dodać kiedy mi się podoba bo jest właśnie KREDYT na niej.

Poza tym nie widzę powodu aby nie było możliwości dodania aktywnej karty do konta (?) - co innego dodanie środków do portfela...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
i jak z ta irlandia?? dziala polska karta tam?

i mam odromna prozbe: moglbys sprawdzic czy na irlandzkim PSS sa 3 dodatki do SW:TFU?

z gory bardzo dziekuje!!!

Pzdr.

 

sakiu - nie ma kompletnie znaczenia czy masz na karcie jakieś środki czy nie przy jej DODAWANIU.

 

jasne xD

 

Musisz mieć minimum 20ZŁ na karcie, żeby ją w ogóle dodać do konta PSN

 

Jasne :lol:

To wytłumacz mi jak dodałem przed chwilą (jakieś 2 minuty temu) kartę do konta na Kanadzie mając na koncie 1,84zł???

 

I żeby nie było również przed chwilą zrobiłem to na PL PSS.

Co więcej karta jest z WBK <30 dodawana za free.

Moją kredytówkę mogę dodać kiedy mi się podoba bo jest właśnie KREDYT na niej.

Poza tym nie widzę powodu aby nie było możliwości dodania aktywnej karty do konta (?) - co innego dodanie środków do portfela...

 

 

czyli mam rozumiec ze polskie karty dzialaja bez problemow w irlandii i mozna kupowac do woli na tamtejszym PSS?

 

Odnośnik do komentarza
Jasne :lol:

To wytłumacz mi jak dodałem przed chwilą (jakieś 2 minuty temu) kartę do konta na Kanadzie mając na koncie 1,84zł???

 

I żeby nie było również przed chwilą zrobiłem to na PL PSS.

Co więcej karta jest z WBK <30 dodawana za free.

Moją kredytówkę mogę dodać kiedy mi się podoba bo jest właśnie KREDYT na niej.

Poza tym nie widzę powodu aby nie było możliwości dodania aktywnej karty do konta (?) - co innego dodanie środków do portfela...

 

Ok, to sorry :) Może zależnie od banku/karty sytuacja wygląda inaczej, ale jeśli chodzi o moją eKartę z mbanku (VISA), to muszę mieć przynajmniej 20ZŁ, żeby ją dodać do konta PSN.

Nie jest to karta kredytowa, może dlatego tak jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...