Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, posiadam kartę debetową Visa, w banku mi powiedzieli że mogę nią dokonywać płatności internetowych, ale niestety od 3 dni ciągle mi wyskakuje przy wpisywaniu danych karty - "The Credit Card Information Is not Valid". Wpisuje to już tak dokładnie że nie mam pojęcia co źle robię :(.

 

To karta z mbanku?

Jak tak, to zadzwon i spytaj się o realizację transakcji w internecie i jak potrzeba to niech aktywują usługę tego typu płatności.

 

Jeśli to karta z innego banku to i tak zadzwon dla pewnosci :P

 

Odnośnik do komentarza
To karta z mbanku?

Jak tak, to zadzwon i spytaj się o realizację transakcji w internecie i jak potrzeba to niech aktywują usługę tego typu płatności.

 

Jeśli to karta z innego banku to i tak zadzwon dla pewnosci tongue.gif

 

PKO, byłem, pytałem się, mówili że mam tą usługę aktywowaną. Próbowałem już wpisywać i dużymi literami i małymi adres oraz dane ale lipa, na US ps store to samo. Trzeba będzie coś innego wymyśleć chyba.

Edytowane przez Sep
Odnośnik do komentarza
Dane adresowe karty muszą się zgadzać z adresem podany przy rejestracji w psnetwork.

Jeszcze kilka miesięcy temu kupowałem na kartę gdzie popadnie teraz mogę tylko w polskim psstore:(

 

Na USA/Kanada (nawet wczoraj kupowałem Soldnera - VISA z WBK) dane z konta z kartą NIE MUSZĄ SIĘ ZGADZAĆ. Podałem poprawny numer karty, imię i nazwisko, Expire date i 3 cyfrowy kod i poszło bez zmieniania adresu który jest na jakiś ośrodek wypoczynkowy w Kanadzie. Idenycznie działa na USA.

 

Na UE w PL PSS dane mam prawdziwe także nie wiem...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
Dane adresowe karty muszą się zgadzać z adresem podany przy rejestracji w psnetwork.

Jeszcze kilka miesięcy temu kupowałem na kartę gdzie popadnie teraz mogę tylko w polskim psstore:(

 

Na USA/Kanada (nawet wczoraj kupowałem Soldnera - VISA z WBK) dane z konta z kartą NIE MUSZĄ się zgadzać . I podejrzewam że na UE jest dokładnie tak samo...

to nie wiem co jest grane:( kupowałem na kartę US i UK... teraz mnie wywala, dane karty się nie zmieniły jakieś drobne na kontach za które nic nie kupię a nie chce mi doładować w żaden sposób. (mastercard gold)... jakieś rady?

 

...enter the billing address that is on file with your credit card company... chyba mam jednak rację:) prawdziwe dane mam jedynie na plpsstore

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

UK? Nigdy tam mi się nie udało poprawnie dodać karty:/ I z tego co pisali inni też się to nie udało. Odczekaj minimum 24h - po 3 krotnym doładowaniu Sony blokuje dodawanie karty na 24h - chociaż lepiej jest zawsze odczekać 2 dni.

 

Teraz z kontami UE nie wiem jak jest ale w czerwcu bez problemu dodałem kase na konto kolegi też bez zmiany adresu itp.

 

A MASTERCARD przypadkiem nie mają dłuższego kodu zabezpieczającego (4 cyfry?)

 

UP: Masz nazwisko albo imię z polskimi czcionkami?

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Czekolada pisał że jakieś teraz zabezpieczenia wprowadzili że jak masz kartę dodaną np. na USA to jej nie dodasz już na PL. Więc tylko jeszcze to mi przychodzi do głowy :P Wywal kartę z PL i sprawdź inne rejony (robisz na własne ryzyko ;) )

Na terytorium UE nie ma jeszcze zdrapek...

 

UP: Mi moja karta nadal działa na kilku (dokładnie 3) kontach jednocześnie...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
Czekolada pisał że jakieś teraz zabezpieczenia wprowadzili że jak masz kartę dodaną np. na USA to jej nie dodasz już na PL. Więc tylko jeszcze to mi przychodzi do głowy :P Wywal kartę z PL i sprawdź inne rejony (robisz na własne ryzyko ;) )

 

Nie ma takiego zabezpieczenia, jak widzisz na swoim przykładzie :) I ja widzę na swoim :P

Odnośnik do komentarza
http://www.mongabay.com/igapo/zip_codes_Montana.htm

Jeśli ktoś chce wykaz kodów i miejscowości z danego stanu. Nie trzeba buszować i znajdywać adresów hoteli xD.

Ulica jest obojętna, ja mam na Montanę [thx Kyo ;), a w ulicy mam napisane 'cycki avenue', i zakupiłem soldnera właśnie, wszystko grejt :*

podatek pobieraja?

jest w ogole jakis stan w usa na ktory mozna kupowac gierki z pss bez podatku?

 

Odnośnik do komentarza
http://www.mongabay.com/igapo/zip_codes_Montana.htm

Jeśli ktoś chce wykaz kodów i miejscowości z danego stanu. Nie trzeba buszować i znajdywać adresów hoteli xD.

Ulica jest obojętna, ja mam na Montanę [thx Kyo ;), a w ulicy mam napisane 'cycki avenue', i zakupiłem soldnera właśnie, wszystko grejt :*

podatek pobieraja?

jest w ogole jakis stan w usa na ktory mozna kupowac gierki z pss bez podatku?

Stary - weź Ty poczytaj to się dowiesz jakie Stany nie pobierają podatku - OK.? Wrzuć na stronę wcześniej i tam w poście 868 jest wyraźnie napisane ;)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
Mieszkam w uk i chce kupic street fightera za 15dolarow z us ps store? Czy nie bedzie problemu jak do portfela na us ps store wplace funty i ile mam ich wplacic bo nie wiem jak to zostanie przeliczone???

Funty Twój bank w którym masz kartę płatniczą/kredytową automatycznie przeliczy funty na dolary. Musisz sprawdzić jaki jest kurs Funta do USD i sam sobie policzyć ile Cię to wyniesie.

 

USA PSS ma to do siebie że pobiera tyle kasy ile potrzebuje - kliknij na grę która Cię interesuje a system naliczy dokładnie taką opłatę jaka jest za grę.

Odnośnik do komentarza

Probowlem kupic tego street fightera z us store ale nie udalo sie. Imie i nazwisko wpisalem duzymi literami i tak samo mam wpisane w rejestracji uzytkownika w PSN, numer karty napewno dobry, data waznosci karty dobra, na odwocie mojej karty sa dwa numery 3 i 4 cyfrowe - XXX XXXX wpisywalem i jeden i drugi numer, adres o ktory mam podac zostawiam taki jaki jest w danych uzytkownika US PSN czyli Montana i gdy biore CONTINUE wyskakuje mi ze dane karty ktore wprowadzilem nie sa poprawne. WTF????

Odnośnik do komentarza
Probowlem kupic tego street fightera z us store ale nie udalo sie. Imie i nazwisko wpisalem duzymi literami i tak samo mam wpisane w rejestracji uzytkownika w PSN, numer karty napewno dobry, data waznosci karty dobra, na odwocie mojej karty sa dwa numery 3 i 4 cyfrowe - XXX XXXX wpisywalem i jeden i drugi numer, adres o ktory mam podac zostawiam taki jaki jest w danych uzytkownika US PSN czyli Montana i gdy biore CONTINUE wyskakuje mi ze dane karty ktore wprowadzilem nie sa poprawne. WTF????

Dane w większości przypadków (czyt. imię i nazwisko) powinno się tak wpisywać jak są zarejestrowane w Banku a nie to co jest napisane na karcie. Spróbuj normalnie wpisać imię i nazwisko z dużych liter a reszta mała lub wszystkie małe. Jeśli Ci 3 razy dzisiaj taki komunikat wyskoczył to możesz dać sobie spokój na przynajmniej następne 24h.

 

BTW: 3 lub 4 cyfrowy kod:

VISA - 3

MasterCard - 3

American Express - 4

 

Katana - gdzie jesteś? :( Help...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Rozmawialem z Katana i on powiedzial mi ze powinienem zmienic adres na taki ktory ma wlasciciel karty . Dzisiaj niestety juz tego nie sprawdze ale jutro napewno. Wpisze tez swoje imie i nazwisko z duzych liter a reszte malymi literami- z tego co pamietam to jak kupowalem cos przez internet to wlasnie w taki sposob wpisywalem te dane. Tak tylko sie zastanawiem czy nie trzeba miec tak samo wpisanego imienia i nazwiska w danych usera PSN zeby sie zgadzalo wszystko. Wie ktos cos na ten temat???

Odnośnik do komentarza

Uf.

jeszcze raz.

 

1) Wpisujemy zawsze dane właściciela karty - tak jak jesteśmy zarejestrowani w banku.

2) 3 cyfrowy numer to numer CVV karty, ten numer czasami znajduje się na karcie, czasami nie - jesto to numer wykorzystywany do transakcji internetowych. zwykle są to 3 ostatnie cyfry numeru karty, ale ja np w mBanku mam zupełnie innym numer nadany przez bank (3 cyfry)

3) nie wiem czy trzeba, ale moje imię i nazwisko zgadza się z danymi w PSN. Z resztą nie widzę powodu aby tutaj naginać fakty :-)

 

pozdro

wald

Odnośnik do komentarza

mam problem mianowicie: chce kupic cos na pss angielskim (no i jestem zarejstrowany na Anglie). wpisuje wszystko dokladnie tak jak jest na karcie i po sprawdzeniu informacji adresowych (ktore sa nieprawdziwe bo na Anglie) wyskakuje mi komunikat mowiacy ze informacje sa niezgodne... Czy jest to przyczyna tego ze karta jest zarejstwowana na inny adress niz jest podany w PSS?? czy moze cos innego? Dodam ze probowalem wpisac dane z karty na polskie moje konto i nie bylo żadnego problemu wszystko sie zgadzalo i moglem robic zakuy, natomiast na anielskim juz nie;/. Prosze o pomoc.

z góry dziekuje!!

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...