Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_k
To jest konto PSN Polskie czy Amerykańskie? lub jeszcze jakieś inne?

polskie...

 

No to jedyne co mi przychodzi do głowy to np.

 

- karta moze potrzebować doładowania gotówki na nią, a żeby dodać kartę do konta PSN, to trzeba mieć powyżej 20ZŁ na karcie (najlepiej dla pewności załadować 25ZŁ), a po dodaniu karty zostanie automatycznie pobrane 1ZŁ (w celach weryfikacyjnych), lecz później (po kilku dniach) zostanie zwrócone

problem rozwiązany, wystarczyło poczekać więcej jak 24h po aktywacji karty i zadziałało... ale dzięki za chęć pomocy :)

sorry że cytuję samego siebie ale z tego co czytałem nie każda polska karta obsługiwana jest poza Polską - moja visa z ge money bank bez problemu działa w usa - sprawdzone empirycznie na R&C: QfB ;) przelicznik też jest ok. - policzyło mi tyle ile wynosił kurs sprzedaży publikowany przez nbp... dlatego jeśli ktoś myśli o zakupach na pss usa to myślę że mogę polecić kartę z tego banku, do tego mają przyjemny system webowy do zarządzania kontem więc też jest kolejny plus ;)

Odnośnik do komentarza
To jest konto PSN Polskie czy Amerykańskie? lub jeszcze jakieś inne?

polskie...

 

No to jedyne co mi przychodzi do głowy to np.

 

- karta moze potrzebować doładowania gotówki na nią, a żeby dodać kartę do konta PSN, to trzeba mieć powyżej 20ZŁ na karcie (najlepiej dla pewności załadować 25ZŁ), a po dodaniu karty zostanie automatycznie pobrane 1ZŁ (w celach weryfikacyjnych), lecz później (po kilku dniach) zostanie zwrócone

problem rozwiązany, wystarczyło poczekać więcej jak 24h po aktywacji karty i zadziałało... ale dzięki za chęć pomocy :)

sorry że cytuję samego siebie ale z tego co czytałem nie każda polska karta obsługiwana jest poza Polską - moja visa z ge money bank bez problemu działa w usa - sprawdzone empirycznie na R&C: QfB ;) przelicznik też jest ok. - policzyło mi tyle ile wynosił kurs sprzedaży publikowany przez nbp... dlatego jeśli ktoś myśli o zakupach na pss usa to myślę że mogę polecić kartę z tego banku, do tego mają przyjemny system webowy do zarządzania kontem więc też jest kolejny plus ;)

 

Potwierdzam. Sam używam tej karty. Działa w USA i HK. Na UK nie działa.

 

Odnośnik do komentarza

Używał ktoś karty Visa z Inteligo ?

Mam tą karte od ponad 2 lat i jak dotąd świetnie się sprawdzała przy zakupach przez neta, nie miałem z nią żadnych problemów.

Niestety nie akceptuje mi karty na PSS UK i PSS US. Problem polega na tym że wymagane jest podanie takiego samego adresu jaki był podany przy zakładaniu konta, a na PSS nie można wybrać kraju przy wpisywaniu adresu.

Wie ktoś czy wogóle da się to jakoś obejść ?? Próbowałem kontaktować się z biurem obsługii klienta ale chyba nie zrozumieli o co mi chodzi bo jako odpowieć dostałem instrukcję obsługi karty kredytowej :angry:

 

Na PSS PL nie ma najmniejszych problemów z tą kartę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info.

Spróbowałem kolejny raz i poszło bez problemu na PSS US. Okazało się że to nie adres powodował problem.

Zawsze pisze pierwsze litery imienia i nazwiska z dużej litery i to przez to wywalało mi że dane się nie zgadzają, wpisałem wszystko dużymi literami i wszystko było w porządku. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby nie zaakceptowało karty z takiego powodu :huh:

Próbowałem też na PSS UK ale niestety nadal nic z tego.

 

 

Nie mam pojęcia co się dzieje ale teraz mogę tylko płacić na PSS US. :evil:

Po tym jak udało mi się użyć kart na PSS US próbowałem w podobny sposób wprowadzić wszystkie informacje dużymi literami na PSS UK, po kilku próbach dostałem informacje "Dane kary nie mogą być aktualizowane, proszę skontaktować się z obiurem obsługi". Odpuściłem sobie wiec z PSS UK, w niedziele chciałem kupić dodatek do BioShock na PSS PL wywaliło mi błąd 80023120, następnego dnia to samo za 1 razem, za 2 wywaliło mi informacje że dane kart się nie zgadzają jak już nią płaciłem bez problemu, do tego nic nie zmieniałem od ostatniej płatności. W(pipi)iłem się i próbowałem od nowa powprowadzać wszystkie dane ale skończyło się na tym że znów dostałem inforamje "Dane kary nie mogą być aktualizowane, proszę skontaktować się z obiurem obsługi". Dzisiaj próbowałem się dodzwonić do biura obsługi klienta ale po 5 minutach czekanie zrezygnowałem.

 

Miał ktoś podobne jazdy z kartą ??

Tracę już kompletnie cierpliwość do PSS :wsciekly:

Edytowane przez GOLEM_84
Odnośnik do komentarza
Które regiony w USA nie są objęte podatkiem? Cholerstwo mi dzisiaj wzieło 47zł za street fightera, grrr. Poczułem się wydymany zdeczka xD.

Na 100% New Hampshire i Montana.

BTW: Oni chyba doliczają tylko 3% tego TAX'u.

Ktoś na forum pisał że opłaca się konto na Kanadę założyć teraz gdy USD wysoko stoi.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Posluchalem rad golema, jednak karta nadal mi nie dziala z PSSus. Roznica jest tylko taka, ze wczesniej pisalo mi ze podaje nieprawidlowe dane, a teraz mi pisze ze nie mozna ich zupdatowac, zebym obadal moje dane w ustawieniach i skontaktowal sie z obsluga techniczna. Dodam ze na PSS PL wszystko dziala ok, probowalem usuwac dane o karcie PSS PL, ale to i tak nic nie dalo.

Heh, no coz, wyglada na to ze bede musial skolowac kogos kto mi te konto doladuje.

Odnośnik do komentarza
Posluchalem rad golema, jednak karta nadal mi nie dziala z PSSus. Roznica jest tylko taka, ze wczesniej pisalo mi ze podaje nieprawidlowe dane, a teraz mi pisze ze nie mozna ich zupdatowac, zebym obadal moje dane w ustawieniach i skontaktowal sie z obsluga techniczna. Dodam ze na PSS PL wszystko dziala ok, probowalem usuwac dane o karcie PSS PL, ale to i tak nic nie dalo.

Heh, no coz, wyglada na to ze bede musial skolowac kogos kto mi te konto doladuje.

Odczekaj (czyt. nawet nie próbuj użyć karty) minimum 24h - ja odczekałem 48h i normalnie mi potem dodało. System Sony ma blokadę na kartę po 3 NIEUDANYCH próbach dodania jej. Zadzwoń także jeśli możesz do banku i się zapytaj czy ewentualnie oni niczego nie poblokowali. Ale moim zdaniem jest to na 99% blokada od Sony.

 

UP: Piekielny - nie pieklij się tak :P Może teraz coś Sony wprowadziło, ale gdy kupowałem WHD miałek katrę na USA i PL dodaną w tym samym czasie.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Wszystkie sa opadtkowane, a Quebec najbardziej - mam znajomego kanadyjczyka ;p

 

Ta ja pisałem, żeby kupować z kanadyjskiego adresu, sprawdzałem na penny arcade i policzyło mi 37zł.

 

Co do banowania kart, to pierwszę słyszę, mam 3 gry z HK store, 2 gry z Kanady, 4 gry z PL store i za wszystko płacę jedna kartą, Visa z wbk (pre paid).

 

Tylko UK nie działa, bo tam trzeba mieć kartę z UK.

Odnośnik do komentarza

A czy czasem raj emerytow czyli Floryda nie jest stanem bez podatku ?

 

Mam pytanko - mam karte Master Card z polskiego Citibank i niestety jak do tej pory daje sie na niej zakupowac rzeczy z polskiego PSS.

A przydalo by mi sie pare rzeczy z japonskiego i pare z usa...

Moje pytanko jest takie:

Zeby zalozyc konto PSN np USA to musze podac adres z USA w zwiazku z czym potem przy wprowadzaniu nr karty nie moge juz zmienic kraju zamieszkania - na sztywno jest USA czy Japonia w przypadku Japonii - i oczywiscie wywala komunikat o nieprawidlowych danych karty (wszystko wpisuje wielkimi literami nr bez spacji) - czy obejsc sie to da wylacznie uzywajac kart "internetowych" czy jest jakis inny sposob ?

Odnośnik do komentarza

villain - poczytaj temat a się dowiesz że o Japońskim PSS możesz zapomnieć - trzeba mieć kartę z jap. żeby tam kupować.

 

Poza tym jak byś dalej poczytał ten temat to byś się dowiedział, że adres z konta i nie ma w ogóle związku z kartą jeśli chodzi o USA!!! Na rynku USA nie ma takiej weryfikacji. Zostawiam dane takie jakie są na koncie (USA) i nic nie zmienia z adresem. Na Polskim dane mam prawdziwe więc też nic nie zmieniam. Jeśli mówi że źle wpisujesz dane to znaczy dokładnie to co pisze. Ja korzystam z karty WBK i mBank'u i jakoś działają na PL, USA i Kanadyjskim. Nie działa tylko Japoński i UK. Podobno polskie karty działają na Hong Kong'u ale osobiście nie sprawdzałem...

Czyli albo złe dane podajesz albo karta do d... .

 

I pamiętaj że jeśli 3 razy taki komunikat Ci wyskoczył to przez następne 24h nie użyjesz tej karty w sieci PSN nawet jak wpiszesz dobre dane - no chyba że karty nie akceptuje z powodu jaki podałem powyżej :P

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Mam taki problem, posiadam kartę debetową Visa, w banku mi powiedzieli że mogę nią dokonywać płatności internetowych, ale niestety od 3 dni ciągle mi wyskakuje przy wpisywaniu danych karty - "The Credit Card Information Is not Valid". Wpisuje to już tak dokładnie że nie mam pojęcia co źle robię :(.

Może spróbować na US PS store, może tam ją przyjmie ? Tylko czy jak ściągnę coś z US PS store to będę mógł w to grać na europejskim profilu i trofea będą mi przypisywane do tego profilu (dema tak się da więc pewnie pełen wersje też, ale wole się upewnić) ?

Odnośnik do komentarza
Mam taki problem, posiadam kartę debetową Visa, w banku mi powiedzieli że mogę nią dokonywać płatności internetowych, ale niestety od 3 dni ciągle mi wyskakuje przy wpisywaniu danych karty - "The Credit Card Information Is not Valid". Wpisuje to już tak dokładnie że nie mam pojęcia co źle robię :(.

Może spróbować na US PS store, może tam ją przyjmie ? Tylko czy jak ściągnę coś z US PS store to będę mógł w to grać na europejskim profilu i trofea będą mi przypisywane do tego profilu (dema tak się da więc pewnie pełen wersje też, ale wole się upewnić) ?

 

Prawdopodobnie to robisz źle co opisałem o ostatnim akapicie mojego poprzedniego posta.

 

Gry z USA można odpalać na jakim się chce koncie (USA, JAP, EU i inne) i do tego konta będą przypisywane też trofea.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...