Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj, jeżeli od telefonu oczekujesz przede wszystkim multimedialności to lepszym wyborem jest HTC. Aby wgrać film na iPhone musisz go najpierw skonwertować, oczywiście i filmy i muzykę wgrywa się do niego poprzez iTunes - inaczej się nie da.

 

Jeżeli chodzi o gry to tutaj zdecydowanie prowadzi iPhone, multum gier dostępnych na AppStore, wszystkie w bardzo niskich cenach. Jeżeli chodzi o programy to nie wiem jak wygląda sytuacja na Windowsie, ale na iPhone jest ich na prawdę bardzo dużo i w dodatku bardzo ciekawe, polecam przejrzeć sklep Appstore ;)

 

Przeglądanie internetu jest według mnie dużo wygodniejsze na iPhone, nie mam wersji 3GS ani nigdy nie miałem tego HTC, ale ja mam iPhone 2G a kiedyś miałem innego HTC z Windowsem 5.0 i powiem, HTC się nie umywał do iP.

 

Co do baterii - w iPhone jej się nie da wymienić. W HTC trzyma dłużej bateria.

Oprócz tego HTC ma lepszy aparat - 5mpix do 3mpix w iPhonie.

 

 

Jeżeli chodzi o subiektywną opinię to ja nigdy bym nie zamienił swojego iPhona na żaden inny telefon z wyjątkiem 3GS :D

w iPhonie jest dużo lepszy wyświetlacz niż w HTC, z kapitalnym multitouchem, łatwość obsługi iPhone jest na prawdę ogromna.

 

 

Polecam się przejść do jakiegoś sklepu i wziąć oba telefony do ręki. Oprócz tego - czytać w internecie ;)

Odnośnik do komentarza

Czytam sporo w necie o tych telefonach ale wciaz nie potrafie sie przekonac ktorego chce tak naprawde kupic,dlatego licze ze jakies opinie na tym forum mi pomoga podjac ostateczna decyzje.

Nie wspomniales,czy w HTC da sie zmienic baterie samemu czy rowniez nie?

 

I co sie stanie jak np w Iphone padnie bateria a skonczy sie gwarancja,da sie ja jakos wymienic?

 

No i wciaz pozostaje kwestia dostepnosci iTunes i Marketu w Polsce,bo nie wiem czy sa jakies ograniczenia.

Odnośnik do komentarza

W HTC można wymienić baterię. W iPhone są dość dobre te baterie, ale jeżeli już padnie to można wymienić w serwisie, tylko wtedy robione jest to 'na siłę' i trzeba otwierać obudowę, która oryginalnie jest hermetyczna.

 

Jeżeli chodzi o iPhone to AppStore jest dostępny bez problemu w Polsce, aby coś z niego kupić trzeba mieć kartę kredytową, ale dostępne jest wiele darmowych aplikacji.

Odnośnik do komentarza

Witam, na allegroszu jest telefon HTC S740, zastanawiam się czy go nie wziąć. Podoba mi się z wyglądu i ze względu na funkcjonalność.

Owa aukcja zawiera NOWE modele, lecz BEZ Gwarancji - są sprowadzane, i tutaj pytanie, czy warto ryzykować? Czy HTC są awaryjne? Czy warto?

Czy jest dużo darmowych (dobrych) aplikacji na Windows Mobile 6.1 ?

Nie wymagam dużo, chcę tylko:

GG, Skype, Office-a, dobrą przeglądarke WWW, multimedia (np. filmy w RMVB/AVI bez konieczności przerabiania), i jakieś inne drobne "pierdoły".

Czy instalowaie tych aplikacji jest łatwe?

Dodam tylko, że nigdy nie miałem telefonu z Windows Mobile, same Symbiany...

Odnośnik do komentarza

Stoje przed powaznym wyborem telefonu,mam zamiar zaplacic spora sume i nie chce potem zalowac ze kupilem nie to co trzeba itp itd dlatego poprosze OGARNIETYCH w temacie forumowiczow o pomoc w wyborze i konkretne wypowiedzi.

 

Telefony nad ktorymi sie zastanawiam to Iphone 3GS i HTC Legend

 

Wszedzie opinie sa podzielone,a fora o komorkach sa przepelnione fanbojami ktorzy albo wyznaja iphone,albo chca go zabic (i wyznaja HTC),ja prosze o rzeczowe konkrety,slabe i zle strony danego telefonu i co wedlug siebie byscie polecali.

 

Abonament jest w Erze,mam zamiar wykupic pakiet internetowy i posiadam wi-fi w domu.

Od telefonu chce tak naprawde wszystkiego,multimedia,muzyka,gry,filmy sa wazne,ale o wiele wazniejsze dla mnie jest komfortowe przegladanie i wyswietlanie stron internetowych (zadne ucinki,zeby bylo jak na kompie),wygoda w manewrowaniu oraz wszelkiego rodzaju duperele i appy.

 

Ponadtwo wygoda w odbieraniu i wybieraniu polaczen glosowych,dostepnosc do sklepow internetowych z dodatkami/utworami i dzwonkami (Market i Itunes),czy ktoras z tych uslug ma ograniczenia na polske,lub jesli tak to czy w ktorejs rejestracja na USA odblokowuje caly content?

 

Wazna rowniez jest wytrzymala i pojemna bateria no i czy w obu modelach jest ona wymienna (np na podroz zabrac ze soba zapasowa),czy moze nie jest to mozliwe?

 

Wszelkie opinie i pomoc mile widziane

 

 

Dla mnie HTC Legend posiada ogromny plus, mianowicie Androida z nakładką SenseUI. Jeśli ja miałbym wybierać, bez zawahania wybrał bym właśnie jego. Ekran równie czuły co w Iphonie a telefon mniej "hermetyczny" od produktu Apple ( Chodziło mi o otwarty system jakim jest Adroid ).

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Posiadam Legenda , jak co to pytac.

A jak ktos chce tanio E52 , to tez moze pytac :D Cena niska , bo nie mam czasu na bujanie sie z tym ;)

 

 

 

Mialem Iphone 3g i generalnie zostal bym przy HTC. Ekran w tych nowych HTC to juz poziom iphone. Sprzet jest bardziej elastyczny niz produkt apple - apple ma swoje dziwne udziwnienia , mnie to tita , mam maca wiec jestem z tym oswojony. Dla mnie iphone mial jedna wazna wade - ta obudwa byla tragiczna , pekala i trzaskalo mi pod reka . Legen jest alu unibody , jak nowe macbooki. Wszystko z jednego kawalka alu - nie nie trzeszczy wszystko idealnie spaowane. Bateria jest minusem , co 2 dni go trzeba ladowac , no moze 3. W IP jak sie postaralem to 4 dni chodzil.

To tak z grubsza.

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Krótko: genialny stosunek możliwości/cena, naprawdę dobry telefon z oficjalnym Androidem 2.1 (czyli genialnym systemem) i świetnym wsparciem społeczności. Jak chcesz więcej wiedzieć, pisz. Miałem ten telefon 3 miesiące i nie narzekam, jednakże jest kilka uwag.

Odnośnik do komentarza

Krótko: genialny stosunek możliwości/cena, naprawdę dobry telefon z oficjalnym Androidem 2.1 (czyli genialnym systemem) i świetnym wsparciem społeczności. Jak chcesz więcej wiedzieć, pisz. Miałem ten telefon 3 miesiące i nie narzekam, jednakże jest kilka uwag.

Jaki masz teraz fon, i czemu zmieniłes ? 

1. trochę za słaby cpu jak na możliwości froyo i gingerbread

2. brak własnego UI

3. wsparcie od strony samsunga jest wręcz zerowe (dlatego jedyne co pozostaje to wgranie modowanego roma i przejście na złą stronę mocy... chociaż w przypadku otwartego oprogramowania wszystko pozostaje legalne)

 

 

@Magik

tylko Desire albo Milestone. X10 ma zbędnie zmodyfikowany UI (i wygląda jak tania zabawka zrobiona z chromo-plastiku) a Nokia nadal wierzy, że Maemo ma szansę na polu smartfonowych OSów (ok, ma ale w obrębie dawnych symbianów)

Odnośnik do komentarza

1. Froyo na G1 nawet chodzi, więc argument o CPU nietrafiony IMO. Chociaż te 800 MHz zupełnie nie jest zoptymalizowane pod Androida, nie czuć krzty tej naprawdę sporej mocy. Zresztą większość (jak nie wszystkie) innowacje można uzyskać za pomocą SamdroidModa.

2. To zaliczam na plus, bo nawet Nexus nie ma swojego UI i nie traci za wiele, możliwości customizacyjne są wielkie (cały launcher można wymienić) a jedyną dobrą nakładką jest Sense dostępne tylko na telefony HTC. Nawet z niej wiele osób po pewnym czasie rezygnuje.

3. Co za brednie O_o... Oficjalne 2.1 już jest w Polsce, wcześniej było na zachodzie a nieoficjalne już od dawna jest (właściwie to wersje testowe od Samsunga były) i są ploty, że prawdopodobnie już trwają testy 2.2 na Spicę. Jeśli okażą się prawdą, to telefon będzie najdłużej wspieranym telefonem z Androidem dotychczas. Hero jako telefon roku 2009 DOPIERO dostał aktualizację do 2.1, na dodatek tylko na Tajwanie. Tutaj mieliśmy całkiem szybki skok z 1.5 do 2.1 bez większego ściemniania, na dodatek można było sobie na bierząco wgrywać coraz to nowe wersje rozwojowe.

 

Mam G1 (HTC Dream, pierwszy telefon z Androidem). Zmieniłem dla fizycznej QWERTY i gigantycznej ilości nieoficjalnych ROMów (a uwielbiam je zmieniać, można np. sobie Sense wgrać), bo we wszystkim innym ten telefon jest gorszy od Spicy.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

1. nie chodzi o to co froyo i gingerbread mogą tylko na co pozwoli im moc przerobowa telefonu (m.in. flash)

 

3. za przykład niech posłuży Galaxy - premiera równo rok temu, w styczniu info że support kończą na 1.6 donut. Można zakładać, że ze Spica będzie tak samo - wyszedł 2.1, na twitach głośno, że testują 2.2 ale pewnie za jakiś czas wyjdzie informacja, że testy się nie powiodły i 2.2 będzie dostępny ale dla Galaxy 5, Beam i Apollo.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, opłaca się zamienić Nokie E72 na ajfona 2G ? Ja daje telefon, i ladowarke, a gość mi 2G, i cały komplet, stan bdb. Poradzcie coś 

w żadnym wypadku - 2G to zabawka (obecnie już z lekka przestarzała) natomiast e72 to porządny biznesowy telefon. na Twoim miejscu, jeśli tak bardzo chcesz się go pozbyć, wolałbym go sprzedać (dobrze chodzi - ludzie się na nim poznali) i wziąść coś za gotówkę a nie na wymianę

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość konstant

Może mi ktoś tutaj doradzi, poważnie waham się między SE c905 a SE Aino. Ktoś posiada któryś z tych telefonów lub może mi doradzić co lepsze?

 

 

Ja bym nie bral zadnego z nich. Aino to totalna porazka.

Z S-E bez systemu moglbys sie zastanowic nad W995 albo ELM'em.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...