Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie miałem tego telefonu w rękach, ale miałem do czynienia z Symbianem. Po pierwsze ten system to zamulacz i nie ma na niego ciekawych aplikacji, jeśli na tym Ci zależy. Telefon nie ma też dobrych parametrów, więc o ciekawszych możliwościach zapomnij. 450-500zł z tego co widzę to jego cena... za te samą kwotę z pewnością znajdziesz coś ciekawszego. Napisz na czym Ci najbardziej zależy.

Odnośnik do komentarza

Owiec, spokojnie. Miałem do czynienia z symbianem s60 v3 (N73), s40 v6 (X3, 6303) s60 v5 (5800) i s40 v5 (5310). Na początku mówię, że uogólniłem swoją opinię o symbianie, pod uwagę wziąłem zdanie wielu użytkowników różnych portali, gdzie wiele osób narzekało na ten system (ciężko powiedzieć, czy znali się na rzeczy, czy mieli do czynienia z symbianem, ale nie widziałem żeby sporo osób narzekało na pozostałe systemy, ergo - skądś bierze się taka opinia). Nie chcę przynudzać historiami, kiedy miałem pierwszy telefon z symbianem i gdzie który jak się sprawdzał. Przejdę do sedna, tak naprawdę wydajność systemu zależna jest od parametrów telefonu (procesor, pamięć RAM itd.) jednak jego stabilność już zależna jest od tego jak został napisany. Z wymienionych telefonów zawiodły mnie dwa N73 i 5800 (z nimi też miałem najwięcej do czynienia) - mianowicie z tego względu, że na nich najwięcej kombinowałem (wgrywałem aplikacji, próbowałem poszerzyć możliwości systemu itp.) na samej N73 wystarczyło powgrywać aplikacje i od wtedy telefon zaczął świrować. Pierwszy raz zjadał mi bez powodu miejsce na telefonie, miałem antywirusy, lecz nic nie znajdywały, zrobiłem więc format. Wróciło do normy. Po wgraniu podstawowych aplikacji (Office, Adobe itp.) telefon zaczął się wyłączać - szlag mnie trafił, ale sformatowałem go jeszcze raz. Za drugim razem udało się, było ok. Teefon po sprawny działaniu około miesiąca miał problemy z sms'ami, gdy było ich więcej jak 100 (zapisywanych na karcie)zaczynał zamulać. Dalej 5800, temu wystarczyło wgrać nową aplikację do GPS'a i zamiast płynnie zmieniać ekrany (z folderu do folderu, czy pulpitu do menu) po prostu śmiesznie klatkował. Oddałem na serwis gwarancyjny - oczywiście sformatowali telefon, potem działał dobrze i się pozbyłem go. Podsumowując, system jako system może i ciekawy, ale lubi się pougubić i trudzić po tym jak coś się na niego nagrywa, zwłaszcza cokolwiek niebrandowanego. Z pozostałymi telefonami nie miałem problemów bo były pożyczone i nie nagrywałem na nie wielu rzeczy (chcąc uniknąć tego co poprzednio), jedynie w 6303 trochę władowałem, ale ten akurat nie miał problemów.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja polecam Omnie Lite z windowsem. Nic nie muli, nie zawiesza się a za niewielkie pieniądze mamy spore możliwości. Oczywiście do dotykowego ekranu trzeba się przyzwyczaić, ale po paru dniach można bezproblemowo poruszać się w menusach. Jak ktoś lubi pograć w autobusie to można sobie odpalić emulator Playstation- ja gram w Resident Evil 2 (trzyma 55-60 fps wersja ntsc) i FF7 (40-50 fps). Miałem wcześniej telefon z symbianem(6120c), ale windows ma jednak większe możliwości.

Odnośnik do komentarza

Spica - lepszy CPU, więcej RAMu niż Magic. Rootujesz, wgrywasz modowanego roma i masz wszystko czego zapragniesz (łącznie z Sense)

 

Swift nawet nie bierz pod uwagę - CPU to jakiś żart, ekran jest oporowy a do tego 1.6 bez wsparcia.

 

Spica nie ma przeportowanego Sense. Zmodowane launchery z ikonkami to jakiś żart, to nawet nie jest namiastka Sense. To tak jak do Forda Mondeo dokleić sobie znaczek Mercedesa i z tyłu literki SLK i się wozić, że ma się brykę z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...