Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

moj 5s troche zamulal na ios9 wiec imo nie warto w niego inwestowac, sam zamienilem na 6s i jestem bardzo zadowolony.

Bo z aktualizowaniem iOS trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść niepokonanym. 8.4 na Mini 2, chodzi pięknie i choćby mnie przypalali to nie zrobię update'a.

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie. Szukam nowego telefonu, za powiedzmy 1600 zł. Czego bym chciał od tego telefonu? Fajnie wyglądających zdjęć, stabilny gps, spory wyświetlacz (ponieważ często "siędzę na necie" na telefonie). Pamięci im więcej tym lepiej, ale zamiast tego mogła by być możliwość przełączania na kartę jako pamięć główną. Miły dźwięk żeby dało się jako tako muzyki na słuchawkach posłuchać (odtwarzanie flac byłoby spełnieniem marzeń). Do gier mi on raczej nie potrzebny, co najwyżej Youtube do rozrywki "komórkowej". NFC  i DualSim mile widziane, ale niekonieczne. 

 

Z tego co szukam najbliżej jest Honor 7, ale trochę się boję takiej egzotyki. Warte to coś? Czy może coś innego? Myślałem też nad Z2.Proszę o wszelkie rady ;)

Odnośnik do komentarza

Sony odradzam, przejrzyj ostatnie kilka stron tego tematu. Jak duży to bym się zastanawiał nad Huawei mate 7 - 6 cali, bateria ogromną, fajne dodatki w sofcie do obsługi jedna ręką, dobre zdjęcia i dobry dźwięk plus czytnik paluchów. Chyba SD nie ma, jest wersja dual sim ale chyba powyżej twojego budżetu.

 

A tak na marginesie to wymieniłeś cechy telefonu idealnego i zawsze czegoś będzie brakowało w każdym którego znajdziesz. W styczniu wyjdzie mate 8 - pewnie droższy ale dużo udogodnień, zobacz czy nie warto dołożyć.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

 

moj 5s troche zamulal na ios9 wiec imo nie warto w niego inwestowac, sam zamienilem na 6s i jestem bardzo zadowolony.

Bo z aktualizowaniem iOS trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść niepokonanym. 8.4 na Mini 2, chodzi pięknie i choćby mnie przypalali to nie zrobię update'a.

 

ios 8 działa na mini 2 ok? no ja to inaczej zapamiętałem, na pierwszym ios dla niego czyli 7 było fajnie, ale były delikatne ścinki co było żenadą na sprzęcie za 2k i to od japka, po aktualizacji do ios 8, chyba tam miałem 8.1, nie pamiętam sprzedałem to w cholerę, żeby sprzęt za taką kasę po roku zamulał.Śmiech pusty.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, 5 to dla normalnych rąk jest taka granica wygodnej obsługi jedną ręką. 5.5 już jest bez obracania ciężkie jak nie masz 2 metrów wzrostu. Ja biegałem z 5, 5.5 i 6 cali i nie wiem co ma nie być wygodne w takim bieganiu, odpalasz co tam lubisz i biegniesz. Pytanie czy trzymasz telefon w kieszeni czy gdzieś na pasku na ramieniu, czy jeszcze inaczej. 

 

Natomiast prawdę powiedziawszy 5.5 a 6 to i tak wielkiem różnicy w nieporęczności nie ma. Po prostu został obalony mit, że telefon MUSI BYĆ w pełni obsługiwany jedną ręką. Apple pchało się w taki mit tylko wyniki sprzedaży zaczęły pokazywać, że to nie ma takiego znaczenia. Bo ja polemizować z tym, że mój Nexus 6 jest do obsługi jedną ręką nie będę - nie jest czasem to możliwe i wygodne. Tylko co z tego? ;-) Mi to nie przeszkadza. Jak na nim czytam to duży ekran jest mega fajny i im większy tym lepszy. 6 cali weszło mi też w kieszeń spodni. Ale pisanie jedną ręką bez tricków jest trudne tylko... nie przeszkadza mi to aż tak, jakby człowiek myślał. Może dla kobiet to jest ważne które mają ciągle coś innego w drugiej ręce ale moją żona miała 4.5 calową Moto G i pisała SMSy obiema rękami. Więc przejście dla niej na 5.5 Moto X Play nie był w ogóle problemem.

 

I tak w sumie kończąc, to Moto X Play jeśli nie grasz jest fajnym pomysłem. Bardzo duża bateria, jest slot na SD, u nas jest wersja tylko Single SIM, ekran przyzwoity, obudowa taka se niestety, wyjście jack dobrej jakości, Quick Charge ALE nie dają ładowarki z QC do zestawu, trzeba dokupić. W sumie to chyba sensowna propozycja dla Ciebie. Do wszystkiego oprócz gier będzie cacy. GPS działa dobrze, jeździłem autem na nim, nie ma zwiech czy problemów z lockiem.

Odnośnik do komentarza

No na moim Air 2 miałem wrażenie że mulą pierwsze wersje iOS 8, do tego niektóre aplikacje mi się notorycznie wywalały, szczególnie klawiatury dodatkowe (np. SwiftKey). A potem chyba nawet nie aktualizowałem, chciałem mieć JB, pobawiłem się nieco tym iPadem ale że służył do testów to został jak go zrobiłem pół roku temu, odpalałem go 2-3 razy w tygodniu do testów WWW i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, 5 to dla normalnych rąk jest taka granica wygodnej obsługi jedną ręką. 5.5 już jest bez obracania ciężkie jak nie masz 2 metrów wzrostu. Ja biegałem z 5, 5.5 i 6 cali i nie wiem co ma nie być wygodne w takim bieganiu, odpalasz co tam lubisz i biegniesz. Pytanie czy trzymasz telefon w kieszeni czy gdzieś na pasku na ramieniu, czy jeszcze inaczej. 

 

Natomiast prawdę powiedziawszy 5.5 a 6 to i tak wielkiem różnicy w nieporęczności nie ma. Po prostu został obalony mit, że telefon MUSI BYĆ w pełni obsługiwany jedną ręką. Apple pchało się w taki mit tylko wyniki sprzedaży zaczęły pokazywać, że to nie ma takiego znaczenia. Bo ja polemizować z tym, że mój Nexus 6 jest do obsługi jedną ręką nie będę - nie jest czasem to możliwe i wygodne. Tylko co z tego? ;-) Mi to nie przeszkadza. Jak na nim czytam to duży ekran jest mega fajny i im większy tym lepszy. 6 cali weszło mi też w kieszeń spodni. Ale pisanie jedną ręką bez tricków jest trudne tylko... nie przeszkadza mi to aż tak, jakby człowiek myślał. Może dla kobiet to jest ważne które mają ciągle coś innego w drugiej ręce ale moją żona miała 4.5 calową Moto G i pisała SMSy obiema rękami. Więc przejście dla niej na 5.5 Moto X Play nie był w ogóle problemem.

 

I tak w sumie kończąc, to Moto X Play jeśli nie grasz jest fajnym pomysłem. Bardzo duża bateria, jest slot na SD, u nas jest wersja tylko Single SIM, ekran przyzwoity, obudowa taka se niestety, wyjście jack dobrej jakości, Quick Charge ALE nie dają ładowarki z QC do zestawu, trzeba dokupić. W sumie to chyba sensowna propozycja dla Ciebie. Do wszystkiego oprócz gier będzie cacy. GPS działa dobrze, jeździłem autem na nim, nie ma zwiech czy problemów z lockiem.

Jeśli mam być w tym momencie szczery, to kręci mnie wizja tak dużego telefonu (mate). Jedyną moją obawą jest to czy bez probemu znajdę na taki telefon uchwyt do biegania no i czy wjedzie do kieszeni, żeby się dało z nim jakoś swobodnie poruszać :P Przeglądanie neta czy czytanie ksiązek musi być na szymś takim o wiele lepsze. Na chwilę obecną mam w głowie te wszystkie trzy modele (mate, honor 7 i moto x play). Czy ktoś jeszcze móglby się na te temat wypowiedzieć ewentualnie odradzić któryś z tych modeli. Wszelkie sugestie mile widzanie (mój obecny telefon to Sony Xperia M4 więc doświadczenie na polu smartfonów mam znikome). Jak wcześniej wspomniałem ważne jest też dla mnie by telefon robił też łądne zdjęcia. Obecnie przebywam w Holandii i z dziewczyną czasami gdzieś sobie jeździmy troche poziwedzać i telefon z dobrym aparatem bardzo by się przydał.

 

Obecnie na prowadzenie wysuwa się Motorola (najlepszy aparat, bateria i ekran pośrodku wspomnianych modeli)

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

No akurat nie wiem czy nailepsza bateria i aparat (Mate ma baterię 4000mah, Moto ok. 3600mah). Są ok ale nie wiem czy Mate nie ma lepszych. Tak jak Ci napisałem - zaraz wychodzi Mate 8 który będzie pewnie przebijał wszystkie te 3 telefony na starcie.

 

Ja mogę się wypowiedzieć TYLKO o Moto X Play bo taki ma żona a Mate 7 miałem w rękach kilka godzin. Jeśli chodzi o Moto to jest ok za te pieniążki ale jest jakby TYLKO ok. Pamięć 16, single sim, brak czytnika linii papilarnych, 2gb ramu, procek Snap 615. To są parametry nie najgorsze ale też nie jakieś wybitne. Jakość ekranu jest OK ale też nic ponadto. Tzn nie ma żadnych problemów ale są lepsze. Nie jest to AMOLED, kolory są lekko wyprane ale lekko, nie ma tragedii. Aparat ma dobry sensor ale brakuje dobrego softu do tego. Nie masz tutaj wybitnej, dedykowanej aplikacji z super efektami i postprocessingiem. No i jak każdy aparat kuleje przy słabych świetle (ale generalnie aparaty w smartfonach mają raczej taki problem). No i jakość tylnej klapki jak i przycisków jest taka sobie. Nie jest to jakiś dramat ale to plastik zwykły.

 

Więc tak - staram ci się opisać w miarę obiektywnie jak widzę ten telefon i jak go widzi żona, wszystko zależy od punktu wyjścia. Ja mając Nexusa 6 widzę takie właśnie cechy jak opisałem. Aparat jest dobry (w sensie sensor) i robi dobre zdjęcia, żona nie jest nie wiadomo jakim fotografem - wyjmuje i cyka i się sprawdza, zdjęcia są dla nas ok. Bateria jest duża, bebechy są na tyle "średnie", że bateria trzyma naprawdę dobrze. Ale z kolei trzeba pamiętać, że czysty android jest bardzo szybki ale nie posiada bardzo dobrych funkcji oszczędzania energii takie jak ma Sony (Stamina), Samsung czy Huawei więc jak zbliżasz się do końca, to niewiele da się zrobić żeby trochę dodatkowo przetrzymać. 

 

My z zakupu jesteśmy zadowoleni, wczęśniej żona miała Moto G pierwszej generacji i jest niebo a ziemia, kupiłem ostatnio Chromecast Audio i kobita pieje z zachwytu, odpala muzę i 2ma kliknięciami puszcze je na głośniki, bardzo jej się to podoba. Ale trzeba sobie zdawać sprawę że to NIE JEST topowy model. Wszystko tu jest ok, nic nie jest wybitne poza ogólną pojemnością baterii. 

 

Aha i jeszcze jedna rzecz - telefon obsługuje technologię QuickCharge 2.0. To świetna sprawa, ładuje cały telefon w ok 1.5 godziny, wystarczy 15 minut żeby z 5% skoczył do 20-25% więc naprawdę fajna rzecz ale... producent daje ZWYKŁĄ ładowarkę do zestawu, taką z QuickCharge trzeba dokupić. Ja dokupiłem żonie po sprawdzeniu czy to działa na mojej od Nexusa natomiast uważam to za słabą akcję szczególnie, że w recenzjach podkreśla się fakt posiadania tej funkcji. Co z tego jak w polsce ładowarka taka kosztuje ok 100 zł? Ja brałem za połowę tego z Niemiec ale mimo wszystko - musiałem do dopłacić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, to są audio m4a, plik AAC iTunes Plus, kodowany w iTunes. Chodzi mi o to, żeby moją muzykę przenieść bez ponownego kodowania na Lumię. W guglach jest info, że odtwarza, ale chcę się upewnić. Później dodam kilka plików.

 

edit:

Pliki do sprawdzenia - http://przeklej.org/file/uI2J7t/Do.sprawdzenia.zip

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Zainteresowales mnie Nemo tym mate7. Mialbym telefon i tablet w jednym.

Zobaczymy jak spadna ceny po premierze mate8.

 

Jak z wydajnoscia 7? Ma tylko 2gb ramu. Nie bedzie zamulac fryty? Z antywirem w tle?

W ogole jaki antywirus jest najlepszy na androida?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...