Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Design HTC z serii M i A9 wyglada okropnie,brzydka nakladka systemowa,powiedzialbym ze najgorsza ze wszystkich,aparat jest przecietny, jedyny plus to stereo speakers. No ale wiadomo z takim budzetem chyba nic lepszego nie kupisz. Ja zostane przy Apple, sporo mialem flagowcow od Samsunga,HTC,Sony, LG i nigdy nie bylem z nich zadowolony. Jeszcze 2 miesiace temu myslalem nad kupnem Galaxy S6 Edge/+ . Dobrze ze wybilem sobie to z glowy i zainwestowalem w iPhone 6s.

Odnośnik do komentarza

Nakladka Sense akurat jest bardzo sensowna, do tego customowy launcher i wyglada to swietnie. I nie pisze tego dlatego, ze mam M7, bo jak frajer pokupowalem platnych, wypasionych apliakcji biurowych, mialbys wypasiony mail, kalendarz i sie okazalo ze najlepsze topowe platne programy klękają w porównaniu do fabrycznego klienta e-mail w HTC, który został zrobiony przez osoby, które faktycznie pomyślały nad tym jak powinno sięwygodnie obsługiwać klienta poczty i nie potrzeba wcale jakis wodotryskó ani kolorowych kropek ani innego gun was, zwlaszcza jak obslugujesz w telefonie 5 roznych kont e-mail na raz.

Odnośnik do komentarza

Ja siedze 4 lata i bateria dalej ma lepsze przebiegi niz baterie w tych nowych waszych wynalazkach. Gdzies kiedys pokazywalem screeny i czasy to mi wierzyc nie chcieli ze tak dobrze to wygladalo.

Ja myślę, że oszukujesz ;-) A na poważnie to ja prawie codziennie słucham muzy z sieci, używam GPS, 2-3 godziny udostępniam net itd. Także u mnie względnie "długo" działał tylko OnePlus.

 

Z klientów poczty polecam AquaMail - fakt, płatny ale od 4 urządzeń nie zmieniam go. K9 żarł baterię jak prosiak kartofle a firmowe są... firmowe. Chce mieć coś, co będę mógł wrzucić na innym telefonie. Nie chcę być zależnym od żadnego producenta. Także na Andka polecam Aqua - raz zapłacicie i naprawdę fajnie do chodzi.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nemo, każdy używa telefonu inaczej, ja screeny wklejałem z dokłądnych statystyk, udowadniac ze nie jestem wielbladem nie mam zamiaru a telefonu nie trzymam w idle przez tydzien. Tak samo jak nie uzywam go jako gameboya.

Bateria w M7 jak na czas jego premiery uwazam za dobra, moze nawet lepsza niz typowe baterie innych flagowcow w tym czasie. Glosniki tez sa super, obudowa i wielksoc telefonu tez super.

 

Aparat to porazka, fabrycznie jakosciowo jest slabiutki. Coprawda OIS robi mocno robote i roznica jest duza, ale oprocz tego to badziew. No i padl mi sensor aparatu, przegrzal sie, ze w nocu robi fotki an rozowo. Nakladka UI aparatu fajna, minimalistyczna, menu z opcjami dobrze zrobione, mam sony do porownania i tam jest to jakos gorzej uporzadkowane.

 

M7 to juz stary telefon, ktory dobrze chodzi na custom romie ale nic wiecej nie ma, to nie jest wodotrysk jak na 2015 rok. Bardziej dla osoby takiej jak ja, gdzie wymagane jest full hd i ekran 4,7" bo wielkościowo nic innego nie jest dla mnie wygodne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A po co wymieniać? 5 lat będziesz na nim siedział?

Chciałbym znaleźć taki telefon który wystarczy mi na 5 lat.Nie wiem właściwie dlaczego miałbym nie siedzieć tyle na nim.Nie każdego stać na wymianę telefonu co pół roku.A biorąc pod uwagę, że same używki teraz-niektóre mające ponad 2 lata.Obawiam się stanu baterii ,w telefonie niby nienaprawialnym dla zwykłego użytkownika.

 

Dziś natchnęło mnie żeby zrezygnować z androida(i pewnie M7) dla Nokii 640.Zawsze to taniej będzie.Nawigacje są takie same jak na androidzie?

Ktoś tu pisał że ma 640-działa normalnie GPS?Ile bateria wytrzymuje?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to zasluga romu i kernela, gdzie obniza bardziej napiecie w idle niz stock. Wygaszanie ekranu mam ustawione na auto inteligent, jak przegladasz telefon w rece to on sie nie wygasza, jak odlozysz to szybko sie sam wygasza + wylacza stockowo lacznosci z opoznieniem jak wifi, gps etc. Cos jak stamina w sony ale chyba mniej radykalne bo dalej odswieza maile.

Klient maila ma ustawione, ze odswieza sie sam tylko od 7:00 do 22:00, potem raz 6h. Jasnosc ekranu na auto i zawsze jednak jest raczej jasniej niz ciemniej w tym trybie. W iphonie tryb auto byl do kitu, za ciemny dla mnie. Na pewno nie jest tak, ze wasze fony trzymaja max 2 dni a moj 4. Ale korzystajac z telefonu bez ladowarki, cos poslucham na nim w tle, aplikacje biurowe, forumek i inne strnki, pisanie maili to mam srednio te 3 dni. W gierki juz nie gram bo nie ma kiedy na telefonie.

 

Na video i grach bateria spada szybko, final fantasy IV to mi na pol dnia, moze troche dluzej starczalo.

Odnośnik do komentarza

 

A po co wymieniać? 5 lat będziesz na nim siedział?

Chciałbym znaleźć taki telefon który wystarczy mi na 5 lat.Nie wiem właściwie dlaczego miałbym nie siedzieć tyle na nim.Nie każdego stać na wymianę telefonu co pół roku.A biorąc pod uwagę, że same używki teraz-niektóre mające ponad 2 lata.Obawiam się stanu baterii ,w telefonie niby nienaprawialnym dla zwykłego użytkownika.

 

Dziś natchnęło mnie żeby zrezygnować z androida(i pewnie M7) dla Nokii 640.Zawsze to taniej będzie.Nawigacje są takie same jak na androidzie?

Ktoś tu pisał że ma 640-działa normalnie GPS?Ile bateria wytrzymuje?

 

Uzywam N640 od pol roku, wiec moge sie wypowiedziec. Polecam go z czystym jak wyjalwiona gaza sumieniem. Telefon posiada IMO tylko dwie wady:

-gownianej jakosci ladowarka, bez mozliwosci podlaczenia do kompa kabla od niej

-obudowa trzeszczy na rogach przy nacisku

Reszta to miod cud i orzechy. System dziala blyskawicznie, nic nie zamula (WP), darmowa nawiga Nokii (Here Drive) dziala bardzo dobrze. Z GPS laczy sie od strzala. Bateria trzyma srednio 2 dni. Polecam tego fona wszystkim wahajacym sie.

Odnośnik do komentarza

 

 

A po co wymieniać? 5 lat będziesz na nim siedział?

Chciałbym znaleźć taki telefon który wystarczy mi na 5 lat.Nie wiem właściwie dlaczego miałbym nie siedzieć tyle na nim.Nie każdego stać na wymianę telefonu co pół roku.A biorąc pod uwagę, że same używki teraz-niektóre mające ponad 2 lata.Obawiam się stanu baterii ,w telefonie niby nienaprawialnym dla zwykłego użytkownika.

 

Dziś natchnęło mnie żeby zrezygnować z androida(i pewnie M7) dla Nokii 640.Zawsze to taniej będzie.Nawigacje są takie same jak na androidzie?

Ktoś tu pisał że ma 640-działa normalnie GPS?Ile bateria wytrzymuje?

 

Uzywam N640 od pol roku, wiec moge sie wypowiedziec. Polecam go z czystym jak wyjalwiona gaza sumieniem. Telefon posiada IMO tylko dwie wady:

-gownianej jakosci ladowarka, bez mozliwosci podlaczenia do kompa kabla od niej

-obudowa trzeszczy na rogach przy nacisku

Reszta to miod cud i orzechy. System dziala blyskawicznie, nic nie zamula (WP), darmowa nawiga Nokii (Here Drive) dziala bardzo dobrze. Z GPS laczy sie od strzala. Bateria trzyma srednio 2 dni. Polecam tego fona wszystkim wahajacym sie.

 

Kupiłem właśnie ją.No i obudowa faktycznie trzeszczy(wydaje mi się że kolor obudowy ma znaczenie) a  ładowarka żałosna.Reszta wyjdzie w praniu.

A można ją bezprzewodowo ładować czy tylko XL?

Edytowane przez keyzee
Odnośnik do komentarza

Ale Here jest teraz też na Androidzie i poza szybkością działania przy podstawowym użytkowaniu WP ma już niewiele do zaoferowania. Ten udany system niestety pada przez brak aplikacji.

Jakich aplikacji?? Kolega opisuje chyba sytuację mającą miejsce kilka lat temu...
Odnośnik do komentarza

@bateria w one m7

mam wgrany rom GPE z androidem 5.1 i nunk3rn3l i bateria trzyma mi okolo poltora dnia. pewnie gdy w koncu zbiore sie i skonfiguruje wszystko tak jak trzeba spokojnie dwa dni pociagnie. caly czas mam wlaczone wifi/lte, jasnosc ekranu na okolo 40%, slucham muzyki i standardowo internet/smsy/rozmowy/maile.

 

te 3 dni wydaja mi sie troche przesadzone, ale do niedawna gdy jechalem na andku 5.1 + sense 7 to bateria ledwo trzymala dzien.

 

jaki masz rom i kernel bizon?

Odnośnik do komentarza

 

Ale Here jest teraz też na Androidzie i poza szybkością działania przy podstawowym użytkowaniu WP ma już niewiele do zaoferowania. Ten udany system niestety pada przez brak aplikacji.

Jakich aplikacji?? Kolega opisuje chyba sytuację mającą miejsce kilka lat temu...

 

Snapchata nie ma, YT oficjalna jest lipna (z winy Google), Waze rzadziej ma aktualizacje. Z grami też bieda. Poza tym jest sporo mniejszych aplikacji różnych przedsiębiorstw taksówkarskich, transportu miejskiego, knajp, banków i innych, które wychodzą na iOS i Androida tylko. Podstawy są, ale na iOS i Androidzie masz komfort, że zawsze aplikacja jest też w tej wersji. Wchodzę do sklepiku i pobieram.

 

Miałem ostatniego WP mniej więcej rok temu i wyszukiwanie było tylko przez Binga. Jak chciałeś Google, to tylko przez stronę Google. Z kolei wcześniejszy tel miał WP 7.5 i MS wyłączył mi Skype.

 

Nie jestem uprzedzony, miałem 2 telefony z WP. Teraz mam Androida i nie mam zamiaru wracać na WP. Jeszcze te mapy Here były dla mnie deal breakerem, ale no właśnie, były. Teraz i tak korzystam z Waze zwykle, a Here za granicą albo jak na piechotę jestem.

Odnośnik do komentarza

Ja kupuję windy do roboty. Do rzeczy chodzi mail, stabilne i brak apek nie jest tu minusem bo ja nie chce żeby oni coś instalowali. Dla siebie też nie widzę WP. IOS akurat też mi nie leży ale nie powiem że jest zły. Za to WP i Ios mają to fajne, że w zasadzie na urządzeniach obecnych na rynku system nie tnie. A tak to tani android to masakra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...