Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, Media Gliwice ;-) Ja kupiłem od nich 2 telefony - SGS3 i SGS4 - zawsze dodają SWOJĄ kartę gwarancyjną, a nie zawsze producenta przez co w razie problemu musiałem odsyłać telefon do nich, Samsung nie chciał przyjąć. Upewnij się jak działa SONY, czy wymaga karty jakiejś. Jak nie, to bierz. Jak wymaga to się upewnij, że Ci ją dadzą, żebyś nie miał potem kłopotów. Ja do SGS4 dostałem ale do SGS3 nie a ten się zepsuł (wadliwe są w nim płyty niestety).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ten T troszkę wyszedł w kiepskim momencie i się nie sprzedawał jakoś rewelacyjnie z tego co pamiętam. To chyba niezły telefon ale nie widziałem go, za to Z mi nie odpowiada, ekran jak dla mnie zbyt "rozmyty". Sam czegoś szukam dla mojej połówki bo na SGS2 mam jakiś problem z GPSem, nie chcę złapać :/ A szkoda, gdyby nie to, to jej wszystko w nim odpowiada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nosi mnie żeby wrócić do Androida. Ostatnio coraz więcej korzystam z netu/multimediów w telefonie i przydałoby się coś z "kapkę" większym ekranem niż te śmieszne 3,5" w iP4s. W sumie waham się między SGS4 i Note 2 (obawiam się że 3 już trochę wychodzi poza mój zasięg cenowy). Ma ktoś jakieś realne porównanie tych dwóch modeli? Naczytałem się już trochę i z rzeczy które mnie martwią, to:

SGS4 - potrafi się lekko przywiesić a tego w zasadzie obawiam się najbardziej w Androidzie i nie ukrywam że był to główny powód dla którego zdecydowałem się na przesiadkę z Gingerbread'a na iOS,

Note 2 - ogólnie nie jest to już techniczna "świeżynka" więc lada moment może być krucho z aktualizacjami systemu.

 

Anyone?

Odnośnik do komentarza

Ja mam SGS4 - Android jak Android czy windows - nie chodzi tak płynnie (i proszę, mam porównanie z pierwszej ręki, naprawdę) jak iOS ale jest otwarty ;-) Więc mi odpowiada. Jak się pokombinuje, wywali parę rzeczy i używa innego Launchera (ja używam NOVA) to dla mnie płynność jest zadowalająca przy czym przełączanie między aplikacjami trwa na pewno dłużej niż na aktualnym urządzeniu z iOS (czyli nie IP4 który na iOS 7 zamula). 

 

Nie miałem Note, miałem SGS3 który w zasadzie miał mniejszy ekran i mniej ramu ale był raczej zgodny oprócz braku obsługi rysika (nie ma digitizera Wacoma) a teraz mam SGS4. No i moim zdaniem oprócz właśnie Rysika i lepszej obsługi Flasha (ze względu pewnie na starszą grafikę - Mali 400) to nic nie przemawia za tym telefonem ;-) Rozmiar jest fajny ale już obsługa jedną reką jest ciężka, jest już ciężko przy SGS3.

 

Nie wiem o jakie przycinki ci chodzi, zawsze możesz zmodować nieco system żeby mieć skrót do zabicia aplikacji która się przywiesza, sam system chodzi zadowalająco bardzo, mam customa ale opartego na stockowym romie (Omega jakaś stara, chyba wersja 7 dla urządzenia i9505) i w sumie jest bardzo stabilnie. Czekam troszkę na oficjalny rom (nie Google Edition) zrobiony z Andka 4.3 aby była już funkcja TRIM która powinna skrócić czas przełączania aplikacji przyspieszając pracę pamięci flash po zapełnieniu (jak czytam - w Nexusach dało to naprawdę drugie życie) bo z czasem się ewidentnie pogorszył komfort pracy. Ale akurat to samo jest na 99% urządzeń, może HTC One który chyba ma już wersję oficjalną opartą na 4.3 ale nie znam nikogo kto ma ten telefon (tak żeby go przetestować).

Odnośnik do komentarza

Hehe, Media Gliwice ;-) Ja kupiłem od nich 2 telefony - SGS3 i SGS4 - zawsze dodają SWOJĄ kartę gwarancyjną, a nie zawsze producenta przez co w razie problemu musiałem odsyłać telefon do nich, Samsung nie chciał przyjąć. Upewnij się jak działa SONY, czy wymaga karty jakiejś. Jak nie, to bierz. Jak wymaga to się upewnij, że Ci ją dadzą, żebyś nie miał potem kłopotów. Ja do SGS4 dostałem ale do SGS3 nie a ten się zepsuł (wadliwe są w nim płyty niestety).

 

Tak mi odpisali na pytanie dotyczące naprawy 

 

"Witamy

w razie awarii sprzęt należy najpierw dostarczyć do nas a my następnie oddajemy do autoryzowanego serwisu

 

Pozdrawiamy"

 

 

co myślisz? Trcohe to pewnie będzie trwać..

Odnośnik do komentarza

Słuchaj telefon w oryginale mają kartę w pudełku którą z reguły wsadza importer (Samsung Poland) do pudełka. MAM tą kartę w SGS4, NIE MAM w SGS3. NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE bo tel miał plombę (tzn. pudełko) ale jej nie było. Ja NIE CHCIAŁEM do nich oddawać bo mam Samsunga pod nosem (Warszawa) więc nie chciałem sobie tego przedłużać. A okazuje się, że jak im zanosisz kompa to potrzeba im tylko dowód zakupu, a przy telefonie i drukarce potrzeba im karty gwarancyjnej. Dlatego ci piszę. Nie jest powiedziane że oni nie naprawią itp ale dla mnie jest to jakiś powód żeby im troszkę nie ufać. Mój SGS3 wnosząc po wersji softu (są oznaczenia) był ze Słowacji ;-) Ok, zbiłem go ale POTEM padła płyta i zostałem w doopie w sumie z tym. Ale uporałem się, SGS4 ma tą kartę więc się pocieszam że to nie będzie problem w przyszłości.

 

To tyle ode mnie :-) Po prostu piszę konkretnie jak było w moim przypadku DOKŁADNIE z tym sprzedawcą. Opinie mają raczej pozytywne na alledrogo więc może mój przypadek był odosobniony? Nie wiem tego.

 

Nie wiem jak działa SONY, nie każda firma ma archaiczne karty więc nie wiem. Z drugiej strony jest DELL który ma w swojej bazie nr. seryjne WSZYSTKIEGO co sprzedali. Jak się okaże, że masz w Polsce kompa z Allegro ale pochodzi on ze stanów to nie chcą naprawić (da się to obejść, ale laik ma z tym problem). NIE WIEM jak działa Sony i nie chce mi się szukać, jak Ciebie interesuje ta sprawa to poszukaj może tej informacji, powinna się znaleźć :-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Daje. Do SGS3-4 daje i nie chce przyjąć bez. Masz szczęście jeśli ci się zepsuł i ci przyjęli :-) W POLSKIEJ dystrybucji daje. Możesz BEZ KARTY próbować oddać do SKLEPU (polskie prawo) w którym kupiłeś ale PRODUCENT realizuje gwarancję na podstawie 2 dokumentów :-)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie straszne ci zmienianie ROM'ów, to na twoim miejscu brałbym S4 skoro możesz sobie na niego pozwolić i wgrałbym CyanogenMod albo inny czysty ROM. TouchWiz jak to Touchwiz, raz na jakiś czas przytnie się w liście kontaktów/sms'ach itd.

 

Albo oczywiście One, jeżeli wymienna bateria i karty pamięci nie są priorytetem.

Odnośnik do komentarza

@lechu - olej s4 i bierz s3. Masa modow, rewelacyjnych romow i wszystko smiga.

 

Łatwo się bije przez wystające PRZED ramkę szkło + padają płyty główne (poczytaj sobie o tym). Jakieś 50% telefonów jest narażonych i nie wiadomo na jaki trafisz. Pomimo rzekomego patcha od Samsunga telefony padają i to jest opinia z serwisu - sporo wraca, nawet nie szukają specjalnie przyczyn - wymiana płyty głównej leci z defaultu, jest to wina wadliwych nandów.

 

Także ja osobiście odradzam S3 niestety, mimo że miałem. Ale zgodzę się, kupa modów itp ale... scena do SGS4 rozwija się bardzo prężnie. Zaraz będzie Modaco Switch czyli dual boot pomiędzy TouchWiz i Google Play Edition z DZIELENIEM DANYCH MIĘDZY ROMAMI, jest zwykły dual-boot (bez dzielenia danych), jest CM wersja Stable, jest Google Play Edition czysty jak ktoś chce, są kernele, nie zamknięty bootrom. Nie wiem czym oprócz ceny miałby SGS3 wygrać z SGS4 prawdę mówiąć? Miałem oba. Jedyny INNY plus to dobre wsparcie dla Adobe Flash, na SGS4 się pierdzieli w trybie pełnoekranowym i nie chodzi na stockowej przeglądarce bo w nowych wersjach Andka oparta jest ona o kod Chrome'a który porzucił zupełnie flasha.

 

To tyle jeśli o mnie chodzi.

 

Jeśli znajdziesz i naprawdę chcesz S3 mimo wszystko to brałbym SGS3 LTE, 2gb ramu jeśli masz touchwiza robi dużą różnicę. Tam jest sporo rzeczy i generalnie po starcie systemu w pełnie zostaje ze 200 mb ramu, a że Andek nie swapuje sobie pamięci to zabija procesy przez co czasem się czeka sporo na włączenie aplikacji i skraca to czas działania na baterii, wczytywanie czegoś z nandu jest kosztowniejsze niż zamrożenie sobie czegoś w pamięci. To generalnie Linuxa wada - zawsze wrzuca do pamięci WSZYSTKO a potem albo swapuje albo ubija. Niemal każdy inny system lepiej pamięcią zarządza :-)

Odnośnik do komentarza

 

jakby kogoś kusiło ,to ostrzegam. 

Problemy z gwarancja, tak jak pisał NEMO - ogolnie wole doplacic te 100 zl wiecej, a mec gwarancje producenta z karta gwarancyjna, niz serwisowe szity.

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Samsung się wycwanił. O ile w prawie jest że SPRZEDAWCA musi przyjąć na podstawie TYLKO dowodu zakupu, to już serwis producenta NIE MUSI bo to NIE ON NAM TOWAR SPRZEDAWAŁ. Także ja też wolę już nie mieć takich problemów jakie miałem z moim SGS3 gdzie kurczę musiałbym wysyłać telefon do gliwic i czekać nie wiadomo ile. Zupełnie inną kwestią jest, że jak się spojrzy na negatywy tego sprzedawcy, nie jest ich jakoś BARDZO dużo ale są, to jest tam właśnie wyraźnie napisane, że z gwarancjami i zwrotami są problemy. Wolę dmuchać na zimne i was też przestrzegam :-) Jak jesteśmy tego świadomi to spoko, ważne, żeby nie być niemile zaskoczonym jak się coś złego stanie.

 

Lepiej mieć gwarancję producenta bo on z reguły nie bawi się w naprawy tylko wymienia wadliwy podzespół. Nie mamy stresu że Pan Czesiek coś lutował nam na kolanie i rozpadnie się za miesiąc-dwa. Za to są niestety wyższe ceny.

 

Jeszcze inną kwestią że można czasem niezłe używki dorwać z paragonami i kartami, często spiętymi ze sobą. Wtedy można brać jeśli nie mamy firmy i nie zależy nam na fakturze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny powód dla którego lubię Apple. Nieważne gdzie kupisz iPhone, nawet w Maroko, to gwarancję masz u siebie w kraju. I nie bawią się w naprawy. Wczoraj zadzwoniłem do Apple, bo za 9 dni tracę gwarancję, a przełącznik wibracji świruje i powiedzieli mi, żebym zapakował, już wysyłają kuriera po niego i wyślą nowy telefon, bo nie naprawiają. Nie wiem jak jest z HTC, ale Samsung ma przygody ze złym PR w sferze reklamacji. Nie raz już czytałem na Antywebie, czy (chroń panie boże) Spiderswebie o tym jak Samsung odmawiał reklamacji przez rysę na ekranie. No i trzymał aparat tygodniami. Sporo doświadczeń miał Michał Zieliński, albo Mateusz Gryc z Android Magazine, które opisywali kilkukrotnie w internetach. Teraz jeden z nich ma iPhone, bo zadeklarował, że nic od Samsunga już nie kupi. Mogę zalinkować do jego przygód z SGS3 i SGS4.

Odnośnik do komentarza

Spoko, możesz zalinkować. Mi jako produkt odpowiada, problemem jest po prostu odsprzedaż z dziwnych źródeł. Kupienie w MM czy Saturnie GWARANTUJE że wszystko będzie ok. Apple czasem też ma problem jak się odkupi itp, tam jest ścisła kontrola, aktywacja, numery seryjne w bazie itp. Ale... to podnosi koszty administracyjne proszę ciebie, ich stań, inni nie inwestują w to tak. Kupienie od dziwnego sprzedawcy też może się źle skończyć i ja o tym piszę tutaj. Jak kupisz w legalnym, potwierdzonym źródle to będzie ok. Apple ma przyjacielu inny problem - daje ROK gwarancji na paragon a powinien DWA dać w Unii. I będzie miał teraz postępowanie arbitrażowe o to, bodaj we Francji. Nie wszystko złoto co się świeci.

 

Żeby było jasne, nie bronię Samsunga jakoś specjalnie. Firmy się bronią bo mają różne marże na różnych rynkach, podpisują umowy na dystrybucję a potem... jakiś mały firemek importuje produkt ze słowacji i nie daje karty (tak jak u mnie) i to im się nie podoba :-) Z biznesowego punktu widzenia - rozumiem to, zmniejsza im to marże, przez to na konsolach (PS1, PS2, Nintendo) były blokady regionalne, to chodziło TYLKO o to tak naprawdę.

 

Ale... żeby JEDNAK pochwalić nieco Samsunga opiszę wam jaką miałem sytuację:

 

1. Nie miałem KARTY gwarancyjnej, tylko fakturę

2. Miałem zbity ekran i zmienioną szybkę gdzieś tam, nie cały, oryginalny ekran (kupa kurzu pod szybką)

3. Telefon był styrany jak kobieta lekkich obyczajów z Liverpoolu, przetoczył się po asfalcie bez etui (teraz już mam etui ;-) )

 

i...

 

Padła płyta... Myślę - kaplica. Zaniosłem do małego serwisu a oni - niech Pan próbuje w Samsungu bo ten model miał wadę płyt. Ok, oddałem, dałem fakturę. Oni - ma być też karta, ja - NIE DOSTAŁEM. Oni - to niemożliwe. Dzwonię do sklepu, sklep - TO NIEMOŻLIWE ;-) No to ja do Samsunga i mówię: Kochani, tu mi sprzedali, nie dali karty, co z tym robimy? Oni (Serwis) - piszemy do centrali. Telefon - styrany, szybka wymieniona, od groma kurzu pod ekranem, no widać że coś z nim nie tak od razu. Po 3 dniach telefon: normalnie tego nie robimy, ale wymienimy płytę. I wymienili ;-) Telefon wylądował na allegro z niską ceną i pełnym opisem co i jak (płyta, ekran, kupa zdjęć) oraz z kompletem dokumentów, nie oszukuję nikogo - wszystko czarno na białym. I ktoś kupił, wiem że działa i że jest zadowolony. Cóż, takie są moje doświadczenia ;-) Autentyczne z pierwszej ręki.

 

Inne doświadczenia z Apple - tam się MAŁO psuje, naprawdę. Przycisk ew. A tak to się TŁUCZE i rysuje a to pod gwarancję standardową i tak nie wpada. Płacisz więcej i masz lepszą jakość wykonania (poza pierwszym iphonem, i nie wiem jak z 5kami, piszę o tych co znam, 3G, 3GS, 4, 4S). Mi kilka razy upadł, wylądował w kiblu i działał. Po kiblu została wyjęta bateria i zaniesiony do serwisu gdzie płytę osuszono i wymieniono głośnik. I działa do tej porty (4ka) bo sprzedałem koleżance z pracy, w tej chwili na niego patrzę ;-) Ostatnio wymieniłem jej w nim przycisk Home ale to od używania się psuje, teraz działa spoko oprócz zamulania w iOS7. 

 

Mi odpowiada w Samsungu np. wymienna bateria i wejście na karty. Ekran mi odpowiada w przeciwieństwie do Sony. HTC się boję, bo ja się zepsuje PO gwarancji to nic prawie się nie da wymienić, wszytko sklejone ze sobą, jednorazówka niestety :-/ Nie chce dopłacać i ubezpieczać telefonu.

 

A i jeszcze kamyczek do Samsungowego ogródka ;-) Jest teraz w nowych telefonach (na razie Note3) regional sim-lock. Aby nie zablokować telefonu MUSIMY mieć kartę z regionu, na który został telefon przeznaczony podczas pierwszej aktywacji. Ciekawe. To coś jak simlocki apple i aktywacja w iTunes ;-) Zobaczymy - w praktyce - root i jedziesz. Albo ODIN. Także tu pewnie nie będzie strasznie ale niesmak w ustach jakiś pozostaje.

Odnośnik do komentarza

No znowu jak dla mnie Sony poległo z tym wyświetlaczem :confused: TFT :confused: Te kąty. Ja rozumiem, 90% patrzymy z przodu ale... np. w samochodzie jako nawigacja, albo jak jem bułkę to mam telefon PRZED sobą na biurku, leży sobie bo chcę na niego kruszyć np. I wtedy kurde na tych Soniakach kolory się poważnie przekłamują :confused: Padaka jak dla mnie. Amoled i SuperLCD zjadają te soniaki bez popitki.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...