Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

A nie ma jakichś zastępczych? Do SGS4 CHYBA coś jest w PLAYu (Google Play) ale ręki obciąć sobie nie dam - nie używam, i tak mam STOCK BASED :-) Ja z S4 jestem zadowolony ale ja dziwny jestem, plastik mi nie przeszkadza (dzięki temu siedzi w nim już bateria 3000mah). 

 

Przy HTC chyba można http://www.mophie.com/shop/smartphones/juice-pack-htc-one ale troszkę szpeci (nie dla mnie ale ja przestałem już na takie tematy wypowiadać ;-) ) Trzeba przyznać że ładnie się telefon prezentuje.

 

BTW, czy ktoś używa skype'a na Andka? Nie rozumiem ale nie mogę znaleźć opcji aby PRZEŁĄCZNIK głos na głośnik (głośnomówiący). Noż albo nie mogę tego znaleźć albo zabrali (?) tą funkcjonalność. Noż MS leci w kule, pewnie wszystki ślicznie działa na Windows Phone :-/

Odnośnik do komentarza

No właśnie tak uważam jak ty. Na Samsungi dla mnie nieoceniona jest Omega :-)

 

Zawsze można podmienić Launcher, zamrozić, usunąć parę śmieci i będzie na pewno szybciej działało itp a zostają apki firmowe. Nie wiem jak w One ale na SGS3 i SGS4 aparat obsługiwany jest słabiej na AOSP.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

W One wolę:

 

-wykonanie

-ostrzejszy ekran z bardziej naturalnymi kolorami

-aplikacja TV jest zaje/bista. Za pomocą telefonu mogę sterować w domu każdym telewizorem, dekoderem itd.

-głośniki stereo dają radę. Ogólnie słuchanie na nim muzyki to sama przyjemność

 

Za Notem przemawiają:

 

-3 zamiast 2 przycisków systemowych. W N2 masz home, menu i powrót. W One masz wywalone menu, co jest wadą, ponieważ w niektórych aplikacjach (np. Dolphin czy facebook) na dole ekranu pojawia się wtedy spory pasek, który symuluje przycisk menu. Wada ta jednak nie występuje na wgranym przeze mnie romie, bo w nim podwójne kliknięcie w home traktowane jest jako menu. Paska w aplikacjach też dzieki temu nie ma. Także jest to wada na stockowym romie.

-rysik, wiadomo. Masz Note'a, więc wiesz, jak czasami może się przydać

-lepsza bateria. Teraz w One mam 77%, więc pewnie ciężko będzie nie ładować do jutra, jak to ma miejsce w Note 2

-wolniej się grzeje. Aluminium i mniejsza obudowa w One robią swoje. Telefon szybciej się nagrzewa. Broń boże nie parzy ani nic z tych rzeczy, no ale po 10 minutach stukania robi się ciepły

 

Po za tymi różnicami, oba telefony działają tak samo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ale aleminium odprowadza ciepło ze środka na zewnątrz, to w teorii zwiększa żywotność układów w środku, telefon jest radiatorem. To że nie czujemy ciepła nie znaczy że w środku się nie grzeje, po prostu ciepło nie ma ujścia bo plastik to izolator. Ale chyba przy Armach nie ma takich temperatur, chociaż mój SGS4 też jest dość ciepły ale nie parzy więc ok ;-)

 

Jaki masz ekran blokady ziomal? Tak w ogóle - nie ma opcji żeby aplikacje ze stocka jakoś doisntalować do AOSP? Kurde :/

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

a wiesz co, nie używam. przycisk blokady jest tak umiejscowiony, że nie ma opcji, żeby telefon się odblokował

 

z tego co czytałem wczoraj na XDA, to można wgrać aplikację kamery podobno, ale się za bardzo w to nie zagłębiałem

Odnośnik do komentarza

Nova Launcher z ikonami z zestawu Tiny White Icon Pack. Tamten ekran jest z CM 10.2. W tym moim nowym romie spoko jest to, że można sobie ustawić przezroczysty statusbar a także zegar na środku bez bawienia się w kompilowanie itd.

 

iSePTBWHoLsG3.png

Odnośnik do komentarza

To miałeś naprawdę dobry telefon. Ostatnio za mną chodzi Windows Phone, mimo mojej niechęci do tego systemu (być może zmiana sposobu używania telefonu ma na to wpływ). Ogólne wrażenia? Co Ci się podobało, co się nie podobało, polecasz?

Odnośnik do komentarza

Moje główne żale wypisałem kilka tematów niżej:

 

 

-poziom głośności nie jest uniwersalny (zgłaśniając piosenkę, zgłaśniamy dzwonek, budzik, a nawet dźwięk w grach)
-nie mamy możliwości wysyłania mailem zdjęc w ich pełnym rozmiarze
-multitasking to jakiś żart (wejście np. do Skype, który niby działa w tle trwa 7 sekund)
-żeby zobaczyć ile zostało procent baterii, trzeba wejść w ustawienia (albo kupić aplikację z kafelkiem pokazującym ile pozostało baterii)
-brak jakichkolwiek dobrych alternatyw dla Internet Explorera (który jest moim zdaniem gorszy zarówno od Safari i Dolphina)
-ilość (pipi).owych i śmieciowych aplikacji może zawstydzić nawet Android Market.

 

Z tego co wiem, wyszedł albo ma wyjść update, który ma naprawić pierwszego minusa. Co mi się podobało? Dobry aparat, tylko, że o ile robi super zdjęcia w nocy, tak w dzień nie wyróżniają się one zbytnio na tle konkurencji, bo są dosyć mocno zaszumione. Stabilizacja obrazu podczas nagrywania filmików robi wrażenie, ale i tak nie nagrywam filmików, więc potrzebne mi to było, jak Saints Row IV, gdy gram w GTA V.

 

User interface wygląda efektownie, ale jest bardzo ograniczony. Nadal nie można wyświetlić na górnym pasku procentowego naładowania baterii, minusy które wymieniłem nadal obowiązują. A, no i czas pracy baterii jest słabiutki. Wyciągnąć coś ponad dzień, to niezły wyczyn (na 920, bo 820 kolegi to jeszcze większy koszmar).

 

 

(być może zmiana sposobu używania telefonu ma na to wpływ).

 

Heh, też tak myślałem. "Potrzebuję telefonu do dzwonienia, przejrzenia internetu i sprawdzenia maila". Ale pomyśl, to samo zrobisz na mid-range'owym Androidzie, a przy okazji będziesz miał system, który cię nie ogranicza. Na którym wyślesz mailem duże zdjęcie, jeżeli masz na to ochotę, gdzie masz aplikację Spotify, która w przeciwieństwie do jej odpowiednika na WP8, nie wykrzacza się co pół godziny i wyszła już z wersji Beta, gdzie masz możliwość zainstalowania flasha, dzięki czemu obejrzysz każdy materiał na youtube, a nie tylko to, na co pozwala mobilna wersja, albo aplikacja 3rd party (bo na oficjalną nadal się nie zanosi).

 

Z Androida przeniosłem się na WP8 i wróciłem do Androida. Mój dobry kolega też już tęskni na swoim iOS i czeka, aż zmieni swoją Lumię 820. Nie polecam tej platformy. Na papierze wygląda to fajnie, ale jak już poczujesz łańcuchy tego systemu, to głośno zapłaczesz.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Musi być zdolny kolega, skoro miał zawirusowanego androida.

 

edit: A, bym zapomniał - promykiem nadziei na WP8 zawsze były support Nokii. W sklepie z aplikacjami zawsze jest bieda, ale Nokia jak rycerz w czarnej zbroi zawsze wyskoczyła z jakimś Cinemagraphem czy innym Nokia Maps. A teraz zostali wchłonięci przez MS, który nie potrafi ogarnąć swojego dziecka.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Musi być zdolny kolega, skoro miał zawirusowanego androida.

 

edit: A, bym zapomniał - promykiem nadziei na WP8 zawsze były support Nokii. W sklepie z aplikacjami zawsze jest bieda, ale Nokia jak rycerz w czarnej zbroi zawsze wyskoczyła z jakimś Cinemagraphem czy innym Nokia Maps. A teraz zostali wchłonięci przez MS, który nie potrafi ogarnąć swojego dziecka.

chwalisz nokie maps, która w Polsce na mapie nie ma autostrady i ma zdjecia sprzed 10 lat? :D
Odnośnik do komentarza

W codziennym użytkowaniu po mieście spisywała się nad wyraz dobrze. No i miło jest mieć możliwość ściągnięcia map całych krajów, bez konieczności ściągania dodatkowych nawigacji.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja rownież wyleczyłem się z telefonów z windowsem na pokładzie, chociaż trzeba przyznać ze jakość wykonania lumi jest naprawdę rewelacyjna.

 

2 miesiące temu zienilem nexus 4 na ip5 i chyba spowrotem wrócę do androida, poczekam na nexusa 5 zobaczymy co bedzie sobą reprezentował i wtedy zdecyduje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...