Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Xperia Z podobno ma dość dobre wsparcie i w ogóle jest całkiem klawa, ale ten ekran... wyprany z kolorów, no po prostu słaby. Note 2 i S4 to właściwie kwestia rozmiaru, S4 jest trochę nowszy, będzie dłużej wspierany i ma trochę więcej funkcji, ale nie ma też rysika.

Odnośnik do komentarza

Dobra, pilne :D. Mam okazję wyrwać S4 za dokładnie 1000 zł. Wszystko sprawne i w bdb stanie, myk polega na tym, że ma odpalonego Knoxa już. Mnie to ryra, i tak bym do tego doprowadził, bo ja bez roota długo nie umiem wytrzymać. Martwi mnie inna sprawa: brak gwarancji. Nigdy jeszcze żaden telefon nie lądował mi w serwisie (a przynajmniej nie psuł się sam z siebie), wie ktoś jak awaryjne są S4? Ktoś tutaj ma S4, laguje to, jakieś problemy ma? Na początku podobno ośmiu rdzeni i miliona megaherców w porównaniu do S3 to ślimak był. Jak wygląda sytuacja z customami, lepiej, gorzej niż S3?

 

No bo cholera, teraz wezmę S4, sprzedam S3 za 800 zł i będę miał nowszą generację za dwie stówki, chyba not bad! Co myślicie?

Aha, model jest już dwukrotnie serwisowany, ale usterkę z ekranem wymieniono i jest cacy. Kupiony dwa dni po premierze, więc z tych pierwszych partii pochodzi.

Odnośnik do komentarza

Był jakiś problem z ekranem, dlatego był serwisowany. W sensie sprawny, ale właścicielowi nie pasowało coś (chyba fioletowy tint na ciemnym ekranie czy coś takiego) i walczył o wymianę na model bez wady. Walczył walczył aż wywalczył (i teraz jest gicio), ale już się zniechęcił do Samsunga i sprzedaje w cholerę. Ja niby też, ale S4 ma czystego Androida no i nie kosztowałby mnie zbyt wiele. Takie ideologiczne trochę, wkur,wił się jak mu Knox odpalił przy wgrywaniu Samsungowego wycieku.

 

Knox to fizyczne zabezpieczenie, które Samsung wprowadził w celu wykrywania modyfikacji oprogramowania. W procesorze jest pewna ścieżka, która jest dosłownie wypalana w momencie, kiedy telefon wykryje, że mu wgraliśmy coś niepodpisane przez Samsunga. To samo co wykrzyknik/licznik w poprzednich Galaxy S, ale tym razem trwałe i nieusuwalne. Odpalenie Knoxa = warranty void.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ja za to słyszałem pochwały względem S3, no nic, gdzieś w sobotę przekonam się o tym własnoręcznie ;].

 

No i z telefonem dostanę też drugą baterię, więc w ogóle bajka i tym się akurat nie martwię. Jest też czysty Android do wgrania, CyanogenMod gorszy od tego z SGS3 nie będzie, telefon ma pół roku więc bolączki softu z okolic czerwca powinny być rozwiązane. Tego się nie spodziewałem w sumie, ale cóż, sytuacja jest ciekawa i coś czuję, że zawiedziony nie będę.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem, oficjalnej daty premiery w Polsce nawet nie ma, a LG nie uznawało gwarancji na importowane Nexusy 4. No i trzeba by wpierw jakoś z tych Stanów za $350 kupić, wysyłka też nie jest za darmo. Najwyżej wymienię, nie powinien być to jakiś problem :>.

Odnośnik do komentarza

Odpisze ci z pracy ale... N5 ma baterie chyba 2300,sgs 3 2100, s4 ma 2600 a jak nie zależy ci na nfc to jest bateria 3000 w standardowym rozmiarze za nieduże pieniądze. Przy 3000 bez gpsa nigdy nie padł w ciągu dnia.

Napisane z sgs4 :-)

 

A więc - ja miałem SGS3 który mnie nieco zawiódł. Pod koniec życia przerywał muzykę, jedynym rozwiązaniem był PowerAmp i duuuży bufor. A potem padła płyta, może to był jakiś pierwszy objaw? Kij wie.

 

Przy SGS4 mając KNOXa to w zasadzie tracisz gwarancję i... tyle. Plusem jest to, że jak coś to są części i da się go rozebrać (porównując do np. HTC One) i są one oryginalne (w przeciwieństwie do iPhone'ów do których nie wiadomo skąd są i potrafiły np. ekrany zacząć migać po wymianie i upgradzie do iOS7). Więc to raz :-)

 

Inną kwestią jest soft. Samsung to Samsung - wszystko próbuje zrobić po swojemu. Przy 2gb ramu da się z tym żyć, przy 1gb naprawdę ciężko mi było :/ Szczególnie, że CM długo nie był Stable na SGS3 i sporo było bugów. Nie wiem jak teraz bo nie mam a jakbym brał (np dla Kobity) to brałbym LTE żeby się nie użerać.

 

N5 jest u nas za takie pieniądze nie do zdobycia jak nie mamy kogoś na miejscu w USA a w ogóle to chyba skończyły się wersje 16gb (wykupione) więc wg mnie ta opcja odpada. Jest drożej i tyle.

 

Na S4 na nie narzekam, na razie jest wszystko ok + mamy opcji nieco. Nawet z KNOXem bootloader sprawdza zmiany ale ich nie blokuje, bootloader nie jest zamkniętym można wgrać custom romy itp. Wolę to niż HTC i ich S-Unlock ;-) Przecież tam TEŻ za to traci się gwarancję.

 

No i dodatkowe plusy (bądź minus) - Plastik - no wiadomo, nie każdy lubi :/ Amoled - to samo. Zdejmowana klapka i wymienna bateria. MicroSD. ROMY GOOGLE EDITION - nie jest to Nexus ale jest Damn Close. Przede wszystkim jest mniej bugów niż w CM, funkcjonują one jak STABLE i dostaną za chwilkę Kitkata a 4.3 już jest od startu w zasadzie. Czego chcieć więcej w tej kwestii?

 

Jedyne czego nie wiem bo nie testowałem to bateria pod GE, jedni piszą że jest lepiej, inni że gorzej. Ja zwaliłbym dużo na EKRAN - AMOLED to OLED który emituje swoje światło i na czarnym wygasza piksele, dzięki temu nie zużywa on tyle samo energii cały czas tak jak LCD. Więc na romach, gdzie są JASNE tła w aplikacjach zużywa on więcej energii po prostu. Samsung tak przygotowuje aplikacje, żeby były one możliwie ciemnie i zamienia białe tła na ciemne (Dialer, kiedyś mail itp). Zwykły andek jest raczej jasny w swojej czystej formie.

 

TO NIE JEST REKLAMA - to jest takie podsumowanie tego co wiem i chciałbym się z wami podzielić. Gdyby mi się S3 nie psuł pod koniec to zmieniłbym go TYLKO ze względu na ram. 99% rzeczy mi w nim pasowało. A że S4 to taki S3-2 to mi pasuje.

 

Jak nie będziesz brał to może ja wezmę? Ale ciekawi mnie jedno - jak kolega zrobił sobie Knox Void a i tak wymienili mu ekran?

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak nie będziesz brał to może ja wezmę? Ale ciekawi mnie jedno - jak kolega zrobił sobie Knox Void a i tak wymienili mu ekran?

 

Knox 0x1 zrobił już jakiś czas po naprawach gwarancyjnych :).

 

Jak pierwszy raz mi powiedział, że jeszcze mam mu wysłać przelewu, bo w środę pogadamy, to już trochę czułem co się święci. Gdy ktoś chce coś sprzedać to po znalezieniu kupca daje numer konta i niecierpliwie czeka na przelew, a nie odwleka to. Jak w środę mi napisał, że jednak w poniedziałek mi wyśle telefon (a ja mu przelew), to już właściwie widziałem. Dzisiaj dostałem info, że jednak się rozmyślił (jakaś historia, że dobry przyjaciel zepsuł telefon, mocno potrzebuje i chce jemu sprzedać, daje też większą cenę), przeprasza i chciałby się wycofać. Na odchodne powiedział, że gdybym sprzedał już swój obecny telefon to ostatecznie moglibyśmy wciąż dokończyć transakcję, ale cieszy się, że rozumiem.

 

Ech, normalnego randoma zje,bałbym jak burą sukę, bo to jest niepoważne zachowanie. Oferujesz, dostajesz ofertę jaka Ci pasuje, kończysz transakcję. Nie ma, że ktoś tam po drodze (i to jeszcze w czasie, w którym zgodziłem się normalnie czekać, aż przyleci do niego nowy telefon!) dał lepszą ofertę/bardziej potrzebuję czy cokolwiek. Różne są obietnice, ale kiedy mam do czynienia z kasą to zasady są proste. Człowieka darzyłem szacunkiem więc po prostu bez większych epitetów napisałem, że nie cieszy mnie to, ale niech mu będzie. Nie wiem, ale jakoś tak mam, że wszelkie takie "biznesy" traktuję dość poważnie i jak widzę, że ktoś nie potrafi uszanować drugiej strony i dotrzymać swojej części dealu, to mocno zmieniam nastawienie do tej drugiej osoby. Albo inaczej mówiąc, wtedy poznaję jej prawdziwą wartość. Mniejsza :P.

 

Dzięki NemoKOF za świetny post. Ja aktualnie zaprzyjaźniłem SGS3 z CM10.1 jak Lucek polecał i z prędkości/wyglądu jestem bardzo zadowolony (no w sumie to zawsze byłem CM używam od wersji 4.2.15.1 (fajna wersja, co :D?), choć drżę o baterię. Chyba poczekam na start Nexusa 5 w Polsce i sobie jego kupię (oczywiście jak cena zejdzie do ludzkiego poziomu), a SGS3 gdzieś tam po drodze sprzedam.

Odnośnik do komentarza

Dzięki NemoKOF za świetny post. Ja aktualnie zaprzyjaźniłem SGS3 z CM10.1 jak Lucek polecał i z prędkości/wyglądu jestem bardzo zadowolony (no w sumie to zawsze byłem CM używam od wersji 4.2.15.1 (fajna wersja, co :D?), choć drżę o baterię. Chyba poczekam na start Nexusa 5 w Polsce i sobie jego kupię (oczywiście jak cena zejdzie do ludzkiego poziomu), a SGS3 gdzieś tam po drodze sprzedam.

 

 

Nie sprobowales ad v1.6 jednak? Spoko, cyjanek tez fajny ale bateria leci w oczach, do pelni szczescia polecam powiekszona oficjalna batke albo zerolemon ale to juz dla hardkorow. ;>

Odnośnik do komentarza

Jakie polecacie fony z wyższej półki? Sony Z1 dobry jest?

 

Niestety dziś odszedł w zaświaty mój Samsung Galaxy S Plus i zmuszony jestem nabyć coś nowego(rozlanie sie ekranu).

 

Musowym kryterium spełniającym moje wymagania musi być szybkość i wielozadaniowość telefonu(S+ odszedł przez zwiechy i zamulania w efekcie czego było "puknięcie"  w ekran "kilka" razy :) co w przeciągu 2 lat użytkowania eSki przyniosło jej zgon)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...